50! TEXELSE 3 COURANT collega's VRIJDAG 12 AUGUSTUS 2011 Texel toneel van NK parachutespringen Concert De Waal met twee orgels Paracentrum Texel is van 19 tot en met 23 augustus het toneel van het open Nederlands kampi oenschap parachutespringen. Bij deze wedstrijd strijden teams en individuele deelnemers in ver schillende disciplines van het parachutespringen. De kampioenschappen bestaan voornamelijk uit het formatiesprin- gen waarvoor teams uit verschillen de niveauklassen zich kunnen inschrijven. Formatiespringers sprin gen in een team van vier of acht personen (FS4 of FS8). Gedurende 35 of 50 seconden vrije val dienen zij in de normale skydive houding (op de buik), vooraf vastgestelde figuren te volbrengen. Het is van belang dat de figuren exact worden uitgevoerd zoals beschreven in een internatio naal erkende lijst. Bij freeflying vol brengt een team van drie personen (waaronder een cameraman) oefe ningen in de vrije val en in drie dimensies. Zij doen hun vliegwerk met behulp van de drie basisposities - head-up, head-down en tracking. Hierbij is naast acrobatiek het team werk zeer belangrijk. De exithoogte is 13.000 voet (4 km), met een 'werk tijd' van 45 seconden. Toeschou wers kunnen met het blote oog wel de parachutes zien, maar niet de formaties. Daarvoor springt een cameraman mee, zodat de presta ties te zien zijn op videoschermen. Van 15 tot en met 18 september wordt bij Paracentrum Texel de Europese finalewedstrijd voor for- matiespringen (FS-4) gehouden, waarbij de beste Europese teams uit de viermanscompetitie zullen strij den om de landentitel. Titelverdedi ger is Nederland. Dit evenement vindt plaats van 15 t/m 18 septem ber 2011. Jan Boon nieuwe beheerder cinema De 27-jarige Jan Boon wordt vanaf 1 september de nieuwe beheerder van Cinema Texel in Den Burg. Hij neemt ook de exploitatie van de horeca onder zijn hoede. Dat zijn Boon, afkomstig uit De Cocksdorp, en eigenaar Frits Nieu- wenhuizen overeen gekomen. Vol gens Nieuwenhuizen kan de bios coop aan de Gravenstraat meer 'leven' dan nu het geval is en een middelpunt van de samenleving zijn als er meer 'sjoege' aan het horecagedeelte wordt gegeven. Zelf heeft Nieuwenhuizen daar niet voldoende tijd voor, onder meer omdat hij bezig is met de bouw van een nieuwe bioscoop in Hoofd dorp. Die krijgt acht zalen, 1200 zitplaatsen en 2000 vierkante meter aan ondersteunende horeca. Bedoeling is dat onder leiding van Boon de horeca in de bioscoop naar een hoger plan wordt getild. Hij wil onder meer met een nieuwe lunchkaart komen en de zalen beschikbaar gaan stellen voor bedrijfspresentaties, verenigings films en andere evenementen. 'Maar de bioscoopfilm blijft de hoofdmoot in de zalen en Frits en Irma Nieuwenhuizen blijven voor de programmering van de films zorgen.' Boon deed de afgelopen jaren in binnen- en buitenland rui me ervaring op met de horeca. 'Ik heb altijd de wens van een eigen zaak gehad en deze unieke kans kan ik natuurlijk niet laten schie ten.' Stormvliegtuig op open hangardag Op de open hangardag van lucht- fotografiebedrijf Flying Focus op vliegveld Texel zaterdag is onder meer de tweemotorige Skymas- ter te zien. De stormfotograaf kan er mee vlie gen tot windkracht 10 en het toe stel is geschikt voor langeafstands- vluchten naar schepen of offshore-installaties. Volgende Van der Vis wint Friese zwemtocht Natascha van der Vis uit Oude- schild heeft de vierde Casper de Robles zeezwemtocht op de Wad denzee bij Harlingen gewonnen. De Texelse was met 1 uur 5 minuten en 28 seconden de snelste van de twaalf deelnemers aan de vijf kilo meter lange zwemtocht. Martine Dogger uit Den Burg, de andere Texelse deelneemster, werd zesde in een tijd van 1 uur 20 minuten en 10 seconden. Van der Vis lag volgens een verslag in de Harlinger Courant al vanaf de start vooraan en vormde met twee andere zwemmers een kopgroep waarin gestreden werd om de over- week