m Q/VVf u/<l -zott/es) JC MtrfiE'/i Familie De Waal in De Waal Te.xêl TEXELSE COURANT En als ik dood ben, treur dan niet ik ben niet echt dood, moet je weten het is mijn lichaam dat ik achterliet dood ben ik pas, als jij mij bent vergeten. Bram Vermeulen Geschokt en verbijsterd hebben wij plotseling afscheid moeten nemen van onze lieve moeder en oma Rigtje van der Knaap-Jansma Sinds 1990 weduwe van Sybe van der Knaap Suameer, 9 november 1941 Niet alle rozen bloeien la Texel, 2 september 2011 Bartina en Guus Celina Rowan Falco Klazina en Danny Drijverstraat 5 1791 VC Den Burg Rigtje is overgebracht naar de Landschapkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op donderdag 8 september van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op vrijdag 9 september om 15.45 uur in crematorium "Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de crematieplechtigheid komen wij samen in de koffiekamer van het crematorium, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Correspondentieadres: Klazina van der Knaap, Nikadel 23,1796 BP De Koog. Mocht u geen persoonlijk bericht hebben ontvangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te beschouwen. Ütue- Bjcfcuilct gtgcxXA li ou. ui IdcUiAcc Verslagen ben ik na het heengaan van mijn lieve vriendin Rixt van der Knaap - Jansma Rust in vrede lieve schat Zwaagwestei nde, Jikke Teenstra-Jager Dag lieve oma Texel! Groningen, Agnes en familie - Hotycyif D66 Texel neemt met verdriet afscheid van haar actief lid Rixt van der Knaap-Jansma Vanaf de oprichting van onze afdeling was zij een zeer betrokken lid. Ook de steunfractie kon door de jaren heen onverminderd op haar zeer welkome bijdrage rekenen. Wij zullen haar missen. Wij wensen haar familie en vrienden veel sterkte met dit grote verlies. Bestuur, fractie en leden D66 Texel. O o Je benb he.f en «-an iovc rwtXHCfi rl^i k Intens verdrietig moeten wij de dood accepte ren van onze lieve zus, schoonzus en tante Loes Borgers-Buisman Harry Buisman t Trudie Buisman-Smit Jaap Bakker Corry Bakker-Buisman Jan Buisman t Riet Buisman-Beerling Corry Smit t Gerard van Heerwaarden t Leonie van Heerwaarden-Buisman t Aad Smit Rita Smit-Verberne Theo Buisman Ria Buisman-Boom Neven en nichten Den Burg, 4 september 2011 Corrie en Henk de Waal bij het gelijknamige kombord. 'Straks komen we bij De Waal. Als er nu iemand bij het kombord staat, dan kan die mooi een foto van ons nemen. De familie De Waal in De Waal, dat is toch leuk', vertelt Corrie de Waal uit Heerhu- gowaard, die samen met echtge noot Henk een rondje over het eiland fietst. En laat er nu toevallig iemand staan, die met alle plezier haar fototoestel aanpakt en aan het verzoek voldoet om de twee Westfriezen bij het bewuste bord op de foto te zetten. Blijkt hij toevallig ook nog iemand van de Texelse Courant te zijn, die net een foto van een dorsmachine op de aangrenzende akker heeft Fort Medavy Bij het interview met Jan Wolter Timmerman in de krant van vrijdag is onder de foto van fort Medavy de maker per abuis niet vermeld. Hierbij alsnog: de foto werd gemaakt door Fred Wiering. gemaakt. Dus gelijk het stel maar even met de TC-camera op de foto gezet, voor de rubriek Gespot. Cor rie de Waal: 'We zijn hier voor een dagje. Dat doen wel elk jaar wel een keer. We zijn met de auto gekomen en fietsen het eiland rond. We komen net van De Cocksdorp, nu De Waal en straks weer verder.' Haar man blijkt Texelse roots te hebben: 'Mijn vader, Huib de Waal, is geboren op Annie Hoeve, de boerderij aan de Pontweg in de Prins Hendrikpolder.' Marikosa-sticker De tweede stemronde om de Jan van der Heydenprijs 2011 is begon nen. Een van de drie genomineer den voor de brandweerprijs is de Marikosa-sticker van Texelaars Richard Bousma en Sander Witte. Er kan tot 26 september op www. nvbr.nl worden gestemd op de drie genomineerde projecten. Hoge snelheden bij tijdrijden Hoge snelheden werden behaald op het Nederlands kampioenschap tijdrijden voor vrije renners dat zaterdag werd verreden. Snelste individuele renner was Jurrien Rom Colthoff, die het traject van 28,5 kilometer aflegde in 37.32 minuut. Snelste Texelaar was Niels Jim- mink, die finishte in 41.08. De wed strijd langs en over de dijk van Oudeschild en De