TEXELSE 7 COURANT Ontspannen sfeer Parkpopje Wens zanger sterkte bij onthouden tekst' Talent wint wielerwedstrijd DINSDAG 2 AUGUSTUS 2011 riet zonnetje omdat hij eigen beweging er al maandenlang de bands bezochten honderden Ontspannen en ongedwongen. Zo liet zich de sfeer omschrijven van de tweede editie van Park popje dat zondag in het park in het centrum van Den Burg werd gehouden. Honderden mensen bezochten de zeven optredens die 's middags nabij de achtergevel van Oosterhof werden gehouden. Er was een par tytent neergezet voor het geval er regen zou vallen, maar het bleef de hele dag mooi weer, waardoor het aangenaam vertoeven was op het gras of het pleintje in het midden van de Wezentuin. De optredens waren uiteenlopend (van Jan Smit tot Keltische muziek), maar het paste binnen het geheel van het festival. Met name de optredens van Naggares, Jaap en Roos Dros en Good- gezellige avond in het café zonder bassist doen (die kwam pas na het optreden weer boven water) en de Jan Smit Band had een zieke drummer. De laatste groep wist het met een orkestband te redden en BReTT kon ook zonder bassist een leuk optreden verzorgen. Het festival werd geopend door Intrude en afgesloten door een groep trommelaars van Rythm of Resistance. Een aantal Texelaars had trommels meegenomen, zodat zij later met de band konden mee spelen. Het optreden van Rythm of Resistance werd afgesloten met de onthulling van een aantal karton nen dozen waarop geschreven was dat het park groen moet blijven. Een optreden van Sinner ging niet door. De band had een paar weken geleden aan organisator Pieternel Geurtz laten bye Mosquito trokken veel belangstel ling. De vijf jongens van Good bye Mosquito, leerlingen van de Vrij Onder leiding van Ariën van Erkelens begon Parkpopje zondagochtend met yoga. School in Den Burg, presteerden Dat viel precies samen met gezang in de Burght (de hervormde kerk) waardoor er het om onder meer nummers van een serene rust in het park hing. weten dat zij er niet zouden zijn. Zina Rijkers (7) praatte met assi stentie van haar zus Jet (12) de optredens aan elkaar. Parkpopje begon 's ochtends in alle rust met een yogasessie van Pink Floyd en Guns N'Roses te Ariën van Erkelens op het grasveld vertolken. Er werden soms wat onderling wis- en een les tai chi van Menno Sie- binga. De yogasessie viel precies het park b ij het optreden selende ritmes gehanteerd, maar samen met een dienst in De Burght daar lieten de vijf zich niet door uit waardoor de sessie, gecombineerd Jaap Dros en dochter Roos het veld slaan en het publiek even- Het optreden werd met luid met het gezang uit de kerk, een serene uitstraling kreeg. In de mid- Hans Dekker. Er hingen diverse werken vi applaus beloond. Een van de jon- dag was er ook een markt waarbij gens wist het publiek ook voor zich LETS Texel informatie gaf over in te nemen met de opmerking dat zichzelf, luchtfoto's van Ton Zegers ze een ander bandlid maar succes en tekeningen van Hans Dekker te moesten wensen met het onthou- zien waren en Lenie Kikkert oude den van zijn tekst, waarna laatsge- foto's en boeken van Den Burg liet noemde overigens onverstoord het zien. nummer zong. Een spontane col- Bewoners van de Texelse Reede lecte voor een eigen drumstel verkochten spullen en Stichting De leverde Goodbye Mosquito bijna Wezentuin was aanwezig om koffie tweehonderd euro op. te verkopen en aandacht voor het park te vragen. Het was de tweede De band BReTT uit Limburg en de en laatste keer dat Geurtz Park- Jan Smit Band uit Den Helder ver schenen gemankeerd aan de start. Veel deelnemers bij ZDH-cross popje organiseerde. Volgens haar ligt het festival nu open voor ande- BReTT moest het na een zeer ren om verder op te pakken. Maar liefst 132 atleten kwamen aan de start bij de derde cros sloop van ZDH van dit seizoen, die vrijdag werd gehouden. Meest opmerkelijke prestatie kwam op naam van Kelly Keu- ning, die 2.22 minuten sneller was dan vorig jaar en opnieuw de loop over 8 kilometer bij de dames won. Bij de mannen was Heiko Summer uit Köln de snelste. Hij liet een tijd van 36.52 noteren. Hij was wel een stuk langzamer dan de snelste veteraan, Coen Schoonheden, die in 30.39 over de finish kwam. Jelle van der Duim won de race over 4 kilometer bij de jeugd. Hij verbeterde zijn persoonlijk record met elf seconden en finishte in 15.29. Rob ten Burg uit Juliana- dorp was op deze afstand de snel ste man (13.43), Judith Kuiper uit Flensburg de snelste vrouw (17.56). Zevenentwintig (kleine) kinderen waagden zich aan de miniloop over één kilometer. Sil van Heerwaarden vloog bijna over het parcours en kwam in 3.46 over de streep. Bij de meisjes ging de zege naar Nikki Douma uit Oosterend. Zij finishte in 4.12. De vierde ZDH-crossloop wordt vrijdag gehouden. Inschrijven kan vanaf 18.45 uur in de kantine. De jongste jeugd start om 19.15 uur, de rest van het deelnemersveld een kwartier later. "s konden meetrommelen bij de band Rythm of Resistance dat Parkpopje afsloot. De nog maar 17-jarige Luuk van der Meer is de winnaar gewor den van de wielerrit die dinsdag avond op de wielerbaan in Den Burg werd gehouden. Het talent slaagde er halverwege de wedstrijd in samen met Niels Jimmink en Roel Bakker het pelo ton te ontvluchten. Ondanks enke le ontsnappingspogingen bleven de drie bij elkaar, waardoor een eindsprint de beslissing leek te moeten gaan brengen. Van der Meer verraste zijn vluchtgenoten echter in de laatste ronde met een demarrage. Hij wist zijn minimale voorsprong nipt vast te houden en alleen over de streep te rijden. De winnaar werd daarbij enigszins gehinderd door het peloton, dat juist tijdens de eindsprint op een ronde achterstand werd gezet. Jimmink sprintte naar de tweede plaats, Bakker werd derde. De sprint van het peloton werd gewon nen door gastrenner Yarwin van Straalen, vóór Joost Hoogenbosch, Remco Koopman, Niels Bakker en de tweede gastrenner René van der Woude. Jelmer Bot sprintte met overmacht naar de winst in de B-poule. De andere junioren, Sjors Jimmink en Wouter van Tatenhove, eindigden als tweede en derde. De jeugd wedstrijd werd in een spannende en zeer lange eindsprint nipt in zijn voordeel beslist door Jacob Kooij. Jim Boogaard legde beslag op de tweede plaats.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7