Q prl J Si- 'iBlijf op de paden en houd de hond aan de lijn 3 -JIL ~- TEXELSE 6 COURANT Vakantiekrant en TexelAgenda ook op iPad Texel App voorziet toerist van informatie -OsQïö VRIJDAG 16 SEPTEMBER 2011 Duo maakt muzikale wereldreis Violist Jussi Paananen en gitarist Richard Heuckeroth van Hessen treden dinsdag 20 september op in de katholieke kerk in De Cock- sdorp en beloven de bezoekers 'een muzikale wereldreis'. Het concert begint om 20.15 uur. Het duo speelt muziek van compo nisten uit diverse Europese landen, waaronder Spanje, Engeland, Frankrijk, Italië, Oostenrijk en Fin land, maar ook uit Japan en Brazi- Alles over Texel lezen op je iPad. Het is sinds kort mogelijk dankzij de Texel App van Media bureau Langeveld de Rooy. Behalve de complete Vakantie krant en de TexelAgenda, ook Wie, Wat, Waar en actuele infor matie over het weer en TESO. De Texel App is sinds de intro ductie al 30.000 keer gedown- load. Het gebruik van iPad en iPhone maakt een stormachtige ontwik keling door en het gebruik stijgt snel, met name door de gebruiks vriendelijkheid en het gemak. Steeds meer mensen benutten de mogelijkheid om alle gewenste informatie op elk moment binnen handbereik te hebben. Op de iPad kan via de Texel App de digitale versie van de Vakan tiekrant worden bekeken. Onder het kopje Wie, Wat, Waar is er een overzicht van restaurants, winkels, beauty wellness en kunst en cultuur, waarbij via een link kan worden doorgeklikt naar de websites van de betreffende bedrijven. Er is een overzicht van de sport- en recreatiemogelijkhe den, medische hulp, KNRM, de dierenarts en kerken en dienst verlenende bedrijven. Op de TexelApp ook de digitale Texe lAgenda, waarbij ter plekke kan worden bekeken wat vandaag, morgen of in een bepaald week end te doen is op het eiland. Er is informatie over de dorpen, met oriënteren op het eiland. Er plattegronden, evenementen en bestaat ook een applicatie voor de Texelse weersverwachting, zogeheten Androidversies. Lan- Gebruikers kunnen ook informa- geveld de Rooy werkt momen- tie over het weer in hun eigen teel aan de ontwikkeling van een woonplaats opvragen. Verder iPad-applicatie voor de Texelse actualiteiten over TESO, met een Courant. reisplanner, wachttijden en even tuele stremmingen. Informatie over Texel kan ook worden opge vraagd via de app die het media bureau heeft ontwikkeld voor de iPhone, deze is op te vragen door 'Texel' in te toetsen. Hierop onder meer het laatste nieuws uit de Texelse Courant, de TexelAgenda, de Uitladder, tweets over Texel en algemene en specifieke informa tie over Texel. Er is ook de moge lijkheid om vanuit de plek waar de gebruiker zich bevindt, zich te innovaties bij te dragen aan een optimale dienstverlening en ser vice aan de Texelaars en bezoe kers van Texel. Vandaar ook dat de app gratis kan worden gedown- load via de App Store door Texel App aan te klikken. Langeveld de Rooy beschikt dankzij de samenwerking in Pica Media groep over specialistische kennis om zelf apps en mobile websites te ontwikkelen, ook voor andere bedrijven en organisaties. Beide musici hebben een flinke staat van dienst. Paananen stu deerde viool aan het conservatori um van Kuopio in Finland en in de Oekraïne, waar hij in 1996 het diploma voor uitvoerend musicus behaalde. Met het Finse Hekkali- De door Lan- strijkkwartet volgde hij diverse geveld de masterclasses. Inmiddels woont hij Rooy ontwik- alweer jaren in Nederland en geeft kelde apps hij vioolles aan muziekscholen in voor de iPad Castricum en Den Helder, en de iPhone Heuckeroth van Hessen speelde als kind aanvankelijk viool, piano en blokfluit en vanaf zijn elfde jaar vooral klassieke gitaar. Van zijn grootvader, de dirigent Jacob Richard Heuckeroth, kreeg hij directielessen. Hij studeerde hoofd vak gitaar aan het Amsterdams conservatorium bij Gerard Gest, bij wie hij in 1965 afstudeerde, en volgde een gitaarmasterclass