TEXELSE 9 COURANT Lintjes voor familie De Vries bij Judofeest Tiende toernooi G-judo kent waardige afsluiting Goed spelend Tevoko verliest Tevoko laat punten liggen Jeugd Mareis oppermachtig Lintjes De Vries Henk en Inger de Vries kregen de koninklijke onderscheiding niet alleen voor het organiseren van het Judofeest. Ze zijn op meer fronten maatschappelijk actief. Henk de Vries, in het dagelijks leven rector van de OSG, geeft sinds 1993 op zaterdagochtend judolessen aan Texelaars met een verstandelijke handicap, sinds 1994 is hij bestuurslid van de Texelse Sportraad en sinds 1996 is hij betrokken bij de twee jaarlijkse Knippenberg Memorial, waarbij 's nachts van Hoek van Holland (sinds 2008 Vlaardingen) naar Den Helder en Texel wordt gelopen. De Vries is één van de regelaars van het estafetteteam van de OSG dat sinds 1996 trouw aan de hardloopwedstrijd mee doet. De wedstrijd is vernoemd naar oud-docent en ultraloper Jan Knippenberg die in 1995 overleed. Voordat hij op Texel kwam, was De Vries trainer bij Judo Vereniging IJsselmeer in Lelystad. Inger de Vries was van 1994 tot 2002 secretaris van KTF en sinds 1993 is zij lid van het fanfare corps. Daarvoor musiceerde ze minstens 18 jaar bij een andere vereniging elders in Noord-Hol land. Hun kinderen Maaike, Hid- de en Sjoerd speelden een rol bij de toekenning van de koninklijke onderscheidingen. Of ze nog een keer naar de mat in het midden van de zaal wilden komen. Henk en Inger de Vries waren er amper gearriveerd toen tot hun verrassing burgemeester Francine Giskes, voorzien van ambtsketen, uit het publiek opdook met een aantal decora- Te midden van alle deelnemers, bondsscheidsrechters, begeleiders en vrijwilligers van het tiende en begonnen met een gezamenlijke warming up onder leiding van Catharina Witte van Sportschool Texel, waarna in verschillende pou les op vijf matten de wedstrijden plaatsvonden. Tussen de middag was er een optreden van de Small Buzz. Texelaars Sander Zijm en Wout Legierse wonnen de eerste prijs in hun klassen. Tweede plaatsen waren er voor Cor Drijver en Joey Hooger- dijk. Stefan Dupon en Christina Keij- laatste Judofeest in sporthal Ons Genoegen werden Henk en Inger de Vries, al tien jaar de organisatoren van het toernooi, koninklijk onder scheiden en benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Het waren niet de enige onderschei dingen voor de twee die voor de laatste keer het Judofeest voor judoka's met een verstandelijke handicap hadden georganiseerd. Kort voor de uitreiking van het lintje was het echtpaar De Vries al benoemd tot lid van verdienste bij Judo Bond Nederland en in de och tend kreeg Henk de Vries een gou den G-speld van de Stichting G- sport. Tijdens de bekendmaking van de koninklijke onderscheiding klonk in de zaal en vanaf de tribunes een luid applaus. Een andere beloning was dat het toernooi goed verliep. Circa 180 G- judoka's van clubs uit twintig plaat sen in het land verschenen zater dagochtend op de mat. De judoka's ser werden derde. Mark Westerla- ken en Mark van der Vliet traden, bijgestaan door Sjoerd de Vries, op als coach van de Texelse G-judo- ka's en zij lieten weten zeer tevreden te zijn over de prestaties. Marijke Zijm en Robbin van der Ster konden door blessures niet judoën, maar zij waren wel als vrijwilliger van de par tij. De bondscheidsrechters, die al jarenlang graag naar het toernooi komen, werden in het kader van de Week van de Scheidsrechter alle maal van een bloemetje op de revers voorzien. Volgens De Vries waren ze blij met de extra waardering voor hun inzet. Burgemeester Giskes hielp na de uitreiking van de lintjes op alle matten mee bij het uitreiken van de prijzen. Er stond