1EXBJVG&SCA.NL Zetje in de rug van Ouwe Sunderklaas' TEXELSE 2 COURANT 12 12 Club opgericht in De Cocksdorp Eigenaren vakantiepark Vredelust vieren feest Kamerkoor Artex op toernee DINSDAG 11 OKTOBER 2011 'Café Noir' in De Kroonprins Chansonnière Wilma Bakker, ook wel bekend als La Sirène, treedt zaterdag 15 en zondag 16 oktober op in eetcafé De Kroonprins in Oosterend. Op het programma staat haar programma Café Noir, een lofzang op het genre van de film noir. Begeleid door pianist Roberto Alfredo zingt ze nummers van grootheden als André Previn, Elmer Bernstein, Stefan Sond- heim, Tom Waits, Randy New man, Kander Ebb, Kurt Weill, Leonard Cohen, Fischer Roberts en John Barry. Deze worden afgewisseld met beel den uit de zwart-wit cinema van de jaren '40 en '50. De show begint om 19.00 uur en gaat vergezeld van een menu van drie gangen. Entree €37,50. Melkstal De familie Eelman houdt zater dag 22 oktober van 10.00 tot 16.00 uur open dag in de nieu we melkstal aan de Fanneweg nabij Oosterend. De nieuwe stal voldoet aan alle eisen voor milieu, duurzaamheid en dieren welzijn. Kerstmarkt Rond de Maartenskerk in Oos terend wordt zaterdag 17 december de jaarlijkse kerst markt gehouden. Tussen 16.00 en 20.00 uur worden etenswa ren en kerstartikelen aangebo den. Mindervaliden en ouderen zijn al om 15.00 uur welkom. Fotoexcursie Onder leiding van Kees Goede- gebure gaat zaterdag 15 okto ber bij de parkeerplaats aan de Nikadel in De Koog (ter hoogte van de karting) een fotoexcursie van start. De excursie duurt ongeveer twee uur, het thema is 'Herfstgroen in De Koog'. Voor meer informatie, tel. 06- 45610632. Kaarten maken Hannie Timmermans verzorgt van af 27 oktober een workshop kaar ten maken. Daarbij wordt gebruik gemaakt van verschillende tech nieken, zoals vouwen, borduren, en vlechten Er wordt daarbij onder meer gewerkt met kralen, stofjes en servetten. De workshop wordt om de twee weken gegeven aan de Commandeurssingel in Oude- schild. Voor inlichtingen en opgave, tel. 320848. opgerichte 12 12 Club Ouwe Sunderklaas in De Cocks dorp kan dit jaar rekenen op ondersteuning van de nieuwe 12 12 Club. Bart Boon, Gerrit Koorn, Wally van Beek en Esther Kuip, allemaal al jarenlang vaste speulers op 12 december, heb ben op eigen initiatief de krach ten gebundeld om het feest een duwtje in de rug te geven. Ouwe Sunderklaas doet het nog altijd goed in De Cocksdorp, al zijn er wat eerste voortekenen dat de animo niet onbeperkt is. De laatste twee jaar dook het aantal deelne mers bij de volwassenen onder de vijftig en het aantal voorstellingen dook onder de twintig, terwijl het aantal speulers en voorstellingen de afgelopen tien jaar gemiddeld boven de respectievelijk vijftig en twintig uitkwamen. De 12 12 Club (vernoemd naar 12 december) wil zich ervoor inzetten dat meer mensen gaan speulen. Volgens Koorn zullen daarvoor actief mensen benaderd worden. 'We denken daarbij vooral aan twintigers en dertigers die nu vaak al zitten te kijken. Zij hebben de toekomst.' Donderdag 20 novem ber staat de 12 12 Club op de herfstmarkt in de Kikkertstraat om Gollards 'Annie, wat vind jij er nou van?' Dat moest ik de laatste dagen veelvuldig horen. Want ja, tegen woordig moeten we allemaal zo nodig iets vinden. Zelfs voetbal lers. Je wordt er gek van. Ik vind dit en ik vind dat. 'Ze vinden van alles, behalve hun verstand. Of het net', zegt mijn liefste manne tje. En waar ging het nou om? 