'Leuk om slang om mijn nek te hebben' TEXQAG0sDA.NL rund van Hoogvliet TEXELSE 2 COURANT Waddengoud voor Worksh°P mondharmonica Gevecht tegen de elementen Geheimzinnig treinongeluk VRIJDAG 12 AUGUSTUS 2011 Alberto Althoff van Circus Renaissance laat Guido Vlasgaard, één van de twaalf Luuk de Rooy leert van Alberto Althoffen een collega hoe hij na de voorstelling op verstandelijk gehandicapte deelnemers van de Stichting Poldermaat, in de piste een professionele wijze een applaus in ontvangst moet nemen, kennismaken met een kat van Anelya Roslyakova. De duim gaat spontaan omhoog bij Marek Snijders als gevraagd wordt of Alberto Althoff een goe de leraar is. 'Hij geeft goed les', zegt de 34-jarige bewoner van Hilversum enthousiast. Snijders is één van de twaalf ver standelijk gehandicapte mensen die deze dagen in De Koog bij Cir cus Renaissance meelopen voor een speciale voorstelling komende zondagmiddag. De twaalf zijn met de Stichting Pol dermaat uit Dronten naar het eiland gekomen. De stichting is dit jaar voor de vijfde keer te gast bij het circus van Althoff. Sinds woens dagochtend krijgen de twaalf deel nemers les van medewerkers van het circus, zodat ze zondagmiddag allemaal mee kunnen doen aan een voorstelling van een uur. Die begint om 13.00 uur en heeft een speciale toegangsprijs van €3,-. Althoff neemt het voortouw in de lessen en pakt het gedegen aan. De cursisten krijgen serieus les en worden behandeld als elk ander, zodat ze zondag volwaardig als artiesten in de piste staan. De 34- jarige Snijders is er voor de vijfde keer bij en vertelt zich inmiddels een echte artiest te voelen. 'Vorig jaar heb ik met de ganzen mee opgetreden en daarvoor met kame len en een slang. Ik vond het voor al leuk dat ik met een slang om mijn nek mocht rondlopen. Dit jaar doe ik mee met de acrobaten.' De 39-jarige Gert Jan Stolte doet voor de derde keer mee. Hij traint op een jongleeract. 'Dat heb ik al eens eerder gedaan en dat vond ik erg leuk. Het is voor mij ontspan nend dit te doen.' Volgens Albert- Jan Aartsen, één van de begelei ders van Poldermaat, oefent iedereen op één act. 'Een deel heeft les in de ochtend, een ander deel na de middagvoorstelling. Dan zijn de attributen die zij nodig heb ben opgebouwd.' Tussen het oefe nen door worden voorstellingen bijgewoond en uitstapjes onderno men. De deelnemers verblijven de hele week op het circusterrein tussen de artiesten Zaterdagavond doen ze ook mee aan gezamenlijke bar becue van het hele gezelschap. Stolte zegt uit te kijken naar de voorstelling van zondagmiddag. 'Dan komen ook mijn ouders kij ken.' Na afloop van de speciale voorstelling, begint de laatste regu liere voorstelling van Circus Renais sance. In rafp flp 7tuaan aan rie 7waan- ioHprppn pon oinon hli ip^lirk Ti Het rundvlees van boerderij Hoogvliet wordt bekroond met Waddengoud. Kees en Trinet Hin krijgen maandag het keurmerk van de Stichting Waddengroep. Volgens de Waddengroep is het rundvlees van de boerderij bij de rotonde Nieuwlanderweg een 'superstreekproduct'. De dieren worden op de boerderij zelf gehou den, ze krijgen voer uit polder Waalenburg en worden geslacht door Aad van Heerwaarden uit Oudeschild, waarna het vlees op de boerderij zelf wordt verkocht. 'Dit vrijwel gesloten systeem met volledige productie in de streek zelf waarbij zelfs het voer van eigen bodem afkomstig is, kunnen maar weinig producenten van streekpro ducten evenaren', aldus Benno Bakker van de Stichting Wadden groep. 'Horeca op en buiten Texel willen zich hier graag mee profile ren.' Restaurant de Zwarte Haan in Sint Jacobiparochie (Friesland) heeft al aangekondigd het vlees van Hoogvliet als eerste restaurant buiten Texel op de menukaart te willen zetten. De familie Hin zegt blij te zijn met de toekenning van het keurmerk. 