UIT ladder! TEXELSE 11 COURANT Bankvoorzitter nam genoegen met lagere winst van Rijsseiberghe wint Regiocup Boek geeft fraai overzicht van oeuvre Annie de Graaf 7£X ELTOU M TAXITEXEL www.taxitexel.nl onze voordeelpas EEN BETER MILIEU... ...BEGINT BIJ JEZELF DINSDAG 11 OKTOBER 2011 Na een kort ziekbed is vrijdag Henk de Lugt overleden. De Lugt was 28 jaar voorzitter van Rabo bank Texel, leidde jarenlang een groot agrarisch bedrijf en was maatschappelijk op meerdere fronten actief. Bij zijn afscheid van de Rabobank in 1995 werd hij onderscheiden met de gou den medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De Lugt kwam al op jonge leeftijd in dienst van het agrarische en aardappelselectiebedrijf van zijn vader, waar hij in 1973 de leiding kreeg, die in 1989 door zijn zoons werd overgenomen. Een bedrijf, zeker in die tijd, voor Texelse begrippen van zeer grote omvang. In de beginperiode werkten er, afhankelijk van de tijd van het jaar, wel 35 mensen. Door de mechani satie nam dat later aanzienlijk af. Maar de voordracht voor het koninklijk goud maakte destijds melding van het goede sociale beleid dat De Lugt voerde om gedwongen werkloosheid te voor komen. Vanuit zijn bedrijf behar tigde hij als lid van de NAK (Neder landse Algemene Keuringsdienst) jarenlang de belangen van de Nederlandse pootgoedsector. In 1967 trad De Lugt toe tot het bestuur van de toen nog zelfstan dige Rabobank, waarvan hij in 1969 voorzitter werd. Als zodanig had hij van 1973 tot 1989 zitting had in het betuur van de kring Schagen. Zes jaar lang nam hij als afgevaardigde deel aan de centrale kringvergadering, het hoogste bestuurlijke orgaan van de Rabo- bank-organisatie. In zijn tijd maakte de Rabobank een ongekend sterke groei door, die zich voordeed in alle economische sectoren. Theo den Draak, die in 1968 in dienst trad van de bank, maakte hem van dichtbij mee. 'Een voorzitter met veel kwaliteiten en een grote inbreng. Integer en een goed luis teraar. Als er een moeilijke beslis sing moest worden genomen, dan wist hij met één opmerking de boel in de juiste richting te krijgen. Hij maakte, ook in zijn eigen bedrijf, de ontwikkeling van de mechanisatie mee en de intrede van de compu ter. Hij was één van de voorstan ders om daar in mee te gaan. Ook een voorzitter die zich er sterk voor maakte dat het bestuur zich niet meer met de dagelijkse leiding bemoeide, maar zich alleen met de grote lijnen bezig hield. En als het om kredietverlening ging, niet meer te kijken naar de hoed en de rand van de klant, maar dit zakelijk te benaderen. Daarbij verloor hij het coöperatieve gedachtegoed niet uit het oog. Elk jaar hadden we rooskleurige cijfers. Soms zelfs zodanig dat we ons afvroegen of we deze wel konden presenteren. De Lugt vroeg zich dan af of de rente niet iets omlaag kon. Mede op zijn aandrang hebben we bij financiering jarenlang geen afsluit- provisie in rekening gebracht. De Lugt nam graag met wat minder winst genoegen. Ook binnen de bank werd hij gewaardeerd. Hij maakte met iedereen een praatje en als hij binnenstapte, dan wist In memoriam men wie hij was. Ook bij landelijke vergaderingen werd zijn inbreng gewaardeerd.' Bij zijn afscheid in 1995 als voorzit ter memoreerde burgemeester Van Rappard hoe De Lugt prima had gefunctioneerd en dat zijn mentali teit en afkomst naadloos pasten bij de bank die diep geworteld is in de Texelse samenleving. 