Café vecht sluiting aan KNRM in actie voor hulp Kjpl TEXELSE 5 COURANT Boothuis KNRM in De Koog uitgebreid 'Als je de bus ziet, zie je hem voorbij rijden' r WÊmI B1B De uitbater van café De Blauw vinger in De Koog is naar de rechter gestapt om de sluiting door de burgemeester aan te vechten. Hij is het er niet mee eens. De uitbater wil zich, in aanloop naar de rechtszaak, vooralsnog op de vlakte houden over de kwestie. Volgens hem zijn de Duitse jon gens, van wie er donderdagavond één onwel werd na het gebruik van drank en drugs, echter niet bij hem binnen geweest om te drinken. Wel zou er een binnen zijn gekomen om hulp te vragen toen de 15-jari- ge jongen onwel was geworden. Camerabeelden zouden dat moe ten uitwijzen. Volgens de gemeente heeft de jon gen in een onderzoek van de poli tie verklaard dat hij samen met drie vrienden van 15 en 16 jaar in De Blauwvinger was en daar sterke alcoholhoudende drank heeft genuttigd. De drie andere jongens verklaarden hetzelfde, ook zij zei den sterke drank te hebben gekre gen. 'De verklaringen geven aan dat de jongens niet op leeftijd zijn gecontroleerd', aldus de gemeen te. 'Niet bij de toegang tot het horecabedrijf en niet bij de ver strekking van de alcoholhoudende drank.' De uitbater kreeg volgens de gemeente de dag na het voorval met de Duitse jongen de gelegen heid bij de burgemeester argumen ten tegen de sluiting aan te dragen en er werden extra getuigen gehoord. 'Dit onderzoek heeft de mening van de burgemeester niet doen veranderen', aldus de gemeente, waarna maandag definitief het besluit werd genomen De Blauw vinger voor onbepaalde tijd te slui ten. 'De burgemeester acht de getuigenverklaringen geloofwaar dig en betrouwbaar.' Meespelend in het besluit was dat De Blauwvin ger in het verleden meerdere schrif telijke waarschuwingen en bestuur lijke boetes heeft gehad voor het verstrekken van sterke drank aan minderjarigen. Een woordvoerder laat weten dat de gemeente een stevig beleid voert om alcoholgebruik onder jon geren aan te pakken. 'De gemeen te kent twee vormen van toezicht. Er worden inrichtingencontroles gehouden waarbij de toezichthou der zich bekend maakt en met de drankverstrekker in gesprek gaat over verschillende bepalingen van de Drank- en Horecawet. En er zijn inspecties op de leeftijdsgrenzen. Hierbij wordt gecontroleerd of de drankverstrekker de leeftijdsgren zen in de Drank- en Horecawet naleeft. Hierbij is het van belang dat de toezichthouder niet als zodanig wordt herkend.' Bij overtredingen wordt volgens de gemeente een boeterapport opge steld op basis waarvan de drank verstrekker een boete krijgt met een schriftelijke waarschuwing. In deze brief staat dat bij een vol gende keer als bestuurlijke sanctie de drank- en horecavergunning wordt ingetrokken. 'Bij herhaling van de overtreding volgt weer een bestuurlijke boete en is de bestuur lijke sanctie het intrekken van de vergunning.' Hierbij spelen volgens de gemeen te de omstandigheden ook een belangrijke rol. 'Vaak volgt in het bestuurlijk traject een gesprek met de burgemeester met een laatste waarschuwing alvorens tot intrek king van de vergunning wordt over gegaan. De burgemeester kan hierbij besluiten tot onmiddellijke sluiting over te gaan wanneer de vrees bestaat dat er opnieuw aan minderjarigen geschonken zal wor den en daardoor gevaar voor de volksgezondheid en openbare orde ontstaat.' Volgens de gemeente hebben naast De Blauwvinger inmiddels ook andere bedrijven een boeterapport en een waar schuwing gehad. De botsing op de kruising van de Kadijksweg en de Laagwaalderweg. Beiden wagens belandden in de sloot, waarna ambulance, brandweer en politie in actie kwamen voor de hulpverlening. VRIJDAG 12 AUGUSTUS 2011 Toch subsidie voor 'huistest' Woontij, Stichting Welzijn Oude ren, Omring en Pharos krijgen subsidie voor de aanschaf van de huistest, een softwarepro gramma waarmee getest kan worden hoe het zit met het com fort en de veiligheid van een woning. B en w hadden de subsidie eerst geweigerd omdat de aanvraag te laat was ingediend, toen het soft wareprogramma al was aange schaft. Ook zou de aanvraag niet voldoen aan de subsidiecriteria. De aanvragers namen daarmee geen genoegen en dienden bezwaar in. Met succes, want de commissie Bezwaarschriften vond de late indiening geen reden om de aan vraag te weigeren en meende bovendien dat b en w deze ver keerd hadden