TEXELSE^COURANT Cjroen ^warLr J~exels in het harL, W Zo Texels winnaar Aanvragen ID-kaart kost toch weer geld Rob de Bes Award OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12610 VRIJDAG 23 SEPTEMBER 2011 Harry Wuis en Gerard Zoetelief hebben eigen handig een stuk bospad nabij Opduin in De Koog opge hoogd. 'Proberen er meer voetbal in te krijgen', is de belangrijkste doelstelling van SVO-trainer Nico Kremer. Een demonstra tie met een Bel gische machine die het strand reinigt geeft hoopvolle resul taten. Piet Bakelaar en Albert Hoven, twee oudge dienden die aan de start ver schijnen van de Texel Halve Marathon. •''Vv.v.v Bijzonder beeld in Ecomare, waar deze zeehond donder dagmiddag gezelschap kreeg van een levensgrote buitrug. De metershoge replica dient als blikvanger op het ver nieuwde buitenterrein. De 'springende' walvis, met levens echte walvispokken en -luizen, is gemaakt door K&S decorbouw uit Breda. Dit gespecialiseerde bedrijf startte een jaar geleden met de de uit polyester opgebouwde romp, waarbij foto's en films van opspringende buitruggen als voorbeeld dienden. Het opvallende transport naar Texel, belangeloos door de firma Mammoet, trok veel bekijks. Bij Ecomare werd het gevaarte van 800 kilogram met behulp van een telekraan op z'n plek op het pomphuis geplaatst. Spetterend water versterkt het beeld van de opduikende buitrug. f°>° t-«**»»» Zo Texels heeft gisteren in het rant in Rotterdam (Izkaya Touch Spoorwegmuseum in Utrecht de Table Restaurant) met interactieve Bij de gemeente moet sinds gis teren toch weer betaald worden voor een ID-kaart. Dat is het gevolg van een wetsontwerp dat minister Donner van Binnen landse Zaken deze week heeft ingediend. Het wetsontwerp is een reactie op de recente uitspraak van de Hoge Ten strijde Niet goedschiks dan kwaadschiks. Gerbrand krijgt zijn zin niet, pas dan maar op. Onder het oude motto: 'Oorlog is politiek voortge zet met andere middelen', zet dit energieke raadslid het leger in. Na de bestorming van De Koog vanuit zee is daar alle gevaar geweken. Frits is uitgeschakeld en er staat weinig meer overend. De strijd ver plaatst zich naar Den Burg, waar Gerbrands Populistische Volksle ger slaags raakt met de geallieerde troepen van Giskes, Visman en Hercules. Die redden het niet. Op de Groeneplaats worden oudtesta mentische slangendennen ingezet. Onder bezielende leiding van Chief General Poster rukt het leger nu op richting vliegveld. Niets kan hem meer keren. Maar dan stuit Ger brand op zijn doodsvijand. Hij kijkt per ongeluk in een nog uit de zwarte kas van Peter van Ree betaalde verkeersspiegel. Het kan verkeren. Poster is verslagen, Texel is gered. Woelmuis Raad dat niet meer voor een ID- kaart betaald hoeft te worden. Als de wet aangenomen wordt, moet met terugwerkende kracht sinds gisteren weer betaald worden. Volgens een woordvoerder van de gemeente worden vanaf nu de rekeningnummers van aanvragers opgeschreven voor het geval het wetsvoorstel niet wordt aangeno men en er toch weer geld moet worden terugbetaald. Een op touw gezet proces om mensen die de afgelopen tijd een kaart aanvroegen de leges terug te betalen, is stilgelegd. 'We wach ten eerst maar de instructies van het rijk af.' Het college had het plan om Texelaars die vanaf 28 juli een ID-kaart aanvroegen per defi nitie hun geld terug te geven. Voor Texelaars die tussen oktober 2010 en 28 juli jongstleden een ID-kaart aanvroegen en daarna bezwaar tegen de kosten maakten, gold hetzelfde. Mensen die in die peri ode geen bezwaar maakten, krij gen geen geld terug. Het is raadzaam dat mensen die vanaf nu een ID-kaart aanvragen bezwaar indienen tegen betaling, zodat ze de leges eventueel mak kelijker kunnen terugkrijgen als het wetsontwerp van Donner zou sneuvelen. Voor spoedbehande- lingen en de vervanging van verlo ren en ontvreemde ID-kaarten gold dat er per definitie moest worden betaald. In de week dat de ID-kaarten gra tis zijn geweest, zag de gemeente een verdriedubbeling van het aan tal aanvragen. Er werden 128 exemplaren aangevraagd, terwijl het er normaal gemiddeld 43 zijn. Rob de Bes Award gewonnen. Dat is sinds 2007 dé innovatie- en aanmoedigingsprijs van VW Nederland waarvoor landelijk vijf initiatieven waren genomineerd. De jury beoordeelde het project van de kleine logiesverstrekkers als een verrassend initiatief dat ondernemers stimuleert om zich gezamenlijk te profileren. 