Petitie: Molenkoog moet open blijven Van der Kooi kritisch over gemeentelijke organisatie TEXELSE 3 COURANT Laatste dag Molenkoog Hans Dijker van Duikclub Texel laat een groep kinderen onder water zwemmen tijdens de afsluiting van het seizoen in Molenkoog. /Foto Merch Heijreni Met proeflessen duiken, kajak ken en rubberen opblaasbootjes hebben zwemmers zondag het seizoen van zwembad Molenk oog afgesloten. Ondanks de regen kwamen circa honderd bezoekers opdagen. Vol gens een medewerker van Molenk oog namen veel vaste zwemmers de gelegenheid nog eenmaal baan tjes te zwemmen. Daarna nam een flink aantal kinderen in drie kajaks van Zandbank het zwembad tot zich en zwommen ze onder leiding van twee leden van Duikclub Texel onder water. Traditiegetrouw mochten tegen het eind van de middag honden als Jasmijn v/d Burg wint NK duathlon Jasmijn van de Burg is zondag in Tilburg net als vorig jaar Neder lands kampioen duathlon gewor den. Ze won niet alleen in haar eigen categorie (dames van 16 jaar en ouder), maar was ook de winnaar in de categorie 18 jaar en ouder te snel af. Opvallend was het succes van Marit Zijm, die vooral dankzij een puike prestatie op de fiets op de tweede plaats eindigde. Karlijn van Kunstcommissie (Vervolg van pagina 1) B en w hebben alle zes leden van de adviescommissie cultuurbeleid opnieuw voor drie jaar benoemd. De commissie blijft dus bestaan uit Erna van der Stappen uit Oos- ter-end (voorzitter), Rianne Mal- schaert uit Den Burg, Corina Hor dijk uit Den Burg, Henk Snijders uit Oos-terend, Paul Wartenbergh uit De Cocksdorp en Jan Lancée laatste bezoekers te water. Som mige honden wisten moeiteloos de weg naar de glijbaan te vinden en kwamen net als de kinderen glij dend naar beneden. De jongens van Goodbye Mosquito verzorg den intussen een optreden in de kiosk. Een groep vaste zwemmers had zich daar zondagmiddag verza meld om het overhandigen van een petitie aan wethouder Huisman bij te wonen, maar dat vond uiteinde lijk maandagochtend plaats op het gemeentehuis. Sander Zijm uit Den Burg had de eer het seizoen van Molenkoog af te sluiten: hij mocht als allerlaatste van de glijbaan naar beneden. de Burg maakte het succes com pleet door in de categorie dames 18 jaar en ouder de tweede prijs te winnen. Alle drie zijn lid van het Texelse One Team en komen zon dag in de Texel Halve Marathon uit op het onderdeel 10 kilometer. Deelnemers aan het Nederlands kampioenschap duathlon moesten 5 kilometer lopen, 20 kilometer fietsen en 2,5 kilometer lopen. Door de hevige regenval tijdens het fiet sen gingen veel deelnemers onder uit en was sprake van een afval race. Ook de kou speelde menig atleet parten. uit Oudeschild. Er is één vacature. Er komt nog een zodanig rooster van aftreden dat wordt voorkomen dat alle leden tegelijk aftreden. Dit zou niet goed zijn voor de continu- iteit en de kennisoverdracht Personeel van zwembad Molenk oog in Den Burg toog gisteren naar het gemeentehuis om wet houder Hennie Huisman een petitie met ruim 1500 handteke ningen te overhandigen. De ondertekenaars uitten hun zorg dat het zwembad dicht gaat, een optie die eerder dit jaar werd genoemd in de bezuinigingsplan nen van de gemeente. De afgelo pen maanden lag er een lijst bij de ingang van het zwembad waarop bezoekers lieten weten dat zij in Molenkoog willen blijven zwem men. Medewerkers van Molenkoog wil den de handtekeningen aanvanke lijk zondagmiddag tijdens de afslui ting van het seizoen aan wethouder In haar uitgelekte brief aan de raad kraakt Aaf van der Kooi kri tisch noten over de gemeentelijke organisatie. Over personeelsdos siers in de verkeerde bureaulade en 'gegoochel' met cijfers. Van der Kooi vindt het 'heel bijzon der dat, volgens de Administratieve Organisatie direct betrokkenen cq. (eind)verantwoordelijke personen die mogelijk mede debet zouden kunnen zijn aan deze zaak (kaspro- cedure Gemeentewerken) dit moge lijke fraudeonderzoek leiden'. 