TEXELSE^COURANT Texel 2010 in actie voor Groeneplaats TEXEL Cjroen ^wartr jexel-s in het harL, Incidentenreeks oorzaak trage hulpverlening fietser Ringsteken Den Hoorn door regen gestaakt OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12596 VRIJDAG 5 AUGUSTUS 2011 Volop kinderver- maak op het grasveld van zwembad Molenkoog, waar bouwdorp werd gehouden. Terugkijkend op zijn carrière als profvoetballer is Sieme Zijm dik tevreden. 'Ik heb gewerkt met toptrai- ners.' Laat de zon maar schijnen. Niels Leijen heeft met partner Christel Moens op paal 12 een strandshop geopend. Voor de Eagles Ranch breekt aan het Burger dijkje een nieu we episode aan. Zondag houden ze het Summer Event. Brandweerman Ronald van Bommel coacht vanuit de hoog werker zijn teamleden ver beneden zich in het maïsdoolhof, van wie er eentje geblinddoekt de uitgang moet zien te vin den. De hilarisch verlopen zoektocht op maandagavond was bedoeld als oriëntatieoefening voor de brandweerlie den, die bijvoorbeeld in een gebouw dat vol rook staat blin delings hun weg moeten zien te vinden. Deze en andere oefeningen waren bedacht door acht brandweerlieden die met succes de opleiding hadden doorlopen. Texel 2010 heeft een e-mailadres geopend om de Groeneplaats in Den Burg te laten blijven zoals die nu is. De partij zegt daarmee de andere partijen in de gemeen teraad te willen laten zien dat er geen draagvlak voor nieuwe bebouwing is. Texel 2010 haakt daarmee in op het initiatief van Pieternel Geurtz om met behulp van een referendum kenbaar te maken hoe er over de Groeneplaats wordt gedacht nu het raadhuis weg is en op de plek daar van tijdelijk een poffertjeskraam, speelplaats en een fietsenstalling annex ijsbaan zijn gekomen. Volgens de coalitiepartij gaat het met een burgerinitiatief momenteel niet lukken het onderwerp weer op de agenda van de raad te krijgen (het is pas besproken), maar Texel 2010 zegt met het ophalen van e- mails toch te willen laten weten hoe er over de Groeneplaats wordt gedacht. Fractievoorzitter Gerbrand Poster roept mensen op om het te Vrouw van tas beroofd Een 55-jarige vrouw uit Oss is woensdagochtend in De Koog van haar tas beroofd. Het slachtoffer liep in gezelschap van haar man, die in een booster zat, rond 11.10 uur door de Kamerstraat, toen ze voelde dat haar tas van haar schou der werd gerukt. Op dat moment zag ze twee jongens er op een fiets vandoor gaan. De politie is op zoek naar getuigen. Wie iets heeft gezien of andere informatie heeft die van belang kan zijn, kan contact opnemen via tel. 0900-8844 (lokaal tarief). laten weten wanneer ze tegen bebouwing zijn, dan overhandigt hij tijdens de raadsvergadering van woensdag 14 september de inhoud van de mailbox aan de overige raadsleden. Het adres van de mailbox is groeneplaats@gmail.com. Poster verzoekt indieners de e-mails van naam en adres te laten voorzien. Het raadslid omschrijft de actie als 'een laatste poging om de volksver tegenwoordigers op hun verant woordelijkheid te wijzen en op hun schreden terug te laten keren'. Vori ge maand besloot de meerderheid van de raad in te stemmen met plan 2a dat realisatie van 960 vierkante meter aan winkel- en horecaruimte met daarboven twaalf woningen en vijf huizen aan de Burgwal. Texel 2010 en GroenLinks stemden tegen die variant. De tweede wedstrijd om het Texels kampioenschap ringsteken, gister avond in Den Hoorn, is halverwege gestaakt. De regen kwam in bakken naar beneden, terwijl het er niet naar uitzag dat het snel weer droog zou worden. De deelnemers hadden op dat moment drie ronden gereden, waardoor de punten voor het kampi oenschap wel konden worden Drie combinaties hadden een gelijk aantal punten, zodat de jury besloot hun snelheid de doorslag te laten geven. Marieke van Liere en Marieke Kaan hadden de minste tijd nodig om van de eerste naar de tweede ring te komen en kregen de zege toebedeeld. Willem Goënga en Marit Visser-de Leeuw legden beslag op de tweede plaats. Jan Keijser en Alicia Saai werden derde. De win naars kregen een