'We zijn enorm blij dat we deze vorm van streekgebonden rund veehouderij hebben ontwikkeld en we hopen op deze manier een positieve bijdrage aan ons eiland te leveren', aldus de familie Hin. Het rundvlees beschikt ook over drie sterren van de Dierenbescher ming. Dat houdt in dat de koeien tenminste 210 dagen per jaar twaalf uur per dag buiten lopen, kalfjes minimaal zes maanden bij de moeder blijven en vanaf veer tien dagen naast moedermelk in toenemende mate ruwvoer krijgen om te wennen aan de overgang naar vast voedsel. In café De Zwaan aan de Zwaan straat in Den Burg wordt tijdens het aanstaand Bluesweekend een workshop bluesharp (mond harmonica) gegeven. De workshop wordt gegeven op zaterdag 15 en zondag 16 oktober. Deelname kost €15,- voor zater dag, deelname aan de vervolgles- sen op zondag is gratis. Voor dat geld krijgen de deelnemers ook een eigen mondharmonica (in C). De workshop richt zich op echte beginners, die een uur lang weg wijs worden gemaakt in de won derlijke wereld van het kleine instrument en zijn talloze bespe lers. Al na een kwartier speelt iedereen een eigen blueslick. Tij dens de vervolgles op zondag wordt gewerkt aan een (vereen voudigde) versie van Room to Move van John Mayall, waarbij het geleerde meteen in praktijk wordt gebracht. Deelnemers hoeven geen noten te kunnen lezen en zelfs nooit eerder iets met muziek gedaan te hebben. De harmonica heeft een eenvoudig systeem om liedjes te leren en te onthouden. Na afloop krijgen deelnemers een lesblaadje mee; zij kunnen tevens gratis vervolgles krijgen via inter net. Voor meer informatie en aanmel den: texel@harmonicaworkshops. Een groep kinderen die het leuk vindt filmpjes te maken, krijgt in de actiefilm Super 8 te maken met even spannende als geheimzinnige gebeurtenissen. Dat gebeurt na het ontsporen van een trein, gela den met spullen die afkomstig zijn uit een zojuist opgeheven legeron derdeel. De kinderen stuiten op de ravage en leggen alles vast. Al snel vermoeden ze dat het geen onge luk is. Super 8, die vanaf deze week in Cinema Texel draait, is geregisseerd door J.J. Abrahams, die daarbij hulp kreeg van Steven Spielberg. De meeste andere films zijn gepro longeerd. Daaronder Larry Crowne, een romantische komedie met Oscar-winnaars Tom Hanks en Julia Roberts in de hoofdrol en geregisseerd door Hanks zelf. Het verhaal gaat over de charmante, maar tamelijk doorsnee Larry Crown (Hanks), een man van mid delbare leeftijd. Hij verheugt zich op promotie, maar wordt dan zon der pardon door zijn werkgever op straat gezet. Larry realiseert zich dat dit het moment is voor een drastische verandering in zijn leven: hij gaat terug naar de universiteit. Daar ontmoet hij een knappe pro fessor: Mercedes Tainot (Roberts). Op herhaling gaat ook De Smurfen, te zien in 2D en 3D. De film draait in een Nederlands gesproken ver sie, met de stemmen van onder anderen Kim-Lian van der Meij, Jack Wouterse en Tygo Gernandt. Het verhaal begint op het moment dat de kwade tovenaar Gargamel hun dorp aanvalt en de Smurfen ontsnappen via een magische doorgang, die 'eens per blauwe maan' geopend is. Ze belanden in een vreemde, nieuwe wereld, die in niets lijkt op wat ze ooit hebben gezien: New York. Ze zitten vast in Manhattan en om weer thuis te komen, moeten Grote Smurf en de anderen een echte blauwe maan zien te 'smurfen' voordat Gargamel hen vindt. Nog een week te zien zijn ook Harry Potter and The Deathly Hal lows - Part 2 en de animatiefilms Cars 2 en Kung Fu Panda 2. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. Deelnemers aan de voorlaatste Krimstrandloop bij paal 28 lever den woensdagavond een gevecht tegen de elementen. Een harde zuidwestenwind, hoog water en een regenbui maakten de omstandigheden erg zwaar. Maar alle lopers volbrachten hun doel en konden trots zijn op zichzelf. De deelnemers aan de loop over 4 kilometer startten met de wind in de rug en waren in een ommezien bij het keerpunt bij paal 30. Tim (14) en Jan (19) Kerkmann uit Bie lefeld maakten er zoals gewoonlijk een broederstrijd van, die Tim in de laatste meters in zijn voordeel besliste. Hij kwam in 14.58 minu ten over de meet. Jan deed er acht seconden langer over. Margot van der Ven was in 19.36 de snelste dame op deze afstand. Jaap Witte had geen concurrentie in de loop over 8 kilometer. Hij liet een tijd klokken van 31.45, terwijl de eerstvolgende, Erik Dulfer uit Schiedam, er 35.51 voor nodig had. Eerste en enige dame die de strijd met de wind aanging, was Nathalie van Veen uit Utrecht. Zij finishte in 47.06. Zestien jeugdige lopers kwamen aan de start voor de loop over 1200 meter. Kyle en Kelly Agter- berg uit Maartensdijk legden bei den beslag op de eerste plaats. Kyle won bij de jongens in 5.17, Kelly bij de meisjes in 5.48. Dennis en Rick Schoonhoven uit Utrecht finishten bij de jongens als tweede en derde. Linsey Nagtegaal uit De Cocksdorp was het tweede meis je- De volgende loop die door AVT wordt georganiseerd, is zondag morgen de Bos en Duinzomer- cross. Inschrijven kan vanaf 9.45 uur bij hotel Bos en Duin aan de Bakkenweg, de start is om 10.30 De Wadden als kunst met grote K Een uitgebreider overzicht menten, workshops vinden in de gratis Vakantiekrant, die over het hele eiland te verkijgen is, en via www.texelagenda.nl. Vrijdag 12 augustus In het Zeemanskerkje in Oudeschild wordt van 14.00 tot 17.00 uur een rommelmarkt gehouden. De vrou wenvereniging verkoopt handwerken. In zwembad Molenkoog in Den Burg begint om 14.00 uur het Texels kam pioenschap watertrappelen. Deelna me gratis; deelnemers moeten wel entree betalen. Circus Renaissance staat op de Nika- del in De Koog en verzorgt twee voorstellingen. Aanvang 15.00 en 20.00 uur. In Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een voorstelling van Gijs Nillessen. Toegang €16,- (diner voor af mogelijk, reserveren gewenst). Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Kung Fu Panda 2 3D NL; 11:15 De Smurfen 3D NL; 13.30 Cars 2 3D NL; 13.45 De Smurfen 2D NL; 16.00 Super 8; 16.15 De Smurfen 3D NL; 18.30 Harry Potter 7.2 3D NL; 18.45 Super 8; 21.30 Larry Crowne; 21.45 Super 8. Zaterdag 13 augustus Luchtfotobedrijf Flying Focus houdt van 10.30 en 16.30 uur open dag in de nieuwe hangar op vliegveld Texel, aan de Postweg in Eierland. Op de haven van Oudeschild begint om 13.00 uur het HavenVistijn. Met muziek, diverse soorten vis, kramen en oude ambachten. Ter gelegenheid daarvan verzorgt kunstenaarsvereni ging Zout van 13.00 tot 17.00 uur een expositie in de loods van visserijcoö peratie CIV. In hotel de Lindeboom in Den Burg houdt stichting Trauma Care Europe een bijeenkomst Innovatieve Trauma verwerking in 7 weken. Entree 15,- incl. koffie. In de kookstudio van Keukencen trum/Kookwinkel Texel aan de Bern- hardlaan in Den Burg worden van 14.00 tot 16.00 uur een kookdemon stratie gegeven. Circus Renaissance staat op de Nika- del in De Koog en verzorgt twee voorstellingen. Aanvang 15.00 en 20.00 uur. Bij café De Kroonprins in Oosterend worden vanaf 21.00 uur kampvuur liedjes gezongen. Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Kung Fu Panda 2 3D NL; 11.15 De Smurfen 2D NL; 13.30 Cars 2 3D NL; 13.45 De Smurfen 3D NL; 16.00 Harry Potter 7.2 3D; 16.15 Smurfen 3D NL; 18.45 Super 8; 19.00 Larry Crowne; 21.30 Harry Potter 7.2 3D; 21.45 Super 8. Zondag 14 augustus Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4A, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamen komst. Bij Bos en Duin aan de Bakkenweg nabij Den Hoorn begint om 10.30 uur een hardloopwestrijd door De Den- Bij Circus Renaissance op de Nikadel in De Koog begint om 13.00 uur een speciale voorstelling van verstandelijk gehandicapte mensen. Toegang €3,- Om 14.00 uur start de laatste regu liere voorstelling. Van 14.00 tot 20.00 uur wordt op Vakantiepark De Krim een zomer- markt gehouden. Bij de Worsteltent aan de Smitsweg begint om 14.00 uur een