!H .NL TEXELSE 2 COURANT Stallenpresentatie tijdens Schapenfokdag @txl DINSDAG 30 AUGUSTUS 2011 Café Doodgewoon In De Buureton aan de Beatrix- laan in Den Burg wordt dinsdag 6 september Café Doodgewoon gehouden, een bijeenkomst voor mensen met kanker en hun naasten. Lia en Toos van Sam- beek spreken over 'het eigen verhaal van kanker'. Café Dood gewoon begint om 19.30 uur, die toegang is gratis. Voor meer informatie, tel. 312696 of e-mail- adres swot@texel.com. Klif Art In galerie Klif Art in Den Hoorn zijn tot 8 oktober schilderijen te zien van Edzard Krol en Janaart Giesberts. Werk van Krol was eerder te zien bij galerie Langwaal in De Waal. Het kenmerkt zich door de vereenzaamde situatie van zijn onderwerpen, boten, huizen en mensen. Hierdoor ontstaan verstilde en tijdloze schilderijen. Krol werkt aan de hand van op locatie gemaakte schetsen, maar zijn schilderijen worden niet naar de werkelijkheid gemaakt. Giesberts is meer expressief, houdt van kleuren en laat deze in zijn werk royaal aan bod komen. Hij schildert por tretten, landschappen en abstract werk, zowel in het ate lier als op locatie. Bij Klif Art toont hij Texelse landschappen, die tussen 2009 en 2011 wer den gemaakt. De galerie is geopend van don derdag tot en met zondagmid- Spreekuur voor slechthorenden De Nederlandse Vereniging Van Slechthorenden (NWS) houdt in samenwerking met de Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) dins dag 13 september van 14.15 tot 15.30 uur spreekuur in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Naast het bespreken van klachten over het gehoor, kan het gehoor hier worden getest en wordt uitleg gege ven over diverse hulpmiddelen. Gezien de grote belangstelling voor deze spreekuren wordt bezoekers aangeraden vooraf een afspraak te maken. Dit kan via tel. 312696 of e- mailadres swot@texel.com. Zestien Texelse schapenfokkers zenden maandagmorgen samen vier- tot vijfhonderd lammeren, ooien en rammen in voor de Texelse Schapenfokdag. De organisatie is in handen van het Texelse Schapenstamboek in Noord-Holland en de Texelse schapenfokkers. Wellicht wat minder schapen dan andere jaren, nu Fokker Carlo Vee- ger, die in zijn eentje voor een flinke inzending zorgde, zich heeft terug getrokken. 'Gelukkig brengen andere fokkers ook grote koppels schapen in, zodat er maandag een mooie markt vol dieren staat', ver telt Jan-Willem Bakker van de organisatie. Texel, de bakermat van het gelijknamige schapenras, staat in fokkerskringen bekend als toon aangevend en ook nu grijpen pro fessionals en hobbyisten uit bin nen- en buitenland de fokveedag aan als aanleiding voor een bezoek. Ook hun ogen richten zich op de geselecteerde dieren en de waar dering door de jury, die bepaalt welke rammen en ooien kampioen worden en naar welke fokker de Bronzen Texelaar gaat. Voor het eerst is op de Groene- Filmhuis In het Filmhuis van de Kroonprins in Oosterend draait donderdag 1 sep tember de film Be calm and count to seven. Omdat de zee in Zuid-lran is leeggevistleeft het dorp van het smokkelen van goederen. Motu, een tienerjongen, besluit dit echte werk te doen in afwachting van de terugkeer van zijn vader. Diner, in het thema van de film, vooraf is mogelijk. Het diner begint om 19.00 uur, de film om 21.00 uur. Sterren kijken Bij volkssterrenwacht De Jager bij Ecomare wordt op donderdagen in september en oktober met een telescoop naar de sterren gekeken. Er is daarbij aandacht voor sterho- pen, nevels en de planeten Jupiter en Uranus. In verband met het korter worden van de dagen en het opko men van planeten begint de kijk- avond niet elke dag op dezelfde tijd. De precieze tijden staan vermeld in de agenda van deze krant. Deelna me kost €2,-, de kijkavond gaat alleen door bij helder weer. Voor deelname kan rond 18.00 uur gebeld worden naar tel. 06-53340063. Doorgaan De zomer is dit jaar gevallen op 21 augustus. Dan kunnen we daar alvast rekening mee houden voor volgend jaar. Annie blikt even terug aan de vooravond van de R die de komende acht maanden de kalen der beheerst. De Sinterklaasetala ges lonken. De Kerstspullen zijn van zolder gehaald. De eerste ruzie heb ik al gehad met manlief op welke van de drie dagen mams mag komen... Eerst werd het gat in de ozonlaag weer van stal gehaald. We liepen immers maar liefst vier maanden regen achter. 