1B<ELAGBSDA.NL TEXELSE 2 COURANT Variatie op expositie fotowerkgroep IVN Rabobank zoekt lokaal muzikaal talent DlNSDAG 2 AUGUSTUS 2011 Muziek De Rog Het optreden van het duo Aan Zee bij café De Rog in De Cock sdorp, dat woensdag 10 augus tus zou worden gehouden, gaat niet door. In plaats daarvan is een optreden te horen van het duo Bio Alvaro en Mirrre Valken burg. Zij spelen Argentijnse muziek. Het optreden begint om 18.00 uur, de toegang is gratis. Filmhuis In het Filmhuis in De Kroon prins in Oosterend draait don derdag de film Alamar. De vijfjarige Natan leeft in twee werelden. Zijn moeder woont in Rome, zijn vader midden in een van de belangrijkste natuurge bieden ter wereld, het Mexi caanse koraalrif Banco Chin- chorro. Alamar toont een zorgvuldig geregisseerde wer kelijkheid. Het geeft de film een dromerige kwaliteit, die wordt versterkt door de betoverende omgeving. Afscheid, daar draait Alamar om. Eens komt de dag dat Natan teruggaat naar Rome. Aanvang 21.00 uur, diner vooraf mogelijk. Workshop aura's Irma Schiffers verzorgt woens dag 3 augustus bij Binnenlicht aan de Weverstraat in Den Burg een workshop over aura's. De workshop duurt van 19.30 tot 22.00 uur, deelname kost €10,-. In PKN-kerk van Den Burg, De Burght op de Binnenburg, zijn de komende veertien dagen foto's te zien, gemaakt door de fotowerkgroep van het IVN. De expositie toont zeer divers werk, van landschappen bij avond licht tot macro-opnames van meel draden, van zeer diverse fotogra fen. De fotowerkgroep bestaat uit veertig leden, waarvan sommigen nog meer zeer kort en anderen al veel langer met fotografie bezig zijn. Gezamenlijk trekken ze er enkele malen per jaar op uit om foto's te maken. Deze worden naderhand besproken en van com mentaar voorzien. De aldus geleer de lessen worden een volgende keer in praktijk gebracht, zodat het niveau steeds hoger wordt. Dat is te zien aan het getoonde werk. Want hoewel de onderwer pen sterk uiteenlopen, is de kwali teit van de foto's over het alge meen hoog. Wel is het voor sommige foto's een nadeel dat standaard passepartouts moesten worden gebruikt. Sommige foto's waren groter beter tot hun recht gekomen, of juist kleiner. Andere hadden misschien beter een ande re lengte-breedteverhouding moe ten hebben. Maar dit zijn details, opgelegd door technische belem mering. Alle foto's tonen een scherp oog voor detail en vaak ook voor vlakverdeling. Volgens een deelne mer aan de expositie is dat ook juist wat het fotograferen in de natuur zo spannend maakt. 'Je gaat letterlijk op een heel andere manier kijken.' Hoewel dat daar door niet altijd even duidelijk te zien is, zijn alle foto's op Texel gemaakt. Die andere kijk uit zich ook in de inrichting van de expositie. Want hoewel De Burght zich er als ruimte uitstekend voor leent, leverde het ophangen van de foto's problemen op. De werkgroep heeft hiervoor een oplossing gevonden door gebruik te maken van keukentrap jes, die met behulp van twee latjes geschikt zijn gemaakt als stan daard. De grote diversiteit aan trapjes geeft de expositie een extra dimensie, een gevarieerde uitstra ling zonder rommelig te worden. De expositie, die gisteravond werd geopend door burgemeester Gis- kes en Jac. P. Thijsse, is veertien dagen lang te zien. De leden van de werkgroep spelen zelf voor sup poost en zorgen desgewenst voor begeleidend commentaar. Medioren Op het bureau van de Katholieke Bond van Ouderen (KBO) Noord- Holland wordt dinsdag 9 augustus een bijeenkomst belegd voor 55- plussers (medioren) die actief wil len blijven op de arbeidsmarkt. In samenwerking met het bureau Marezate uit Hilversum start de KBO dit najaar een project dat senioren die zijn gestopt met wer ken, traint om als begeleidend coach op te treden bij bedrijven en organisaties. Geïnteresseerden kunnen zich melden bij E. Luyten, kbonh.medioren@gmail.com. Foto's van muizen Om een goed beeld te krijgen van de verspreiding van kleine zoogdieren, roept Landschap Noord-Holland kattenbezitters op foto's van de prooi van hun kat te sturen naar www.zoogdie- ratlas.nl. Katten zijn prima gegevensleveran- ciers. Volgens gegevens van de Zoogdiervereniging worden regel matig bosmuizen, huisspitsmuizen en rosse woelmuizen gevangen. Daarnaast wagen enkele katten zich aan groter spul: bruine rat, mol en woelrat. Tenslotte zijn er nog kat ten die met vleermuizen thuis komen. Om met zekerheid te kun nen vaststellen welk zoogdier de kat gevangen heeft, vragen de makers van de atlas de kattenbezit ters een digitale foto te maken en die op te sturen. Eventueel meer dere foto's uit verschillende hoeken, kaal talent rond. We willen hen graag een podium bieden', vertelt Fenneke Krafft van de Rabobank. Het moet een showavond worden met als middelpunt twaalf tot vijf tien amateur of semiprofessionele muzikanten uit de regio. De muziek stijl mag uiteenlopen van licht klas siek tot pop, zowel vocaal als Lokale talenten worden begeleid door instrumentaal. Solisten, maar ook ensembles zijn welkom. Het is niet de bedoeling dat gevestigde muzi kanten of bands het podium gaan beklimmen. Voor de organisatie is het gespecialiseerde bureau Borst partners ingehuurd. Het is nadrukkelijk geen wedstrijd, waarbij een jury 'en public' een oordeel velt over de prestaties. Bedoeling is dat muzikale talenten de avond van hun leven hebben en (dat) het publiek een leuke en geva rieerde muzikale avond heeft. Aan de optredens gaat wel een selectie proces vooraf, maar dat speelt zich achter de schermen af. Talenten n Cor Bakker. Zingen of musiceren onder bege leiding van een professioneel orkest voor een publiek van ruim 600 mensen is voor menigeen een droom. Rabobank Noord- Holland Noord biedt muzikaal talent uit de regio op maandag 31 oktober de mogelijkheid zich op professionele wijze te manifeste ren. Aanmelden kan tot 15 sep tember. De Rabobank probeert elk jaar iets bijzonders te doen voor haar leden. Rob Borst en enkele mensen van de Rabobank kiezen de 'artiesten' voor de avond in de Kampanje. En dan wordt het voor de artiesten nog even hard oefenen voor de grote avond. Op 31 oktober wordt overdag gerepeteerd met het orkest, waarna 's avonds in een professionele setting wordt opge treden. Meer informatie is te vinden op www.rabobank.nl/nhn. Dit jaar is gekozen voor een 'spet- kunnen zich opgeven door een terende ledenavond' in schouw- mailtje met hun gegevens te sturen burg De Kam- naar corbakker panje in Den ©ledenwaarde- Heider. Het Optreden ring.nl. Ze ont- belooft een even vangen een bijzondere ais voor volle zaal met aanmeldings- gevarieerde formulier, waar muziekavond te professioneel orkest na ze aanvul- worden in de lend materiaal, schouwburg. zoals bandjes, Cor Bakker is gestrikt om met zijn filmpjes op Youtube of andere infor- orkest de muzikanten te begelei- matie kunnen opsturen. Op basis den, de presentatie van de avond is daarvan worden talenten uitgeno- in handen van tv-persoonlijkheid digd voor de auditie op 1 oktober. Gregor Bak. 