TEXBJVGBsCA.NL TEXELSE 2 COURANT Visroken levert €1380,- op voor ijsclub Themamiddag comfortabel ouder worden op Texel TESO Op de brommer naar Terschelling mè e *.Hj DINSDAG 20 SEPTEMBER 2011 Open tekenles Docent Daan van Loenhout houdt vrijdag 23 september open les bij Artex. De open les is tevens de start van de cursus tekenen voor jonge ren en volwassenen. Van Loenhout is een veelzijdig kunstenaar, die zich na zijn opleiding aan de kunstacade mie in Arnhem voornamelijk heeft beziggehouden met wand schilderingen ('trompe l'oeils') en opdrachten van bedrijven en particulieren. De cursus die hij bij Artex geeft, bestaat uit vijf lessen van twee uur, te geven op vrijdag vanaf 15.45 uur. De open les richt zich met name op kinderen van 8 tot 12, maar ook volwassenen zijn welkom. Deze duurt van 15.45 tot 17.15 uur. Aanmelden is gewenst. Filmhuis In het Filmhuis in De Kroonprins begint donderdag om 21.00 uur de film Alamar. Het verhaal speelt zich af op een bijzondere locatie: het Mexicaanse koraalrif Banco Chinchorro, waar groot vader, vader en vijfjarige zoon hun dagen doorbrengen met het vissen op kreeften en snappers. Waddenavond In eetcafé De Kroonprins in Oosterend toont fotograaf Pie- ter de Vries woensdagavond tij dens een Waddenavond foto's van de Nederlandse en Duitse Wadden. De avond, inclusief diner, begint om 19.00 uur. Reserveren gewenst. Een middagje belangeloos visro ken in Oudeschild heeft zaterdag €1380,- opgeleverd voor een nieuw clubgebouw voor de ijs- club in het dorp. Oudeschilders rookten, kookten en verkochten bij elkaar circa vijftien honderd stuks vis, honderd kilo mosselen en honderd kilo kokkels. Het vond allemaal gretig aftrek bij een kraam die tegenover de nieuw bouw van het Maritiem en Jut- tersmuseum aan de Heemskerck- straat was neergezet. De actie was een initiatief van Willem Anton Schagen, Frans Coevert en Jan van der Star. Diverse Oudeschil ders hielpen belangeloos mee met roken en koken. Volgens Coevert is het zaterdag opgehaalde bedrag een eerste aanzet voor het clubge bouw dat naar verwachting in de loop van volgend jaar moet worden geopend. Coevert: 'We hebben bedacht dat wij nu iets voor de jeugd doen, maar als wij over vijf entwintig jaar allemaal boven de vijftig zijn, komen we bij het club gebouw graag jeu de boulen.' Comfortabel oud worden op Texel is het thema van een bij- oudere burger. Christine Groen, manager woondiensten Woontij, project met huizen op maat waarin ze comfortabel oud kunnen wor den. Op Texel loopt zo'n project. Yvonne Steemers, voorzitter WMO (Wet Maatschappelijke Ondersteu- ning)-adviesraad, vertelt over de veranderingen in de WMO en de nieuwe manier van werken: De Kanteling. eenkomst vrijdag 23 september vertelt over de plannen van Woontij TESO-Vergadering in De Buureton. De middag die op initiatief van de PvdA Texel wordt gehouden is van 13.30 tot komstige) bewoners te kijken wel- fie of thee en muziek. Om 15.15 en presenteert de Huistest, een hulpmiddel om samen met (toe- Om 15.00 uur is er pauze met kof- ke belemmeringen er zijn in het gebruik van hun huis en adviezen uur start een gesprek onder leiding van Marcella Engbrenghof. Ze stelt Herbenoeming van commissaris Dirk de Lugt is één van de pun- 16.30 uur. ten op de agenda van de alge mene vergadering van aandeel- Op Texel zijn meerdere initiatieven te geven over mogelijke oplossin- vragen over welke wensen en ver houders van TESO op vrijdag 30 