TEXELSE^COURANT Gesprek aankoop Brakestein ligt stil TEXEL De Koog in actie tegen plan klimbos Cjrotn ^trnrtr jéxels in het harL, ^2 Subsidie voor aankoop kerk door Koger dorpscommissie OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12602 VRIJDAG 26 AUGUSTUS 2011 Boogiewoogie is de grote liefde van muzikant Henk Pepping van de Pepping Express die zondag speelt in de Worsteltent. Toen Marja Olff van theater groep Villa Borghese hoor de dat ze hier was verwerkt, voelde ze zich ook Texelaar. 'Hier moet snel een eind aan komen', zegt Kees Smit van de Ploegelan- derweg over de torenhoge erf pacht. Tro Tropische dan seressen swingende muziek zijn de ingrediënten van Tropical, afsluiting van het Koger seizoen. 'Onbeschrijflijk', zegt Gerard Wolse terwijl hij genietend naar zee kijkt. Hij was één van de ruim tachtig senioren (merendeels uit De Gollards en het Verpleeghuis) die giste ren het wandelpad langs zee bij De Koog bezochten. De senioren waren daar op uitnodiging van de Stichting Coeg- he van Harry Wuis. Hij had nog wat geld over van een sub sidie die de provincie had gegeven voor de aanleg van het pad in de duinen en dat werd ingezet om Texelse senioren met het pad kennis te laten maken. De reacties waren lovend. Riet Dalmeyer vertelde dat ze het prachtig vond en ook Cornelia Vonk was zeer te spreken over alles. 'Dit is een prachtig pad.' De mensen werden gehaald en gebracht met taxibusjes, er waren vrijwilligers aanwezig om mensen in rolstoelen over het pad te duwen, Willem Roeper voorzag iedereen van ijs en Rob Manse maakte muziek op het pad. De onderhandelingen over de aankoop van Brakestein liggen stil. De gesprekken tussen eige naar Benno Beuving en de Stich ting Boerderij en Landschap, de aankopende partij, zijn gestaakt. Dat wordt door beide partijen bevestigd. De laatste gesprekken dateren van circa anderhalve maand geleden. Het betekent een tegenslag voor het project Gouden Driehoek waarvan de ontwikkeling van Brakestein tot een theeschen- kerij dan wel een informatiepunt voor toeristen een belangrijk onder deel is. Volgens projectleider John Vork van de Stichting Boerderij en Land schap in Hoevelaken ligt de bal bij de huidige eigenaren. 'Als zij er niet uitkomen, kunnen wij ook niet ver der.' Beuving laat desgevraagd weten er weinig zin meer in te heb ben. Volgens hem hebben de gegadigden mooie verhalen, maar Cursus Puppycursus? Vleermuiscursus? Cursus omgaan met dementie? Ik heb grote behoefte aan een cursus omgaan met alcoholische stomp zinnigheid! Hoe zo'n Wezepse mal loot te benaderen, die met vijf keer te veel drank op zijn auto en zich zelf erbij de goot in rijdt? Of iemand die, om drie uur 's nachts in De Koog uiteraard, eilandgenoten in elkaar timmert? Wat moet ik zeg gen tegen die ouder (vast een vader, vermoedelijk een Texelaar) die het voortbestaan van het havenfeest in gevaar brengt door zijn kind (ik denk een zoon) bier (zeer waarschijnlijk) te laten zui pen? Of tegen al die automobilis ten die zodanig beroerd op de Texelse landweggetjes rijden, dat op elke kruising een dure rotonde moet komen? Op dit eiland is van zeespiegelstijging niks te merken, van alcoholspiegelstijging des te meer. Zie de forse schade, het hele jaar gaat dat door. Wat te doen? Droogleggen die handel, er is al één café dichtgegooid, nu de rest nog, Texel alcoholvrij? Een islamiti sche revolutie? De ambulance afschaffen? Wie weet raad? Woelmuis wordt hem weinig geboden. Beuving zegt ook teleurgesteld te zijn dat het allemaal zo lang duurt. Er wordt al circa tien jaar over de aankoop van Brakestein voor de Gouden Driehoek gesproken, waarbij de aankoop al eens eerder stuk liep. Eerst was Natuurmonu menten in beeld als koper en in 2009 kwam ook de Stichting Boer derij en Landschap erbij. Vanuit de politiek werden in de loop der jaren geregeld acties ondernomen om het project op de been te houden. Volgens Beuving werd hem, met het oog op de toekomstplannen, in de loop der jaren voorgehouden al niet veel meer aan het onderhoud van het historische pand te doen. 