ladder Tey ELToU/IS TEXELSE 9 COURANT Oudjesdoen het goed op Strenderpop 'Net als vroeger, toen ook altijd al panne' TAXITEXEL www.taxitexel.nl af, want vanaf het andere podium klonk alweer alternatieve rock van Against Radio. Veel liefhebbers bewaren leuke herinneringen aan Just Marry en de drie diva's Pieter nel Geurtz, Marije Schoo en Belinda van Diesen bleken niet aan vocale kwaliteiten te hebben ingeboet. Met als uitsmijter een swingende med ley van de The Star Sisters. Om De twintigste editie van Strender pop is er eentje om in te lijsten. Zaterdag zat alles mee. Achttien bands, van debutanten tot oud gedienden, die van half één tot tien uur een ongekende muzikale verscheidenheid tentoon spreid den. De kwaliteit lag gemiddeld hoog, het weer was mooi, de sfeer goed en nooit eerder was het er zo druk. In de aanloop hadden de mannen van de organiserende stichting STOP best in spanning gezeten. Er rust dit jaar geen zegen op open lucht festivals, maar Strenderpop mag zich onder de gelukkige uit zonderingen scharen. Al was hier en daar aan het plaatselijk wat zom pige grasveld nog wel te merken dat er in de dagen ervoor veel regen was gevallen. De vrachtauto met drank kon zijn vrachtje nog net afle veren, maar eenmaal op de plaats van bestemming zat er geen bewe ging meer in. Gelukkig op een plek waar het gevaarte niet in de weg stond. Voor het eerst in de historie werd gespeeld op twee podia, de bestaande muzieknis en voor de reüniebands een aanhanger van AB Texel. Met de bijbehorende duopre sentatie. Naast Jan Bloem was Henk Slikker opgetrommeld, de man die in de jaren negentig een jaar of zes Strenderpop aan elkaar praatte en nu de reüniebands aan kondigde. Vóór de formaties van weleer vanaf een uurtje of half vijf hun opwach ting maakten, werd het reguliere programma gespeeld. Het was drie mansformatie ElectroDub die met een wat symphonisch getint optre den Strenderpop een relaxt klin kende opening bezorgde. Bij aan vang was het nog rustig, maar gaandeweg werden de traditionele grijze bankjes bezet en stroomde het vol. Ligthouse Blues deed de naam eer aan met akoestische bluesmuziek. Om na afloop ruimte te maken voor Suitcase, de swin gende pop- en soulband, met bla zers, slagwerk, gitaristen en vocals, die versterking kreeg van zangeres sen Marije Schoo en Belinda van Diesen. Bezoekers konden kennis maken met het fenomeen Indiepop, het genre dat werd gespeeld door nieuwkomer The cool side of your pillow. Minstens zo bijzonder is de naam van The Paranoiaclub, die met garagepunk en rock aan de weg timmerde. Jong en oud was van de partij. Zon der hem van een stempel te voor zien valt over Niek Welboren, de inmiddels 65-jarige drummer van Sorgen Frei, te melden dat hij al lang meedraait. Toch was hij ook nieuwkomer, want het was voor het eerst dat hij op Strenderpop speel de. De click met zijn muzikale maten is van opmerkelijk niveau, waarbij CarenEeiman de Chicago blues wordt gespeeld zoals het moet zijn bedoeld. Terwijl het terrein zich verder vulde ging Jan van Dijk, die ervaring heeft als vogelteller, het veld rond. Hij schatte het aantal bezoekers dat tegelijk aanwezig was tussen de 1300 en 1400. Delorean beklom als eerste reünieband het podium. Deze formatie schreef indertijd zelf muziek, zoals het openingsnummer met de gelijknamige titel. Hans Vla ming bevestigde zijn reputatie als powerdrummer, want na het eerste nummer bleek dat zijn basdrum niet tegen zóveel energie bestand was. 'Net als vroeger, toen hadden we ook altijd panne', zei zangeres Pie ternel Geurtz. Nadat in aller ijl een andere drum was gemonteerd, kon de show worden vervolgd. Het Beeld van Strenderpop, ditmaal met twee podia. vol met enthousiaste festivalgan gers. Afgewisseld door rock, punt, metal en ska van Da Tooterzzz werd het festival afgesloten door @Last, waarbij met name zangeres Roxi Jaspers menig hart stal. Volgens goed gebruik sloot Stren derpop tijdig af, dit keer rond 22.00 uur, een uurtje respijt omdat het een jubileum betrof. nummer She was opgedragen aan Alex Bijma, de bassist die alweer plaats te maken voor de stevige twaalf jaar geleden overleed. blues en Strender rock van Skrep. Vanaf deze band wisselden de Na vele jaren werden zangeres Sas- optredens elkaar in sneltreinvaart kia Eelman en toetsenist Oscar Bre- mer op het podium herenigd, met als gevoelige opener een nummer van Kate Bush. Rockgroep Sinner komen we op menig Texels festival tegen, bij reünieband Fugazi zijn de individuele muzikanten ook te zien bij allerlei optredens. De enige solist was Caren Eelman, die als CarenZ covers van onder meer Tracey Chapman zong. Deze enthousiaste muziek- en theaterstudente wist op primetime de aandacht goed vast te houden. Uit solidariteit met de andere muzikanten was ze al vroeg op het terrein neergestreken. Black Cadillac liet oude bluestijden herle ven. Hoewel de band van Cor Trap al lang ter ziele is, bleek het oude repertoire dicht aan de oppervlakte te liggen en was één keer repeteren genoeg om het kwartier smakelijk in te vullen. Bassist Rikus Klooster huis kon na afloop overstappen op het andere podium, waar de man nen van Jug Bros op hem stonden te wachten. Onder invloed van de countrysound van Ewoud Adriaans en zijn mannen kwam het publiek los en stroomde zelfs het podium Een oude traditie op Strenderpop: kinderen die de lege flesjes ophalen en het statiegeld incasseren. Gezelligheid, luisteren en kijken gingen hand in hand. Zanger en gitarist Ewoud Adriaans van Jug Bros sprong regelmatig podium om zich tussen het publiek te begeven. het Noodreparatie aan de basdrum, nadat deze niet bestand was tegen de power Hans Vlaming van Delorean. DINSDAG 23 AUGUSTUS 2011 B IQUITIadderTexel Zondag 28 augustus - 17.00 uur Kindertheater "Klojo, Tante Ko en de Sommeltjesshow" Kijk op www.klif12.nl of adv. in Texel Vakantiekrant MUSIC Ciuri 2010 j» KINDERTHEATER DINER CABARET Met TEXELTOURS naar concert of musical! 13-11-2011 de hitmusical Miss Saigon 11-12-2011 Holiday on Ice 18-12-2011 Ave Maria kerstconcert 08-01-2012 musical Wicked Compleet verzorgd arrangement met entreeticket, comfortabel busvervoer en overtocht! f informatie of boekingen: 0222-315555 of info@texeltours.nl PROGRAMMA 25 TM 31 AUGUSTUS Tel. 0222-315555 WMO/ziekenvervoer Rolstoelvervoer 10% korting met onze voordeelpas

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 9