voor alle deelnemers een beker klaar. Voor Henk en Inger de Vries leverde het laatste toernooi een dubbel gevoel op. Aan de ene kant was het jammer om te stoppen, maar aan de De koninklijk onderscheiden Henk en Inger de Vn'es met familie. Boven vlnn Sjoerd de Vries, Maaike de Vries en Roos Bunskoek. Midden: Inger de Vries, Ruud Pelser en Hidde de Vries. Onder: Henk de Vries met kleinkinderen Steijn en Robin. De vrouw en dochter van Sjoerd (Rosa en Fleur) ontbreken op de foto. andere kant was het mooi na tien jaar en konden ze het laatste toer nooi meer dan geslaagd noemen. De Vries liet weten dat de financiën ook een belangrijke rol speelden bij hun besluit. 'We voorzagen dat we kosten zouden gaan maken. We hebben het dit jaar gered met geld dat in het Jilske Fonds zat en spon soring waarbij Shima heeft gehol pen, maar het houdt een keer op.' In het Jilske Fonds zaten nog donaties van Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind, de Johan Cruyff Foundation en geld dat De Vries verdiende met een boek met zelfge schreven judichtjes. De Jilske Trofee, vernoemd naar een overleden nicht van de familie De Vries, die jaarlijks naar de sporter met de opmerkelijkste prestatie gaat, werd gewonnen door Christina Keijser. Zij had twee zware aange zichtsoperaties achter de rug in het Erasmus Medisch Centrum en er wacht nog een derde operatie, maar ze deed toch volop mee aan het Judofeest. Na afloop liep ze zo trots als een pauw met de beker door de zaal. Ondanks goed spel is het eerste damesteam van volleybalvereni ging Tevoko er zaterdag niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen Zaanstad 2, de kampioen van vorig seizoen, te winnen. In de Zaan werd het 3-1 voor de thuis ploeg. Tevoko begon zwak en stond bin nen in een mum van tijd met 8-2 achter. Maar daarna ging het draai en en dankzij de slimme opslagen van Joannie Schaapman en uitste kend blokkeren kwamen de Texel se dames sterk terug en kwamen ze zelfs op voorsprong. Ze speel den scherp en lieten zich ook bij tactische ballen niet zomaar ver rassen. Met goed spel won Tevoko de eerste set met 20-25. Ook in de tweede set ging de strijd lange tijd gelijk op. Halverwege pakte Zaanstad echter met enkele snoeiharde aanvallen over rechts een kleine voorsprong. Tevoko bleef goed spelen en veroverde ook nog menig punt, maar Zaan stad gaf de voorsprong niet meer weg (25-20). De derde set gaf een soortgelijk beeld te zien, waarbij veel lange rally's werden gespeeld, harde aanvallen werden afgewis seld door tactische ballen en de punten over en weer werden gemaakt. Bij de stand 23-24 had Tevoko het kunnen afmaken, maar Zaanstad kwam terug, waarna twee slordige fouten - net als vori ge week - een einde aan de set maakten (28-26). In de vierde set was het met het Texelse verzet gedaan. Tevoko speelde ongeconcentreerd, maak te veel fouten en stond daardoor al snel op een niet meer te overbrug gen achterstand. Het werd uitein delijk zelfs 25-8. Tevoko staat na deze wedstrijd met zeven punten uit drie wedstrij den in de middenmoot. Bridgers houden kampioenschappen Tweeënzeventig paren, waarvan meer dan de helft afkomstig van de overkant, strijden vrijdag 14 en zaterdag 15 oktober in dorpshuis De Hof in De Koog om de open Texelse bridgekampioenschappen. Deze worden georganiseerd door bridgeclub Groot Slem. Er wordt gespeeld over drie ron des. De eerste begint vrijdag om 19.00 uur, de tweede zaterdag om 13.30 uur en de derde en laatste zaterdag om 19.00 uur. Direct na afloop, rond 23.00 uur, worden de prijzen uitgereikt. Hoofdprijs is een reis naar Toscane. In totaal zijn veertig prijzen te winnen, waaron der enkele Texelse wollen dekbed den. De wedstrijden staan