'Poster, u bent in discussie met uzelf' 3 COURANT Van der Kooi: 'Niemand had mij iets gevraagd' TEXELSE 'Zet mariniers in in De Koog' Gemeente onderzoekt veiligheid 'Mijnheer Poster, u bent in discus sie met uzelf en het lijkt of u het de helft van de tijd niet met uzelf eens bent.' Wethouder Eric Hercules wond er woensdagavond tijdens de raadsvergadering geen doek jes om dat hij moe werd van de wijze waarop Gerbrand Poster zich rond de Groeneplaats mani festeert. De fractievoorzitter van Texel 2010 stelde bij de behandeling van de motie van zijn partij en voorheen ook GroenLinks dat hij geen bebouwing op de Groeneplaats wil, maar dat hij een klein gebouw tegen de muur van Oosterhof en iets vast op de plek van de poffertjeskraam wel ziet zit ten. Even later liet Poster weten dat het raadhuis ook wel op de Groene plaats had mogen blijven staan. Het raadsbesluit van 12 juli om door te gaan met de plannen voor nieuw bouw betitelde hij als een 'oerdom besluit'. 'Er komt alleen maar leeg stand.' Wethouder Hercules stelde dat Pos ter slechts delen van de kwestie Groeneplaats belicht. 'U moet niet alleen dingen roepen die het goed doen, maar u moet burgers ook de informatie geven die in de raad voor bij komt en zeggen in welke redelijk heid dat hier wordt besproken.' Pos ter reageerde geprikkeld dat de wethouder zaken suggereerde en dat het college onvolledige voorlich ting geeft. Hercules reageerde met de mededeling dat hij niks sugge reerde, maar zijn kritiek luid en dui delijk tegen Poster uitte. De motie om het raadsbesluit van 13 juli terug te draaien en geen nieuw bouw op de Groeneplaats toe te staan, kreeg alleen steun van Texel 2010 en GroenLinks. Rikus Kieft (GL) legde uit dat zijn partij bewust de motie niet meer onderschreef omdat het na een eerste bespreking vorige week in een commissievergadering wel duidelijk was hoe de rest dacht en hij wilde de andere raadsleden niet voor het blok zetten. Kieft vroeg als alternatief wel aan de raad om het college opdracht te geven een tijdpad op te stellen en zowel de raad als de bevolking actief op de hoogte te blijven houden. Dat kwam op Joop Groeskamp (Texels Belang) over alsof Texel 2010 en GroenLinks op twee verschillende manieren probeerden hun doel te bereiken en daar had hij geen zin in. 'We hebben nu drie keer een besluit genomen over de Groeneplaats, er wordt pas gebouwd als er klandizie is, dus er wordt niet voor leegstand gebouwd.' Wethouder Hercules liet weten dat hij ook weinig voelde voor het voorstel van GroenLinks. 'We doen eerst financieel en planolo gisch onderzoek en we gaan alleen bouwen als er belangstelling is. We gooien er niet zomaar een stapel stenen neer om te gaan metselen.' Hij herhaalde dat er rustig de tijd wordt genomen. Het onderwerp leidde verder opnieuw tot de nodige discussie waarbij onder andere Gerbrand Poster en Nils Lely (PvdA) lijnrecht tegenover elkaar zaten. De laatste kaartte aan dat nieuwbouw ook een goed alter natief kan zijn voor ondernemers die nu hoge pachtprijzen moeten beta len in het centrum van Den Burg. Jur Schuiringa (WD) merkte op dat Pos ter bezig was een financiële klapper te maken (nu stoppen met de plan nen betekent voor de gemeente boekhoudkundig een verlies van cir ca €1,2 miljoen) die het Kwartje van Poster van weleer zou overtreffen. 