vliegt hij er mee naar een booreiland op 150 mijl ten noorden van Texel. Voor een boek over vuurtorens staan vluchten gepland naar Schotland en Ierland. Het vliegtuig is net terug van een opknapbeurt. De open dag is van 10.30 tot 16.30 uur. Familieberichten Texel-De Cocksdorp, t Australië-Geelong, 23-04-1925 08-08-2011 Je bent zo ver weg, maar voor ons dichtbij en voor altijd diep in ons hart. Rust zacht. Op 8 augustus overleed onze geliefde zus en tante Mina Jannes-Boon echtgenote van Piet Jannes Mari f en Rina Brons-Boon Peter en Anneke Brons-van Duinen Martes, Lauri Willem Brons en Caroline de Ruiter Anne, Sarah, Hidde Joke Brons en Frans Hopman Lissa, Patricia, Willem Correspondentie-adres: P. A. Jannes, 3 Wirraway Crescent, Bellnore Park Estate, Norlane West, Victoria, Australia 3214. Tel: 0061-352752108 Toch nog plotseling bereikte ons het bericht van overlijden van een van onze trouwste leden Kees Groenhof Met zijn opgewektheid en sportiviteit gaf hij een onvergetelijke bijdrage aan onze biljartavonden. Ons medeleven gaat uit naar Tiny, zijn kinderen en kleinkinderen. De Maandagavond Biljart Club Bedroefd namen wij kennis van het overlijden van ons lid, de heer Kees Groenhof Kees het was een plezier jou aan het groene laken te ontmoeten. Je biljartvrienden van de Donderdagmiddag Soos IN MEMORIAM Jaren zijn voorbij, zonder jou aan onze zij. Elke dag doet het ons nog pijn, dat jij niet meer in ons midden mag zijn. Pa, Ma, lemelda en Ronald Dit slagersjuffie wordt zaterdag INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,60 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,20 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Gratis kookdemo! Iede re zaterdagmiddag 14.00 - 16.00 uur. Agenda en recepten: www.keuken- centrumtexel.nl Voor energiezuinige vrie zers, koelkasten, wasauto maten en drogers -Stiehl De Waal - 311 777 Ovengedroogd haard- hout ook ideaal in de vuurkorfü! Per m3 of netzak. Haardhout Texel, 327418/0638935253 Nieuw matras? Box- spring bedden, of een lek ker hoofdkussen? Bosma slapen en meer...Waalder- straat 6, tel. 712464. Heerlijk fruit van Texelse bodem. Fruifbedrjf Mo lenbuurt, 's middags v.a. half 2 voor u geopend. Schoonmaakbedrijf Brouwer/ schoorsteen vegen, tel. 0222-761791- 06-22864562. Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assurantiekantoor Bre mer, Oosterend, tel. 0222- 318221. U wilt toch ook geen bebouwing op de Groeneplaats? Stuur dan uw reactie naar: groeneplaats@gmail.com of stuur een briefje naar G. Poster, Beatrixlaan 45p, 1791 GA Den Burg Wij zijn er even tussen- uit.Vanaf dinsdag 16 aug. 9 uur staan wij weer met onze handen in uw haar. Tot ziens Barbers Da mes en Heeren Kapsa lon 322616. Cocky's Kapsalon is 7 dagen geopend. Di. t.m za. v.a. 8.30 uur, zo. en ma. v.a. 10.00 uur. Wij werken zonder afspraak. De Koog, tel. 317575/ 06- 22217601. huurfietsen te koop, ook met trommel- rem en 7 versn., zeer gun stig geprijsd. Verhuurbe drijf Kikkert, Badweg 19, De Koog, telefoon 0222- 317215. winning. De Texelse bleef de num mer twee iets meer dan een minuut voor. Door de oostenwind was de zee vlak. De zwemtocht is ver noemd naar een stadhouder uit de zestiende eeuw die dijken rondom Harlingen liet aanleggen, nadat Friesland in 1570 door de Allerheili genvloed was overspoeld. Storm put jonge zeehonden uit Ecomare heeft momenteel naar verhouding veel jonge zeehon den in de opvang. Momenteel sterken er dertien dieren aan in de opvang. Dat is geen record, maar wel bijzonder en wordt ver oorzaakt door het slechte weer van de afgelopen tijd. Door de harde wind belanden meer dan normaal jonge zeehonden op het strand. Een aantal dieren rust wat uit, om daarna weer de zee in te gaan, maar verzwakte dieren blijven achter. De dieren worden aangetrof fen door wandelaars, die Ecomare waarschuwen. Verzorgers beoorde len ter plekke de conditie van zee hond en als