genomen die het voor ouderen gen en de kosten daarvan. Pauline wachtingen ouderen hebben, hoe september in de Burgemeester De Koninghal in Den Burg. De Lugt is volgens rooster aftre dend en heeft zich herkiesbaar gesteld. De Raad van Commissa rissen waardeert zijn inzet en bij drage en stelt het op prijs dat hij zich herkiesbaar stelt. De directie geeft een verslag over het afgelo pen boekjaar, er wordt gesproken over de jaarrekening en de bedrijfs ontwikkeling bij TESO. Visserskoor Het Oudeschilder Visserskoor her vat de repetities. Vanaf zaterdag 1 oktober wordt elke week gerepe teerd in dorpshuis 't Skiltje. De repetities beginnen om 17.00 uur, nieuwe leden zijn welkom. mogelijk moeten maken zo lang Tjepkema, werkzaam bij Omring, bereiden ze zich voor en welke mogelijk zelfstandig te blijven vertelt hoe je met behulp van de taken zien zij voor de gemeente en wonen. De PvdA wil graag weten thuiszorg of praktische tips zo lang andere instellingen op Texel. mogelijk comfortabel kunt blijven Er wordt afgesloten met een drank hoe het hiermee staat en welke concrete plannen er zijn of al wor- wonen. Ger Praamstra, voorzitter je en een hapje. Ouderen die ver den uitgevoerd. Ook wil de PvdA ANBO Texel, gaat in op het project voer nodig hebben naar de Buur- met burgers in gesprek over hun Collectief Particulier Opdrachtge- eton, kunnen op 22 september verwachtingen en wensen voor de verschap. Daarbij geven ouderen bellen naar 06-207 36 715, zodat samen opdracht voor een bouw- de PvdA vervoer regelt. Theaterwerkplaats nieuw bij Artex Onder leiding van Rob Valken- sen aangeboden: een voor kinde burg begint Artex in oktober ren van 8-12 en een voor jongeren toekomst. Zijn er voldoende voor zieningen in de eigen omgeving? Is er voldoende zorg in de omgeving? Voorzien de dorpsservicepunten in deze behoeften of moeten de voor zieningen die zij bieden worden uitgebreid? Welke rol speelt de woningbouwcorporatie of de Gemeente? Na de inloop vanaf 13.30 uur en de opening om 14.00 uur door PvdA- bestuurslid Arthur Oosterbaan, volgen meerdere presentaties. met een theaterwerkplaats. Donderdag 29 september wordt vanaf 13 jaar. Er worden ook twee kennismakingsbijeenkomsten een kennismakingsbijeenkomst gehouden. De jongere deelnemers zijn welkom van 15.45 tot 16.10 uur, de oudere jeugd van 16.30 tot 16.55 uur. Bij voldoende belang- In een theaterwerkplaats worden Dwalen De drukte ligt achter ons. Maar de herfstvakantie staat voor de deur. Dus als we iets willen, moet het snel. Annie mag natuurlijk niet oproepen tot burgerlijke onge hoorzaamheid. Maar mijn man netje heeft er geen moeite mee: 'Het is immers voor het goede doel'. Ik heb namelijk slapeloze nachten. Van de tomtomterreur op het eiland. Neem nou die N501 bordjes. En dat je daar 60 kilometer mag rijden. Da's aanpo ten hoor, op de fiets. En dat je kennelijk in de provincie Noord Holland bent, in plaats van op Texel. Of all places! Ga je wande len dan zie je dat je op de hoek linksaf moet om het Noord Hol landpad te vervolgen. Als er wat gebeurt, geen nood. Alle bankjes zijn immers genummerd. Op de fiets moet je op het kruispunt een keuze maken uit de fietsknoop- puntenroutes 49,56, 52 en 65. En dan heb je natuurlijk nog de 'gewone' paddenstoelen, weg wijzers en toeristische routes. Tel uitje winst. Waar is de romantiek gebleven? De charme van vakantievieren is toch af en toe flink verdwalen? Dat levert smeuïge kost op voor het thuisfront. 