Tennisvereniging Deuce opent vier nieuwe banen TEXELSE 7 COURANT Motorcross na zware regenval Samengestelde menwedstrijd VRIJDAG 16 SEPTEMBER 2011 Met een slagenwisseling tussen supervrijwilligers Jan Joosten en Hans de Porto neemt tennisver eniging Deuce zaterdagavond vier nieuwe banen op feestelijke wijze in gebruik. De nieuwe aan winst werd mogelijk gemaakt door een flinke investering en noest werk van een grote groep vrijwilligers. De aankoop werd uit noodzaak geboren, omdat het kunstgras van vier van de zeven banen op het sportpark in Den Burg na zo'n twaalf jaar intensief gebruik behoor lijk versleten was geraakt. Deuce maakte van de nood een deugd door het gedeelte voor het clubge bouw te moderniseren. Meest opvallend resultaat is dat de banen die in eikaars verlengde liggen nu worden gescheiden door een loop pad, aan beide zijde afgeschermd door een hekwerk. Daardoor hoe ven tennissers, toeschouwers en kantinemedewerkers niet over de baan van een ander wanneer ze aan de andere kant moeten zijn. 'Dit is veel praktischer. We konden dit realiseren doordat we er aan de kant van de Emmalaan anderhalve meter bij konden kopen van de gemeente', vertelt Jan Burgman, die sinds twee jaar voorzitter van Deuce is. Het plaatsen van het hekwerk en de aanleg van de nieuwe kunst- grasmatten vergde een investering van zo'n €120.000,-. Een fors bedrag, vindt ook Burgman. 'Maar dat we het aandurfden, zegt wel iets over het vertrouwen dat we met onze vereniging in de toe komst hebben. We hebben zo'n 565 leden, waaronder heel veel jeugd, en zijn financieel gezond. We hebben deze investering met eigen middelen kunnen bekosti gen.' Het leggen van de nieuwe banen was in handen van een gespeciali seerd bedrijf en duurde zo'n drie weken. 'Het had in twee gekund, maar door het slechte weer had den we wat vertraging. In die peri ode hadden we dus maar drie banen beschikbaar, maar dat was niet zo'n probleem. We zijn direct bestuur niet te doen. 'Geen enkele. Per e-mail hebben we een oproep gedaan: wie doet er mee? Op een gegeven moment waren er zo veel Deuce heeft twee betaalde trainers in dienst, maar drijft vooral op vrij willigers. Dankzij hen hoeft de ver eniging bij het onderhoud niet elk na afloop van het Tesseltoernooi reacties binnen, dat we zelfs kon- dubbeltje om te keren en lukt het begonnen. In de weken erna is het den terugmailen dat we niemand toch de contributie relatief laag te altijd een stuk rustiger.' Er is hard meer nodig hadden. Er is ook veel houden. 'Dat is belangrijk, zeker in gewerkt, volgens een tijd waarin Burgman.'De man- fx/% f/"\ mAö/f/Q het economisch nen die de banen WVC7CI C7I lAClC; llfUC7f(t7 allemaal wat min- legden, gingen vaak der is. Veel kinde- sliepen op het vrijwilligers te vinden' meerdere sporten rein.' en als hun ouders Deuce kon de kos- vinden dat ze er ten drukken door de inzet van de eigen initiatief. Leden hebben een om financiële redenen één moeten eigen leden. 'Zagen, graven, tegel- idee, vragen het bestuur om toe- opzeggen, dan is dat al snel de werk, we hebben een heleboel zelf stemming, krijgen een budget en hobby die het meest kost', consta- gedaan.' Moeite om voldoende gaan aan de gang. Dat is mooi om teert Burgman, vrijwilligers te vinden, hoefde het mee te maken' Vol trots somt de voorzitter alle ter reinen op waarop vrijwilligers actief zijn. 'Er is een vast groepje dat de kantine runt. De kantine is in prin cipe elke avond open en daarnaast natuurlijk met wedstrijden en toer nooien. Anderen regelen de bevoorrading, het schoonmaken. We hebben een technische com missie, die een lek in het dak dicht maakt, een scheve tegel recht legt, voor schilderwerk en die een net dat naar beneden is gekomen weer ophangt. Een andere commissie is verantwoordelijk voor wedstrijden, de penningmeester regelt de trai ningen en we hebben een aparte commissie voor het Tesseltoer nooi.' Opmerkelijk is dat elk lid beschikt over een sleutel tot het toegangs hek en een gedeelte van het club gebouw. 