TEXELSE 3 COURANT Brand veroorzaakt ernstige rookschade Gemeenteraad stelt besluit maand uit Toekomst sportzalen en zwembad onduidelijk VRIJDAG 7 OKTOBER 2011 Eetcafe d □mpagme Texelaars treden 'Geen abnormale verhoging op met cor Bakker pacht eerste woningen' Roos Dros en Myrthe Rump uit Extreme verhogingen die Staats- den gedacht en dat het geen zin heeft het college op te roepen opnieuw met SBB aan de onder handelingstafel te gaan, maar dat de raad beter via de landelijke poli opmerking van burgemeester tiek kan proberen SBB tot verkoop Den Burg en Lia de Bruin en Martine de Ruijter uit Eierland bosbeheer pachters van een woning in het vooruitzicht mogen maandag 31 oktober had gesteld lijken van de baan. optreden met pianist Cor Bakker Dat valt op te maken uit de in schouwburg De Kampanje in Den Helder. De vier Texelaars werden uitgeko zen bij een voorselectie van Rabo bank Noord-Holland Noord die het concert voor haar leden organi seert. In eerste instantie meldden zich meer dan zestig muzikale talenten uit de Kop van Noord-Hol- Giskes, dat ze een brief verwacht van alle pachtgrond te dwingen. van SBB waarin staat dat de hui dige pacht jaarlijks niet meer De raad neemt daar volgende week een besluit over. Pachter waren wordt verhoogd dan met de nor- verrast door de door Giskes aan- male consumentenindex, plus één procent. gekondigde brief, maar zijn er vooralsnog niet gerust op. Volgens Giskes heeft SBB ook aangegeven Dat komt volgens Giskes neer op dat voor bedrijven 'maatwerk' zal van dinsdag op woensdag brand in het magazijn onder het restaurant. De brandweer, die met groot mate rieel was uitgerukt, wist het vuur de krachtige aflandige wind kwam tijdig op te sporen en te blussen en de brandmelding vanaf het water zo te voorkomen dat het gebouw in en bleef de brand in het dorp vrij- vlammen opging. Tegen dat de wel onopgemerkt. De politie stelt hoofdkantoor van de Rabobank in Den Helder. Daar selecteerde een manschappen het pand, gewa- een onderzoek in naar de oorzaak jury met onder andere twee mede- pend met perslucht, binnen gin- van de brand, Daarbij wordt de werkers van de Rabobank en gen, was de temperatuur behoor- mogelijkheid van opzet niet uitge sloten. De eigenaar van het restau- dertien kandidaten die op maan- rant was op het moment van de dag 31 oktober het podium van De brand op vakantie in het buiten land. lijk opgelopen. De rook- waterschade zijn aanzienlijk. Door verhogingen tussen de €10,- en land aan voor het concert, van wie €250,-, ook als het pachtcontract circa dertig mensen doormochten afloopt. Uitgangspunt daarbij is de tatie niet in de weg mag staan, naar de tweede ronde op het huidige canon. Dit geldt overigens alleen voor de zittende pachters, toekomstige pachters moeten wel rekening houden met flinke verho ging. 'Maar dan zijn die woningen muziekwetenschapper Gregor Bak toch onverkoopbaar?', constateer de Alfred Schaatsenberg (PvdA) gisteravond tijdens de raadscom missie waarin een motie van Texel 2010 werd besproken om erop aan te dringen dat alle pachters de worden geleverd, wat betekent dat de hoogte van de pacht de exploi- Erfpachtconflict op internet Kampanje mogen beklimmen. Fen- neke Krafft van de Rabobank zei onder de indruk te zijn van de hoe- veelheid mensen die zich kandi- grond moeten kunnen kopen, daat hadden gesteld voor het con- Erpachter Mirjam Hilstra toonde cert met Cor Bakker, bekend van zijn optredens met Paul de Leeuw, en zijn begeleidingsband. De erfpachtperikelen tussen Staatsbosbeheer en Cor Westdorp hebben veel stof doen opwaaien. Met een beroep op de Wet Open baar Bestuur heeft Westdorp veel stukken boven water gekregen. Hij publiceert deze op de website zich in haar betoog kritisch over de www.sirrobert.nl. 'Bedoeling De toekomst van de sportzalen in Den Burg en zwembad Molenk oog blijft vooralsnog ongewis. Het college had de gemeente raad een voorstel gedaan, met de bedoeling in de vergadering van volgende week een besluit te nemen. Een meerderheid gaf woensdag in de commissiever gadering na een lange discussie verzoek 'te vaag' was en een 'con- wordt er niet eenvoudiger op als we creet plan met alle financiële conse- gaan uitstellen.' Hij zei de noodzaak Wat vindt u? rol van de burgemeester in de onderhandelingen met SBB. 