'Oh meid, ik kon de grond wel kussen'. En je doet de mooiste ontdekkingen! Ik heb er zelfs mijn ventje aan overge- Wethouder Eric Hercules vertelt verschillende kunstdisciplines als stelling begint de cursus op 6 iets over het Texelse beleid voor de één pakket aangeboden; bewe- oktober. Deze bestaat uit tien les- ging, muziek, zang, beeldend, sen. theater en videokunst. De deelne- Valkenburg heeft ruime ervaring in mers vormen een theatergezel- de culturele sector. Zo was hij schap en zullen spelenderwijs jaren verbonden aan theatergezel- COLUMN houden. Hij zat vast in het drijf zand bij de vuurtoren. Ik dacht dat ik een horloge had gejut, maar er zat honderd kilo aan vast. En dankbaar dat tie was. Hij moest eens weten... Maar goed, wat doen we eraan? Helpen we ze met dwalen? Ver dwalen? Ziet vanaf morgen mijn droom er zó uit? Geen horizonvervuiling meer. Geen bordje te bekennen. Alleen die naar onze eigen 'Weg naar Compostela'. En dat je dan bij de Hamster uitkomt. Het Klimbos? Spreekt u Chinees of zo? Nee, u bedoelt het Krimbos. De Pof ferflop? Die is gesloten. Tenmin ste, er stond: 'U kunt hier niet poffen'. Het maïsdoolhof? Nee, we houden u niet voor het lapje. U moet naar Den Hoorn. De laat ste boot? Oh, die vertrekt om 22.00 uur. Bij de Slufter ligt een zak goud begraven. Op de Hors ligt een scheepswrak. Morgen gratis bier. Tel het juiste aantal schapen en u maakt kans op een gratis weekend naar keuze. Robinson Crusoë is dood. Leve de Texelse globetrotter! Ik ga sla pen. Schaapjes tellen... Annie@texelsecourant.nl ontdekken waar hun interesses en vaardigheden liggen. Er worden twee theaterwerkplaat schap Dogtroep dat grootschalige locatievoorstellingen maakte heel Nederland. Een uitgebreider overzicht van excur sies, workshops en evenementen is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die over het hele eiland is te verkrij gen, en via www.texel-agenda.nl. Dinsdag 20 september De FNV Vrouwen openen het seizoen met een rondleiding door het Lucht vaart- en Oorlogsmuseum. Verzame len om 13.15 uur bij Weikoop. Bij het Maartenhuis aan de Ruyslaan nabij De Koog wordt van 14.00 tot 16.30 uur markt gehouden. In de RK-kerk van De Cocksdorp begint om 20.15 uur een concert met gitaar en viool. De toegang is vrij, er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Horrible Bosses; 20.15 Cowboy's Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 20 sept. Woe. 21 sept. Don. 22 sept. Vrij. 23 sept. Zat. 24 sept. Zon. 25 sept. Ma. 26 sept. 00.10 01.00 e 02.10 e 03.50 6 i 12.37 u. l 13.37 u. l 15.00 u. l 17.16 u. l 18.35 u. l 19.45 u. l 20.34 u. Dinsdag 20 september laatste kwarto donderdag 22 september doodtij. Zondag 25 september zon op 7.31 u texelseScourant LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag i 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl (hoofdredacteur) Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl 16,55 €84,15 Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Woensdag 21 september Bij Jan en Paula Brouwer in het Olijf blad aan de Weverstraat 60 in Den Burg begint om 20.00 uur een bij belstudie. In Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur de voorstelling Über mensch van Helmert Woudenberg. Toegang €18,-, diner vooraf moge lijk,. Reserveren gewenst. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Cars 2 3D NL; 13.45 De Smurfen 2D NL; 16.00 Harry Potter 7.2 3D; 16.15 De Smurfen 3D NL; 20.00 Horrible Bosses; 20.15 Cowboy's Aliens. Donderdag 22 september In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Deelname kost €4,- per Bij Volkssterrenwacht De Jager wordt vanaf 20.30 uur met een telescoop naar de sterren gekeken. Alleen bij helder weer. Voor informa tie en aanmelden, tel. 06- 53340063. In eetcafé De Kroonprins aan de Kerkstraat in Oosterend begint om 21.00 uur de vertoning van de film Alamar. De toegang bedraagt €5,-, diner vooraf is mogelijk, r Vrijdag 23 september Om 13.30 uur begint in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg de themamiddag Comfortabel Ouder worden op Texel. Met diverse spre kers en een discussie over toe komstverwachtingen. In het Zeemanskerkje in Oudeschild wordt van 14.00 tot 17.00 uur een rommelmarkt gehouden. De vrou wenvereniging verkoopt handwer- Bij Artex wordt van 15.45 tot 17.15 uur een open tekenles gegeven voor kinderen van 8 tot 12 jaar - en vol- In verband met de te verwachten drukte zet veerdienst TESO rond het weekend een extra boot in. Zo wordt vrijdag, zondag en maandag tussen 9.30 en 16.00 uur een halfuursdienst onderhouden. Er worden geen wachttijden verwacht. Maandag zijn de afvaarten van 10.00 uur uit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uit sluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Vanad de boot die zondag om 12.00 uur uit Den Helder vertrekt, gaat de Texel Halve Marathon van start. Voor meer informatie, tel. 369600 of www.teso. Oud papier Scouting Texel haalt komende don derdag oud papier op in de wijk Waalderstraat, Marelstraat, Burger houtstraat, Jan Reystraat, Wilhelmi- nalaan. De één heeft zijn oude brommer nog bewaard en weer opgeknapt, de ander heeft bij wijze van uitge stelde jongensdroom alsnog een 'Haagse Puch', een Zündapp of een mooie Kreidler met chromen tank gekocht. Maar wat al deze brommerliefhebbers bindt, is de liefde voor de oudere modellen van dit vervoermiddel. Afgelopen zater dagmorgen vertrokken 25 van hen, in leeftijd variërend van 20 tot 70 jaar, voor een trip van twee dagen naar Terschelling. Daar werd over nacht in de lokale StayOkay. Het weekend was georganiseerd door Peter Haker en Jan Willem Vlaming, die als enigen op de hoogte waren van de bestemming. Na de aan komst in de haven van West Ter schelling werd een rondrit over het eiland gemaakt, waarbij de brom mers veel bekijks trokken. Daarna moesten toch de regenpakken uit de tas komen. Willem Roeper en Peter Haker hadden gezorgd voor een smakelijke maaltijd, die samen met een reservebrommer, de nodi ge onderdelen en brandstof was meegenomen door Arnoud Dijker, de bestuurder van de bezembus. Uiteraard werd tijdens de maaltijd en daarna tot in de kleine uurtjes geborreld en uitvoerig gesproken over inlaatpoorten en uitlaatboch- ten. Op één brommer na, die vanaf Hippolytushoef de bus in moest in verband met een motorisch defect, was er tot zijn teleurstelling niet veel te doen voor Richard Witte, de vrij willig aangewezen 'brommerwe genwacht' van de groep. Om zes Linedance voor 50-plussers In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint maandag 26 september een nieuwe serie lessen linedance voor 50-plussers. De eerste groep danst van 19.30 tot 20.30 uur, de tweede van 20.45 tot 21.45 uur. Tussendoor is er koffie. hef Zeeliedenmonument nabij de haven De deelnemers aan het brommerweekend poseren

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2