'Voor de kantine en de bestuurskamer heb je een andere sleutel nodig, maar we willen dat iedereen die speelt in nood bij de telefoon en het AED-apparaat kan en ook naar het toilet en onder de douche kan.' Enthousiast praat Burgman ook over het nieuwe jeugdplan, waarin met de middelbare school wordt samengewerkt en dat voorziet in 'probeerlessen'. 'Die trokken zes tig deelnemers. Geïnteresseerde scholieren kunnen een zomer lang gratis op de baan terecht en even tueel ook les volgen. We zijn er trots op dat we dat als vereniging allemaal kunnen bieden.' De vier nieuwe banen worden zaterdagavond rond 20.00 uur offi cieel in gebruik genomen door Jan Joosten en Hans de Porto. In hen eert het bestuur alle vrijwilligers die de vereniging draaiende houden. Aansluitend vinden de finales van de clubkampioenschappen gemengd dubbel plaats. Afgeslo ten wordt met een gezellige bijeen komst met een hapje en een drank je in het clubgebouw. Voetbal De voetbalwedstrijd Texel'94 DA1- Uitgeest DA1 begint zondag om 11.00 uur, een uur eerder dan aan vankelijk gepland. Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma 20 september Veld A 19.00 NIOZ1 -Kobeko Warmmop 19.45 Autocentrale-Warmmop Kobeko 20.30 Paal 28/K-Jumbo Autocentrale 21.15 Randstad-Pepermolen Jumbo 22.00 Vlinderwinkel-Cocky's Pepermolen Veld B 19.00 PFB-Alektraon RAB 19.45 NIOZ 2-RAB PFB 20.30 Mantje-Ecotlem NIOZ 2 21.15 Interieurbouw-Falcon Mantje 22.00 Imares-IBS Joop Rommets Veld C 19.00 Tevoko (j)-Kapper 19.45 Expotise-Rog 20.30 Salique-Krim 21.15 Kobeko 2-Moorman 22.00 Otto's -Bar S Moorman er Uitslagen: Cocky s Kapsalon-Warmmop 0-3; Jumbo- Texelse Autocentrale 2-1De Pepermolen- Vlinderwinkel 0-3; NIOZ 1-Paal 28-De Krim 0-3; Kobeko-Randstad 2-1Bouwcenter RAB-Rabobank 2-1; Ecotiem-PFB 0-3; Falcon-NIOZ2 3-0; Alektraon Bliksemwer- ken-Wessels Ontwerpt! 0-3; IBS/Oele/ Schoo-Mantje 0-3; De Krim-Tevoko Jeugd 3-0; Eet Café De Rog-SVC 3-0; Kees de Waal, huis en tuin-Timmer's Bakkerij 3-0; Bar Sportief-Vakantleburo Kobeko 2 0-3; Klif 23-Otto's Tweewielershop 3-0. Europese finales formatiespringen Bij Paracentrum Texel worden op 16 en 17 september de fina les gehouden van de Europese competities formatiespringen. Deelnemers vanuit Nederland, Groot-Brittannië, België, Grie kenland, Italië en Tsjechië zullen strijden om de podiumplaatsen en proberen de landentrofee (de 'Spirit') te veroveren. v- Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt op zaterdag 17 en zondag 18 september de jaar lijkse samengestelde menwed strijd. Het evenement trekt ieder jaar veel enthousiaste combina ties vanuit heel Nederland naar het eiland. Dit jaar zullen zo'n zeventig combinaties deelne men, waarvan elf Texelse. De wedstrijd bestaat uit drie onder delen: een dressuurproef, een vaardigheidsproef en de marathon. De dressuurproeven worden zater dag verreden op het land van Dirk Roeper aan de Westerweg, tegen over Immetjeshoeve. De vaardig heidsproef wordt verreden op het terrein bij manege Akenburg. Zon dag rijden de combinaties de marathon, een rit van ongeveer De dames van volleybalvereni ging Tevoko spelen zondag een oefenwedstrijd tegen WSA uit Vollenhove. Dit team speelt in de Regiodivisie van regio Noord. WSA houdt een trainingskamp op Texel en heeft Tevoko gevraagd een oefenwedstrijd te spelen. Tevoko, dat pas twee weken in training is, zal een zware dobber hebben aan deze tegenstander, die zestien kilometer, waarin zes hin dernissen zijn opgenomen. De eer ste twee hindernissen staan op het land van Carlo Veeger bij Linde hoeve aan de Westerweg, de