TEXELSE^COURANT Sri Cjroen ^wartsjexeh in het harL, Blauwvinger dicht op last burgemeester Rechtszaak uitgesteld bij gebrek aan tolk OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12597 DINSDAG 9 AUGUSTUS 2011 Voor de derde keer streek Schildersgroep Holland neer op I het eiland om p hier het penseel t te hanteren. V- Het pijporgel van de katho lieke kerk in Oudeschild, dat bijna een eeuw oud is, wordt momenteel gerestaureerd. Sil Boon had nog een oud bushokje van TESO staan, knapte het op en plaatste tegen over het red dingboothuis. 'Ik moet zeggen dat ik verrast was. ZDH speel de goed. Er zit veel voetbal in deze ploeg', zei Sieme Zijm over ZDH. De recordpoging pootjebaden bij paal 17 heeft zaterdag 912 deelnemers getrokken. Dat waren er voldoende om een mooi bedrag voor de Hersenstichting op te halen (naar verwachting rond de duizend euro), maar onvoldoende om een nieuw record te vestigen. Het hoogst aantal deelnemers blijft op 1046 Paracentrum tegelijk naar de waterlijn om de voeten in het staan. Die opkomst werd in 2009 bereikt. De deelnemers zaten water te steken. Het pootjebaden was onderdeel van het Body in een lange rij stoelen op het strand en spoedden zich na sig- en Brein Festival dat voor de zesde keer werd gehouden. Meer nalen van Menno Siebinga, zijn neven en een vliegtuig van het daarover elders in deze krant. (Foto Olivier SdvWng/Texel Images) Café De Blauwvinger in De Koog is op last van de burgemeester met onmiddellijke ingang geslo ten, omdat er herhaaldelijk sterke drank aan minderjarigen is ver strekt. Dat heeft de gemeente gisteren aan het eind van de middag bekendge maakt. De uitbater, al eerder beboet voor het verstrekken van alcohol aan minderjarigen, was door de burgemeester gewaarschuwd dat bij een nieuwe overtreding de zaak zou worden gesloten en dat gebeur de na een voorval afgelopen don derdagavond. Toen werd een 15-jarige Duitse jon gen onwel, nadat hij in De Blauw vinger wodka had gedronken. De jongen had buiten ook een joint gerookt en was daarna onderuit gegaan. Hij werd met de ambulance bij zijn ouders op de camping afge leverd. Diverse getuigen verklaar den volgens de gemeente dat zij, waaronder de Duitse jongen, in het café shotjes wodka tot zich hadden genomen. De sluiting geldt vooralsnog voor onbepaalde tijd. Burgemeester en BALGZAND OOPS, wethouders, die over de intrekking van de drank- en horecavergunning gaan, beraden zich de komende weken over de termijn waarop De Blauwvinger gesloten moet blijven. Vrijdag werd al duidelijk dat er maatregelen in de lucht hingen. Politie en gemeente zeiden toen een onderzoek in te stellen naar het café waar de Duitse jongen de drank had gehad. Tot gisteren werd volgens de Een 21-jarige man uit Hengelo is in De Koog te grazen genomen, nadat hij op de Brink aan een auto had gezeten. De man had in de nacht van zater dag op zondag de ruitenwisser van een auto omhoog gezet. Volgens de politie werd hij daarna gepakt door een man die de Hengeloër 'met een hard voorwerp sloeg en tegen het lichaam schopte toen hij op de grond lag'. De Tukker moest voor behandeling naar de dokter en hij deed aangifte van mishandeling. Volgens de politie verklaarden getui gen dat de Hengeloër de ruitenwis ser 'voor de grap' omhoog had gezet. Agenten troffen de gewonde man aan na een melding over de vernieling van auto's aan de Brink. In een persbericht werd zondag een Succes voor Texelse fokkers en veehouders tijdens de vorige week gehouden keuring in Opmeer. Er werden meerdere kampioenschappen in de wacht gesleept. Bij de Texelaars werd een inzen ding van fokkers K. Tjepkema en E. de Haan kampioen bij de oudere rammen. Bij de eenjarige rammen werd de kampioen geleverd door de combi gemeente de tijd gebruikt om nade re getuigenverklaringen over de geconstateerde feiten op te nemen, zodat een zorgvuldige afweging gemaakt kon worden. Dat leidde tot het besluit van de burgemeester de zaak te sluiten. De Blauwvinger had eerder al bestuurlijke boetes gekre gen. Jongeren mogen vanaf vol gens de wet pas hun zestiende lichtalcoholische drank nuttigen en vanaf hun achttiende sterke drank. signalement verspreid van de man die geslagen had; er stond in het bericht dat hij groot van postuur was, kaal en gekleed ging in een donkere jas en een spijkerbroek. De man in kwestie, een bewoner van de Brink die maandagavond uit eigen beweging contact met de redactie opnam, bestrijdt de lezing van de politie. Hij zegt de Hengeloër een 'rotduw' te hebben gegeven, omdat hij met zijn vingers aan de auto van een gast op zijn eigen ter rein zat. 