'Om iedere schijn van betrokkenheid en de hiermee verband staande geloof waardigheid van de conclusies niet te schaden, is het te doen gebruike lijk in voorkomende situaties het onderzoek uit handen te geven aan hiervoor speciaal gecertificeerde externe en onafhankelijke bureau's.' Ze schrijft dat bij het onderzoek naar personeelsmanagement het opvragen van informatie zeer moei zaam en stroef verliep. Zo werd onder meer verzocht om verslagen van functionerings- en beoorde lingsgesprekken van afdelingshoof den. Ze citeert de teamleider Per soneel en Organisatie: 'Ik heb geconstateerd dat de archivering van de opgemaakte beoordelingen van afdelingshoofden niet plaats vindt in het personeelsdossier, maar in het archief van de secretaris/ directeur.' Volgens Van der Kooi horen personeelsdossiers bij P&O achter slot en grendel te liggen, in Huisman aanbieden, maar de wet houder kwam niet opdagen. Het personeel besloot daarop een dag later zelf naar het gemeentehuis te gaan om de handtekeningen als nog te geven. Huisman liet weten moeite met de petitie te hebben, omdat sluiting van Molenkoog inmiddels geen optie meer is. Het college wil de exploitatie van het openluchtbad in handen van een externe partij geven. Ook de politieke partijen zijn tegen sluiting van Molenkoog. De handtekeningenactie zou vol gens de wethouder nu de indruk kunnen wekken dat sluiting nog wel een optie is. De handtekeningen op de lijst, neergelegd op initiatief van een bezoeker van het bad, zijn volgens verband met privacygevoelige infor matie en ter voorkoming van onge wenste mutaties. Voornoemde zaken frustreert de gehele RKC.' Het is voor de RKC noodzakelijk om inzage te krijgen in de perso neelsdossiers. 'De personeelsbe- groting is de belangrijkste kosten post binnen de gemeentelijke begroting. Ik kan mij niet aan de indruk onttrekken dat hier nogal "nonchalant" mee wordt omge sprongen.' Kritisch laat ze zich ook uit over de gang van zaken in de kwestie over de schorsing en het ontslag van het hoofd Gemeentewerken. Ze ver wijst naar het zonder goedkeuring van de raad op gezag van de gemeentesecretaris/directie bestel len van een elektrische auto en de bewering van Van Ree dat hij door de gemeentesecretaris onder druk is gezet om valsheid in geschrifte te plegen. 'Is bij de schorsing sprake geweest van een emotioneel besluit in plaats van een rationeel besluit? Is in deze zaak wel de juiste per soon geschorst?' Ze legt ook een link naar een andere ambtenaar, die kort nadat ze door de gemeente als in 2007 als Jonge Ambtenaar van het jaar naar voren werd gescho ven, aan de kant werd gezet. 'Op haar Linkedln stond dat zij in dienst was tot en met december 2010. Ze was toen al twee jaar weg bij de gemeente!' Ook hier vraagt Van de Kooi of er voldoende doelstellings-, functionerings- en beoordelingsge- Molenkoog voor iets meer dan tachtig procent gezet door Texe laars. De meeste handtekeningen kwamen van bezoekers onder de sprekken zijn geweest. 'Zijn er ook exitgesprekken geweest en hoe zijn die vastgelegd? Wat heeft dit alles uiteindelijke gekost?' Kritisch is Van der Kooi ook over de omgang met het fonds Reiniging en Riool, die ook door de RKC worden onderzocht. Ze adviseert dit door de accountant te laten checken. Ze schrijft dat het verkrijgen van de benodigde informatie ook in dit onderzoek moeizaam verliep en dat de antwoorden die ze van de gemeente kregen niet eenduidig waren. Ten aanzien van bedragen en besluiten rept ze over 'goochela rij' en dat de opheffing van het fonds door de raad een onrechtma tig besluit is geweest. Reactie college De reactie van het college van b en w luidt als volgt: 'De gemeente Texel staat voor zorgvuldig en inte ger werken. Wij willen een betrouw bare partner zijn en voelen ons gekwetst door dergelijke uitlatin gen, temeer omdat het een lid van de rekenkamercommissie betreft.' Reactie gemeenteraad Reactie van de gemeenteraad: 'De raad hecht grote waarde aan het onderzoeksrapport van de Reken kamercommissie (RKC) over het personeelsmanagement. Naar ver wachting zal dat nu in november gereed komen. De RKC heeft eerst zelf aan Mevr Van der Kooi gevraagd om zich gedurende de looptijd van dit onderzoek terug te trekken als 20 jaar en bezoekers van 30 tot en met 50 jaar. Ook een paar mensen van boven de 80 zetten hun hand tekening. lid van de RKC. De RKC heeft dit aan haar gevraagd omdat de RKC ten allen tijde wil voorkomen dat de onafhankelijkheid en onpartijdig heid van de RKC Texel ter discussie kan worden gesteld. Na haar wei gering om gehoor te geven aan de unanieme meerderheid van de RKC waarvan Mevr. Van der Kooi lid was, heeft de RKC aan de Raad gevraagd haar gedurende de looptijd van dit onderzoek op non-actief te stellen. De Raad benoemt en ontslaat namelijk de leden van de RKC. De Raad heeft via de fractievoorzitters zowel de RKC gehoord, als betrok kene. Daarna heeft de Raad beslo ten het verzoek van de RKC in te willigen, voor de duur van het genoemde onderzoek. De raad kent de RKC als