De Koog dompelt Sint Boys onder in rouw Roze rozen voor beginnende atleten Tevoko drukt niet door TEXELSE 11 COURANT 'Beheer Waddenzee als internationaal gebied' Adriaan van Rijsselberghe wint NK Met voor iedereen een roze roos wachtte bestuurslid Arco Garritsen van Atletiekvereniging Texel de twin tig deelnemers aan Start to Run op. Deze beginnende atleten deden zaterdagochtend in de Dennen een loop over 3 kilometer. Dat was de Voor de derde keer in het nog prille seizoen heeft het heren team van volleybalvereniging Tevoko zich de kaas van het brood laten eten. In de thuiswed strijd tegen Dinto3 was een 2-1 voorsprong in sets niet genoeg voor de uiteindelijke zege. Net als eerder tegen Wham Wham en Madjoe3 had Tevoko zaterdag in Ons Genoegen de winst in zicht. Met Walter Oskam in de basis speelde de thuisploeg de eerste voltooiing van een cursus, waarin trainer Wolbert Broere hen in zes weken tijd de theoretische en prakti sche beginselen van het duurlopen bijbracht. Met succes, en op een plezierige manier kennelijk, want de meesten hebben zich inmiddels drie sets een degelijke en vaste partij. De passing was in orde waardoor de sterke Texelse aanval het verschil kon maken. Dit kwam al snel tot uiting in de eerste door gang, die de eilandbewoners met duidelijke cijfers opeisten: 25-19. In de tweede set bood Dinto bedui dend meer weerstand, mede door de snelle middenaanval waar Tevo ko weinig vat op had. Desondanks bleef ook de aanval, gevoed door spelverdeler Berry Koning, goed scoren. Het dubbeltje viel echter net de verkeerde kant op (27-29). aangemeld voor een vervolgcursus, waarin ze worden klaargestoomd voor deelname aan de Halve Mara thon van De Waal. Bedoeling is dat ze op zaterdag 10 maart in staat zijn om 5 of zelfs 10 kilometer achter elkaar hard te lopen, ifoiojoopnommetst Daarna leek Tevoko definitief orde op zaken te stellen. Met een sterke service werd het verschil gemaakt (25-19). Extra cachet aan de set winst werd gegeven door de voor het thuispubliek debuterende Ewoud Bakker die zijn eerste vier ballen keihard op de grond van Dinto wist te slaan. Helaas stapte Tevoko daana in de bekende val. Het leek erop dat de ploeg tevreden was met twee pun ten, want alles waarop deze voor sprong was gebaseerd, viel weg. De passing, de goede aanvallen en services werden uit of in het net geslagen. Coach Jitze Beintema trachtte nog met diverse time-outs Verslagenheid bij keeper en verde digers van Sint Boys, nadat ze opnieuw een doelpunt van SV De Koog om de horen hebben gekre gen. Op het veld aan de Boodtlaan werd het 4-1 voor de thuisploeg, die na een veelbelovende competi tiestart de afgelopen twee wed strijden had verloren, maar zondag prima speelde. Alle doelpunten vielen in de tweede helft, binnen een tijdsbestek van twintig minu ten. Fotiquie Camara was twee Herfstmarkt In De Waal wordt zondag 23 oktober de jaarlijkse herfstmarkt gehouden. De inwoners van het dorp verko pen dan allerlei spullen zoals speel goed, kleding, rommeltjes en boe ken. Ook de tuinclub is present met vogelvoederattributen, tuin- bladen en. De markt duurt van 11.00 tot 15.00 uur en wordt gehouden op het Hogereind en Vermaningspad. Deze straten wor den afgesloten voor het verkeer. Als het weer daartoe noodzaakt, wordt de markt verplaatst naar het dorpshuis. Waalders met een gara ge of schuurtje verkopen, ook bij slecht weer, hun spullen in of bij hun huis. Parkeren kan langs de Bomendiek, de Langwaal (tegen over het dorpshuis) en bij de fami lie Van der Haas aan de Oosteren- derweg de bezieling terug te krijgen, doch het kaarsje ging zielloos uit. Met toch vrij beschamende cijfers (15-25 en 7-15) gingen de vierde en vijfde set naar Dinto en zocht Tevoko de douches op met het gevoel dat er wederom met punten was gemorst. Uitslagen overige teams: Tevoko D4-MBSOV D4 4-0; Tevoko MB1 - The Serve MB1 1-3; Tevoko H2-MBSOV H31 -3; Tevoko D3-VCJ 94 D2 3-1Tevoko DINSDAG 18 OKTOBER 2011 Werk aan de weg in Den Helder Verkeer