het dier verzwakt is nemen ze het mee naar Ecomare. Er spoelen ook meer dode bruinvis sen aan dan normaal, waarschijnlijk ook door de wind. In een week tijd werden er vijf gemeld. Niet extreem veel, zoals dat elders langs de kust wel het geval is. De kerk van De Waal biedt dins dag 16 augustus onderdak aan een bijzonder concert met twee orgels. Daaronder het instru ment van Texelaar Cees Schenk, dat na diens dood vorig jaar aan de kerk werd geschonken. Uit voerende musici zijn Susanna Veerman en Wim Does. Het optreden begint om 20.15 uur. Het orgel van wijlen Cees Schenk is een zogeheten kabinetsorgel, dat door hem zelf werd gebouwd. Hij gebruikte daarvoor een wind lade uit de achttiende eeuw. Het andere orgel in de kerk, het hoofd orgel, werd in 1952 gebouwd door Flentrop in Zaandam. Bij het con cert worden beide orgels gebruikt, zowel afzonderlijk als samen. Veerman en Does hebben een flinke staat van dienst. Does stu deerde orgel aan het Constantijn Huijgens Conservatorium in Zwol le en behaalde het diploma Master of Music aan het Rotterdams Con servatorium. Hij was de eerste orgelstudent in Rotterdam die deze titel behaalde. Daarnaast studeerde Does harmonie, fanfare en brassband en Romantische en laat-Romantische orgelliteratuur. Ruim tien jaar was hij hoofdorga nist van de Nieuwe Kerk in Har derwijk. Sinds vorig jaar is hij organist van de Sint Aloysiuskerk in Utrecht en tweede organist van de Sint Augustinuskerk in Amster dam. Geregeld ook wordt hij gevraagd in Lutherse en Doops gezinde kerken te spelen en als begeleider op orgel en piano bij koorconcerten en CD-opnamen. Met zijn echtgenote Susanna Veerman vormt hij een vast qua- tre-mainsduo op orgel en piano. Samen ook namen ze enkele CD's op. Veerman studeerde in Moskou, waar ze in 1997 aan het Tsjai- kovski Conservatorium het diplo ma koordirectie behaalde en 2001 het diploma uitvoerend musicus. In 2005 kwam daar aan het Rot terdams Conservatorium het diploma uitvoerend musicus orgel bij. Tevens behaalde zij het diplo ma kerkmuziek voor cantor/orga nist. Veerman won diverse prijzen op concoursen en kon dankzij een beurs van het Prins Bernhard Cul tuurfonds tussen 2005 en 2007 verder studeren bij Louis Robillia- rd in Lyon. In 2007 kreeg zij voor haar verdiensten voor de Franse koor- en orgelmuziek de zilveren medaille van de Société Acadé- mique Arts-Sciences-Lettres. Veerman begeleidt sinds 2005 het Westerkerkkoor/Bachorkest in de Amsterdamse Westerkerk, diri geert diverse koren, organiseert internationale concerten, maakte CD's en is sinds twee jaar titulair organiste van de Sint Augustinus kerk in Amsterdam. In De Waal spelen Veerman en Does werken van Bach, Blanco, Mozart, Piazza, Galuppi, André, Daquin, Haydn en Handel. De toe gang tot het concert is gratis, maar aan het einde wordt een vrij willige bijdrage gevraagd. Meer uren voor fijne motoriek op basisscholen De Motorische Remedial Tea ching (RMT) op de tien basis scholen wordt uitgebreid. Het aantal uren gaat van 7,5 naar 16,5 voor alle scholen gezamen lijk, waarmee een van de punten van het raadsprogramma 2010- 2014 werkelijkheid wordt. RMT is gericht op het voorkomen en verhelpen van slecht lopen en andere slechte bewegingen bij kin deren. Bij vroegtijdige actie kunnen latere ongemakken en beperkingen worden voorkomen, wat ook voor de sociale inpassing belangrijk is. MRT werd al in 2002 op Texel inge voerd en is tot dusver vooral gericht op grove motoriek. Bij de op han den zijnde uitbreiding krijgt ook de fijne motoriek (zoals de manier waarop een kind een pen vast houdt) aandacht. Wethouder Frans Visman vindt MRT buitengewoon belangrijk voor de lichamelijke vorming van kinde ren en ijvert al lang voor voortzet ting en uitbreiding. 