'Als we stoppen wordt dat de duur ste klap die Poster ooit gemaakt heeft.' De laatste herhaalde zijn standpunt dat het college met de verkoop van de aandelen in het vliegveld die kosten kan dekken. Marian Merkelbach (CDA) vroeg daarop meteen aan wethouder Frans Visman (financiën) aan te geven wat de aandelen in het vliegveld waard zijn. Visman had die kennis niet direct paraat, maar wist te melden dat het lang niet voldoende zou zijn om een gat van een miljoen te dekken. Emile Roemer lost startschot halve marathon Emile Roemer, fractievoorzitter voor de Socialistische Partij in de Tweede Kamer, lost zondag 25 september het startschot voor de vijfde Texel Halve Mara thon. Roemer komt privé graag op Texel, waar hij geniet van 'de rustieke en natuurlijke omgeving'. Als politicus maakte hij zich hard voor het behoud van de veerdienst. In 2008 kwam hij naar het eiland om getui ge te zijn van de massale protest actie aan de Waddendijk. De SP'er is een ervaren politicus, sterk in het debat en bovendien gezegend met een speciaal gevoel voor humor. 'Bakboord rood op links spreekt mij wel aan', onder- De gemeente moet de mariniers van de Joost Dourleinkazerne maar inzetten om de orde in De Koog te handhaven. Dat stelde raadslid Gerbrand Pos ter van Texel 2010 woensdagavond serieus tijdens de raadsvergade ring. Het wekte gelach bij de aan wezigen. De burgemeester zei het er met de nieuwe commandant van de Mok over te zullen hebben. Poster verwees naar Amsterdam, waar in 1970 mariniers een keer hippies van de Dam verjoegen. Frits Langeveld, jarenlang horeca ondernemer in De Koog, kon niet lachen om de uitspraken van Pos ter. Volgens hem kraamt Poster in Er zijn 525 aandelen in het vliegveld die een nominale waarde van €454,- per stuk hadden toen ze een paar jaar geleden over de huidige aan deelhouders werden verspreid. Er is 47,5 procent in handen van de gemeente, 47,5 procent bij de stich ting Vrienden van het Luchtvaartter rein en 5 procent bij de Kamer van Koophandel. streept hij het nautische karakter van de Texel Halve Marathon, die - zoals bekend - van start gaat vanaf de TESO-boot. Het start schot wordt gegeven om 12.25 uur. het openbaar onzin uit en beseft hij niet welke schade hij Texel kan toebrengen. 'Je moet toch er niet aan denken dat de landelijke pers hierop in zou gaan. De honderd duizenden euro's die uitgegeven zijn aan promotie om de toeristen naar Texel te halen en die ons eiland aanzienlijke welvaart bren gen, zet u dan in één klap weer voor jaren op achterstand.' De gemeente legt er de nadruk op dat het onderzoek naar vei ligheid in haar opdracht wordt uitgevoerd. 'Het kan zijn dat mensen twijfelen aan de her komst van de brief, omdat bij deze eerste versie per ongeluk geen gebruik gemaakt is van de gemeentelijke huisstijl', aldus de gemeente. Het onderzoek 'Hoe veilig is onze gemeente' wordt (dus in opdracht van de gemeente) uitgevoerd door Onderzoeksbureau l&O Research, Aaf van der Kooi van de Rekenka mercommissie had op dinsdag 6 september op eigen verzoek nog een gesprek met de fractievoor zitters, waarbij overigens drie van de zeven niet kwamen opdagen. Onderwerp was haar dreigende schorsing. 'Ik wilde mijn kant van de zaak laten horen, want nie mand had mij tot dusver iets gevraagd.' Dit gesprek vond plaats in besloten heid. Verder dan haar (niet gehono reerde) verzoek om dit buiten de aanwezigheid van de burgemeester te doen, kwam ze niet. Na een pauze besloten de fractievoorzitters dat er op dat moment geen behoefte was kennis te nemen van haar verhaal. Haar stuk van tien kantjes verstuur de ze toen per e-mail naar de raads leden. Gisteren belandde een kopie van deze brief op het bureau van de redactie, de afzender was anoniem. Van der Kooi schrijft onder meer dat haar ten onrechte wordt verweten dat ze een mail verstuurde naar de gemeente met de term 'goed geschaakt'. 'Dat is een mail geweest tussen twee andere leden van de RKC. Ik had hier niets mee te maken.' Ze noemt het gesprek van de burge meester met de voorzitter van de RKC intimidatie. 