bij de Spaanse gitarist Narciso Yepes. Sinds 1964 is Heuckeroth als docent verbonden geweest aan het muziekcentrum van Triade in Den Helder en vanaf 1973 maakte hij deel uit van het Rogeri Trio, waarmee hij talloze concerten gaf. Hij was vele jaren dirigent van het Helders Kamer Orkest en het Ver enigd Hoorns Symfonieorkest Sin- fonia. Het concert in De Cocksdorp wordt georganiseerd door de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse ker ken en begint om 20.15 uur. De toegang is gratis, maar na afloop wordt een collecte gehouden om de kosten te bestrijden. Texel in Hart van Nederland Een tv-ploeg van Hart van Neder land maakte onlangs opnamen op Texel, die in het teken stonden van de Oranje Trophy, de rally met elek trische auto's waarbij Oranje voer tuigen in 2012 in zes weken tien landen doorkruisen om na 12.500 kilometer via het EK Voetbal op de Olympische Spelen te finishen. Op Texel werd onder meer de elektri sche Tesla auto van Jan en Corrie Heijne gefilmd. 'We vonden het leuk om medewerking te verlenen, maar ik denk niet dat we aan de rally mee zullen doen, omdat zes weken voor ons aan de lange kant is', vertelt Corrie Heijne. Hart van Nederland op SBS 6 zendt het item vanavond uit, de uitzendingen beginnen om 19.00 en om 22.30 Trouwen op plaats naar keus Trouwen of een partnerschap laten registreren kan straks overal op Texel, als de beoogde locatie vol doet aan eisen van representativi teit, veiligheid en bereikbaarheid. Om dat laatste te waarborgen moet de locatie tevoren worden gekeurd. B en w stellen voor dit over te laten aan de teamleider van het Klant contactcentrum van de afdeling Publiekszaken, omdat dit snel en praktisch werkt. Deze eenmalige 'keuring' kost voor de eigenaar van de locatie €70,60 aan leges. Het zelfde bedrag wordt als vergoeding van de administratieve kosten in rekening gebracht bij het bruids paar. Inmiddels is bij evaluatie gebleken dat strandpaviljoens als trouwlocatie in een behoefte voor zien en een meerwaarde voor Texel betekenen. Burgerlijke stand Twee gemeentelijke medewerkers krijgen er een taak bij. Anne-Marie Wissink en Annelies van Benthum zijn door b en w benoemd tot amb tenaar van de burgerlijke stand. Door deze versterking van het bestaande team kan het werk beter worden verdeeld. Om hen de ver eiste bevoegdheid te geven, zullen ze door de rechtbank worden beëdigd. ANBO Ouderenbond ANBO verzorgt de komende tijd twee computercur sussen. Deze gaan maandag 19 en dinsdag 20 september van start. Er wordt lesgegeven in Windows XP en Windows 7. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Opgave via tel. 313561. Ledenvergadering logiesverstrekkers KLV Texel, de belangenvereniging van Klein Logiesverstrekkers, houdt maandag 19 september een besloten ledenvergadering in hotel Den Burg aan de Emma- laan. De avond is informatief van karakter, op de agenda staan onder meer de voorbereidingen rondom de te orga niseren KLV Beurs, de verenigings website mooitexel.nl en de voorge nomen fusie tussen TVL en 7VO. Ook komt de rol van KLV in het toeristisch ondernemersplatform (TOP) aan de orde. Het bestuur wil de leden infor meren over de bijzondere positie van de vereniging en zal tevens de leden raadplegen of ingestemd kan worden met de lijn die het bestuur wil inzet ten. Op 20 juni jongstleden hebben TVL (de overkoepelende organisatie) en de werkgroep TOP een presenta tie gegeven over de voorgenomen fusie. Leden die geen gelegenheid hebben gehad deze avond bij te wonen, kunnen de presentatie vinden op www.tvlstandpunt.nl. De vergade ring begint stipt om 20.00 uur. Nog plaatsen vrij voor bustocht Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor de bustocht naar de Sluf ter, die de Stichting Welzijn Ouderen Texel in samenwerking met het nationaal park Duinen van Texel woensdag 21 septem ber houdt. De bus vertrekt om 12.30 uur voor een ronde langs de