'Heb je nu je zin?', spuugde mijn mannetje, nadat ik had liggen bid den en smeken om vocht. 'Nu lopen we zeven maanden zonlicht achter', zo foeterde hij. 'En de aardappeloogst zit ook in de puree'. Annie vindt het vooral sneu voor de ondernemers die allerlei activi teiten hebben georganiseerd. En dat terwijl bij velen het water tot de lippen staat. 'God houdt niet van grote evenementen', zo zei iemand tegen mij. En inderdaad, of de duivel er mee speelt (dan hebben we die ook maar gehad). Als het droog moest zijn plensde het en andersom. Als het moest waaien, was het windstil en andersom. En wat bleek dan meestal? De vol gende dag was er geen vuiltje aan de lucht! Eigenlijk hebben alle eve- COLUMN nementen, groot en klein, wel te lijden gehad onder het weer. En het is toch van de zotte dat de meest bezochte site die van bui enradar is? ledereen is druk bezig voor volgend jaar de all-inclusive reis naar Turkije handen en voeten te geven. 'Als jij nou op de oneven dagen om half zes de handdoek jes bij het zwembad legt, dan doe ik het op de even dagen'. 'En je weet het: bij het avondeten eerst het toetjesbuffet plunderen'. Om moedeloos van te worden, maar Annie heeft goed nieuws. Wat zei Barrie Stevens ook alweer in de Soundmixshow? 'Doorgaan, vooral doorgaan!' Want de mens heid heeft iets uitgevonden om alle hemelse krachten te tergen. En wat dat is? Het schrikkeljaar! Ja, daar hebben ze boven mooi geen rekening mee gehouden.... Dus, beste ondernemer: plan vooral in 2012 uw activiteit precies op dezelfde dag als altijd. Stralend weer zal uw beloning zijn! Wellicht iets minder druk, maar oergezel- kers: teloorgaan, vooral teloor- Annie@texelsecourant.nl Vlinders kijken aan Grensweg Bij Willem Veeger aan de Grens weg 5 nabij Den Burg wordt vrij dagavond 2 september meege daan aan de Nationale Vlindernacht. De vlinderstichting is er vanaf 22.00 uur aanwezig om nachtvlinders te lokken. Dat gebeurt onder meer met licht. Voor vlinders die niet op licht afkomen, werkt de vlinder stichting als extra lokmiddel met een soort smeer van stroop en honing dat een beetje gist. Het lokken en bekijken van de vlin ders duurt tot na middernacht. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Cees Maas, tel. 312788. Bij regenachtig weer gaat de activiteit niet door. Zwangeren naar Gemini Ziekenhuis De kraamafdeling van het Gemini Ziekenhuis verzorgt donderdag 15 september een voorlichtingsavond voor zwangeren en partners. De bijeenkomst wordt gehouden in de Zr. Kueterzaal en duurt van 19.00 tot 21.00 uur. Er wordt tekst en uitleg gegeven door een gynaeco loog, een kinderarts en een ver pleegkundige. Daarna worden de bezoekers rondgeleid langs de ver loskamers. Belangstellenden kun nen zich aanmelden bij het Patiën tenservicebureau, tel. 0223-696346, e-mailadres psb@gemini-ziekenhuis.nl. Daklozenreisje Vandaag wordt het jaarlijkse uit stapje voor de dak- en thuislozen uit het verspreidingsgebied van het Straatjournaal, waar ook Texel onder valt gehouden. Het uitje betreft een speciale jubileu meditie, want niet alleen bestaat het Straatjournaal dit jaar 15 jaar, maar ook is het de tiende keer dat het uitje wordt georganiseerd. Tijdens het eerste lustrum van de straatkrant - in 2001 - kwam de droomwens van één van de verkopers uit: met zijn allen een weekendje naar Texel. Sindsdien is het 