'Zij heeft mij via een dat dit ook doet voor 23 andere gemeenten in Noord-Holland- Noord. De Veiligheidsmonitor is een onderzoek naar criminaliteit, onveiligheid, buurtproblemen en het optreden van gemeente en politie. De gemeente gebruikt de uitkomsten van dit tweejaarlijks terugkerende onderzoek bij het vormgeven en evalueren van haar veiligheidsbeleid. De vragen van het onderzoek (Hoe veilig is uw buurt? Bent u de afgelopen 12 maanden slachtoffer geweest van een misdrijf? Hoe tevreden bent u onjuiste procedure op oneigenlijke gronden in diskrediet gebracht zon der hoor en wederhoor toe te pas sen.' Van der Kooi staat bekend als een kritisch, gedreven en (als oud medewerker van de gemeente) goed ingevoerd lid van de RKC. Ze schrijft zich eraan te storen dat bij het onder zoek naar het personeelsmanage ment het verkrijgen van de opge vraagde informatie moeizaam en stroef verliep en dat essentiële dos siers volgens haar niet op de goede plaatsen zijn gearchiveerd. Ze is ervan overtuigd dat het college de kwestie met het bonnetje aan Van Ree heeft aangegrepen om zich te ontdoen van een kritisch onderzoe ker in een netelige kwestie. Ze over weegt haar schorsing, die volgens haar strijdig is met de verordening gemeentelijke RCC, aan te vechten bij de rechter. Zodra het persbericht van de gemeente openbaar is, publi ceren we dat op www.texelsecou- rant.nl. NK 3D schieten In het bos- en duingebied nabij het parkeerterrein op de weg naar paal 21 in De Koog wordt zaterdag en zondag het NK 3D voor handboog schutters gehouden. Beide dagen wordt van 9.00 tot circa 16.00 uur geschoten. over de politie?) worden gesteld aan zo'n duizend inwoners van de gemeente. Het gemeentebestuur vindt het heel belangrijk dat de burgers die benaderd worden ook daadwerke lijk meedoen aan de enquête. Alleen bij hoge deelname ontstaat een goed beeld van de veiligheids situatie in onze gemeente. De resultaten van het onderzoek wor den in maart verwacht. Meer infor matie is te vinden op www.veilig- heidsmonitor.nl. Verdrietig om zijn heengaan, maar met een dankbaar gevoel dat zijn lijden nu voorbij is, hebben wij afscheid moeten nemen van onze Cor van Sijp Texel, 9 oktober 1958 t Medemblik, 15 september 2011 Sandra van Sij p-van der Werve Amanda en Willem Jarno Noëlla Arjan Valentine, Kees en Elmo Baljuwstraat 13 1671 KS Medemblik Cor is thuis, alwaar gelegenheid is tot afscheid- nemen op zaterdag 17 september van 15.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Zondag 18 september van 13.00 tot 17.00 uur. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op dinsdag 20 september om 13.00 uur in het crematorium te Hoorn, Berkhouterweg 26 Na afloop is er gelegenheid de familie te condoleren. Vertrek vanaf woonhuis 12.00 uur. Veel te vroeg, maar niet geheel onverwachts is overleden mijn schoonzoon, onze zwager en oom Cor van Sijp In de leeftijd van 52 jaar Wij wensen Sandra, kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe. Annie v.d. Werve-v.d. Hoek Saskia en Nico Roeper Suzanne en Roel, Luna en Noa Mandy Diana Allemaal het bestel! Bedankt voor alles! Veronica Met deze woorden van onze moeder en oma willen wij iedereen bedanken voor alle hartelijke woorden, zowel persoonlijk als schriftelijk, die wij mochten ontvangen na het overlijden van VERONICA ANTHONIA VAN BOVEN - LOGMAN We zullen haar missen. Texel, september 2011 Huub en Annemarie Tine en Piet Robert en Isabella en kleinkinderen WIE Gerard Rikkcnbcrg Colette Zijerveld WAT gaan trouwen! WANNEER vrijdag 23 september 2011 15.00 uur WAAR in het gemeentehuis van Den Burg