'Er loopt zoveel muzi- Een jury bestaande uit Gregor Bak, Bezoekvrijwilligers Hondengedragsdeskundige Suzan met duidelijk zichtbaar kop, buik, rug en staart. Zo kan de soort wor den vastgesteld en de exacte loca tie op kaart aangegeven. Vlaming wil in augustus of septem ber van start met een cursus voor 'bezoekvrijwilligers'. Dit zijn men sen die met hun hond (of ander huisdier) een bezoek brengen aan bejaardenhuizen of scholen. Het bezoek van een dier heeft een the rapeutisch effect en zorgt voor afleiding. Voor meer informatie: clinidogs@gmail.com. COLUMN Sprookje Er was eens. Er was eens een ondernemer. Die wilde wat onder nemen. Voor zijn onderdanen. Hij dacht aan een bovenbouw. Onder bouwd diende hij plannen in. Twee jaar en tientallen versies verder, leek het zover te komen. Het was een hele onderneming. Prachtig passend bij het landschap. Duur zame materialen. Alles was onder de knie. Aan alles was gedacht. Behalve.... Behalve aan Indianen. Die van die verhalen. Die begon nen plots te reppen over Zand- voort, over Scheveningen, nog erger. Horizonvervuiling. Toren flats. De onderste steen moest boven. Ze wilden alles onder de duim houden. Wie immers zijn hoofd boven het maaiveld uit steekt, die wordt zijn kop afgehakt. Toen wilde Annie het naadje van de kous weten. Zij eiste dat de krant haar reis zou betalen naar 'de over kant'. Dat kon ze de kop niet kos ten? Maar dat viel tegen. Annie moest maar liefst drie keer belas ting betalen. Dagtoeristenbelasting heet dat. In DH, Zandvoort en Scheveningen, echt waar. Het was er niet druk. Maar ja, wat wil je? Het woord zegt het al: dag toeristen! Annie dacht dat het een makkie zou zijn, die strandtenten sprongen er immers uit... Maar hoe ze ook zocht, ze kon ze niet vinden. Wel hoge flatgebou wen, pal aan zee, maar strandten ten, nee. Hoe kan dat nou, dacht Annie toen. Ze hebben het toch echt gezegd. Ik was er zelf bij. Toen ging Annie langs bij die strandtenten. In Zandvoort, in Scheveningen. 'Help', zei ze, 'Wie kan me helpen?' 'Ik zoek dubbel deks strandpaviljoens, die je van verre tegemoet schreeuwen'. En wat bleek? Ze waren er niet.... Echt waar, ze heeft zich gek lopen zoeken. En als Annie vroeg waar ze dan wel stonden, werd zij keihard terug verwezen naar Texel. 'Ja, ga maar eens kijken bij Juliana'. Annie was er niet ondersteboven van. 'Nee', zeiden die schollenkoppen, 'maar het gaat erom wat er pal aan zee staat: de Buteriggel bijvoor beeld'.'En Noordzee. Voormalige strandpaviljoens'. Tja, en daar had Annie niet van terug. Teleurgesteld keerde zij huiswaarts. Daar aange komen bleek dat het College niet ondersteboven was van de India nen. Het gaat dus toch door! En de naam van de nieuwe ruimte? 'Inzicht Aan Zee'. Immers: inspraak zonder inzicht, leidt tot uitspraken zonder uitzicht. En ze leefden nog lang en gelukkig. En nu maar afwachten wie de eer ste steen mag leggen.... Sugges ties? Annie@texelsecourant.nl Marenthe zoekt poppen voor misbruikte wezen Marenthe Witte is op zoek naar knuffels, poppen en poppenkle- ren voor seksueel misbruikte kinderen in Zuid-Afrika. De 21- jarige inwoonster van IJssel- stein, een dochter van Marco Witte (voorheen van Elizabeth Hoeve), gaat in oktober naar Durban om er zes weken vrijwil ligerswerk te doen in een wees huis. Zij gaat er