'De Lugt gaf gestalte aan lokaal beleid, gericht op de belangen van de leden', zei zijn opvolger Jan van Heerwaar den. Toenmalig directeur Leo Tim- mers prees de grote belangstelling voor de mens in het bedrijf en liet zich waarderend uit over diens gevoel voor humor en relativerings vermogen. De Lugts reactie op de huldeblijken was er een van lichte spot. 'Nu ik het allemaal hoor besef ik hoe ik mijzelf altijd heb onder schat.' Meer ernstig: 'Ik heb het niet gedaan omdat het moest, maar omdat het mocht.' De Lugt was ook op andere vlak ken maatschappelijk actief. In 1982 was hij nauw betrokken bij de oprichting van de stichting Samen Eén, die het verzorgings- en ver pleeghuis en bejaardenwoningen exploiteerde. Hij zat in de kerken raad van de NH Gemeente Den Burg en was charterlid (medeop richter) van Rotary Texel. Als zoda nig zat hij in meerdere commissies en zette hij zich in voor lokale, maar ook internationale zaken. Henk de Lugt werd 82 jaar. Adriaan van Rijsselberghe heeft zondag op het Tjeukemeer de Regiocup Noord voor slalomsur fers gewonnen. Hij was de beste in de laatste wedstrijd en steeg in het klassement van de tweede naar de eerste plaats. De deel nemers waren afkomstig uit Noord-Holland, Friesland, Gro ningen en Drenthe. De Texelaar moest er hard voor werken, want de wedstrijd in Fries land bestond uit maar liefst negen races, die bij een harde wind wer den gevaren. Dat gebeurde nog niet vaak eerder dit seizoen. Van de vijf wedstrijden werden er drie wegens een gebrek aan wind afge last. Van Rijsselberghe leverde een zware strijd met Adrie Keet, die tot zondag eerste stond, en Teade de Jong, die als derde geklasseerd was. Uiteindelijk ging het klasse ment op zijn kop en steeg Van Rijs selberghe naar de eerste plaats, schoof ook de Jong een plaatsje op en duikelde Keet van de eerste naar de derde plaats. Ook de andere Texelaars deden het prima. Meest opvallend was de prestatie van de 12-jarige Jacob Kooij, die bij de jongste jeugd de overwin ning greep en in het klassement naar de derde plaats steeg. Jeugd- surfer Peter Mulder deed niet mee, maar presteerde in de voorgaande wedstrijd zó goed, dat hij toch nog op de tweede plaats eindigde. Bas Mulder won in de Silverfleet (de klasse onder de Goldfleet) bij de senioren de derde prijs en legde ook in het klassement beslag op de derde plaats. Komend week einde doen Van Rijsselberghe en enkele andere Texelse windsurfers op het Lauwersmeer mee aan de Nederlandse kampioenschappen. Diner Cabaret 4-gangendiner incl. show €49,00. Donderdag 13 oktober -19.00 uur Zaterdag 15 oktober - 19.00 uur Dinsdag 18 oktober - Cabaret - 20.30 uur Klaas van der Eerden met "Breedbeeld" Zang, impro, dans, stand-up, piano, dwarsfluit, hip-hop, conference allemaal door 1 man met als doel de zaal te laten schudden op haar grondvesten! Entree €16,00 Donderdag 20 oktober - 17.00-20.00 uur Kindertheater Feestrestaurant - Kinderbuffet, voorstelling, limonade, all-in €17,50 Ter gelegenheid van haar negen tigste verjaardag verzamelden de kinderen van Annie de Graaf- Barhorst de door haar gemaak te schilderijen en publiceerden deze in een fraai vormgegeven boek. Annie de Graaf-Barhorst werd op 18 maart 1921 geboren als dochter van Clemens Barhorst en Hille- gonda Zoetelief. Dat ze al vroeg talentvol was, blijkt uit tekeningen die ze op de lagere school maakte. Daarvan is ook een aantal in het boek opgenomen. Annie trouwde