'Wat vind jij erger, An, dat van Cuby of dat van Rob de Nijs?' Bijna even oud. De één is dood, de ander bijna vader. Nou ja, dat van Rob vind ik eigenlijk erger. Als het kind geboren wordt, als, is de gemiddelde leeftijd van paps en mams 56 jaar. Het boek: 'Hoe voed ik een wees op?', is uitver kocht! Dat zullen ze dus héél vaak krijgen..! 'Mag opa Rob een stukje worst, Malle Babbe?' 'Nou, het is mijn vader hoor en die mag geen worst van z'n ex'. Tja, en Cuby, dat is me ook wat. Annie heeft hem vaak bewonderd in Sarrasa- ni. Geweldig. Vooral als ze Apple- knockers Flophouse zongen. Waar het over ging? Geen idee! Zij ook niet. Maar weet je wat nou het rotte is? Geïnspireerd door de komst van Willeke Alberti op ons eiland kreeg ik een idee. Zoals u weet heeft Willeke een spetterend COLUMN optreden verzorgd in het bejaar denhuis. En het was ook nog eens georganiseerd door het particulie re initiatief. En daar is Annie een warm voorstander van. Of het nou gaat om het ophogen van een bospad of de komst van Willeke: grandioos! Doen! Afijn, ik was bezig met een revival van Cuby the Blizzards op Texel. Ook zij zouden het bejaardenhuis aan doen en daar zouden dan opna mes worden gemaakt voor hun nieuwe live CD: 'Groeten uit Gol lards'. Maar dat is er helaas niet van gekomen omdat Cuby is gaan hemelen. Die zit nu lekker bij Her man Brood. Een goed alternatief had ik alleen in die spleettandfi- guur, maar ja, die moet zo nodig vader worden, dus die staat op scherp. Die komt het eiland niet op. Stel je voor! Dat gedoe met die ambulance. En nu? Moeten we het doen met Bonny? Of met Anneke? Voorlopig maar even hopen dat Sinterklaas niet dood gaat of, nog erger, vader wordt. Maar in ieder geval: ik vind het maar niks! Annie@texelsecourant.nl Ouwe Sunderklaas bij de dorpsge noten onder de aandacht te bren gen en op donderdag 10 november houdt de club een informatieavond in het Eierlandsche Huis. Boon: 'We gaan anderen niet vertellen wat ze moet spelen, dat bedenken ze zelf maar, maar we kunnen wel allerlei tips en adviezen over het speulen geven.' De 12 12 Club wil ook bemiddelen tussen Cocksdorpers die plek vrij in de huiskamer hebben en ande ren die willen kijken. Niet iedereen weet volgens de vier altijd een plek in de huiskamers te vinden, terwijl zij tijdens het speulen soms in huiskamers komen waar maar een Begeleiden gemeentezang In de Lutherse kerk aan de Wezenstraat in Den Helder wordt donderdag 3 november een proef les gegeven door Elina Keijzer, bedoeld voor mensen die zich willen bekwamen in het begelei den van de gemeentezang. De proefles markeert het begin van een cursus van tien lessen, die om de veertien dagen worden gegeven. Het tweestemmig kunnen spelen van een liedzetting op piano, keyboard of orgel is voldoende om deze cursus te kunnen volgen. Keijzer studeerde blokfluit, orgel en kerkmuziek aan het Sweelinck Con servatorium in Amsterdam en koor directie aan het conservatorium van Alkmaar. Zij is werkzaam als cantor organist bij de doopsgezinde Ruim 150 eigenaren van een vakan- het eerste uur. Beheerders Bettina wacht door Abraham en Sara, met tiehuis op Vredelust vierden zater- Nooij en Peter Wetsteen hadden spandoek en een lekker glaasje, dag het vijftigjarig bestaan van het een feestelijke dag georganiseerd, park. Onder hen ook eigenaren van Bij de vuurtoren werden