texbjvgbda.nl vakantiekrant Vrijdag 12 augustus Kinderkennis 11.00 uur. Rozendijk 17. Minikermis bij Restau rant Catharinahoeve. o.a. zweefmolen, springkus sen, ballonnenclown, schminken, suikerspinnen en blikgooien. Tot 16.00 uur. Theater cabaret 20.30 uur. Klif 12 Den Hoorn presenteert Gijs Nil- lessen! Entree €16,- (diner vooraf mogelijk, re serveren gewenst). Tel. 0222-319633 info@klifl2.nl Zaterdag 13 augustus Circus 15.00 uur. Circus Renaissance staat op de Nikadel in De Koog en verzorgt twee voorstellingen. Aan vang 15.00 en 20.00 uur. Kampvuurliedjes 20.00 uur. Bij café De Kroonprins in Oosterend worden kampvuurliedjes gezongen. Zondag 14 augustus Wiegershow 14.00 uur. Strand bij de vuurtoren. Vliegershow en vliegers uitproberen op het strand bij de vuurto ren, iedere zondag om 14.00 uur. Toegang gratis. Georganiseerd door Texel Vlieger huis. Maandag 15 augustus Goochelshow 17.30 uur. De Texelse goochelaar goochelt een gezellig hapje mee in Restaurant Quinty's in De Koog. Hij is aanwezig vanaf 17.30 uur. Reserveren: 0222-317472. Dinsdag 16 augustus Braderie 12.00 uur. In dorpsstraat De Koog is een gezellige braderie met gratis kinderattracties. De braderie is tot en met 30 augustus elke dinsdag van 12.00 tot 19.00 uur. Woensdag 17 augustus Live muziek 18.00 uur. De Smulpot, Binnenburg 5. Gezellige live muziek voor tijdens het eten of een lekkere borrel. Texels duo 'Aan Zee' verzorgt fijne akoest ische 'fado' muziek. Gratis. Donderdag 18 augustus Bierbrouwerij 14.00 uur. De Texelse Bierbrouwerij is open van 13.30 tot 18.00 uur. Rondleidingen om 14.00 en 15.00 uur. Toegangsprijs met consumptie €7,-, tot en met 15 jaar €4,-. Schilderweg 214, tussen Den Burg en Oudeschild. Tel. 0222-320325. Vrijdag 19 augustus NK Parachutespringen 10.00 uur. Paracentrum. Tijdens het NK para chutespringen strijd om de titel in verschillende disciplines. Veel spektakel! Om de 20 minuten ko men 15 parachutisten naar beneden. TEXE Open dag luchtfotograaf Luchtfotobedrijf Flying Focus houdt zaterdag 13 augustus van 10.30 tot 16.30 uur open dag in haar nieuwe hangar op vliegveld Texel, aan de Postweg in Eierland. Dit was de plek waar luchtfotograaf Herman IJsseling in 1985 de eerste keer het luchtruim koos voor een foto- vlucht. Vijf jaar voorbereiding voor de bouw van de hangar heeft geresulteerd in een fraai bouwwerk waar drie van de vliegtuigen zijn gestationeerd. Tijdens de open dag is er een fototentoonstelling ingericht met het mooiste werk van de afgelopen jaren, met als the ma's 'Wadden van Boven' en 'Vliegende Storm'. Er zijn bijzondere vliegtuigen te bezichtigen en de nieuwste boeken en kalenders wor den gepresenteerd. Lees verder in de Vakantiekrant op pagina 27. HavenVIStijn Lees verder in de Vakantiekrant op pagina 7. Het complete recept staat op pagina 33 van de Vakantiekrant die Het complete archiefstuk staat op pagina 37 van de Vakantie- vandaag verschijnt. krant die vandaag verschijnt. Kampioenschap Touwtrekken Voor de vierde keer organiseert Café De Kombuis in samenwerking met de jonge vissers het HavenVIStijn. Zaterdag 13 augustus is de haven van Oudeschild dé plek voor vis- en muziekliefhebbers. Van 13.00 tot 17.00 uur is een presentatie van de visserij en er zijn kramen met bottenverza- melingen, de historie van de TESO, miniatuurschepen en een optreden van het Oudeschilder Visserkoor. Er is tevens een expositie van kunste naarsvereniging ZOUT. Te zien zijn onder andere een film van Ericka Voortman, schilderijen van Door Dogger, Daan van Loenhout, Angelina Stiehl en Greet Swabedissen. Om 17.00 uur is het Texels kampioen schap ankertillen en vanaf 18.00 uur kunt u genieten van live optredens van The Dutch Lionel Richie, Judit's Piano Show en de Texelse cover- band Wad Zou't. Pulpzaklopen, kruiwagenrace en skeepekeutel gooien: speciaal voor kinderen organiseert Den Hoorn de Hoornder Speulen. Typische Texelse speulen tijdens de Hoornder Markt en Stoepenmarkt. Ook kunt u mee doen met de Texels open Kampioenschappen Touwtrekken. Naast Pulp zaklopen, kruiwagenrace en skeepekeutel gooien kunnen de kinderen meedoen met hooivork darten, mini boerengolf, sjoelen in het groot en het jeugdkampioenschap touwtrekken. De Hoornder Speulen zijn don derdag 18 augustus en beginnen om 14.00 uur. Om 18.30 uur beginnen de Texelse open Kampioenschappen Touwtrekken. Meer informatie in de Vakantiekrant op pagina 7. Meer informatie in de Vakantiekrant op pagina 5. Uniek kindertheater in Klif 12 In augustus kunnen jong en oud regelmatig genieten van een spette rende kindervoorstelling met de Vantasjes. De kinderen beleven samen met Klojo, Tante Ko, Burgemeester Bas en een paar andere rare snuiters weer een nieuw en spannend avontuur. 'Gezellig familietheater voor kin deren van 4 tot 94 met pret en spanning voor de kids en veel humor voor de volwassenen.' Voorbeeld ingrediënten: Meel, Volle melk, Eieren, Spek, Tomaat Bereiding: Engelse pannenkoek: braadworst bakken, spek in de pan, beslag erop en om en om bakken. Eitje bakken, pannenkoek op het bord en eitje en braadworst erop. Zoete pannenkoek: warme kersen, vanilleroomijs en slagroom erop. 'Een bezoek aan het circus is alleszins aan te bevelen' Het was een drukte van belang toen Cir cus Royal op zondag 12 juni 1931 voor stelling gaf in Den Burg. De politie moest eraan te pas komen om de grote toeloop in goed banen te leiden. 'Wat aan hoog- rek en trapéze wordt vertoond, is schier ongelooflijk en dwingt ieders bewonde ring af', schrijft de krant. 'De toeschou wer beleeft menig spannend moment, sensatie volgt op sensatie en hierin ligt veel aantrekkelijks voor menigeen'. De tent was geschikt voor 1500 personen en barstte welhaast uit zijn voegen met zo'n 1700 toeschouwers. Veel valt er te zeg gen over de circussen op het eiland, maar in het online archief van de Texelse Courant is steeds weer de goede raad dat 'een bezoek aan het circus alleszins is aan te bevelen'. CIRCUS WESTPHALIA. groote gala- deo IJlwagen, het vervoer middel der^ejeaw^van Borg Groot lachsucces. Pannenkoeken van Eetcafé de Tijd TEXEL Vakantiekrant is mede tot stand gekomen door de medewerking van: Ayur Priya Bakker Tir Bert Keijs< jithof de Veen Cathar

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 6