ladder te* eltoU/is TEXELSE 11 COURANT Damesvoetballers bundelen krachten in één team Kogers en Oosterenders spelen samen als Koos TAXITEXEL WMO/ziekenvervo www.taxitexel.nl onze voordeelpas Boon op Hippiade in Ermelo Herman Brood herleeft op Paalpop DINSDAG 6 SEPTEMBER 2011 Donderdag 8 september -19.00 ui Zaterdag 10 september -19.00 uui Donderdag 15 september -19.00 Zaterdag 17 september -19.00 uui Diner Cabaret Lekker 4-gangenmenu met tussendoor een afwisselend en gezellig cabaretprogramma. 4-gangendiner inclusief de show 49,00 (evt kindermenu £24,75). Bel of mail voor meer informatie of boekingen: 0222-315555 of info@texeltours.nl Koos is de naam van de geza menlijke damesvoetbalafdeling waarin SV De Koog en SV Ooste rend elkaar hebben gevonden. De dames trainen sinds kort samen en spelen het komend seizoen in hetzelfde elftal. Het gaat er donderdagavond fana tiek aan toe op het veld van SVO. Deze avond zijn het meiden die, om het in voetbaljargon te zeggen, 'het gras opvreten'. Serieus warm lopen, een sprintje trekken, een balletje tikken en allerlei andere oefeningen die trainer Gerda van der Meer met haar meiden doet. Bijzonder om te zien hoe speel sters van De Koog en Oosterend elkaar op de mat hebben gevon den. Twee clubs die vorig seizoen elk nog een compleet team op de been hadden, maar die door ver trek van meerdere speelsters bei den geen elftal meer rond kregen. Voor de overblijvers was dat geen reden om te stoppen. Spelers en bestuurders van beide clubs sta ken de koppen bij elkaar, met als uitkomst de gezamenlijke dames voetbalafdeling Koos. 'Het was in het begin even wennen', vertelt Lucy Burgman, afkomstig van De Koog. 'In het begin vormden zich nog wat kliekjes, maar nu we samen een keer of drie, vier heb ben getraind weten we elkaar steeds beter te vinden en worden we steeds meer een team. En bovenal: we zijn erg gezellig.' En weg is ze, om de training weer te vervolgen. Wennen ook voor de trainer, die vorig jaar nog voor de meiden van SV Oosterend stond en nu het dames- en meidenteam van twee clubs onder haar hoede heeft. 'Van 11 tot 30. Deze meiden hebben een hoog K3-gehalte', wijst ze op de jongste groep. 'Daarna overschakelen op de dames. Heel apart en ook wel zwaar, maar erg leuk.' Meidenvoet bal is niet voor doetjes, na een korte pauze voor de foto's, zet ze de groep met een paar verbale uithalen weer in beweging. 'Je begint steeds meer voetbal te zien' constateren voorzitter André Schoo van SV De Koog en Jan Bloem van SV Oosterend. Schoo: 'Het is mooi dat de meiden op deze manier kunnen blijven voetballen.' Bloem: 'Damesvoetballers zijn een toege voegde waarde voor de club. Ze komen naar het voetbalveld, staan bij andere wedstrijden langs de lijn en andersom bekijken de mannen hün verrichtingen.' Schoo: 'En op clubfeestjes zorgen de meiden voor gezelligheid.' De dames trainen in Oosterend en het spelen wordt half om half ver deeld over beide dorpen. De wed strijden zijn altijd zondagochtend om 11.00 uur en toeschouwers zijn meer dan welkom. Het damesteam speelt in de vijfde klasse, tegen clubs uit de Kop van Noord-Hol land, tot de omgeving van Alk maar. Zondag vierden de meiden en vrouwen van Koos het samengaan met een feest. Onder de titel Koos zoekt vrouw werden ook nieuwe leden verwelkomd, zodat de vrou welijk voetbalvijver nog wat groter wordt. Het seniorenteam kan nog wel wat extra spelers gebruiken, ledereen die wil voetballen of damesvoetbal wil kijken, is van harte welkom een kijkje te nemen. (3 |®UITIadderTexel Rolstoelvervoer Tel. 0222-315555 10% korting met Kijk op www.klif12.nl of adv. in Texel Vakantiekrant Desirée Boon uit De Koog heeft zaterdag met haar pony Shadrutka in Ermelo meegedaan aan het Nederlands Kampioenschap out door in de categorie M2-D/E pony's. Ze werd er 23ste van de 31 deelnemers in haar klasse. Boon mocht starten op de Hippiade, omdat ze eerder dit jaar kampioen van Noord-Holland was geworden. Volgens haar lag de lat in Ermelo erg hoog. Haar proef met Shadrut ka ging redelijk, maar het gemid deld aantal punten van 174,5 viel toch tegen. Niettemin mag ze zich 23ste van Nederland noemen in de M2-klasse. 'Het was een leuke dag en een super ervaring. Het was ook onze laatste M2-wedstrijd, want we gaan nu in klasse Z1 starten.' De groep treedt eerst om 15.00 uur op bij de nieuwe Windroos van het Maartenhuis aan de Ruijslaan bij De Koog. Om 19.00 uur is de groep bij Texel Culinair in De Koog om te zingen. Close Friends zingt a capella pop en jazz en legt zich naar eigen zeg gen toe op het maken van vrolijke, speelse, pretentieuze, humoristi sche en swingende vocale muziek. De groep bestaat uit vier mannen en vijf vrouwen. Vulto, die op het eiland onder meer het Popkoor onder zijn hoede heeft, is dirigent van de groep. Alsof hij uit de doden was opge staan, Herman Brood, compleet met zijn Wild Romance. Met hits als Saturday Night, Dope Sucks, Never be clever en zelfs het hart verscheurende My Way. Met over tuiging gebracht door BrooT, de band van Brood-look-a-like Jos van der Horst uit Rosendaal, zater dag de slotact op Paalpop op paal 21. Compleet met Bombita's, zijn onafscheidelijke backing vocals, splijtende gitaarsolo's en een fles Jack Daniels binnen handbereik. Ofschoon 'Herman' er regelmatig een teug van nam, had de 'whisky' geen vat op de zanger, daarvoor speelden Van der Horst en zijn band veel te strak. Een feest van herkenning voor de generatie Texelse liefhebbers die Brood één of meerdere malen op het eiland met wisselend succes hebben zien optreden. Met als bijzondere anek dote dat BrooT van zaterdag op zondag overnachtte in het hotel De Kieviet waar de echte Brood wegens wangedrag ooit zou zijn geweigerd. Met in het 'voorpro gramma Skrep, Sinner, de Harry- G-Bluesband en andere formaties kan Paalpop terugkijken op een geslaagde editie. (Foto Gerard Timmerman) musiL cnjij 2010 kindertheater din^r cabaret Van Wijhe wint Golfjournaalbeker Met TEXELTOURS naar concert of musical! 13-11-2011 de hitmusical Miss Saigon 11-12-2011 Holiday on Ice 18-12-2011 Ave Maria kerstconcert 08-01-2012 musical Wicked Compleet verzorgd arrangement met entreeticket, comfortabel busvervoer en overtocht! De opbrengst van de wedstrijden om de Golfjournaalbeker, die in het hele land worden gespeeld, komt ten goede aan onderzoek naar neuroblastoomkinderkanker. Een initiatief dat wordt gesteund door professional golfer Joost Luiten. Er werd gespeeld in drie categorieën. Van Wijhe won met 43 stableford- punten, Erhard Schulze werd twee de met ook 43 punten. Jeugdlid Sjoerd Koopman bezette met 42 punten de derde plaats. De longest drives werden geslagen Close Friends De vocal group Close Friends van Mathieu Vulto verzorgt zater dag 10 september twee optre dens op Texel. Hélène van Wijhe heeft zondag de golfwedstrijd om de Golf journaalbeker gewonnen. Er deden zesenveertig golfers mee. door Marijke de Beer Antoine Ker sten, de neary's kwamen op naam van Josje Eelman en Piet Schuijl.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 11