'Ik ben dan ook zeer voldaan over het besluit dat we nu hebben genomen.' De MRT- aanpak is geregeld in een nota waaraan is gewerkt door deskundi gen uit het basisonderwijs. De les sen worden gegeven door de vaste MRT-docent en de vakleerkrach- Voor een liefdevolle en troostrijke invulling van begrafenis- of crema tieplechtigheid: Liesbeth Roeper, 06-22864560 www.zilt-tij.nl Gezocht: het boek Texel se Geslachten, uitgege ven In 1970, samenge steld door dr. M.D. Dijt en mr. J.S.M. Dijt. Tel. 0364- 573832. Gezond en lekker! Fruit van Kees Keijser, Mo lenbuurt. Appels, peren, pruimen. Iedere middag te koop, v.a. half 2. Gezocht: Bezorger och tendkrant Den Burg. Inl. 0222-315022. Summersale tot 25% kor ting op veel race/atb en stadsfietsen met en zon der trapondersteuning. Uw fietswinkel, Bets fiet sen, tel. 312184. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. M. Dijker Tuinonderhoud voor vaksnoeiwerk, gras- maaien en hogedrukreini- ging. 06-48630343 Houten speelgoed maan dag op de markt en www. speelshout.nl Schipholvervoer-zittend ziekenvervoer-WMO ver voer Taxi Attent 320020 Gebakken zeetong, de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. PERSONEEL medewerkers GEVRAAGD BROADWAY RABBIT HABIT Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Husqvarna. Kettingzagen v.a. €179,-. Heggenscha- ren v.a. €179,-. Bos- en taludmaaiers v.a. €389,-. Tatenhove BV, IJsdijk 11, Oudeschild. Tel. 313809. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Herbestrating hogedruk- reiniging. Info: 888989 www.allround-texel.nl Vraag niet wat ik maak. Ik maak wat u vraagt! Klus- en timmerbedrijf Ap den Braven, 06-25371055. Uitvaartverzorging Ton van der Slikke, tel. 365809/ 06-83164910. www.uitvaartverzorging- texel.nl Wij repareren alle mer ken TV, Radio,Video, DVD, Satelliet met 3 maanden garantie - Stiehl De Waal - 311 777 Summersale tot 25% kor ting op veel race/atb en stadsfietsen met en zon der trapondersteuning. Uw fietswinkel, Bets fiet sen, tel. 312184. Ooievaar huren? Nu ook 3d ooievaar voor op het raam! Of huur onze houten ooievaar voor in de tuin. €1,25 per dag bij Lange- veld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600 Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis, e.d. Tatenhove, Oudeschild, tel. (0222) 313809. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Verantwoord afvallen met Momentum, verkrijg baar bij Parona, Parnas- siastraat 13, De Koog, tel. 327982. Voor al uw schilderwerk binnen en buiten: Schil dersbedrijf Eschweiler. Tel. 315032. Computeruitleg in be- grijipbare taal? Bei Rob, 06-51110685. A.V.T. Brou wer. Dealer van AEG, Miele, Bosch, Liebherr en Za- nussi - Stiehl De Waal -311777 Tegelshowroom De Te- gelmeester, geopend op afspraak, 06-22288683. Krukas 3, Oudeschild. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl w ww.texelsea utopa gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Laptop reparaties en re serve voedingen, TCA Maricoweg 37a Computerproblemen? Snel en vakkundig thuis opgelost. Bel Rob, 06- 51110685. A.V.T. Brouwer Kijk ook in Texels oud ste electronica webshop: www.stiehl.nl Ruimtegebrek? Opslag ruimte op maat www. finishboxtexel.nl Led tv reparatie? Bel Rob, 06-51110685. A.V.T. Brouwer Gezocht! Kamer in Groningen. Kevin Tel. Shii Take paddenstoelen moet je geproefd hebben. Kadijksweg 15 Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Voor energiezuinige LED TV - Stiehl De Waal - 311 777 Gezocht: Bezorger och tendkrant Den Hoorn. Inl. 0222-315022. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Summersale tot 25% kor ting op veel race/atb en stadsfietsen met en zon der trapondersteuning. Uw fietswinkel, Bets fiet sen, tel. 312184. 1 uur werken 2 uur be taald! Ben jij een scholier van 16 jaar of ouder? Wil jij op maan- en/ of vrij dagen werken en/of tij dens je schoolvakanties? Vind jij schoonmaken geen probleem? En wil jij 200% uitbetaald krijgen? Neem dan nu contact op! T: 0222-390110 (Laura Fischer) personeels. zaken@krim.nl.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3