'Waar om steunt u de burgers niet. De strop wordt langzaam aangehaald.' Giskes zei dat SBB veel verder is quenties' te willen. Hij vroeg het van een extra vergadering met de college het voorstel terug te nemen gebruikers te betwijfelen. 'Mensen SpOrtllSl mensen die hierin geïnteresseerd zijn vooral een indruk te geven wat zich bij Staatsbosbeheer achter de schermen afspeelt en hieruit moge lijk lering te trekken. Een oordeel gegaan dan ze aanvankelijk had- laat ik aan de lezer.' en wilde bovendien dat eerst met de gebruikers van de sportzalen om tafel wordt gegaan. Rikus Kieft (GroenLinks) was veel positiever, sprak van een plan 'met samen hang' en zei dat de strekking goed kunnen ook bij commissievergade ringen inspreken, maar ik zie hier niemand.' Daarna poogde hij de Vorige stelling: De gemeente wil beheer en exploi- Rondrit OTMV echter te kennen daar nog niet was. Ook hij vond dat de wensen aan toe te zijn. criticasters over te halen toch alvast tatie van de sportaccommodaties De Oude Trekker en Motoren Ver hun oordeel te vellen. 'We moeten in Den Burg in handen geven van eniging houdt zondag 9 oktober eerst de grote lijnen uitzetten en een private partij. Is dit een goede een rondrit over Texel. Die begint voor bestemd zijn. De OTMV zegt daarna over de precieze invulling zaak? Op tafel lag een veelomvattend voorstel. Daarin stelt het college de raad onder meer voor beheer en exploitatie van de sportzalen en zwembad Molenkoog in handen te geven van particulieren, onder voor waarde dat de gemeente de regie en invloed over beheer en exploita- gebruikers te inventariseren, maar van de gebruikers moeten worden spreken.' Hij beloofde de raad daar- geïnventariseerd, maar vond het voor nog vaker om een uitspraak te niet nodig dat dit gebeurt voordat vragen. Kooiman benadrukte ten slotte dat het college als uitgangs punt heeft het voorzieningenniveau te behouden en liever zelfs nog uit het besluit wordt genomen. Kiefts visie werd gedeeld door PvdA en CDA. 'Een goed stuk, dat ligt in de lijn van wat wij ook willen', zei te breiden. Marian Merkelbach (CDA). Ook zij pleitte ervoor de wensen van de Een meerderheid van de raadsle den liet zich echter niet overtuigen, tie behoudt. Ook moest de raad een twijfelde aan het nut van een bijeen- Met name Vlas bleef zich verzetten, keuze maken tussen renovatie en komst waarin iedereen zijn zegje Hij zei bang te zijn zich als gemeen- om 10.00 uur op het parkeerterrein bij Garage Grisnigt aan de Bern- hardlaan in Den Burg. Deelnemers betalen €10,- per volwassene en €5,- per kind. Volgens de OTMV mag de club in verband met de wegenverkeerswet dit jaar zelf geen wagen meer mee nemen. Bijrijders mogen alleen nog meerijden op zitplaatsen die daar bij twijfelgevallen geen aansprake lijkheid te aanvaarden. Belangstellenden kunnen zich aan melden bij Esther Burgman op tel 06-57215871 of keesenestherburg man@hotmail.com. mag doen, bang voor wat Annie Hin te over te leveren aan particuliere (Texel 2010) later 'een Poolse land- nieuwbouw van de sportzalen en zwembad Molenkoog. Voorstel was om twee nieuwe hal len te bouwen op (of bij) de plek waar nu het voormalige LTS- gebouw staat. Reden van dit alles was dat de gemeente jaarlijks veel geld toelegt op het openhou den van Molenkoog, dat steeds opnieuw moet worden geïnvesteerd in het onderhoud en dat ook de sportzalen hun beste tijd hebben gehad. De gemeenteraad had er een zware pen die moest onderzoeken welke belofte van de wethouder dat er beheerders, die later geen bood schap meer heb ben aan de gebruikers. Het TB-raadslid hield een hartstochte lijk pleidooi voor 'een Ja, dat scheelt de gemeente een bom duiten (41%) Nee, bij een private partij heeft de gemeente te weinig invloed op toeganke lijkheid en tarieven (59%) 214 stemmen dag' noemde. Hins partijgenoot Nico Waerts hield een betoog waar- wende vergadering', waarin alle argumenten op een rijtje worden i hij zijn boosheid uitte over de gezet en ook anderen dan raadsle- gang van zaken rond de voormalige den de mogelijkheid hebben zich uit LTS, waarvoor aanvankelijk een te spreken. GroenLinks, PvdA en werkgroep in het leven was geroe- CDA namen genoegen met de Nieuwe stelling: beschou- Texel biedt uitstekende mogelijk heden voor de vestiging van een Ecodorp. dobber aan en nam er ruim de tijd voor. Willem Vlas (Texels Belang) gooide de knuppel