'De authenticiteit spat er vanaf', aldus juryvoorzitter Rob de Bes, oud directievoorzitter van VW Neder land. Bij het project, waaraan inmiddels 21 kleine logiesverstrek kers meedoen, staat persoonlijke aandacht centraal. De logiesver strekkers proberen hun gasten een uniek toeristisch verblijf op Texel te laten ervaren en wisselen daarover onderling kennis uit. Volgens juryvoorzitter De Bes leken op het eerste gezicht andere geno mineerde initiatieven meer vernieu wend. 'Maar toen we nog eens dieper naar Zo Texels keken, bleek dat er op Texel iets heel moois is ontstaan. Het is gelukt om klein schalige ondernemers te mobilise ren om zich gemeenschappelijk te profileren. Dat is geen gemakkelij ke klus op een eiland vol eigenwij ze lieden. De ondernemers di mee doen, zijn anders tegen het eiland aan gaan kijken en zelf ook op plekken geweest waar ze anders nooit kwamen', aldus De Bes. Dat moet een enthousiasme bij de gastheren opleveren dat later op de gasten wordt overgedragen. Volgens De Bes heeft Zo Texels een goede website en is het een concept dat heel goed op andere plaatsen een vervolg kan krijgen. 'Het is een zeer gastvrij project.' Het winnen van de Rob de Bes Award leverde Zo Texels een cheque van €10.000,- op. Trinet Hin van boerderij Hoogvliet, één van de deelnemende bedrijven, nam de prijs in ontvangst uit han den van ruimtevaarder Wubbo Ockels en Kees van Wijk, directeur van VW Nederland. Het komend jaar wordt Zo Texels als hét voor beeld van vernieuwing binnen de vrijetijdssector gepresenteerd. Jacco Dros, één van de motoren achter het project dat ruim een jaar geleden van start ging, was trots op de overwinning. 'Er waren heel goede initiatieven genomineerd en wij hebben gewonnen door als Texel terug te gaan naar de mense lijke maat. Dan hebben we iets te pakken waaraan mensen behoefte hebben.' De jury beoordeelde de vijf genomineerde initiatieven op vernieuwing, gastheerschap, effec tiviteit en reputatie. De andere genomineerden waren Beeld en Geluid in Hilversum, het Dordrechts Museum, een restau- Q33SSEnKETD (03 CÈ0 1^ tafels en een restaurant in Zwolle (Xanders Bazaar) dat twitter, diner en wijn (twiner) heeft gecombi neerd om gasten met elkaar te laten netwerken. speedheat.nl Man opgepakt voor huiselijk geweld De politie heeft dinsdagavond laat een 53-jarige man uit Den Burg aangehouden voor huiselijk geweld. De man had zijn vrouw geslagen met een stok toen ze ruzie hadden. De vrouw liep een zwelling op aan haar oog en een wondje tussen haar wenkbrauwen. De man verliet volgens de politie de woning nadat hij geslagen had. Hij keerde terug nadat de politie telefonisch contact met hem had gezocht en werd daarna aangehouden. Zoekactie na vuurpijl Reddingboot Beursplein 5 en de wippertruck uit De Koog hebben donderdagmiddag ter hoogte van paal 9 een zoekactie gehouden nadat een vuurpijl was waargeno men. Die was gezien door een automobilist en vanuit het strand paviljoen. De zoekactie leverde niets op en ook een Zweeds jacht dat in de buurt was, bleek niets te hebben gezien. Na een uur werd de zoekactie gestaakt. kom badkamers kijken open zat. 10.00 - 12.30u TEXELSE@COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): 4_ Garage www.texelseautopagina.nl expert schoor l Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. fvl Gemeente Texel IAI Bekendmakingen op pagina 10

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1