beoordeeld en niet deugdelijk hadden gemotiveerd. B en w legden zich hierbij neer en gingen alsnog akkoord. De uitbreiding van het boothuis van de KNRM in De Koog gaat door. Eind deze maand gaat aan de Badweg de eerste schop de grond in. De reddingmaatschappij heeft Zegel Bouw uit Oudeschild in de arm genomen om de verbouwing uit te voeren. Het boothuis wordt met vijftig vierkante meter uitge breid, zodat de verblijfsruimte van de bemanning groter wordt. Die ruimte wordt onder meer voor instructie aan de redders gebruikt. Er worden ook douches en toilet ten gebouwd. Aan de uitbreiding is een jarenlang proces vooraf gegaan. Aanvanke lijk was er een plan de oppervlakte van het boothuis te vergroten van 150 naar 425 vierkante meter (met het oog op de komst van een nieuwe reddingboot), maar daar werd later van afgezien. Er was aanvankelijk sprake van dat de Francine Kroesen, in dienst geno men in 2005, in De Koog zou wor den gestationeerd. Later werd Oudeschild de definitieve ligplaats omdat de reddingboot het meest op de Waddenzee wordt ingezet. Het boothuis aan de Badweg is de thuisbasis van reddingboot de Zalm en de wippertruck. Het plan voor vijftig vierkante meter leek rond, evenals de financiering en de tekeningen, maar begin dit jaar bleek de ruimtelijke onderbou wing van de plannen bij de provin cie te zijn afgekeurd, waardoor het proces stokte. Het is inmiddels in orde gebracht, waardoor maandag 29 augustus de werkzaamheden officieel van start kunnen gaan. De vrijwilligers van station De Koog zijn in aanloop naar de verbouwing momenteel op eigen initiatief bezig bijdragen van het Texelse bedrijfs leven voor het boothuis te verwer ven. Zij bezoeken met een instruc tiefilm van de KNRM bedrijven en dat heeft volgens secretaris Els Kruk van de plaatselijke afdeling van de reddingmaatschappij al diverse bijdragen en materialen opgeleverd. 'En elke cent die min der hoeft te worden uitgegeven, is meegenomen.' Een bushalte op een van de meest winderige plekken en dan geen plek om beschut te staan. Dat was voor schipper Sil Boon van de Vriendschap reden een voormalig bushokje van TESO bij de halte nabij zijn boot aan de Volharding bij De Cocksdorp te plaatsen. 'Je ziet dat mensen die op de bus wachten vaak tegen het redding boothuis van de KNRM gaan staan, maar daar zie je de bus niet aanko men. Als je hem ziet, zie je hem voorbij rijden.' Volgens Boon zou de halte ook opfleuren van een nieuwe halte, vandaar dat hij actie ondernam en toestemming vroeg aan de gemeente en het hoog heemraadschap. Een hokje had hij al. Dat lag op zijn terrein, nadat hij het jaren geleden had gekocht bij De Vries Van de Wiel in Oudeschild. Het hokje, naar schatting zo'n zestig jaar oud, zag er echter niet meer uit, waardoor een opknapbeurt noodzakelijk was. De Beursplein 5 uit De Cocks dorp en de Francine Kroesen uit Oudeschild zijn woensdagavond beiden op pad geweest om sche pen in nood te helpen. De Beursplein sleepte de twaalf meter lange tweemaster Volcker- ack naar de haven van Oudeschild, nadat het zeiljacht ter hoogte van De Cocksdorp motorproblemen had gekregen. De Beursplein maakte een sleepverbinding tot stand en er stapten twee redders over op het zeiljacht. Daar waren twee mensen uit Nijmegen aan boord die het schip, met Urk als thuishaven, recent hadden gekocht. De reddingboot uit De Cocksdorp was aanvankelijk gealarmeerd voor een ander zeilschip dat op de Wad denzee in de problemen was geko men. Toen de Beursplein bijna op de aangegeven positie was aange komen, had dat schip echter al een sleep aangenomen van de Tem pest, een schip van een berger op Terschelling. De Beursplein keerde huiswaarts, lag alweer op het droge en de bemanning dronk nog een kop kof fie in het boothuis, toen via nood- kanaal zestien op de marifoon een noodoproep van de Volckerack binnen kwam. Even later lag de Beursplein, na overleg met het Kustwachtcentrum in Den Helder, opnieuw in het water om de Volc kerack te helpen. Het laatste nieuws het eerst! www.texelsecourant.nl Dok te volgen via Twitter @texelsecourant en facebook Texelse Courant De brandweer knipte het dak van één van de wagens open om een slachtoffer uit de auto te kunnen halen. Met behulp van een wervelplank wordt het slachtoffer bevrijd. Steffen Ruis, die kort na het ongeval passeerde, zat meer dan een uur in de kattenbak van de wagen om haar hoofd vast te houden zodat de vrouw geen bewegingen meer zou kunnen maken. De Marikosa-stic- ker werd eveneens gebruikt. Foto's jeto, Bart Boon nam het beton voor zijn rekening, Gerrit Wessels zorgde ervoor dat er, net als vroeger, draadglas in kwam en ook TESO hielp mee het hokje in oude luister te herstellen. Daarna werd het bus hokje met behulp van Nico de Graaf op zijn plek gezet. Boon vermoedt dat het hokje vroe ger op de hoek van de Krimweg en de Vuurtorenweg moet hebben gestaan. Hij maakte er zelf ook gebruik van als hij op de bus stond te wachten. Hij heeft een suggestie voor Connexxion. 