in het hoender hok met de mededeling dat het Symposium over Wadden op NIOZ Op het NIOZ wordt van maandag tot en met vrijdag een symposi um over de Waddenzee gehou den. Er doen 150 wetenschap pers uit Nederland, Duitsland en Denemarken aan mee. Tijdens de bijeenkomst worden zo'n vijftig voordrachten over de Waddenzee gegeven. Daarbij wordt onder meer vooruit gekeken naar 2025. Ook wordt ingegaan op de vraag of het wad verdrinkt wan neer het warmer wordt, of de Wad denzee over tien jaar nog steeds de kraamkamer voor platvis is en hoe de internationaal beschikbare kennis over het gebied kan worden ingezet om tot een duurzame Wad denzee te komen. Het symposium is georganiseerd door het NIOZ, IMARES en Deltares. AVT houdt clubwedstrijden Atletiekvereniging Texel houdt zon dag 9 oktober de jaarlijkse club kampioenschappen. Deze worden gehouden op de baan aan de Haf- felderweg in Den Burg en beginnen om 15.00 uur met de sprint voor pupillen. Op het programma verder onder meer balwerpen, hoogsprin gen, discuswerpen en diverse loopafstanden. De prijsuitreiking wordt rond 17.30 uur verwacht. gebruiksmogelijkheden er waren, maar die al snel terzijde was geschoven. Waerts wilde eerst nog veel vaker over de plannen zal worden gesproken, maar de andere partijen verklaarden pas in de raads- De week van... Olivier Schilling Reisadviseur begint voor zichzelf Reisbureau Arke in Den Burg gaat met ingang van 17 novem ber sluiten. Medewerker Addy van Tatenhove gaat verder als zelfstandig reisadviseur onder Holland International Reisbureau at Home. De sluiting van het reisbureau heeft meerdere redenen, vertelt Addy van Tatenhove. De Texelse is een bekend gezicht in de lokale reiswe reld. Ze deed ruim twintig jaar ervaring op bij Rabobank Reizen, Holland International en Arke. Dit betekent dat alle soorten reizen als vanouds op het eiland kunnen wor- weten welke plannen er voor dat vergadering van november een Olivier Schilling uit Den Hoorn gebouw zijn, voordat Texel 2010 verder praat over alle plannen. Wethouder Edo Kooiman had moei te zijn frustraties te verbergen. 'Het Arkewinkel in Parkstraat sluit besluit te nemen en niet al volgende houdt de komende week het den geboekt, desgewenst thuis of week. Of het voor die tijd nog tot weblog bij in de serie De week op het werk, op een tijdstip dat de een beschouwende vergadering komt, werd niet duidelijk. van... Hij is deelnemer aan de Texel-Banjul Challenge. vakantievragen bij haar terecht. Reisverzekeringen, vliegtickets en autohuur kan men via Addy van Tatenhove boeken. Voor deze per soonlijke service brengt ze niets extra's in rekening. Ze is bereik- klant dat zelf wenst. Ook 's avonds baar per telefoon, e-mail en krijgt en in het weekend kan men met een eigen website. Na alle fijne jaren die we met hem mochten beleven, hebben wij geheel onverwachts afscheid moeten nemen van mijn lieve man, onze vader en opa Renze Dirk Rozeboom Rennie 15 augustus 1932 t 4 oktober 2011 Annie Rozeboom - Rieswijk Peter en Jilliza Gerard en Henry Bernhardlaan 84 1791 XH Den Burg Rennie is overgebracht naar de Strandkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op vrijdag 7 oktober van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum. De uitvaartdienst zal worden gehouden op zaterdag 8 oktober om 13.30 uur in het uitvaartcentrum. Aansluitend zullen wij Rennie begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de Algemene begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Een lieve vriend is niet meer. Rennie Rozeboom We zullen hem missen. Onze gedachten gaan uit naar An, de kinderen en kleinkinderen. Mark en Aliët Nooit meer een pilsje van de tap. Nooit meer met de autootjes. Nooit meer een worstje. Lieve Rennie wat zullen we je missen. Marieke, Merlijn, Neis Imme Buurman Rozeboom Bedankt voor de mooie jaren en goede verzor ging en oppas. We zullen u missen. Johan, Neel en Snuitje Zo lief zo klein zomooi Dolbljj zijn w(j met de geboorte van onze kleine meid Fay 27 5eptemberQ0ll 3870 gram, 53 cm lang Marjjn Nelleke Vogelenzang 15 I79IEZ Den Burg Bedankt lieve mensen voor de vele kaarten in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Een fruitbak, bloemen, een grote plant, het was geweldig! Marie Oosterhof Jan Dirksoord 22 Den Burg

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3