van en naar de boot kan in Den Helder hinder ondervin den van onderhoudswerkzaam heden aan de N250. Van maan dag 24 oktober tot en met vrijdag 16 december wordt gewerkt aan het deel tussen de kruising met Willemsoord en de opstelbanen voor de auto's naar de Texelse boot. Er zijn omleidingsroutes. Om de oversteek naar Willemsoord veiliger te maken, wordt bij de krui sing Weststraat/Willemsoord een oversteekplaats aangelegd. Hierbij wordt de oversteekplaats opge deeld in twee kleinere delen via een middeneiland en wordt de rij baan verbreed. Bij de kruising van de Weststraat/TESO-terrein zal op alle toeritten naar de kruising een extra strook voor linksafslaand ver keer aangelegd worden, om de doorstroming van het verkeer te bevorderen. Van 31 oktober tot en met 16 december worden er werkzaamhe den verricht aan het parkeerterrein van het TESO-terrein vanaf de krui sing met de Weststraat tot en met de opstelstroken voor de veerpont Texel. Het verkeer kan langs de werkzaamheden rijden. keer trefzeker, Bennie Bakkenes benutte een strafschop en het laat ste werd gescoord door Bart-Jan Grisnigt. Een kleine smet op het blazoen was de tegentreffer, die in blessuretijd viel. De ploeg van trai ner Jan Loew steeg dankzij deze zege naar de vierde plaats. Op zes punten van koploper ZDH, maar met nog één duel extra voor de boeg. Komende zondag spelen de Kogers in de strijd om de districts beker tegen De Rijp, dat één klasse hoger uitkomt. De wedstrijd wordt gespeeld in De Rijp. IFoto Willem Sengersl Slimme meter op Radio Texel Wijkie van den Berg sprak voor haar programma Even bijpraten met... van Radio Texel donderdag met Pieter de Vries van de gemeen te Texel en Caren Nietske van Lian- der over de slimmer meter. De uit zending is terug te luisteren via de site van de lokale omroep, www. radiotexel.nl. René Hoep derde open NK Kevers Rene Hoep uit De Koog heeft bij het Open Nederlands Kampioen schap Kevers zaterdag een der de plaats behaald. De auto crosswedstrijd, georganiseerd door autocross organisatie EZHACO, vond plaats in het Bra bantse Wijk en Aalburg vlak bij Den Bosch. Een kleine twintig opgevoerde Volkswagen Kevers uit heel Neder land hadden zich aangemeld. Ondanks de vele regen van afgelo pen periode lag de baan er niet slecht bij, al kregen de wagens tij dens de eerste manche weinig grip op de gladde baan. In de tweede en derde manche droogde de baan op en liepen de snelhe den flink op. Hoep eindigde res pectievelijk als derde en vierde, goed voor een vierde startplek in de finale. In deze finale ging het er hard aan toe. Flinke gaten en kui len in de baan zorgden dat het uitliep op een slijtageslag voor bestuurders en auto's. Hoep manoeuvreerde zich na een aantal ronden in derde positie. Zijn kop peling begaf het op het voorlaatste stuk, maar desondanks gaf de tim merende keverrijder geen duim breedte toe en stelde zijn podium plaats veilig. De eerste plek was voor Patrick Hoexum uit Bergen, tweede werd Corald van Mourik uit Zegveld. Veel animo eerste Bos en Duincross Maar liefst 125 hardlopers namen zondag deel aan de eerste Bos en Duincross van de winterse- rie. Mark Kikkert was het snelst bij de jeugd over 1000 meter. Hij kwam over de streep in 4.01 minuten, gevolgd door Owen Dros (4.07) en Tijn Zeeman (4.10). Rik Bijpost liep in 6.42 minuten de 1700 meter, die voor het eerst werd gelopen. Sil van Heerwaarden werd tweede in 6.48, Michiel Lohse derde (7.01). Nikky Douma, het enige meisje, finishte in 7.40. De reguliere 2900 m werd het snelst afgelegd door Cor Bijpost (10.35). Hessel Arens- man werd tweede in (10.56), Axel Garritsen kwam in 11.49 als derde over de streep. De 5 km was een prooi voor Tijn Jeugd snel op NK surfen Vier Texelse jeugdsurfers zijn in de Funklasse van het NK slalom dit weekend op het Lauwersmeer bij de eerste tien geëindigd. Er werden in totaal negen races gevaren. Peter Mulder eindigde als tweede, net voor broer Bas die derde werd. Jakob Kooij werd zes de in de Kidsklasse. Hij