een onafhankelijk en gedegen onderzoekscommissie. Als vier van de vijf leden terwille van de voortgang van het onderzoek een dergelijke vraag aan de Raad stellen, is het antwoord duidelijk: het onderzoek moet doorgaan. En wat vindt de van de informatie die in de in de publiciteit gebrachte brie ven van Mevr. Van der Kooi is weer gegeven? De Raad gaat er van uit dat al deze informatie die door mevr. Van der Kooi nu is gepubli ceerd, ook uitvoerig bekend is bij de RKC. De RKC werkt aan genoemd onderzoek en zal de rele vante delen van deze informatie ongetwijfeld verwerken in het rap port, de aanbevelingen en de con clusies. Daarover komt de Raad inhoudelijk te spreken zodra het onderzoek aan de Raad wordt aan geboden. Dat is de koninklijke rou te.' Voor de goede orde stelt de redac tie geen enkele aanwijzing te heb ben dat de brief is gelekt door Aaf van der Kooi zelf en dat de afzender anoniem is. Geloof, hoop en liefde ei Na vele jaren van samenzijn en dankbaar voor alles wat zij heeft betekend, moeten wij u tot onze diepe droefheid mededelen dat van ons is heengegaan mijn lieve vrouw, onze moeder en oma Frauke Duinker - Visser 15 september 1952 118 september 2011 Johan Duinker Sebastiaan en Evelien Ilse Martijn en Suzanne Marissa Vroonlant 4 1791 WK Den Burg Frauke is overgebracht naar de Strandkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op donder dag 22 september van 19.30 tot 20.30 uur in de Doopsgezinde kerk van Den Burg. De uitvaartdienst zal worden gehouden op vrij dag 23 september om 13.30 uur in de Doops gezinde kerk. Aansluitend zullen wij Frauke begeleiden naar haar laatste rustplaats op de Algemene begraaf plaats aan de Kogerstraat te Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Zij die geen persoonlijk bericht hebben ontvangen, kunnen deze advertentie als zodanig beschouwen. Familieberichten Als leven lijden word, is rusten goed. Een lieve zorgzame dochter, zuster en tante heeft ons verlaten. Haar leven stond in het teken van zorgzaamheid. Zij heeft op haar beurt de zorg gekregen die ze nodig had. Wij danken allen die daaraan bijgedragen hebben. Frauke Duinker-Visser Almelo Den Helder 15-09-1952 18-09-2011 Narda Dros en Kees Breeuwer Harry en Frieda Iris en Jens, Roel en Andreea Edo en Jose Arjan, Maikel, Yvar en Sandor Annet en Martin Valerie en Luc Mark en Sandra Ralph en Mariska Onze gevoelige schoonzus Frauke Duinker-Visser is overleden. Wij wensen Johan, kinderen en kleinkinderen heel veel sterkte. Flip en Cynthia, Nieuweschild Tot ons grote verdriet hebben wij te snel afscheid moeten nemen van onze broer, zwager en oom Cor van Sijp Oosterend: Witse, Annemarie en Bas G roede: Marian en Ben. Den Burg: Ruud en Nelly. Wij wensen Sandra, de kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe. INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,60 tot en met 3 regels. Per regel meer €2,20 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Bomen veil en en snoeien. Bel Dennis Witvliet boom- en groenonderhoud. Tel. 319721, na 16.00 uur. MultiBoon. Voor onder houd aan huis en tuin. Tel: 365837 De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Goede start op school? Huiswerkcoaching. Ivo de Bode, 06-41790628. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Voor maaien snoeien en opruimen etc 0222-888989 www.allround-texel.nl Vakmensen in de auto matisering, TCA, Marico- weg 37 A. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Kamerplantenaktie! Met dit weer wil je toch zeker ook wel een paar mooie frisse planten in je huis? Kom langs bij Kwekerij Halsema, Gerritslander- dijkje 5, Den Burg, tel. 312390. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Uitvaartverzorging Ton van der Slikke, tel. 365809/ 06-83164910. www.uitvaartverzorging- texel.nl Verkoop 2e hands winter- kleding in de Witte Burcht zat. 24 sept, van 09.00 tot 15.30 uur. Tel. 314753 314762 Alles in vertrouwde han den! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. Voor het vakkundig be kleden van uw trap belt u even Jos Bosma Woon- kracht 7 313023 Drukwerk, presentatie en naamsbekendheid ineen: het ondernemerspak ket van Langeveld de Rooy. w ww.texel sea ut o pa gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Nieuw matras? Box- spring bedden, of een lek ker hoofdkussen? Bosma slapen en meer...Waalder- straat 6, tel. 712464. Personeel van Molenkoog toog gisterochtend naar het gemeentehuis

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3