in 1946 met Wim de Graaf en kreeg zeven kinderen. In 1963 verhuisde de familie naar Utrecht, waar Wim een eigen zaak begon. Na zijn pen sionering, in 1979, pakte Annie het schilderen weer op. Zonde noemenswaardige opleiding maakt ze sprekende schilderijen, hoofdzakelijk in olieverf. Ze expo seerde landschappen, bloemstille- vens en zeegezichten. Een groot deel van haar werk werd verzameld in het overzichtsboek, dat werd samengesteld door haar zoon Carel uit Nieuwegein, die het schilderen van zijn moeder heeft overgenomen. Doordat de schilde rijen door verschillende fotografen zijn gereproduceerd, laat de kwali teit van de kopieën wel eens te wensen over, maar het geheel geeft een mooi overzicht van het werk van de schilderes, die inmiddels woonachtig is in Zorgcentrum Hori zon in Broek op Langedijk. Een groot deel van de schilderijen is op Texel gemaakt, wat niet vreemd is, gezien de Texelse ach tergrond van de maker. Maar het boek bevat ook bloemstillevens (veelal van bruidsboeketten), zee gezichten en beelden van Utrecht en omstreken. Het 140 pagina's tellende boek werd in eigen beheer uitgegeven en is niet in de winkel te koop. Met TEXELTOURS naar concert of musical! 13-11-2011 de hitmusical Miss Saigon 11-12-2011 Holiday on Ice 18-12-2011 Ave Maria kerstconcert 08-01-2012 musical Wicked Compleet verzorgd arrangement met entreeticket, comfortabel busvervoer en overtocht! informatie of boekingen: 0222-315555 of info0texeltours.nl Deucespelers in masterstoernooi De twaalf beste clubspelers van het seizoen zullen de komende weken op de banen van tennis vereniging Deuce strijden om de Zilte Zaken Masters Cup. Voor dit masterstoernooi hebben zich zowel geroutineerde als ambi tieuze jonge spelers geplaatst. De deelnemende spelers zijn Ewoud Bakker, Simon Brand, Maurice de Groot, Thijs van Veen, Jesper Arkenbout, Jesper List, Lennart Witte, Ruben Kooijman, Dennis Beumkes, Robbert-jan Kleingeld, Duco Trap en Baruch Coutinho. Grote favoriet lijkt Ewoud Bakker, die met afstand de beste rating heeft en onlangs nog winnaar werd van het Tesseltoernooi. Maar de rest van de deelnemers zal zich zeker niet zonder slag of stoot ver zetten. Het toernooi wordt gespeeld in twee poules van 6 spelers, waarna de twee beste spelers uit iedere poule kruisfinales spelen. De finale wordt zondag 13 november gespeeld. De masters maken deel uit van de jaarlijkse Zilte Zaken Senioren met bus naar Ecomare In samenwerking met het natio naal park Duinen van Texel ver zorgt de SWOT dinsdag 8 november een busreis voor senioren naar de duinen en Eco- Herfstcompetitie, waaraan 60 ten nissers deelnemen. De winnaar van 2010, Robert Jalving, kan daarin door een gebroken sleutel been zijn titel niet verdedigen. De bus zal bos en duinen doorkrui sen en onderweg een stop maken op een plek waar de stilte van de natuur is te ervaren. Bij Ecomare zullen de nieuwe onderkomens van de zeehonden bekeken worden. Daarna volgt een korte lezing over de natuur in het nationaal park. De bus vertrekt om 12.30 uur en haalt de mensen in de dorpen op. Rond 17.00 uur worden de deelnemers weer terug gebracht. Deelname kost €10,- per persoon, kaarten zijn te verkrijgen bij de SWOT, tel. 312696. De tocht is ook geschikt voor deelnemers die gebruik maken van een rollator. WMO/ziekenvervoer Rolstoelvervoer Tel. 0222-315555 lm - 10% korting met

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 11