'dagje uit' een gekoesterde traditie onder de dak en thuislozen in het verspreidingsge bied van de krant. De deelnemers vertrekken om 9.00 met een grote tourbus vanaf het distributiepunt aan de Gasthuisvest in Haarlem. Met honderd aanmeldingen zit de inschrijflijst stampvol. Het dagpro gramma is divers en strikt geheim. In de oktobereditie doet de daklozen krant uitgebreid verslag. Later dit van Mal- degem geslaagd voor zijn Jachelor Chemie dierichting -oren- _aborato- rium Onderzoek aan de Avans Hoge school te Breda. Hij is afgestu deerd op het project: Cloning and recombinant protein expression of the Human Prmt5 gene aan de Kyungpook National University in Daegu, Zuid-Korea. Lennart zal zijn studie voortzetten aan de Univer sity of Leeds, Engeland. Vrouwen van Nu naar Haarlem Leden van NBvP Vrouwen van Nu gaan woensdag 28 september met de bus naar Haarlem, waar onder meer een stadswandeling wordt gehouden. Het gezelschap vertrekt met de boot van 8.00 uur. Er zijn nog plaatsen vrij. Opgeven kan tot 12 september via tel.nr. 312097 of 317860. Klaverjassen Het klaverjassen in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg gaat donderdag 1 september weer van start. Het klaverjassen begint om 13.30 uur. Belangstellenden zijn welkom. Deelname kost vijftig cent per middag. Body Shape Sandra Bremer begint dinsdag 13 september met een nieuwe serie lessen Body Shape. De lessen wor den elke week van 19.30 tot 20.30 uur gegeven in de spiegelzaal van sporthal Ons Genoegen in Den Burg. Body Shape is conditietraining op muziek in groepsverband, waarbij de nadruk ligt op spierversterkende oefeningen. Bij de training staat figuurverbetering centraal. Heel belangrijk daarbij is een goede lichaamshouding. Leeftijd en condi tie zijn geen voorwaarde om de les sen te volgen, alle leerlingen bepalen hun eigen tempo. jaar zal het jubilerende Straatjour naal opnieuw van zich laten horen, met onder meer een groots daklo- zendiner op 8 november - ter ere van het 15-jarig bestaan van de krant. plaats ook de zogeheten stallen presentatie. Hierbij hebben fokkers die niet meedoen aan de keuring de gelegenheid hun dieren te sho wen. Het is bedoeld voor fokkers die een ander fokdoel hebben dan het stamboek voorschrijft, waar door ze weinig kans maken om in de prijzen te maken. Maar de kwa liteit van hun dieren, bijvoorbeeld extreem ruime schapen, kan wel zodanig zijn dat ze voor een bepaalde categorie fokkers die dezelfde doelen nastreeft, interes sant zijn. Jan-Willem Bakker heeft zelf de keus gemaakt mee te doen aan de stallenpresentatie. Een uitgebreider overzicht nementen, workshops is te vinden in de gratis Vakantie krant, die over het hele eiland is te verkrijgen, en via www.texelagenda. Dinsdag 30 augustus In De Koog wordt van 12.00 tot 19.00 uur braderie gehouden. Met gratis kinderattracties. Bij het Maartenhuis aan de Ruyslaan nabij De Koog wordt van 14.00 tot 16.30 uur markt gehouden. Het koor De Zingende Zeeman zingt in het Zeemanskerkje in Oudeschild. Aanvang 15.30 uur. Vanaf 14.30 uur verkoopt de Vrouwengroep hand- In zwembad Molenkoog wordt tot en met donderdag de Zwemvierdaagse gehouden. In de Maartenskerk in Oosterend begint om 20.15 uur een concert van mannenkwintet La Notte. De toe gang is vrij, er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd. Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Super 8; 11.15 De Smurfen 2D NL; 13.30 Cars 2 3D NL; 13.45 De Smur fen 3D NL; 16.00 Harry Potter 7.2 3D; 16.15 De Smurfen 3D NL; 18.45 Green Lantern 3D; 19.00 Larry Crow- ne; 21.30 Super 8; 21.45 Harry Pot ter 7.2 3D. Woensdag 31 augustus In het centrum van Den Burg wordt de hele dag folkloremarkt gehouden. Deze staat vandaag in het teken van Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Do. 22 oi 1.30 e 23 34 u. Aan het strand is eerder hoog water. Zondag 18 oktober nieuwe maan, dinsdag 20 oktober springtij. Zondag 18 oktober zon op 8.11 uur, onder 18.41 uur. TEXELSE- COURANT Uitgave LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Pip Barnard Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per ja 16,55 8- (autc Bij verzending m portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voo afloop van de abonnementsperiode. het boerenerf. In zwembad Molenkoog wordt tot en met donderdag de Zwemvierdaagse gehouden. Bridgeclub Alert houdt in De Bijen korf in Oosterend een bridgedrive, aanvang 19.45 uur. Aanmelden uiter lijk 19.30 uur. Gasten zijn welkom. Kosten €2,50 per persoon. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur de maandelijkse raadsvergadering. Bij Jan en Paula Brouwer in het Olijf blad aan de Weverstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een Bijbelstu- In Binnenlicht aan de Weverstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een kennismakingsbijeenkomst voor de cursus Levenswerk. Deelname kost €10,-. Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Super 8; 11.15 De Smurfen 2D NL; 13.30 Cars 2 3D NL; 13.45 De Smur fen 3D NL; 18.30 Harry Potter 7.2 3D; 18.45 Super 8; 21.30 Green Lan ter 3D; 21.45 Bridesmaids. Donderdag 1 september In de Kikkertstraat in De Cocksdorp wordt van 14.00 tot 20.00 uur de Durpermarkt gehouden. In zwembad Molenkoog is vandaag de laatste dag van de Zwemvier- In dorpshuis De Hof in De Koog. wordt vanaf 19.30 uur ene open bridgedrive gehouden. Deelname kost €4,- per koppel. In café De Kroonprins in Oosterend begint om 21.00 uur de film 'Be Calm and Count to Seven'. Toegang €5,-. Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Cars 2 3D NL; 11.15 De Smurfen 2D NL; 13.30 Cars 2 3D NL; 13.45 De Smurfen 3D NL; 16.00 Green Lantern 3D; 16.15 De Smurfen 3D NL; 18.45 Harry Potter 7.2 3D; 19.00 Larry Crowne; 21.30 Super 8; 21.45 Cap tain America 3D. Bij Volkssterrenwacht De Jager kunt U door een telescoop naar de sterren kijken. Alleen bij helder weer. Voor informatie en aanmelden, tel. 06- 53340063. Vrijdag 2 september Bij creatief en kunstcentrum Udjat aan de Achtertune in Oosterend begint om 9.30 uur een workshop dans voor 50-plussers. In het Zeemanskerkje in Oudeschild wordt van 14.00 tot 17.00 uur een rommelmarkt gehouden. De vrou wenvereniging verkoopt handwer- Bij Ecomare worden vanaf 21.00 uur met een speciale lamp en een laken nachtvlinders gelokt. De dieren wor den bekeken en op naam gebracht. Deelname is gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Cars 2 3D NL; 11.15 De Smurfen 2D NL; 13.30 Cars 2 3D NL; 13.45 De Smurfen 3D NL; 16.00 Green Lantern 3D; 16.15 De Smurfen 3D NL; 18.45 Harry Potter 7.2 3D; 19.00 Larry Crowne; 21.30 Super 8; 21.45 Cap tain America 3D. TESO In verband met de te verwachten drukte zet veerdienst TESO rond het weekend een extra boot in. Zo wordt vrijdag en zaterdag tussen 9.30 en 16.00 uur een halfuursdienst onder houden. Zondag is dat het geval tussen 14.30 en 20.00 uur. Er worden geen wachttijden verwacht voor meer informatie, tel. 369600 of www. Kledingbeurs voor het goede doel Tijdens de manifestatie Vrou wen van een Eiland, die op 19 november plaatsvindt, wordt een kledingbeurs gehouden. Hier worden kwalitatief goede kle ding, schoenen en accessoires verkocht ten behoeve van het goe de doel, Girls First van Plan Neder land. Medewerkers van deze orga nisatie zijn tijdens de manifestatie aanwezig om uitleg te geven over hun werk. Kleding wordt de komen de maanden ingezameld. Het gaat om draagbare items, dus niet ver sleten of met vlekken. Kleding kan worden ingeleverd bij Joke Cofino, Molenstraat 86 in Den Burg. Mensen die problemen heb ben met transport kunnen contact opnemen via website www.eiland- vrouwen.weebly.com.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2