aan de slag voor Be More, een organisatie die klein schalige, locale projecten in ont wikkelingslanden opzet en ook actief bij de uitvoering betrokken is. Bobbi Bear is een project voor seksueel misbruikte kinderen in de buurt van Durban. Het is opgezet door vrouwenactiviste Jackie Bran- field, die een methode ontwikkelde waarbij kinderen door middel van hun pop of knuffel over hun trauma kunnen praten. Bobbi Bear redde alleen al in 2006 364 kinderen. Zij waren gemiddeld vier tot zes jaar oud. Marenthe Witte studeert kinder- en jeugdpsychologie en behaalde onlangs haar bachelor. 'Na alle theorie vond ik het tijd worden voor wat praktijkervaring', schrijft ze op haar weblog www. marenthewitte@be-more.nl. Als vrijwilliger voor Bobbi Bear helpt ze hulpverleners met alles wat er rond het project gebeurt. Ze troosten kinderen wanneer ze moeten wach ten op het politiebureau of in het ziekenhuis en bereiden ze voor op hun getuigenis voor de rechtbank. Ze assisteren bij trainingen en voorlichting die Bobbi Bear geeft en proberen samen met Be More zoveel mogelijk mensen te betrek ken bij het werk van Bobbi Bear, zowel in Zuid-Afrika als thuis. Wie Marenthe poppen(kleren) of knuffels wil meegeven, kan deze afgeven bij haar oom Bart Witte, Klif 7 in Den Hoorn. Financiële bij dragen zijn welkom op 12.17.74.228 tnv. Be More in Nijmegen, onder vermelding van Marenthe Witte. Een uitgebreid overzicht van activi teiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over Voorstellingen Cinema Texel: 10.45 Kung Fu Panda 3D NL; 11.00 en 13.30 Smurfen 2D NL; 13.15 Cars 2 3D NL; 16 00 Cars 2 3D NL* 16 15 18 45 en via www.texelagenda.nl. Dinsdag 2 augustus: 12.00 uur. In de Dorpsstraat in De Koog wordt van 12.00 tot 19.00 uur 21.45 Harry Potter 7.2 3D; 19.15 The Zookeeper en 22.00 Bad Teacher. Donderdag 4 augustus: 14.00 uur. In de Kikkertstraat in De een braderie gehouden. Met gratis kinderattracties. Cocksdorp wordt van 14.00 tot 20.00 uur de Durpermarkt gehouden. Ruyslaan nabij De Koog wordt van 14.00 tot 16.30 uur markt gehouden. 14.00 tot 18.00 uur de Hoornder Donderdag gehouden. 15.30 uur. Het koor De Zingende Zee man zingt in het Zeemanskerkje in Oudeschild. Aanvang 15.30 uur. Vanaf 14.30 uur verkoopt de Vrouwengroep handwerk. 16.00 uur. Met als motto 'op verhaal komen' begint om 16.00 uur een bij eenkomst in de Hoornder kerk. Met 'een moment van stilte', muziek en een verhaal. 18.00 uur. Het Texelse duo Aan Zee speelt fadomuziek in café De Smulpot aan de Binnenburg in Den Burg. 20.15 uur. In kerkgebouw De Burght in Den Burg begint om 20.15 uur een concert met onder anderen oud-Texe laar Maarten Elzinga op trompet. De toegang Is gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 10.45 Kung Fu Panda 3D NL; 11.00, 13.30 Smurfen 2D NL; 13.15, 16.00 Cars 2 18.00 uur. Het Texelse duo Aan Zee speelt fadomuziek in café De Smulpot aan de Binnenburg in Den Burg. 19.00 uur. In Den Hoorn begint om 19.00 uur een wedstrijd om het Texels kampioenschap ringsteken. 19.00 uur. In de kerk van Den Hoorn begint om 19.00 uur een concert met viool, piano en cello van The Interna tional Holland Music Sessions. Toe gang €13,50. 3D NL; 16.15,18.45, 21.45 Harry Pot ter 7.2 3D; 19.15 The Zookeeper en 22.00 Bad Teacher. Woensdag 3 augustus: 11.00 uur. In het centrum van Den Burg wordt de hele dag een folklore- markt gehouden. Deze staat vandaag in het teken van het boerenerf. 