taart, aangeboden door glazenwasserij en schoon maakbedrijf Dennis. Emmie Monster en Lotte de Vries kregen de troost prijs. De volgende wedstrijd wordt donderdag 18 augustus in De Waal gereden en begint om 19.00 uur. Gracht direct nadat de wedstrijd was gestaakt de kap op. ifo Een reeks van kort op elkaar volgende incidenten en mis communicatie binnen de Meld kamer zorgde er maandagmid dag voor dat ambulance en traumaheli aanzienlijk later dan de norm ter plekke waren toen een fietser met hartproblemen onderuit ging op het Waalenbur- gerdijkje en overleed. Op het moment van het incident waren twee ambulances kort daar voor voor een spoedrit ingezet. De eerste was bij een ongeluk op de veerboot en de tweede ambulance werd op verzoek van een huisarts ingezet. De derde ambulance die in dat soort gevallen paraat wordt gehouden, stond klaar om in actie te komen, maar was dus nog niet op het eiland. Toen dit duidelijk werd en de opdracht moest vol gen om de traumaheli naar Texel Houtkachel '99' kan doorgaan Wat b en w betreft, kan de plaat sing van een houtgestookte ver warmingsinstallatie op de hoek Sluyscoog/Hallerweg in Den Burg doorgaan. De vijf bezwaren die tegen de daarvoor benodigde tijdelijke bestemmingswijziging zijn ingediend, zijn van de hand gewezen. Het betreft het plan van TexelEner- gie om de wijk De 99 duurzaam te verwarmen met een ketel die wordt gestookt met houtsnippers in plaats van aardgas. De installatie wordt ondergebracht in twee con tainers. Het is een experiment met een looptijd van maximaal vijf jaar. De bestemming van het betreffen de terrein (nu nog 'groenvoorzie ningen') wordt voor dezelfde peri ode gewijzigd. Hetzelfde geldt voor de bouwvergunning en de milieu vergunning. Waterstaatstaken naar gemeente De gemeente neemt de consigna tiedienst van Rijkswaterstaat (RWS) voor een deel over. Dit is wenselijk en praktisch omdat nog maar wei nig ambtenaren van RWS op Texel zelf wonen. De gemeente komt in actie als zich op het strand, de waddendijk of in de havens van Oudeschild, het NIOZ of TESO verontreiniging of calamiteiten voordoen en stelt daarbij een ambtenaar, terreinwa gen en telefoon beschikbaar. De kosten (een vast bedrag per jaar plus vergoeding van inciden tele acties) worden door RWS betaald. liM te sturen, liet dit door een mis communicatie binnen de Meldka mer langer dan nodig op zich wachten. Uiteindelijk zaten er 24 minuten tussen het moment dat de ambulance werd opgeroepen en de alarmering van de trauma heli. Daardoor was de ziekenwa gen toch nog sneller ter plekke dan de traumaheli. Op dat moment was er al politie, die volgens omstanders een begin had gemaakt met het reanimeren van het slachtoffer. Er werd ook een huisarts opgeroepen, die ter plek ke hulp verleende. Uiteindelijk mocht hulp niet meer baten. De burgemeester kwam zelf pools hoogte nemen. 'Een ongelukkige samenloop van omstandigheden', vertelt Jaap Frank Ponstein, hoofd ambulan cezorg van de Veiligheidsregio. 'Er gebeurde op die maandagmiddag in een paar uur tijd heel veel tege lijk. Je wilt altijd dat dit soort pro cessen foutloos verloopt, maar het blijft mensenwerk.' Meer over de ambulance op pagi na 9. speedheat.nl Dorpswachten niet van DHS Het intrekken van de vergunning voor beveiligingsbedrijf DHS Security BV (DHS) heeft geen gevolgen voor de aanwezigheid van dorpswachten op Texel. De dorpswachten die op Texel actief zijn, zijn van het bedrijf Acro polis Security uit Leiderdorp. Woensdag werd bekend dat het ministerie van Veiligheid en Justitie op verzoek van de politieregio's Noord-Holland Noord en Friesland de vergunning van DHS per direct heeft ingetrokken en dat dit bedrijf de werkzaamheden in onder meer Den Helder moet staken. texelseScourant Ter bescherming tegen de regen AUTO www.texelseautopagina.nl e bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): expert SCHOORL vakantiekrant Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. .txl Bekendmakingen op pagina 12

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1