dorpen. Rond 17.00 uur worden de deelnemers weer thuisgebracht. Deelnemers die een rollator gebruiken, kunnen de Slufter bereiken via de rolstoel- baan. Zij gaan niet zo ver het natuurgebied in. Andere deelne mers maken een wandeling van drie kwartier. Deelname kost €6,50 per persoon, inclusief koffie met gebak. Aanmelden kan via de SWOT, tel. 312696. Weblog Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Aad van Gils een week lang een weblog bij. Hij is bij de organisatie van het Nederlands kampioenschap handboogschie- ten 3D. Over kunststofbeesten, een onprettige situatie, power- boten, een pakketje van de KPN en de Texelstroom. Het complete weblog is te lezen via www.texel- secourant.nl. (Vrijdag) Voor het NK3D valt het aantal vergunningen gelukkig mee. Natuurlijk de evenementenvergun ning en dan de ontheffing voor de drank en horecawet. Deze laatste heeft nogal wat discussie opgele verd en dan met name de hoogte van de leges. €300,- is veel geld als je weet dat je nog geen 100 Texelse Skuumkoppen gaat verko pen. Maar ja, je wilt als vereniging ook wat neerzetten en na afloop wil de gemiddelde schutter een biertje en geen mars of nuts en flesje Fanta. Van drankmisbruik is dus geen sprake. Even een korte uitleg van het 3D schieten. Met 3D wordt het type doel bedoeld. In dit geval zijn het kunststofbeesten voorzien van een 'roos', the kill genaamd. De bees ten zijn er in allerlei soorten en maten van een levensechte grote staande beer tot stokstaartje en Aad van Gils. (Foto archie! Texelse Couranti hangende vleermuizen, etc. De rest van de middag allerlei zaken in werksfeer uitgevoerd en voorbereidingen getroffen voor de bestuurvergadering van Keep them Landing. Zoals velen van jullie wel weten mijn oude landingsboothob- by. 18.00 uur met de TESO en op naar Medemblik. Late vergadering, dus weer gelogeerd bij mijn oudste dochter in Den Helder. (Zaterdag) Zes uur mijn bedje uit en met de eerste boot naar Texel. Gelukkig is mijn wederhelft al wakker en heeft ze de koffie klaar. Tijd om de agenda's op te lijnen. Op het pro gramma staan het huwelijk van mijn goede vriend en ouwe makker bij de marine, Bernard Fritzsche en zijn geliefde Kitty. Verder wil ik nog gedag zeggen bij het afscheids- toernooi van de Gojaschutters. Dit is volgens mij de kleinste hand boogvereniging in Nederland, namelijk met drie leden. 's Avonds om negen uur word ik in Blankenberge verwacht voor de Belgium Offshore Challenges... u raadt het al: powerboten en Race Ribs. Over kilometervreten richting België valt weinig te mel den, behalve de wolkbreuk waar we rond 20.30 uur in terecht kwa men. Een zeer onprettige situatie, avondschemer met zware regen, onweer en opspattend water van andere weggebruikers staan garant voor geen zicht... Gelukkig was het na 15 minuten over en kwamen we iets later dan gepland op onze bestemming aan. In hotel Ocean Resort was een kamer voor twee personen gereserveerd en die zaten er ook in. De oude dames waren 'not amused' en na wat onduidelijke verontschuldigingen bij de receptie maar een andere kamer gevraagd. Gelukkig was die beschikbaar. (Zondag) Elf uur, alle schepen onder lei ding van de plaatselijke politieboot naar de haveningang begeleid. Daarna konden 'de remmen' los. Ik moet eerlijk bekennen: binnen tien seconden was het oude gevoel terug. Er zijn mensen die powerbo ten verafschuwen, maar voor mij is er niets mooier dan met meer dan 100 km per uur door de golven te 'rijden'. Nadat onze RIB zijn positie in par cours had ingenomen en iedereen klaar was, begon de race. Tien rondes voor het strand van Blan kenberge. De golfhoogte van 1,5 meter zorgde voor spectaculaire plaatjes. Een paar dingen vielen mij op in België: het gebied was niet afgezet terwijl het net zo groot is als wat wij bij Den Helder wilden gebruiken. Toeschouwers op het water in eigen bootjes waren er nauwelijks. Voor de rest was het