TEXELSE^COURANT Cjrocn ^wartr jéxels in het harL, 5 8 Veel seizoensoverlast ondanks slecht weer Kroonprins wint terrasverkiezing OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12595 DINSDAG 2 AUGUSTUS 2011 Vooral Texelaars maakten dit weekend een vluchtje met de Dakota, de DC3 die ooit mee deed aan Mar ket Garden. Twee families die 25 jaar op De Krim kamperen en inmiddels 17 jaar eikaars vas te buren zijn op terrein rood. Van Jan Smit tot Keltische muziek viel zon dag te horen op Parkpopje, dat gezellig en ongedwonnen verliep. De autocross is harder en snel ler geworden, ongelukkig lig gen op de loer, bleek afgelopen zondag in Eier- land. Veel belangstelling zondagmiddag in De Koog voor de eer ste ronde van het ringsteken. Twaalf aanspanningen reden over de Brink. Petruska en Larissa Timmer kwamen als beste uit de bus, gevolgd door Renske van der Tempel en Cees Bakker. Marieke van Liere en Marieke Kaan werden derde, Alicia Saai en Jan Keijser pakten de vierde plaats. Van den Tempel en Bakker kregen van De Koog een prijs voor het mooiste geheel. Martien Witte en Majanka Klein- veld werden beloond voor het bestgaande paard. De vol gende wedstrijd is donderdag in Den Hoorn en begint om 19.00 uur. Op de foto deelnemers Lotte de Vries en Emmie Monster. (Foto Jeroen van Hallu Ringsteken aan Den Burg voorbij Den Burg blijft dit jaar verstoken van de finale van het ringsteken. Menvereniging Tussen Wad en Duin en de Stichting Folklore Texel hebben een meningsver schil met elkaar. De finale vindt nu plaats in De Cocksdorp. Beide partijen laten desgevraagd niet het achterste van hun tong zien. Gesproken wordt over een principekwestie waardoor een jaar tje wordt overgeslagen. Het meningsverschil vindt zijn oor sprong in 2008 toen het ringsteken werd verplaatst van de Groene- plaats naar de Parkstraat. Het bestuur van de folklore vond het jammer dat het daarin niet recht streeks was gekend en liet de men vereniging weten de samenwerking slechts gedeeltelijk te willen voort zetten. In 2010 verschilden beide partijen van mening over de bijdrage van de folklore aan de menvereniging voor het ringsteken, waarna de verhou dingen verstoord raakten. De men vereniging besloot daarop de samenwerking met de folklorestich- ting te beëindigen en het ringsteken te verplaatsen naar andere dorpen. De dorpscommissie van Den Burg heeft zich nog met de kwestie beziggehouden en voorstellen voor een harmonieuze samenwerking gedaan, maar dat leidde niet tot een oplossing. Den Burg was de afgelo pen vijfentwintig jaar steevast de finaleplaats van het ringsteken. Het terras van eetcafé De Kroon prins in Oosterend is uitgeroe pen tot het gezelligste terras van Texel. De Zeester bij paal 17 en De Kombuis in Oudeschild wer den tweede en derde. Er deden zestien terrassen mee aan de verkiezing die voor de tweede keer werd gehouden op initiatief van de Vakantiekrant van mediabureau Langeveld de Rooy in Den Burg. Bezoekers konden sinds Pasen via een sms hun waar dering over een terras uitspreken. Ze werden daartoe opgeroepen met posters die in de cafés waren opgehangen. De Kroonprins werd geloofd voor het kleine terras aan de voorkant met uitzicht op de Maartenskerk en de omliggende straatjes en voor de mediterrane sfeer op het grote terras achter de zaak. Daar draaien onder meer Franse chansons als achtergrondmuziek, zodat bezoe kers het gevoel krijgen alsof ze in Frankrijk zijn. Eigenaar Arjan Trap zei erg blij te zijn. 'Woorden schieten mij tekort', Hotelgasten na kortsluiting in pyjama op straat Gasten van hotel Opdiek in Den Hoorn werden in de nacht van zaterdag op zondag rond 16.15 uur opgeschrikt door het brand alarm. Al snel nadat ze zich in hun pyjama naar buiten hadden gespoed, arriveerde de brand weer. Deze ontdekte na onderzoek samen met hoteleigenaar Sidny van Zon dat het espressoapparaat was zijn eerste reactie. Hij had zijn best gedaan de verkiezing onder de aandacht te brengen. De pos ters waren op verschillende plek ken opgehangen en Trap was niet te beroerd zijn gasten op de verkie zing te wijzen wanneer het erg gezellig was op het terras. Trap mag de titel een jaar lang voe- was getroffen door kortsluiting. Daardoor was de boiler droogge- kookt en was rook ontstaan. Op het moment dat dit werd ontdekt, had de aardlekschakelaar zijn werk al gedaan en het apparaat uitgeschakeld. Groot was de schade niet, zelfs het espressoapparaat is inmiddels gerepareerd, vertelde de hotelei genaar gisteren. Zijn gasten waren volgens hem nauwelijks geschrok ken. 