19.30 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog wordt een vrije bridgedrive gehouden. Aanvang 19.30 uur. Voor meer informatie: tel. 06-28787820. 20.00 uur. Op de Nikadel in De Koog begint om 20.00 uur de première voorstelling van Circus Renaissance. 17.30 uur. In Strends End aan de Ach tertune in Oosterend begint om 17.30 uur een optreden van de viermansfor matie Granddad Daniel. 20.00 uur. Klaas de Jong uit De Cocksdorp verzorgt van 20.00 tot 22.00 uur een inlooples Argentijnse tango op vakantiepark De Krim. Deelname kost €7,50. ertstraat in De Cocksdorp begint om 18.00 uur een optreden van de Texelse band Small Buzz. De toegang is gra 21.00 uur. In eetcafé De Kroonprins in Oosterend wordt de film 'Alamar' ver toond. Aanvang 21.00 uur. tis. 18.00 uur. Het Texelse duo Aan Zee Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Kung Fu Panda 2 3D NL; 11.15,13.45 speelt fadomuziek in café De Smulpot aan de Binnenburg in Den Burg. 19.00 uur. Bridgeclub Alert houdt in De Bijenkorf in Oosterend een open bridgedrive. Aanvang 19.45 uur. Aan melden tot uiterlijk 19.30 uur. 19.30 uur. Op het strand bij paal 28 gaat om 19.30 uur een strandloop van start. Diverse afstanden. Inschrijven vanaf 19.00 uur. 19.30 uur. In het Eierlandsche Huis in en 16.15 De Smurfen 2D NL; 13.30 Cars 2 3D NL; 16.00 en 18.45 Harry Potter 7.2 3D; 19.00 en 21.45 Larry Crowne en 21.30 Bad Teacher. Vrijdag 5 augustus: 11.00 uur. Bij restaurant Catharina- hoeve aan de Rozendijk nabij Den Burg staat van 11.00 tot 16.00 uur een minikermis. 14.00 uur. In het Zeemanskerkje in Oudeschild wordt van 14.00 tot 17.00 De Cocksdorp begint om 19.30 uur een bingo. 20.00 uur. Bij Jan en Paula Brouwer in uur een rommelmarkt gehouden. De vrouwenvereniging verkoopt hand werken. het Olijfblad aan de Weverstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een Bijbel studie. 20.30 uur. Bingo in dorpshuis De Hof in De Koog. Aanvang 20.30 uur. 15.00 uur. Circus Renaissance staat op de Nikadel in De Koog en verzorgt twee voorstellingen. Aanvang 15.00 en 20.00 uur. 19.00 uur. Op vakantiepark De Krim texelseScourant begint om 19.00 uur het driedaagse festival BODY Brein. madii bütnuï 19.30 uur. Op het ZDH-voetbalveld in Uitgave van LANGEVELD crossloop van start. De miniloop voor kinderen begint om 19.15 uur, de wandeltocht om 19.25 uur. Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Kung Fu Panda 2 3D NL; 11.15,13.45 Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) en 16.15 De Smurfen 3D NL; 13.30 Cars 2 3D NL; 16.00 en 18.45 Harry Potter 7.2 3D; 19.00 en 21.45 Larry Crowne en 21.30 Bad Teacher. Joop Rommets Jeroen van Hattum Pip Barnard Buiten werktijd: tsfey TESO Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl In verband met de te verwachten extra drukte zet veerdienst TESO in en rond het weekend een extra boot in. Vrijdag, zaterdag en maandag wordt van 9.30 tot 16.00 uur een halfuursdienst onderhouden. Zondag Abonnementsprijzen 2011 Per half jaar 44,20 42,45 Per jaar €86,55 €84,15 Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. uur. Toch moeten automobilisten rekening houden met wachttijden. Vandaag en woensdag moeten zij in Den Helder mogelijk een uur wach ten. Donderdag zijn er in beide rich tingen wachttijden van een uur mogelijk. Zaterdag worden alleen in Den Helder wachttijden van een half uur verwacht. Meer informatie: www.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2