schitterend, jammer dat er geen zonnetje was... Vanavond maar eens op tijd naar bed want er is toch geen cow boyfilm op TV... (Maandag) Vandaag gaan Jan Prins en Kees Bakker de beesten voorzien van een nummer, zodat we op de dag van de wedstrijd niet te lang hoeven te zoeken en sorteren. Er is nog een uitdaging: bij één boogty- pe moet de pijlsnelheid gemeten worden. We hebben bijna alles bij de Eilandschutters, maar dat item ontbreekt echt in ons magazijn. Ik had al contact opgenomen met de lokale politie om te kijken of het misschien mogelijk is om met een speedgun de pijlsnelheid te meten. Dat bleek niet mogelijk, omdat een pijl te weinig massa heeft. Daar naast was de politieman die mij hielp van mening dat hij binnen zijn korps geen vrijwilligers zou kunnen vinden om voor een vliegende pijl te gaan staan. Het gevolg, onverwachts kunnen genieten van de storm die over het land ging en ook door de PH-pol- der. Niet dat we er last van gehad hebben, want we zijn natuurlijk gewend aan veel wind en hoge bomen staan er niet zoveel. Zolang buurman Timmer nog steeds op het land gaat werken, valt het wel mee. (Dinsdag) De dag begon met een verras sing. Rond 10.00 uur stond een bezorger van de pakketdienst vro lijk te zwaaien met een pakketje. 'Een pakketje voor meneer van Gils.' Aangezien ik geen idee had van wie het kon zijn vroeg ik dat. 'Van KPN', zei hij. Meestal hebben we alleen klachten over KPN en iedereen weet altijd wel iemand of heeft zelf ervaringen met de soms chaotische afhandeling van zaken door KPN. In mijn geval, maandag middag geklaagd over de slechte ontvangst van digitenne en binnen 24 uur de oplossing in huis. En- het werkt nog ook, perfect beeld, digitale televisie een verademing. Later op de ochtend krijg ik een e-mailtje binnen met de mede deling dat Jan Prins zijn conditie het niet toelaat dat hij zich nog verder inzet voor het NK3D. Dit geldt voor de voorbereiding en of ik hem ook wil schrappen van de deelnemerslijst. Later op de dag hoor ik dat hij opgenomen is in het ziekenhuis met longembolie. Jan, ook van deze kant, zorg goed voor jezelf en beterschap toegewenst. (Woensdag) Zoals ik in de inleiding al zei. het NK3D ligt op schema. Start nummers liggen klaar bij Lange veld en de Rooy. Scorekaarten zijn geprint, de regels zijn op een 'quick reference card' vastgelegd, zodat iedereen deze in geval van twijfel kan raadplegen. Vandaag ook nog naar de Texel stroom geweest. Woensdag is de werkdag voor de vrijwilligers. Recent zijn er nieuwe navigatieap- paratuur en een nieuwe marifoon aangekocht. Deze moeten natuur lijk ingebouwd worden en dat soort zaken gaat natuurlijk in goed over leg. Het laatste jaar is er het nodige verbeterd aan het schip. Naast de nieuwe motor en generator is er ook een liggende mastinspectie uitgevoerd. Het schip is bij scheep- werf Visser in het dok geweest voor een huiddikte meting. 's Middags de raadsstukken door gelezen als voorbereiding op de raadvergadering. Ik zit zelf niet in de raad, daarvoor had Texel Belang vorig jaar bij de verkiezingen te weinig stemmen. Het belangrijkste onderwerp voor mij persoonlijk is de raadsbrede motie 'Eén ambu lance. Geen optie!' En dat is het ook niet. Ik woon zelf aan de Pont- weg en zie dagelijks de ambu's meerdere malen naar de boot snel len. Regelmatig twee achter elkaar. Volgens mij is dit de laatste editie van mijn weblog. Met het NK3D gaat het helemaal goed komen. We hopen dat de voor zaterdag en zondag voorspelde regen en wind Texel links laat liggen. Mocht uw nieuwsgierigheid gewekt zijn, kom rustig kijken. Een dringend advies: De week van... Esther Schilling Esther Schilling uit Den Hoorn btpdteldgD dtetpaddB ewèskidhtó tratóbBjarbijleiiHjrdsk deriè iDeooratA aandacZif. verblijft twee weken in China. Deelnemers aan de Winter Animal, die afgelopen winter op Texel werd gehouden.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 6