hin dernissen drie en vier naast Rozen burg aan de Akenbuurt en de laatste twee hindernissen op het terrein van de manege. Het publiek kan op alle drie de locaties de hin dernissen goed bekijken. De deelnemers die meedoen aan de officiële wedstrijd rijden in de klasse 1 tot en met 3. Deelnemers die geen lid van de bond zijn, kun nen deelnemen in de hobbyklasse. De aanspanningen variëren van enkel- en dubbelspan tot tandem- en vierspannen. De wedstrijden duren zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur en zondag van 8.00 tot 17.00 uur. vorig jaar op een haar na de pro motie naar de tweede divisie miste. De selectie van Tevoko heeft dit jaar niet veel wijzigingen onder gaan. Alleen zal Tamar Lok iets minder aanwezig zijn in verband met werkzaamheden. Bianca Reg- oor is toegevoegd aan het team. De oefenwedstrijd wordt gespeeld in sporthal Ons Genoegen en begint om 12.30 uur. Publiek heeft gratis toegang. Nadat veel werk was verricht om de baan begaanbaar te maken na de overvloedige regenval van de afgelopen tijd, kon zondag op de motorcross baan aan de Hoofdweg in Eier- land een cross worden verre den. Daarmee was de Texelse baan een van de weinige in het land die gebruikt kon worden. Dat daar veel werk aan vooraf was gegaan, mag duidelijk zijn. Vele vrijwilligers en leden van de crosscommissie sta ken de handen uit de mouwen om het water weg te pompen. De cros sdag zelf begon droog, al viel er later een enkele bui. Zowel op de kleine baan als op de grote baan werd goed gereden. Bij de brom mers eindigden Hans Daalder, Tim Kossen en Jurre Daalder als eer sten, bij de 50 cc-snelle rijders ging Thijs Pijper met de eerste prijs naar huis. Tweede en derde wer den Jesse Poth en Thijme Goenga. Scouting Texel opende zaterdag het nieuwe seizoen. De ope ningsdag stond in het teken van 'Stoer, Uitdaging en Avontuur'. De verschillende groepen trokken er op de openingsdag op uit, onder toezicht van de eigen leiding en onder leiding van Teambuilding Texel. De jongste deelnemers, de Bevers (5 tot 7 jaar), wisten zich een weg te banen door het maïs- doolhof, om daarna in het speelpa- radijs te spelen. De Welpen (jon gens en meisjes van 7 tot 11 jaar) en de Scouts (11 tot 15 jaar) kre gen bij Het Vierkante Stuk aan de Bij de 50 cc-mini's ging de strijd tussen de tweeling Van der Sar. Nick ging met een iets grotere beker naar huis. Op de grote baan kwam een enkele buiteling voor, die gelukkig goed afliep. De MAB- club werd verblijd met de deelna me van zeven squads van 80 tot 250 cc, die de nodige aandacht van het publiek vroegen. De deel nemers waren 8 tot 14 jaar, de derde plaats werd bezet door Texe laar Owen Smit. Ook bij de 65 cc was de derde plaats voor een Texelaar, Tim Dooijeweerd. De prij zen bij de 85 cc gingen naar de overkant, maar bij de MX2-junioren was Hessel Moerbeek was Youri Slik weer te snel af. Bij de MX2- senioren was Jan Jelle van der Vis de enige Texelaar op het podium, hij behaalde een derde plaats. Debutant Charlie van Beurden werd tweede bij de veteranen. De volgende clubwedstrijd wordt op 1 en 2 oktober verreden in Joure. Ploeglanderweg verschillende opdrachten. Zoals een waterop dracht en het 'spinnenweb', waar bij moest worden samengewerkt, omdat de opdracht anders zou mislukken. Ook werd met blaaspijp en luchtbuks geschoten. De oud ste jeugdleden, de Explorers (15 tot 17 jaar) en de Roverscouts (17 tot 24 jaar), bedwongen samen met de Plus-Scouts de golven bij paal 9. Zij brachten hun deel van de dag door met brandingraften en -kajakken. De openingsdag werd afgesloten met een gezamenlijke barbecue op het veldje bij het club gebouw. Dynamic tennis Sportservice Texel begint op 20 september met nieuwe lessen dynamic tennis. Deze racketsport wordt gespeeld met een