'Het gaf hen wel een veilig gevoel dat het zo werd opgelost', aldus Van Zon. ren. Hij neemt hem over van Het Biervat in De Koog. De Zeester en De Kombuis waren blij met de tweede en de derde plek. Deelne mers aan de sms-actie maakten kans op een tandemsprong bij het paracentrum; die prijs werd gewon nen door Jacintha de Jong uit Aalten. Het aantal jongeren dat op Texel vakantie viert, blijft als gevolg van het slechte weer achter bij de prognoses. Dat geldt ook voor de omzet bij veel logies- en hore cabedrijven. De verwachting dat ook de 'gebruikelijke' seizoens overlast zou dalen, blijkt echter niet uit te komen. Dat concludeert de gemeente in een persbericht, naar aanleiding van het tweede zomeroverleg met politie, horeca, bewoners en andere betrokkenen over de openbare orde en leefbaarheid in De Koog. Dat overleg vond vorige week maandag plaats in dorpshuis De Hof. Het slechte zomerweer heeft dui delijk invloed. Vooral het aantal kamperende jongeren op hetjeugd- terrein van Kogerstrand is 'fors lager' dan in voorgaande jaren. Toch ervaren bewoners 'elke avond en nacht overlast in de vorm van schreeuwen, baldadig gedrag en vernielingen', aldus de gemeente. De afgelopen twee weken heeft de politie diverse aanhoudingen ver richt voor uiteenlopende zaken, waaronder vernieling. Ook worden boetes (van 100 euro) uitgedeeld voor bijvoorbeeld wildplassen. Desondanks noemt de politie de situatie 'goed beheersbaar'. Op diverse plekken in het dorp is toe zicht gewenst en daar wordt zo veel mogelijk op ingespeeld door dagelijks overleg met de dorps wacht. 'Om een goed beeld te heb ben van de actuele situatie zijn de meldingen van bewoners en de registratie van incidenten van groot belang', aldus de gemeente. Onderwerp van gesprek tijdens het zomeroverleg was ook de 'burger wacht'. 'Het gaat hierbij in het bij zonder om enkele bewoners van de Brink die 's avonds en 's nachts op straat staan om hun eigendommen Fietsster met beenletsel Een 49-jarige vrouw uit het Duitse Sprankhuvel is gisteren rond 12.00 uur ernstig gewond geraakt aan een been, nadat ze op de TESO- boot was geschept door een 40- jarige landgenoot uit Wuppertal. De man reed met zijn auto één van de zijgangen van het bovenste dek op, toen de vrouw plotseling over stak. Hij kon niet tijdig remmen en schepte haar. De vrouw werd na aankomst in Den Helder direct overgebracht naar het ziekenhuis in Alkmaar. Doordat de politie van de automobi list wilde horen wat er volgens hem was gebeurd, liep de boot een ver traging van een kleine twintig minu ten op. OaEöÊm'can <33 CE0 Garage Dros www.texelseautopagina.nl te bewaken. Zij spreken veroorza kers van overlast aan op hun gedrag. Gemeente en politie wijzen er op dat iedere burger het recht heeft om dit te doen, maar dat men niet het recht in eigen hand mag nemen. Optreden tegen veroorza kers van overlast moet altijd binnen de grenzen van de wet plaatsvin den en proportioneel zijn.' Kritiek was er ook. Enkele bewo ners van de Brink uitten dinsdag in een gesprek met burgemeester Giskes, het hoofd van de politie en de voorzitter van de Koger dorps commissie hun ongenoegen. Vol gens hen doen gemeente en politie te weinig om de overlast te bestrij den. Ontevreden zijn ze ook over de looproute tussen de Dorpsstraat en de jeugdcamping. De vertegen woordigers van de gemeente en politie erkenden dat er problemen zijn, maar gaven ook aan dat deze niet zomaar op te lossen zijn. 'De gemeente blijft samen met andere betrokkenen zoeken naar afdoende oplossingen', meldt het persbe richt. Afgesproken werd in ieder geval dat goed overleg en commu nicatie nodig zijn en blijven. Bestuurder rijdt hek kapot en weigert blaastest Een 46-jarige automobilist uit Hol- werd is zondagmiddag door de politie gedwongen zijn rijbewijs in te leveren. Hij had even daarvoor een hek langs de Stengweg kapot gereden. Hij reed weg, maar een getuige waarschuwde de politie, die hem even later aanhield op een camping aan de Vuurtorenweg. Toen de man werd gevraagd mee te werken aan een blaastest om te kunnen bepalen of hij had gedron ken, weigerde hij dat, reden voor de agenten hem aan te houden en zijn rijbewijs in te nemen. texelseScourant Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Super deBoer Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. OM DOOR HEDENTIJDSE SOORTGENOTEN GEVONDEN 1 WORDEN.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1