voer een Voormolen uit Leusden die 20.02 klokte. David van Logchem werd knap tweede in 20.35 en als derde kwam Ferdinand Mulder over de meet (21.12). Snelste vrouw was Renate Bosman uit Meppel die 24.06 liet noteren. De 10 km werd gewonnen door Jaap Witte (37.35). Jan Zijm werd tweede en finishte als eerste mas ter in 41.53. Bij de vrouwen won Mariëtte McCampbell uit Den Hel der in 50.02. Pierre Bonnet was oppermachtig op de 15 km. Hij wist niet dat de eerste cross een langere parcours werd gelopen, maar dit deerde hem niet om de afstand in 1.06.11 af te leggen. Tweede werd Wim den Blanken uit Baarn in 1.09.24, derde Jeroen Smits in 1.09.45. Bij de vrouwen zegevierde Margot van der Ven in 1.14.07. De volledige uitslag is te vinden op avtexel.nl. De volgende cross wordt gehouden op 30 oktober. goede en constante race. Lars van Straten, die voor het eerst mee deed, eindigde als zevende. Bas Mulder ging met twee prijzen naar huis. Want voor het zogeheten speedkampioenschap, waarbij de hoogste gemiddelde snelheid telt, bleek deze jonge Texelse surfer het hele weekend als snelste door het water te zijn gegaan. Coach Adri- aan van Rijsselberghe toonde zich na afloop uiterst tevreden over zijn pupillen. 'Ze hebben fantastisch gepresteerd.' Het waddengebied verdient een beter internationaal en integraal beheer. Dat is één van de con clusies van het waddensympo sium dat afgelopen week op het NIOZ werd gehouden. Circa 150 wetenschappers uit binnen- en buitenland deden daar aan mee. Volgens de wetenschappers kent Nederland op het moment de ten dens dat zaken in het waddenge bied regionaal moeten worden aangestuurd. Dat staat volgens hen haaks op het integrale ecolo gische belang van de Waddenzee en maakt een duurzame toekomst van het waddengebied onmoge lijk. 'De Waddenzee moet sterker als een internationale eenheid wor den beheerd.' Tijdens het symposium vertelden de wetenschappers elkaar een week lang over hun bevindingen en onderzoeken, waardoor van lie verlee een totaalplaatje van de gang van zaken in de Waddenzee ontstond. Dat leerde onder meer dat het belang van de ondiepe delen van het waddengebied moet worden onderstreept. 'Het sedi ment is als motor van het systeem lange tijd onderbelicht geweest. Het organisch materiaal in het sediment wordt afgebroken en komt vrij als voedingsstof. Door de zeestromingen wordt dit materiaal de Waddenzee in en uit vervoerd en voedt een keten van opbouw en afbraak.' De wetenschappers vonden dat nader onderzoek moet worden gedaan naar de 'verkwalling' van de Waddenzee door de Walnoot- ribkwal. Die kwam een paar jaar geleden via ballastwater van sche pen in de Waddenzee terecht en komt inmiddels in het voorjaar soms massaal voor. De Walnoot- ribkwal eet schelpdierlarven en dat kan in de lente leiden tot een dui delijke afname van de broedval van schelpdieren met gevolgen voor de opbrengst van mossel- zaadinvanginstallaties. De angst dat de Japanse oester, een andere exoot in de Wadden zee, een concurrent van de mossel zou worden, blijkt ongegrond. De Japanse oester heeft een eigen plek als rifbouwer in het systeem gekregen en mosselen kunnen zich op deze oesterbanken vesti gen. Volgens de wetenschappers kan de Japanse oester daardoor zelfs voordelig zijn voor de mos selen. Het symposium was georgani seerd door het NIOZ, IMARES en Deltares. Het werd ondersteund door de Waddenacademie en het project Zee en Kustonderzoek van Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO). Surfer Adriaan van Rijsselberghe heeft dit weekend het Nederlands Kampioenschap in de slalomklasse gewonnen. De derde en afsluiten de wedstrijd die hiervoor dit week end op het Lauwersmeer zou wor- de Texelaar toch de titel ophalen, den gezeild, kon wegens gebrek Vier jaar geleden was Adriaan van aan wind niet worden gevaren. Rijsselberghe ook eerste op het NK Maar door hoge klassering tijdens slalom, twee eerdere wedstrijden mocht

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 11