optreden van countryband Wilma's. De toe gang is gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Kung Fu Panda 2 3D NL; 11:15 De Smurfen 3D NL; 13.30 Cars 2 3D NL; 13.45 De Smurfen 2D NL; 16.00 Super 8; 16.15 De Smurfen 3D NL; 18.30 Harry Potter 7.2 3D NL; 18.45 Super 8; 21.30 Larry Crowne; 21.45 Super 8. Maandag 15 augustus In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Op het terras van De Lindeboom op de Groeneplaats in Den Burg kan tus sen 18.00 en 19.00 uur gestart wor den voor de Fietsdriedaagse. Inschrij ven vanaf 17.45 u. In de kerk van Den Hoorn begint om 19.00 uur een concert met cello en piano van The International Holland Music Sessions. Toegang €13,50; jeugd €6,75. In dorpshuis De Hof aan de Nikadel 13 in De Koog begint om 19.30 u een open bridgedrive. Deelname kost €2,50. Deelnemers dienen om 19.15 uur in de zaal te zijn. In grand café De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een snelschaaktoernooi. Deelname kost €1,-. Opgave ter plek ke. Klaverjasclub Den Burg houdt een open drive in het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg. Aan vang 20.00 uur, inschrijven vanaf 19.45 uur, inschrijfgeld €4,- per kop- Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Kung Fu Panda 2 3D NL; 11.15 De Smurfen 2D NL; 13.30 Cars 2 3D NL; 13.45 De Smurfen 3D NL; 16.00 Harry Potter 7.2 3D; 16.15 Smurfen 3D NL; 18.45 Super 8; 19.00 Larry Crowne; 21.30 Harry Potter 7.2 3D; 21.45 Super 8. Dinsdag 16 augustus In De Koog wordt van 12.00 tot 19.00 uur braderie gehouden met gratis kinderattracties. Het koor De Zingende Zeeman zingt in het Zeemanskerkje in Oudeschild. Aanvang 15.30 uur. Vanaf 14.30 uur verkoopt de Vrouwengroep hand- Op het terras van De Lindeboom op de Groeneplaats in Den Burg kan tus sen 18.00 en 19.00 uur gestart wor den voor de Fietsdriedaagse. Inschrij ven vanaf 17.45 uur. Bij restaurant De Smulpot aan de Bin- nenburg in Den Burg verzorgt het Texelse duo Aan Zee vanaf 18.00 uur de muziek. Op het strand bij paal 9 begint om 19.00 uur een clinic touwtrekken, ver zorgd door oud-wereldkampioen Tanja Dobbe. Aanmelden via tel. 322815. In de kerk van De Waal begint om 20.15 uur een concert met twee orgels. De toegang is vrij, er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd. Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Kung Fu Panda 2 3D NL; 11:15 De Smurfen 3D NL; 13.30 Cars 2 3D NL; 13.45 De Smurfen 2D NL; 16.00 Super 8; 16.15 De Smurfen 3D NL; 18.30 Harry Potter 7.2 3D NL; 18.45 Super 8; 21.30 Larry Crowne; 21.45 Super 8. TESO In verband met de te verwachten drukte zet veerdienst TESO rond het weekend een extra boot in. Zo wordt vrijdag, zaterdag en maandag tussen 9.30 en 16.00 uur een halfuursdienst onderhouden. Zondag is dat het geval tussen 14.30 en 20.00 uur. Deson danks moeten automobilisten reke ning houden met wachttijden tot een Maandag zijn de afvaarten van 10.00 uur uit Den Helder en van 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bedoeld voor het vervoer van gevaarlijkse stoffen. Voor meer informatie, tel. 369600 of Foto's die Pieter de Vries maakte van het Waddengebied sierden donderdag niet alleen de voorpa gina van Trouw, ook binnenin katern De Verdieping was een dub bele pagina aan zijn bijzondere visie op het Wad gewijd. Wilma's bij Worsteltent Bij de Worsteltent aan de Smits- weg in de Dennen is zondag een optreden te horen van Wilma's Country en Blues. Dit septet is een hechte vrienden club van doorgewinterde muzikan ten uit bands als Naturals, Pazjan- ka Orkestra, Amsterdamse Straat Band en Rootsclub. Op hun geheel eigen wijze brengen ze honkytonk, bluegrass en folk. Amerikaanse muziek uit de jaren dertig, met een vleugje Tom Waits en Steve Earl. Het optreden begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. Als het weer het toelaat, vindt het optreden bui ten plaats.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2