-UI [fladder TEXELSE 9 COURANT r- ftjF® 1 THE&tER 1 RESTAUR^ TEY ELToU/LS Dubbeltitel voor Agterberg en Wernand Eerste plaats voor Kooger en Veeger TAXITEXEL www.taxitexel.nl onze voordeelpas Eerste plaatsen voor Texelse jeugd op NK DINSDAG 20 SEPTEMBER 2011 De Texelse jeugd van handboog vereniging De Eilandschutters speelde zich zaterdag en zondag in de kijker tijdens het Neder lands kampioenschap 3D schie ten in het bos- en duingebied ten noorden van De Koog. De jongeren wisten in zes verschil lende klassen eerste plaatsen in de wacht te slepen. Die gingen naar Hidde Plaatsman (652 pt), Kevin Timmer (855 pt), Kevin Joseph (493 pt), Erik van Gils (303 pt), Marinka Kampstra (473 pt) en Lisette Kamp stra (335 pt). Bij de volwassenen pakten Kees Zijm (888 pt) een derde plaats, Jo Seepma (683 pt) een vierde, Johan Tromp (605 pt) een achtste en Kees Bakker (482 pt) een dertiende plaats. De eerste plaatsen voor de jonge ren betekent niet dat zij Nederlands kampioen zijn geworden. Daarvoor moesten, wanneer er te weinig deelnemers in een klasse zouden zijn, officieel meer dan 900 punten worden geschoten en aan dat aan tal kwamen ze geen van allen. 'Hetzelfde gold bij de volwasse nen', aldus wedstrijdleider Aad van Gils, 'daar is ook niet elke nummer één Nederlands kampioen gewor den.' Het NK 3D telde in totaal 126 deel nemers uit het hele land en zat daarmee niet vol. Dat was jammer voor de organiserende Eiland- schutters, want die hadden hun best gedaan een mooi parcours uit te zetten in het bosgebied tussen de Boodtlaan en het parkeerterrein naar paal 21. Ook een stukje van Kogerstrand deed dienst als wed strijdterrein. Op tientallen plekken waren plastic replica's van dieren neergezet waarop geschoten moest worden. Ze stonden bewust op lastige plekken. 'Bij de jaarlijkse Winteranimal gaat het vooral om de gezelligheid, maar hier is het ingewikkeld gemaakt.' Deelnemer Rien Baggermans van handboogvereniging De Vriend schap uit Mierlo maalt daar niet om. Hij is zeer te spreken over het parcours. 'Het is prachtig', zegt hij vol bewondering, terwijl hij met zijn groep van replica naar replica trekt. De Vriendschap doet met veertien deelnemers mee. Er is ook een partij aanhang meegekomen die er een weekendje Texel van maakt. De club, die in 1840 werd opge richt, is geen onbekende met het 3D schieten; in 2008 organiseerde zij het eerste NK in deze tak van sport. Baggermans vertelt al lopende honderduit en met passie over de handboogsport. Het gesprek wordt zo nu en dan onderbroken door het lossen van een paar schoten en vreugdekreten als hij doel treft. Hij vertelt onder meer hoe handboog- schieten vroeger een cafésport was, maar zich in de loop der jaren meer en meer tot een volwassen sport ontwikkelde. 'Het is puur concentreren wat je doet. Ik zag laatst iemand op televisie vertellen dat het bijna onvoorstelbaar is dat je geconcentreerd en trillingvrij met grote trekkracht van een afstand precies op een muntstuk van twee euro kunt schieten.' Baggermans mag zich captain noemen van de groep waarmee hij loopt. Zijn kleinzoon loopt ook mee en schiet niet onverdienstelijk.'Hij is onze toekomst', aldus Bagger mans trots, 'hij schiet al sinds zijn tweede.' Het groepje van Bagger mans schiet met longbows, bogen zonder hulpstukken. 'Het is vooral instinctief schieten', vertelt Frans van den Hout van schietclub Mara thon uit Doorn. 'Het is net als de echte jacht vroeger. De dieren zit ten verscholen en zelf sta je meest al op ongelijk terrein. Het enige verschil is dat je nu op replica's schiet.' W leUITIadderTexell 1 Woensdag 21 september -19.00 uur H el mert Woudenberg - th eate r "Übermensch, Wie was Adolf Hitier?" Entree €18,00 (diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst) Do. 22, Vr. 23 en Za. 24 september - 19.00 uur Diner Cabaret Lekker 4-gangenmenu met tussendoor een afwisselend en gezellig cabaret-programma. 4-gangendiner ind. show €49,00. Zondag 25 september - Music Club - 20.30 uur Saskia Laroo met haar band 1 Ze combineert jazz, pop, dance en World. 1^1 Entree €17J0 (diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst) MUSlfc CLUB 2010 KINDERTHEATER DINlfo CABARET Met TEXELTOURS naar concert of musical! 