'Er staat nu "Reddingboothuis" op de halte, maar je komt toch niet met de bus hierheen om gered te worden? Er zou ook 'Veerdienst Vlieland" op de halte kunnen staan.' Peerke Reijnders van CVI-Texel had voor Koosje en Peter Ampt uit Den Burg een verrassing in petto. Het bedrag voor de nieuwe en ener- giezuindige CV-installatie die deze deelnemers aan de Bespaarstrijd eerder dit jaar lieten installeren krijgen ze volledig terug. Dit als win naars van een verloting onder klanten van CVI die een Nefit Topline Compact HRC CV lieten installeren. ^GMrdw»nrwi van Oudeschild pech had gekre gen doordat een lijn in de schroef was gekomen. Daar waren twee volwassenen en twee kinderen uit Duitsland aan boord. De redders van de Francine Kroesen hielpen mee het anker van de Iris te lichten en sleepten het schip daarna de haven in. Plan voor elf huizen aangepast Het college heeft in het plan voor elf woningen aan de Heemskerck- straat in Oudeschild enkele wijzi gingen aangebracht. Dat gebeurde naar aanleiding van twee inge diende zienswijzen, die deels gegrond zijn verklaard. Het betreft het woonwijkje dat moet komen op het perceel van het vroegere bouw bedrijf Frans Zegel. Daarvoor moet de bedrijfsbestemming worden omgezet in een woonbestemming. €25.000,- voor kunstproject Texel krijgt van de provincie een subsidie van maximaal €25.000, - voor een werk, project of mani festatie op het gebied van kunst en cultuur. Gegadigden kunnen tot 15 september een aanvraag indienen bij de gemeente. Slechts één kunstwerk of project komt voor de subsidie in aanmer king. Als meerdere aanvragen wor den ingediend, bepalen b en w welke daarvan bij de provincie wordt voorgedragen. Met de subsidie wil de provincie de samenwerking tussen amateurs en professionals stimuleren en de deelname, het publiek en de inhoud van de amateurkunst verbreden. Aanvragers maken de meeste kans als hun activiteit bijdraagt aan kwa liteit en de mogelijkheden waarmee amateurs zich aan het publiek pre senteren. Een ander pluspunt is vergroting van de diversiteit van de deelnemende amateurs. Voor de uitvoeringsregeling en het aan vraagformulier wordt verwezen naar de site www.noord-holland.nl (zie digitaal loket en daarna subsi die). Men kan zich ook wenden tot de gemeente, via mevrouw R. van Dijk, rvandijk@texel.nl of tel. 362262. De twaalf meter lange tweemaster Volckerack lag woensdagavond op sleeptouw achter de Beursplein 5 uit De Cocksdorp. (Foto ptm Le,mona/KNRMt Opnieuw aanleg van 'kousriool' Opnieuw zal een stuk riolering op Texel worden gerenoveerd door er een kous van kunststof in aan te brengen. Het gaat om het riool van de Kamerstraat, Bosrandweg en Pelikaanweg nabij De Koog dat aan vervan ging toe is. Voordeel van de kousmethode is dat geen graafwerk nodig is. De met kunststof geïmpregneerde kous wordt vanuit bepaalde pun ten in het riool geblazen. Bij uithar- ding ontstaat een harde en sterke binnenkant die vele jaren mee gaat. Het werk wordt uitgevoerd door Nelis Infra BV uit Halfweg die bij de aanbesteding als laagste inschreef. Voor de gemeente is het een mee valler die grotendeels is te danken aan het feit dat het werk in combi natie met soortgelijke projecten in andere gemeenten in de Kop van Noord-Holland wordt uitgevoerd. Drie andere overkantse bedrijven deden aan de aanbesteding mee, waaronder een uit Duisburg (Duits land). Met het totale werk is €1,21 mil joen gemoeid. Het inschrijfbedrag voor het Texelse deel was €526.426,-. Dat wordt betaald uit het gemeentelijke rioolegalisatie fonds, dat ruimschoots toereikend is. Dat laatste zal blijken uit de tus senstand die Gemeentewerken komend najaar naar buiten zal brengen. Daarbij komen ook riole ringsplannen voor de komende jaren aan de orde.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 5