Graag nodigen wij u uit op de receptie tussen 19.30 en 20.30 uur in eetcafé Sjans, Dorpsstraat 31 in de Koog. Op 16 september 2011 om 14.15 wr zijn dcddy van det* "PIoeg Sascha Baggefman in Ket staclKwis van Haarlem getroawcl. Ons ad res i jwcjewijwgaardstraat 31 R. 2011 RK -Haarler U heeft ons een onvergetelijke trouwdag bezorgd! ledereen bedankt! Marcel Witte Jannie Wierda-Witte Een mooi wonder onze lieve kleine baby Amélie Geertje Eva is geboren op 15 september 2011. Trotse mama en papa Marjan Zeilemaker en Joris Lamens Warmoesstraat 18 1791 CR Den Burg 0222-888 365 Ik ben verhuisd naar Heliomare in Wijk aan Zee, maar ieder weekend ben ik thuis. Heliomare Afd. 1a, kamer 4 Relweg 51 1949 EC Wijk aan Zee Groetjes, Gert-Jan Smit INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,60 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,20 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Schoonmaakbedrijf Brouwer/ schoorsteen vegen, tel. 0222-761791- 06-22864562. Dit ondernemend boertje is vandaag 50 jaar! Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assurantiekantoor Bre mer, Oosterend, tel. 0222- 318221. Verkoop 2e hands zo merkleding in de Witte Burcht, zat. 24 sept, van 9.00 tot 15.30 uur. Tel. 314753/314762. De Taveerne, De Koog. Genieten, van Dagverse Producten. Uitvaartverzorging Ton van der Slikke, tel. 365809/ 06-83164910. www.uitvaartverzorging- texel.nl Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Echtscheiding? Hoe laat je elkaar los? Wat dacht je van een ritueel? Liesbeth Roeper, 06-22864560 www.zilt-tij.nl Gazelle huurfietsen te koop, ook met trommel- rem en 7 versn., zeer gun stig geprijsd. Verhuurbe drijf Kikkert, Badweg 19, De Koog, telefoon 0222- 317215. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Shii Take paddenstoelen moetje geproefd hebben. Kadijksweg 15 Jos Bosma vakman over de vloer. Woonkracht 7, Vogelenzang 11, tel. Vraag niet wat ik maak. Ik maak wat u vraagt! Klus- en timmerbedrijf Ap den Braven, 06-25371055. Voor Castelo tegels gaat u naar Woonkracht 7 aan de Vogelenzang. Tel. 313023. Computeruitleg in be grijpbare taal? Bel Rob, 06-51110685. A.V.T. Brou wer. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Ruime keuze fietstassen, o.a. Ortlieb en Basil, bij uw fietswinkel Bets fiet sen, tel. 312184. Tegelshowroom De Te- gelmeester, geopend op afspraak, 06-22288683. Krukas 3, Oudeschild. Houten speelgoed maan dag op de markt en www. speelshout.nl De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Led tv reparatie? Bel Rob, 06-51110685. A.V.T. Brouwer Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Nazomeren in eigen tuin? Groot aanbod bij zondere vaste planten. En natuurlijk helpen wij u graag met al uw tuinklus- sen. Tuinboerderij De Halm www.texeltuinen.nl Ooievaar huren? Nu ook 3d ooievaar voor op het raam! Of huur onze houten ooievaar voor in de tuin. €1,25 per dag bij Lange veld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600 De mooiste kamerplan ten vind je nog steeds bij Kwekerij Halsema aan het Gerritslanderdijkje. Ook voor een beter klimaat in je huis! Permanente woonruim te gezocht door nette dame van 61 jr. Tel. 06- 12882021. Strandhuisje leeghalen? Winteropslag in miniop- slag. www.finishboxtexel. Verkoop 2e hands win- terkleding in de Witte Burcht, zat. 24 sept, van 9.00 tot 15.30 uur. Inbreng vr. 23 sept, van 18.30 tot 20.30 uur. Geprijsd in leveren, prijsjes goed vastzetten d.m.v. veilig heidsspeld of vastnaaien. Kosten €0,30 bij inbreng per kledingstuk, bij ver koop nog eens €0,30. Af rekenen zat. 17.30 uur. Tel. 314753/314762.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3