'Daarna had hij een gat in zijn kop.' De man, actief voor de burgerwacht die op eigen initiatief 's nachts door De Koog loopt, stelt dat hij zelf de politie belde en daarna een nacht vast zat op het politiebureau in Den Burg voor hij zijn kant van het ver haal kon doen. natie K. Tjepkema en H. Zoetelief. De kampioen bij de ramlammeren kwam uit de stal van C. Comman deur en de kampioen 1-jarige ooi en lammeren was van K. Tjep kema, die ook bij de beste ooilam meren zat. Dieren van C. Comman deur en K. Tjepkema werden ook geselecteerd bij de vijf beste ram lammeren. Rundvee Op de veekeuring was er succes De rechtszaak tegen een 33-jari- ge Italiaan is vrijdag door de poli tierechter in Den Helder tot nader order aangehouden. De rechter wilde een getuige horen, maar die bleek amper Nederlands te ver staan en een tolk Bengaals was niet aanwezig. De Italiaan wordt verdacht van de mishandeling van een medewerker van het internetcafé in De Koog. Op 12 augustus vorig jaar stormde hij volgens het slachtoffer boos de win kel binnen en begon hij (in het Itali aans) te schreeuwen. Even later gaf hij de medewerker een flinke klap in het gezicht. Hoewel enkele getui gen, klanten die toevallig aanwezig waren, dit verhaal bevestigden, hield de verdachte tegenover politierech ter Francke bij hoog en laag vol dat er niet geslagen was. 'Ik ben al jaren bevriend met hem, al vanaf dat ik veertien was. Hij en zijn vriendin zijn ook wel eens op vakan- Pony's voetballen op Summer Event Het ponyvoetbal, waarbij een team uit Limburg (blauwe hesjes) het opnam tegen meisjes van de Eagles Ranch, was een vermake lijk onderdeel van het Summer Event dat zondag op de nieuwe Eagles Ranch werd gehouden. De belangstelling was groot. Meer op pagina 9. voor de familie Boogaard uit Oos terend. Uit hun stal kwamen de kampioen baby kalveren en de reservekampioen bij de jongere kalveren. Hun inzending voor de bedrijfscollecties kalveren sleepte de prijs voor het schoonste geheel in de wacht. Ids Boogaard (6 jaar) werd kampioen in de categorie voorbrengen jong. tie geweest bij mij in Rome', vertelde de verdachte. 'We hebben ook nu nog goed contact. Het verhaal dat ik geslagen zou hebben is onjuist.' Dat de Italiaan tamelijk opgewonden het internetcafé binnenkwam, klopte volgens hem wel. Waarom hij boos was, werd tijdens de korte zitting niet echt duidelijk. De politie had in het vooronderzoek al enkele klanten als getuige gehoord en die bevestigden de klap, maar de verdachte had zelf ook een getuige meegenomen naar de rechtszaak. Dat was volgens hem de eigenaar van het café, die het incident ook zou hebben gezien. Vreemd genoeg was ook de politie op zoek geweest naar deze verdachte, maar die heeft hem nooit kunnen vinden. Deze nieuwe getuige zou een ont lastende verklaring kunnen afleggen voor de verdachte en was daarom van groot belang voor de zaak. Pro bleem was echter dat de man wel 'i- Bengaals (zijn moedertaal) en Engels sprak, maar amper Nederlands. En aangezien de rechtbank geen Engels mag spreken, moest er een tolk aan te pas komen. Die was - uiteraard - niet aanwezig en dus werd besloten de zaak aan te houden en op een latere datum te vervolgen. Dat vervolg komt vermoedelijk pas na 1 september. Tot onvrede van de verdachte. Hij verblijft namelijk slechts enkele maanden per jaar op Texel en vertrekt eind deze maand weer naar Rome. QmttrnvEmc33£Eg SNELCODE: 543HH www.texelseautopagina.nl I I XI LSI. "c C>1 RW I gnahmajadikhdhan. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Super deBoer Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Man geslagen na 'grapje' met auto Succes fokkers op show Opmeer

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1