'Daardoor heb ik er ook niet veel meer aan gedaan. De tekeningen van wat het zou moeten worden, waren al klaar. Maar ik vind het wel best zo, ik ben er klaar mee.' Bij de ondertekening van een overeen komst begin dit jaar tussen alle partijen die betrokken zijn bij de Gouden Driehoek werd een bedrag van €1,8 miljoen genoemd dat nodig was voor Brakestein. De dorpscommissie van De Koog wil overgaan tot de aankoop van het gebouw van de RK-kerk, de pastorie en de ondergrond onder het dorpshuis die nog eigendom is van de kerk. De provincie stelt hiervoor €300.000,- beschikbaar. De Stichting tot exploitatie van dorpshuis De Hof is wel eigenaar van de gymzaal en de voormalige artsenpost, maar huurt een groot deel van de grond onder het dorps huis van de kerk. Voor de dorpsac- tiveiten is meer ruimte nodig en nu het bisdom de kerk wil afstoten, is dat een mooie gelegenheid het dorpshuis uit te breiden. De gemeente heeft van de provincie Noord-Holland een subsidiebe schikking van €300.000,- ontvan gen voor de overname en verbouw en inrichting van de kerk. De pro vincie heeft tachtig procent van dit bedrag (€240.000,-) uitbetaald aan de gemeente. Het college van b en w stelt de raad voor dit geld beschikbaar te stellen aan de stich ting, zodat die tot actie over kan gaan. De raad buigt zich hier op 14 september over. De stichting heeft ook andere fondsen benaderd voor aanvullende subsidies voor uitbrei ding van het dorpshuis. NlOZ-medewerker betrapt op fraude Frauduleus handelen heeft een medewerker van het NIOZ zijn baan gekost. De Texelaar, een afdelingshoofd en prominent in zijn vakgebied, heeft Van Rijsselberghe bij kitesurfen Dorian van Rijsselberghe, die onlangs in Weymouth een gouden medaille behaalde bij de testron des voor de Olympische Spelen, is komend weekend speaker bij het kitesurfweekend bij paal 17. Dat maakte de organisatie bekend via het weblog van deze krant. Van Rijsselberghe presenteert de wed strijden die, afhankelijk van de wind, op zaterdag of zondag wor den gehouden. Een bloemlezing uit het weblog over het kitesurfweek end staat elders in deze krant. www.texelseautopagina.nl TEXELSE0COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): vakantiekrant Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op fv| Gemeente Texel I. AI Bekendmakingen Meerdere partijen in De Koog hebben bij de provincie zienswij zen ingediend tegen de plannen voor het klimbos in het stukje bos tegenover Bosch en Zee. De provincie moet ook een oordeel over het plan geven, omdat het beoogde gebied te boek staat als aardkundig monument is. De afge lopen weken konden zienswijzen worden ingediend en volgens een woordvoerder van de provincie zijn er minimaal vier binnen gekomen. Hoeveel het er precies zijn, was gisteren nog niet aan te geven. De dorpscommissie van De Koog is één van de partijen die tegen het klimbos in de pen zijn geklommen. 'Onze grootste zorg is dat het aan gezicht van De Koog gaat verande ren', aldus voorzitter Dennis Eel- man. De dorpscommissie maakt zich ook zorgen over wat er 's nachts in het bos gebeurt wanneer de klimobjecten in de bomen zitten en er geen toezicht meer is. 'Je kunt dan de trappen naar die objecten wel weg halen, zodat je er niet meer bij kan, maar je hoeft een aap niet te leren klimmen.' Volgens de dorpscommissie zou het verstandig zijn als de initiatief nemers proberen of zij het klimbos met een bestaande voorziening op het eiland kunnen combineren. 'Wellicht is zwembad Molenkoog een optie', aldus Eelman. 'Het is volgens mij niet zozeer dat je bomen nodig hebt voor een klim bos, maar hoogte, dus je kunt ook met palen werken. En als je het combineert met wat bestaands, dan heb je op die plek ook meer aanbod.' Volgens Harry Wuis, één van de andere indieners van een zienswij ze, vormen de stukken bos aan de rand De Koog de natuurlijke omlijs ting van het dorp. 'En het gedeelte bij Bosch en Zee is de entree van het dorp. Dat wordt aangetast als je een klimbos zou toestaan.' Kees Vriesman voorzitter NP Het overlegorgaan Nationaal Park Duinen van Texel heeft een nieuwe voorzitter gevonden in de persoon van de 64-jarige Kees Vriesman uit Wieringerwaard. Vriesman was in 2009 en 2010 enke le maanden waarnemend burge meester van Den Helder, nadat bur gemeester Hulman in opspraak raakte en vertrok. Hij studeerde weg en waterbouwkunde aan de HTS in Haarlem en Civiele Techniek aan de TU Delft. Hij vervulde leidinggevende functies bij Rijkswaterstaat en diver se ministeries en was directeur van MOES Bouwbedrijf en van de sectie Corporate Real Estate van ABN AMRO. De laatste jaren was hij directeur-generaal van Staatsbosbe heer en voorzitter van de commissie Ruimtelijke Ontwikkeling Luchtha vens. Thans is hij als zelfstandige actief op bestuurlijk en adviserend terrein. Vriesman volgt Evert Vermeer op, die sinds de oprichting van het nati onaal park (in 2002) voorzitter van het overlegorgaan was. volgens de directie verspreid over meerdere jaren meerdere malen gefraudeerd. Toen dit onlangs werd aangetoond, is hij ontslagen. De fraude heeft volgens adjunct directeur Herman Ridderinkhof geen nadelige gevolgen voor voort gang van onderzoeksprojecten waarbij de man betrokken was. TEXELAARS KOMEN TERUG VAN rACANTIE: PIET, IK WIST DAT IK TOEN WE VAN HUIS WEGGINGEN: LEGE KOFFERS VOOR EXTRA SOUVENIRS...'

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1