lichtgewicht foam-bal die dezelfde afmetingen en eigen schappen heeft als een normale tennisbal. De foam-bal gaat echter veel minder hard en het spelen kost nagenoeg geen kracht. Ook het lichtgewicht racket is speciaal voor deze sport ontwikkeld. Geïnteresseerden zijn op dinsdag middag van 17.00 tot 18.00 uur welkom in sporthal Ons Genoegen in Den Burg en dinsdag van 14.00 tot 15.00 uur en donderdag van 10.30 tot 11.30 uur in de sporthal van De Koog. Voor meer informa tie, tel. 322815. Actief bewegen In samenwerking met Sportser vice Texel gaan bij Stichting Welzijn Ouderen Texel op maan dag 19 september weer sport en bewegingsactiviteiten van start. De lessen worden in ver schillende dorpen gegeven. De bewegingsactiviteiten worden in groepsverband gegeven en begeleid door speciaal opgeleide leerkrachten. Er worden lessen seniorenfit en bewegend ontspan nen gegeven, maar ook staan er lessen werelddansen op het pro gramma. Ook wordt vervolg gege ven aan het Galm- sportstimule- ringsproject voor mensen van 55 tot 65 jaar. Een compleet overzicht van activiteiten en een overzicht van de lestijden in de verschillende dorpen is te verkrijgen bij de SWOT, tel. 312696 of e-mail-adres swot@texel.com, en bij Betsie Ver hoeven, tel. 317767 (na 20.00 uur). Leden van menvereniging Tussen Wad en Duin strijden ook het komend winterseizoen om de Jaap de Graafbokaal. Dat gebeurt in een competitie, die uit vijf wedstrijden en een finale bestaat. Elke keer wordt een dressuur- en een vaar digheidsproef gereden. Aanspan ningen mogen door meerdere De Europese Skydive Finales (ESF) worden gehouden in het land dat het jaar daarvoor de landentrofee gewonnen heeft. De teams uit de participerende landen kwalificeren zich gedurende het seizoen in de nationale competitie. De Neder landse teams hebben grote kans om voor de derde keer op rij de Spirit te veroveren. Formatiesprin gers springen in teams van vier personen. Gedurende 35 secon den vrije val, dienen zij zoveel mogelijk vooraf vastgestelde figu ren te volbrengen. Elk goed vol bracht figuur levert een punt op. Toeschouwers kunnen het schouw spel van vele kleurige parachutes volgen en genieten van de sfeer. De formaties zijn niet met het blote oog te zien. Met ieder team springt een cameraman mee, zodat toe schouwers en juryleden de presta ties kunnen volgen op videoscher men. Kidsrun Voorafgaand aan de start van de Texelse Halve Marathon wordt zon dag 25 september de vijfde Kids run gehouden. De jeugd loopt twee rondes door het centrum van Den Burg. Start en finish zijn op de Groeneplaats. De afstand voor alle leeftijdscategorieën bedraagt ongeveer 1250 meter. De jongste jeugd (tot en met 8 jaar) gaat om 11.15 uur van start, de 9- en 10- jarigen vertrekken om 11.30 uur, de 11 - en 12-jarigen om 11.45 uur en de jeugd van 13 jaar en ouder gaat om 12.00 uur op weg. De organisatie is in handen van Sportservice Texel. Alle deelne mers ontvangen een medaille en de eerste 150 inschrijvers ontvan gen ook nog een gratis T-shirt. Daarnaast zijn er prijzen te winnen. Opgave is mogelijk via www.sport- servicetexel.nl De inschrijving sluit vrijdag 23 september. Deelname is gratis. Voor meer informatie: tel. 322815. koetsiers worden gebruikt. De eer ste wedstrijd is zondag 16 oktober. Opgave is tot vrijdag 7 oktober mogelijk in manege Akenburg. Voorafgaand aan de eerste wed strijd wordt nog een informatie avond gehouden. Meer informatie bij Johanna van der Zwaag, tel. 313551. Scouting Texel opende nieuw seizoen Oefenwedstrijd dames Tevoko Opgave voor Jaap de Graafbokaal Vooruitlopend op de officiële opening speelden veteranen Hans Bakker, Abe Keyser, Richard Bakker i een partijtje op één van de nieuwe banen. Dave Platts alvast

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7