13-11-2011 de hitmusical Miss Saigon 11-12-2011 Holiday on Ice 18-12-2011 Ave Maria kerstconcert 08-01-2012 musical Wicked Compleet verzorgd arrangement met entreeticket, comfortabel busvervoer en overtocht! >r informatie of boekingen: 0222-315555 of info®texeltours.nl Erna Agterberg en Marcel Wernand hebben bij de clubkam pioenschappen gemengd dubbel van tennisvereniging Deuce de titel in de hoogste categorie (GD6) in de wacht gesleept. Na veel gereken bleken zij het duo Saskia Engelhard en Robert Jalving nipt te zijn voor gebleven. In de cate gorie GD7 behaalden Yvonne en Ryan van Heerwaarde het kampi oenschap door llonka Kuijper en Sander Legierse in twee sets te verslaan. Voorafgaand aan de finales werden zaterdagavond eerst de vier gereno veerde tennisbanen officieel in gebruik genomen. Terwijl voorzitter Jan Burgman in zijn speech bena drukte dat dit voor een groot deel tot stand was gekomen door de grote inzet van de vrijwilligers binnen de club, deed ook Pluvius een duit in het zakje. Toen de regen was weg getrokken, mochten 'supervrijwilli- gers' Jan Joosten en Hans de Porto de banen officieel openen. Daarna konden de finales beginnen. in een poule werden gespeeld, was In de categorie GD6 waren de het zelfs mogelijk dat drie koppels krachtsverschillen zeer gering. Door- samen bovenaan zouden eindigden, dat de wedstrijden in deze categorie Daarvoor moesten Cintha Eelman en Gerd-Jan Roos alleen wel de favorieten Wernand en Agterberg zien te verslaan. Na een spannende driesetter (3-6, 6-4 en 6-4) trokken Eelman en Roos inderdaad aan het langste eind. Omdat Engelhard en Jalving vervolgens in twee sets ster ker bleken dan Danny van Rossum en Hans de Porto, was het aan de rekenmeesters binnen de club om de kampioen aan te wijzen. Op basis van het setsaldo werd pas tijdens de prijsuitreiking bekend dat Erna Agterberg en Marcel Wemand zich de nieuwe clubkampioenen mogen noemen. In de GD7 moest hard worden gewerkt voor het behalen van de titel. Maar liefst zeven wedstrijden hadden Yvonne en Ryan van Heer- waarde nodig om zonder setverlies het kampioenschap voor zich op te eisen. Na eerst in de halve finale het ingespeelde duo Corinne Plaatsman en Ynte Adema opzij te hebben gezet, boden llonka Kuijper en San- der Legierse in de finale prima weer werk. In een fraaie strijd met mooie rally's trokken de Van Heerwaardes uiteindelijk met 6-3 en 6-3 aan het langste eind. Kim Kooger en Lex Veeger heb ben dit weekend beiden eerste plaatsen veroverd bij de jaarlijk se samengestelde menwedstrij den van menvereniging Tussen Wad en Duin. Kooger werd eerste in de tweede klasse voor pony's, Veeger werd eerste in de tweede klasse voor tweespan pony's. Mandy Dekker en Frouwkje Eelman kwamen ook in actie in de tweede klasse voor pony's, maar vielen beiden uit. Piet Beers werd tweede in de tweede klasse voor enkelspan paarden. In totaal deden zestig aanspan ningen mee waarvan elf van Texel se bodem. Op zaterdag deden zij dressuur- en vaardigheidsproe- ven. Zondag werd een marathon verreden waarbij de combinaties over een afstand van zestien kilo meter op zes plekken hindernis sen moesten nemen. In hobbyklasse voor pony's pakte Linda Koolhof de tweede plaats. Marga Zandstra werd er vierde. In de hobbyklasse voor paarden was er een vierde plek voor Frans Bakker, Kees Bakker werd vijfde en Alphine Smit legde beslag op de achtste plaats. Marit Visser viel uit doordat haar paard een poortje verkeerd pakte. Er hielpen tiental len vrijwilligers mee aan de wed strijden. 'Meer snelheid bij aanvragen' Breng meer snelheid aan in de afhandeling van aanvragen voor de bouw. Die oproep deed Klaas Veenbaas (CDA) woensdagavond tijdens de raadsvergadering aan het college. Veenbaas, zelf jarenlang actief in de bouw, kaartte aan dat het momen teel slecht gaat in de bouw en dat de vooruitzichten evenmin positief zijn. Volgens het raadslid zou het college 'bouwend Texel' kunnen helpen door aanvragen voor bouw plannen sneller af te handelen. Veenbaas betitelde zijn oproep als een noodkreet. Wethouder Edo Kooiman (grondge bied) zei dat het hem bekend is dat bouwend Texel en ook andere Texe laars graag meer snelheid in de afhandeling van aanvragen zien. 'We werken er met man en macht aan, zou ik willen zeggen. We doen ons best.' WM0/ ziekenvervoer Rolstoelvervoer Tel. 0222-315555 10% korting met De punten worden geteld na het schieten op een bever. Daarna werd de replica van de pijlen ontdaan en trokken de schutters verder naar het volgende object. Erna Agterberg en Marcel Wemand (rechts) Saskia Engelhard-Roos en Robert Jalving. de dubbeltitel, net GRAND CAFE Het Schotse Beggars band. De stevige folk Schotten zorgt altijd v PROGRAMMA 22 T/M 28 SEPTEMBER: Filmart Parkstraat 32-34 Den Burg. Tel. 0222 313 www.dehollebol.nl Beggars Row Row is een echte 'feestfolk' folk van de in kilts gehulde voor gezelligheid. Verwacht van Beggars Row geen vernieuwende snufjes. Nee, ze zijn enkel uit op entertainment! Entree: 10,00 Aanvang: 20.30 uur

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 9