onder leiding van bondsscheidsrechters Chris Golverdingen en Bert den Besten. De heren van volleybalvereni ging Tevoko hebben zaterdag in Enkhuizen de kans laten liggen hun positie op de ranglijst te verbeteren. Tegen Madjoe 3 werd een onnodige nederlaag (3-1) geleden. Hoewel Madjoe aanvankelijk een voorsprong nam, kantelde het wedstrijdbeeld halverwege de eer ste set in het voordeel van Tevoko. Door een goed verzorgde passing kon spelverdeler Berry Koning zijn set-ups zowel in het midden als op de buitenaanval goed kwijt en met 15-25 leek er geen vuiltje aan de lucht. De tweede set ging gelijk op, maar Madjoe, dat verbaal zeer aanwezig was, begon wat meer aanvallend weerwerk te geven. Toch had Tevoko de kansen nog in eigen hand. Door wat onnodige foutjes op het einde van de set werd deze echter met 26-24 als nog weggegeven. Dit leek Tevoko mentaal een flinke tik te geven. Het spel werd rom melig en het team kwam niet meer aan aanvallen toe. Madjoe kon zich heerlijk uitleven en met 25-11 was het verschil duidelijk. Het enige lichtpuntje in deze derde set was het debuut van Ewoud Bakker. In de vierde set kwam Tevoko goed terug. De spelers hadden het geloof in eigen kunnen weer terug en de aanvallers wisten weer te scoren. Na een snelle voorsprong zag Tevoko Madjoe bij 13-13 langszij komen en uitlopen, maar vond de veerkracht om terug te komen tot 22-22. Helaas ontbrak op het beslissende moment de gogme (spelinzicht) en nauwkeurigheid om de set binnen te slepen. Madjoe kon hiervan dankbaar profiteren en won de set en daarmee de wedstrijd met 25- 22. Uitslagen overige teams: MBSOV MB1-Tevoko MB1 0-4; MBSOV D4-Tevoko D3 0-4; MBSOV H4-Tevoko H2 0-4; Polisport D1 -Tevoko D41 -3; Volley 85 D2-Tevoko D5 4-0; Simokos MA2-Tevoko MA1 4-0; Smash 68 D1-Tevoko D2 0-4. Zonder de geblesseerde Jorik Heijenk heeft het jeugdteam U18 van basketbal vereniging De Mareis zondag in Purme- rend een overwinning van 17- 87 behaald op Early Bird. Doordat De Mareis in een nieuwe klasse speelt, zijn de tegenstan ders nog onbekend. Ook Early Bird, de basketballers van Pur- merend, waren dus nieuw. Coach Heijenk gaf de spelers voor de wedstrijd de opdracht om eerst 'vol te spelen', zodat later even tueel de tactiek kon worden aan gepast. De startende vijf, met center Joost Venneker, hadden de opdracht goed begrepen. Ear ly Bird kon alleen in het begin even bijblijven. Het eerste kwart werd met 7-18 gewonnen. Ook in het tweede kwart werd lekker doorgespeeld en de ruststand werd 9-43. Met name door het harde werken van Michael Bouthoorn, het onder steunende werk van Casper Dros en de vele steals van Aron Blaauboer en Max Hendriks was de wedstrijd een genot om naar te kijken. Met name Max Hen driks was op dreef en met 23 punten één van de topscorers. In de verdediging werd hard gewerkt door Sjoerd Jan de Lugt en Den nis Weijers. Omdat het puntenverschil groot genoeg was, gaf coach Heijenk de opdracht rond te passen. Dat viel niet mee en er werd met regelmaat balverlies geleden. Daar zal komende trainingen op geoefend moeten worden. Komend weekend speelt De Mareis een thuiswedstrijd tegen Rebound. Deze begint om 16.30 uur. Scores: Joost Venneker (23), Max Hen driks (23), Aron Blauboer (12), Michael Bouthoorn (10), Sjoerd Jan de Lugt (10), Casper Dros (8), Dennis Weijers (1). Nieuw seizoen Bos en Duincross Bij Bos en Duin aan de Bakken- weg nabij Den Hoorn houdt de atletiekvereniging zondag 16 oktober de eerste Bos en Duin cross van het nieuwe seizoen. Net als vorig jaar is voor deze eer ste cross een langer parcours uit gezet dan voor de volgende cros sen. Het parcours is 5350 meter lang en kan één, twee of drie keer worden gelopen. Drie ronden