ze opge- iFotonar* Een uitgebreider overzicht nementen, workshops en is te vinden in de gratis Vakantie krant, die over het hele eiland te verkrijgen is, en via www.texelagen- da.nl. Dinsdag 11 oktober Vanaf 13.00 uur haalt Rotary Texel op het hele eiland gebruikte kleding op voor het goede doel. De FNV Vrouwen komen vanaf 20.00 uur bijeen in De Poort aan de Elemert in Den Burg. Op de agenda staat een praatavond. Voorstellingen Cinema Texel: 20.15 Johnny English Reborn; 20.30 Bende van Oss. Woensdag 12 oktober Tijdens de inloopochtend van het servicepunt van De Waal verzorgt Monique Dubois een workshop man dalatekenen. Aanvang 10.00 uur. hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 11 okt. 8.55 en 21.36 u. Woe. 12 okt. 9.14 en 21.50 u. Don. 13 okt. 9.55 en 22.10u. Vrij. 14 okt. 10.14 en 22.25 u. Zat. 15 okt. 10.44 en 22.55 u. Zon. 16 okt. 11.20 en 23.30 u. Ma. 17 okt. 11.40 en 23.44 u. Woensdag 12 oktober volle maan, vrij dag 14 oktober springtij. Zondag 16 oktober zon op 8.08 uur, onder 18.44 uur. TEXELSE COURANT LANGEVELD paar mensen zitten te kijken. 'En het speult toch een stuk leuker als je met een volle huiskamer te maken hebt', aldus Kuip. De Cock sdorp is het enige dorp op het eiland waar Ouwe Sunderklaas zich nog steeds traditioneel in de huiskamers voltrekt. De vier hadden zich aanvankelijk de Vereniging Vrienden van Ouwe Sunderklaas willen noemen, maar het werd uiteindelijk de 12 12 Club. Meespelend argument daarbij was dat Koorn het e-mailadres 1212@texel.com te pakkenhad gekregen. Volgens Van Beek heeft Ouwe Sunderklaas eens in de zoveel tijd een boost nodig om te blijven zoals het is en is het nu tijd om zo'n zetje in de rug te geven. Dat gebeurt in overleg met de buurtvereniging van De Cocksdorp die Ouwe Sunderklaas jaarlijks organiseert. Volgens de vier wordt belangstellenden tijdens de herfst markt letterlijk een worst voorge houden. 'Die dag gaan we brood jes worst verkopen.' Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Pip Barnard Buiten werktijd: Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €86,55 €84,15 Bij verzending naa portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken vi afloop van de abonnementsperiode In de centrale hal van het Gemini Ziekenhuis in Den Helder is van 10.00 tot 16.00 uur een informatie stand te vinden van de Reumapa tiëntenvereniging. In café De Kroonprins aan de Kerk straat in Oosterend begint om 19.00 uur een Waddendiner in samenwer king met fotograaf Pieter de Vries. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur de maandelijkse raadsvergadering. Gerrit Gerrits verzorgt in de biblio theek aan de Drijverstraat een lezing over het bezoek dat Napoleon 200 jaar geleden aan Texel bracht. Aan vang 20.00 uur. Bij Jan en Paula Brouwer in het Olijf blad aan de Weverstraat 60 in Den Burg begint om 20.00 uur een Bijbel studie. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Lion King 3D NL; 13.45 Bennie Stout; 16.00 Bennie Stout; 16.15 Lion King 3D NL; 20.15 Johnny English Reborn; 20.30 Bende van Oss. Donderdag 13 oktober Gelein Jansen verzorgt voor de ANBO een lezing over de historie van Midden-Eierland en dialect. Locatie: hotel De Kievit in Eierland, aanvang 15.15 uur. In het filmhuis van café De Kroon prins aan de Kerkstraat in Oosterend begint om 21.00 uur een voorstelling Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 +Melancholia; 20.30 All Stars 2: Old Stars. Vrijdag 14 oktober In dorpshuis De Hof in De Koog beginnen om 19.00 uur de open Texelse bridgekampioenschappen. Den Burg beleeft de eerste dag van het festival Texel Blues met vanaf 22.00 uur optredens in bijna alle TESO Voorstellingen Cinema Texel: 21.30 All Stars 2: Old Stars; 21.45 Johnny English Reborn; 15.30 Johnny English Reborn; 16.00 All Stars 2: Old Stars; 18.45 All Stars 2 Old Stars; 19.00 De Bende van Oss. In verband met de te verwachten drukte zet TESO rond het weekend een extra boot in. Zo wordt vrijdag tussen 9.30 en 20.00 een halfuurs- dienst onderhouden. Zaterdag en maandag is dat het geval van 9.30 tot 16.00 uur. Vrijdag moeten auto mobilisten rekening houden met wachttijden tot een half uur. Meer informatie tel. 369600 of www.teso. Scouting Texel haalt donderdag oud papier op in de wijk Kogerstraat, Boogerd, Willem van Beierenstraat, Jonkerstraat, De Zes, Schoonoord singel, Wagenmakerstraat, Witte Kruislaan. gemeente in Zaandam. De proefles wordt gegeven van 19.45 tot 21.15 uur, deelname is gratis. Aanmelden kan via Triade. Collecte MS Fonds Het Nationaal MS Fonds houdt van 21 tot en met 26 november de jaar lijkse collecte. Het fonds is uitslui tend afhankelijk van giften van par ticulieren, waarbij de jaarlijkse collecte de belangrijkste bron van inkomsten vormt. Om de collecte te laten slagen, is het fonds op zoek naar collectanten. Informatie is te vinden op www.nationaalms- fonds.nl. Computercursus In samenwerking met SeniorWeb verzorgt Ouderenbond ANBO de komende tijd computercursussen e-mail, internet en internetbankie- Het kamerkoor van Artex treedt zaterdag 15 en zondag 16 okto ber op tijdens eucharistievierin gen in Schagen en Haarlem. In beide kerken staat de Missa Fes- tiva van de Belgische componist Flor Peeters op het programma, volgens velen zijn meest karakteris tieke vocale werk. De Missa Festiva is een bijzonder klankrijke mis, geschreven naar aanleiding van de bevrijding in 1945. Peeters leefde van 1903 tot 1986 en was werk zaam als organist in de kathedraal van Mechelen en leraar aan het conservatorium van Gent. Het werk werd in juni 2010 door het kamer koor van Artex uitgevoerd in de RK- kerk van Den Burg. Daarna bracht ren. Deze gaan maandag 24 okto ber (Windows XP) en dinsdag 25 oktober (Windows 7) van start. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor meer informatie en opgave, tel. 313561. het koor samen met sopraan Saskia Eelman Hör' mein Biten van Felix Mendelssohn. Beide uitvoeringen werden zo goed ontvangen, dat uitnodigingen volgden deze ook in de Sint Christoforus in Schagen en de Sint Bavo in Haarlem uit te voe ren. Hoewel het kamerkoor geen kerkkoor is, is het voor zowel zan gers als dirigent een bijzondere ervaring de mis te mogen zingen in een liturgische viering. Tijdens de communie zingt het koor Hör' mein Biten, met Saskia Eelman als solist. In beide kerken wordt het koor begeleid door de vaste organisten, Tjeerd van der Ploeg in Schagen en Ton van Eek in Haarlem. Dirigent Dyo Wassink, organist van huis uit, verheugt zich erop dat de mis bege leid zal worden op orgels uit de Romantiek, daar deze zeer geschikt zijn voor de muziek van Peeters en Mendelssohn. De viering in Schagen begin zater dag 15 oktober om 19.00 uur, de viering in de Sint Bavo om 10.00

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2