Cocksdorp en terug werd verreden op een dag die volgens velen de mooiste dag van deze zomer was. Zonnig, warm en een matig zuidoostelijke briesje, dat in de loop van de middag wat aantrok en waardoor menig renner op de terugweg op de tanden moest bijten. Een uitgebreid verslag van de tijdrit verschijnt in de krant van vrijdag. DINSDAG 6 SEPTEMBER 2011 Vis roken Bij café De Kroonprins aan de Kerkstraat in Oosterend wordt zaterdag 10 september de Stren- der Visrookwedstrijd gehouden. De wedstrijd begint om 10.00 uur met het roken van poon. Na het eerste juryberaad volgt om 13.30 uur het roken van sliptong. De ver koop van de gerookte vis begint om respectievelijk 12.30 en 16.00 uur. Tijdens het evenement zijn films te zien over de visserij en wordt toepasselijke muziek ten gehore gebracht. De prijsuitreiking vindt plaats rond 17.45 uur. Zoet water (Vervolg van voorpagina) Zo wordt onder meer gedacht aan de realisatie van twee of drie zoet waterspaarbekkens van in totaal 30 tot 50 hectare op het eiland. Deze zouden met behulp van windenergie gevuld moet worden, zodat er in tijden van droogte een beroep op kan worden gedaan. Locaties zijn er nog niet, maar wat Langeveld betreft zou berging niet ten koste van landbouwgrond mogen gaan. Met behulp van injecties van zoet water in de ondergrond wordt vol gens de watergroep geen beroep gedaan op de beschikbare ruimte en kan mogelijk ook de verzilting worden tegengaan. Een ander idee voor het vasthouden van water is de realisatie van een groot spaarbekken buitendijks in de Waddenzee, direct aansluitend op het gemaal Krassekeet. Daar naast wordt gedacht aan herin richting van het slotenstelsel in de binnenduinrand om de afstroom van zoetwater te vertragen en het terugpompen van zout kwelwater. De deltacommissaris, verantwoor delijk voor het veilig houden van Nederland tegen het water op een lange termijn en voor het behoud van een goede zoetwatervoorzie ning, was onder de indruk van de presentatie en de bevlogenheid van Langeveld. Een van de taken van de commissaris is het verbin den van allerlei initiatieven in den lande en wat Kuijken betreft, kan Texel daarin ook een rol spelen. Volgens Langeveld wordt de ver zilting in de praktijk inmiddels voelbaar. Hij wees erop dat dit jaar in sloten aan de oostkant van het eiland inmiddels water is aange troffen dat bijna even zout als het zeewater aan de andere kant van de dijk. Langeveld rekende tegelij kertijd voor dat één pomp bij Kras sekeet gemiddeld 12.000 kuub zoetwater per uur de Waddenzee in pompt. Dat omschreef hij als een 'Bourgondische levenswijze' die niet helemaal past in de behoefte van Texel aan zoetwater. 'We pompen zoveel goed zoetwa ter de zee in, terwijl we daarmee op het eiland in ruime mate zelf voorzienend kunnen zijn.' ie herinneringen meedragen Verdrietig delen wij u mee dat plotseling is overleden onze lieve moeder en schoonmoeder Gijsbertha Broersma-Dob weduwe van Jan Broersma op de leeftijd van 93 jaar Franeker: Marion Ettema-Broersma Cees Ettema Wageningen: Annelies I. Broersma Texel, 3 september 2011 Sluyscoog 10 1791 WT Den Burg Onze moeder wordt in besloten kring gecremeerd. Tot onze grote schrik is net voor het nieuwe seizoen onverwacht overleden ons trouwe lid Arend Dijker Hij was een pittige, sportieve tegenstander bij de club en reeds een van de oudgedienden. Henny, kinderen en kleinkinderen veel sterkte. Bestuur en leden van biljartclub "De Buureton" Brigitte, Rosa en Ina van de SWOT GELOOF- tilt je op en geeft je troost, als je iemand moet missen. HOOP - geeft je uitzicht in tijden van gemis. LIEFDE - ervaar je van de mensen om je heen. Dit bovenstaande hebben wij op een bijzondere manier ervaren, tijdens de ziekte en het overlijden van mijn lieve vrouw, onze mama, dochter en mijn zus, TITIA SLOOTJES-KUIPER Mare Slootjes Guido Nero Rinus Kuiper Riety Kuiper-de Jong Pieter Kuiper Beste mensen; hartelijk dank voor de vele blijken van medeleven! Het was overweldigend. Wij zijn zeer dankbaar voor de vele blijken van medeleven tijdens het ongeval en na het overlij den van onze moeder en oma ANNETJE MOON EN-WITTE Dit heeft ons veel steun en troost gegeven. Caroline en Yasmijn

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3