is tien Engelse mijlen. De jeugd tot en met 16 jaar loopt 2900 meter, de jeugd tot en met 12 jaar 1000. Er worden acht lopen gehouden, de beste vijf tellen mee voor het klas sement. Herfstweer bij maandwedstrijd De maandwedstrijd van de golf club werd geteisterd door herfstweer. Daar moesten de spelers even aan wennen en de scores waren navenant. De golfers die als eerste waren gestart, hielden het nog droog, maar de laatste flight kwam in de stromende regen binnen. Tijdens de wedstrijd stak er een felle wind op, wat het resultaat niet ten goed kwam. Uiteindelijk eindigde Ger- brand Zoetelief op de eerste plaats, met een netto score van 71 slagen. De longest drives werden geslagen door Antoine Kersten en Lise van Zuilekom, de neary's waren voor Gerdi Reijers en Hans de Beer. Uitslagen: Categorie 1 - I.Gerbrand Zoetelief, 71 slagen netto; 2.Mike van der Haas 74; 3.Hans de Beer 75. Categorie 2 - I.Leo Saai, 33 stablefordpunten; 2.Martin Sieb- beles, 33; 3.Maricus van de Wetering, 31. Categorie 3 - 1-Jos Bosma, 37 stableford punten; 2.Sjoerd Koopman, 33; 3.Dirk Hoogendijk, 31. Wooncorporatie Woontij wordt door zijn maatschappelijke en zakelijke relaties als sympa thiek, sociaal en betrouwbaar gezien. Dat bleek uit een onder zoek dat woensdag tijdens de Woontijdag in Stayokay werd gepresenteerd. Gemiddeld gaven belanghebben den Woontij een 7,6 voor zijn repu tatie, iets hoger dan medewerkers en commissarissen zelf oordeel den (7,5). Bij de relaties uit Den Helder scoorde Woontij zelfs nog iets hoger dan op Texel. In Den Helder werden hogere punten gegeven voor de aspecten beschei den en transparant, op Texel voor modern en toonaangevend. De Woontijdag had het thema 'de Bij de volgende lopen is het par cours 2900 meter lang. Er wordt gestreden in verschillende leef tijdscategorieën. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur, de jeugd gaat om 11.00 uur van start, de senioren rond 11.15 uur. Deelname kost €3,- per keer of €18,- voor de hele serie. Jeugdlopers en leden van de vereniging betalen minder. De vol gende boscrossen worden gehou den op 16 en 30 oktober, 13 en 27 november en 11 december. Nico Vos wint jeu de boulestoernooi Nico Vos heeft zaterdag het ledentoernooi van jeu de bou- lesclub Den Burg gewonnen. Dit vierde en laatste toernooi van het jaar wordt ook wel het Vistoer- nooi genoemd, omdat de deelne mers halverwege worden getrak teerd op gebakken vis. Tegen die tijd hadden de spelers er al twee partijen opzitten, maar er ook nog twee te gaan. Na de middag barst te de strijd in alle hevigheid los. Na drie partijen waren er zeven spe lers die kans maakten op de eerste plaats, na de vierde en beslissende partij, waren er vier spelers over die alles hadden gewonnen. Van hen had Vos de meeste punten. Tweede werd Gerard Schraag, Diny Vos en Diana Vermeulen-Kardijk deelden de derde plaats. Uitslagen: 1 .Nico Vos, 111 punten; 2.Gerard Schraag, 109; 3.Diny Vos Diana Vermeulen-Kar dijk, 105. kern van de zaak'. Woningcorpora ties worden door regelgeving, fis cale maatregelen en economische omstandigheden gedwongen zich weer meer te richten op kerntaken. Dat zijn de ontwikkeling en exploi tatie van huurwoningen tot €652,52 voor huishoudens met een inko men tot €33.614,-, en exploitatie van maatschappelijk vastgoed. Tij dens workshops konden belang hebbenden meepraten over deze taken en thema's als duurzaam heid en krimp. De komende tijd worden belanghebbenden in de gelegenheid gesteld om mee te denken en praten over het beleid van Woontij voor de periode 2012- 2014. Meer informatie is te vinden op www.woontij.nl. Woontij beoordeeld als sympathiek

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 9