inestraal TEXELSE 13 COURANT Veteranen SV De Koog zoeken teamgenoten 'Lekker zondagochtend een beetje voetballen' CZin^mca T^xe»! TAXITEXEL WMO/ziekenvervoer www.taxitexel.nl onze voordeelpas 7£* ELTOU TEL. 317817 Op papier zijn ze met veertien spelers en als de nood aan de man komt, kan hij er misschien wel twintig bellen. 'Maar een paar man erbij zou niet verkeerd zijn', zegt Nico Blonk, aanvoerder van het recreatieteam van SV De Koog. Tien jaar geleden streden in de Texelse recreatiecompetitie zeven teams tegen elkaar. Alle verenigin gen hadden een eigen elftal, Texel'94 trad aan met Texel én Texelse Boys en ook een groep voetballers uit De Waal stond zon dagochtend bijtijds op om de voet balschoenen aan te trekken. Het afgelopen decennium nam de ani mo voor het veteranenvoetbal ech ter gestaag af. Hoewel de strenge regels werden afgezwakt en ook spelers van dertig jaar en jonger tegenwoordig mogen meedoen, stierven de teams van SV De Cock- sdorp en De Waal al jaren geleden een stille dood. Datzelfde geldt voor dat van ZDH, dat afgelopen maand weliswaar werd heropge richt, maar dat alleen kon dankzij de resterende spelers van het afge lopen seizoen opgeheven Texelse Boys. Bij SV De Koog wordt nog wel gevoetbald, maar het kost aanvoer der Nico Blonk wel eens moeite een team op de been te brengen. 'De afgelopen weken hebben we niet gespeeld. We hebben nogal wat jongens die in de horeca hun brood verdienen en zij hebben het nu nog behoorlijk druk. Ik kan me voorstellen dat als je tot diep in de nacht hebt gewerkt, het niet mee valt de volgende ochtend om half elf fris op het voetbalveld te staan.' De 59-jarige Blonk gaat er echter vanuit dat er vanaf komende week 'gewoon' weer wordt gespeeld. Want ook op dit niveau is voetbal len gewoon een aantrekkelijke bezigheid, vindt hij, en teamgenoot Jo Flens (58) is het hartgrondig met hem eens. Grote woorden hebben ze daar niet voor nodig. 'Het is lek ker dat je op zondagochtend nog een beetje kunt voetballen. Anders doe ik niks meer. Ik weet niet welke onder anderen Jan van Beek. In de Texelse Courant van 2 december 1969 staat het verslag van een wedstrijd tegen de leeftijdsgenoten van het Helderse WGW, waarin Flens al in de zevende minuut de score opende. In de krant van 19 oktober 1971 wordt hij opnieuw genoemd, ditmaal als linksback van het tweede elftal, 'die een geweldi ge partij op de voor hem vreemde plaats' speelde. Als senior was Flens actief voor zowel het eerste als het tweede elftal. 'Ik heb wel een jaar of twaalf bij het eerste gespeeld. Maar in die tijd hadden we niet veel beter', ver telt hij bescheiden. Met het tweede elftal kon hij twee keer een feestje vieren. Eén keer werden hij en zijn andere sport ik zou moeten doen', vertelt Blonk. 'Datje toch een beet je bezig bent. En je blijf er fit bij', vindt Flens. Met een grijns: 'Verlie zen is natuurlijk minder leuk, maar daar wen je bij De Koog wel aan.' Flens is van alle nog actieve leden van zijn vereniging de man met de meeste dienstjaren. En dat terwijl hij pas vrij laat met voetballen begon. 'Ik heb altijd in Eierland gewoond. Voor ons is het veld niet naast de deur.' Hij werd lid op zijn veertiende en speelde eerst een paar jaar bij de junioren, samen met teamgenoten kampioen, de andere keer promoveerden ze na beslis singswedstrijden. Inmiddels is Flens alweer een kleine twintig jaar lid van het recreatieteam. Ook Blonk heeft zijn sporen bij De Koog verdiend, al was hij evenmin een talent. 'Ik ben pas op mijn zes tiende begonnen en heb tot mijn eenentwintigste bij SV Texel gespeeld, meestal in het vierde elf tal. Daarna heb ik twaalf jaar com petitie voor de badmintonvereni ging gespeeld. Als dertiger ben ik weer gaan voetballen. Eerst bij de recreanten van Texel, maar daar Vanaf de boot reden ze in de stra lende zon een parcours door bos, duinen en over het strand. Soms waren er flinke klimmetjes en mul zand en werd afgestapt, zoals hier in de duinen van camping Koger- strand op weg naar het strand. Dames Tevoko spelen matig Het damesteam van volleybal vereniging Tevoko dames kon zaterdag niet in het spel komen en speelde een slechte wed strijd. Desondanks werd met 3-1 gewonnen van Abcoude 1. Tevoko startte moeizaam en stond in een mum van tijd met 1 -9 achter. Toch bleef het team er in geloven omdat de tegenstand niet zo groot was. Er werden steeds wat punten bij elkaar gesprokkeld door snelle aanvallen van zowel Marianne Boe kei, over links, en Celine de Graaf, door het midden. Heel langzaam kwam Tevoko dichter bij Abcoude en bij 22-23 deed Tevoko er een stapje boven op en pakte hierdoor de eerste set (26-24). In de tweede set nam Tevoko meteen een ruime voorsprong, maar bleef slordige fouten maken, waardoor deze bijna werd verspeeld. Op het eind van de set werd weer feller gespeeld, waardoor de set met 25-22 werd gewonnen. In de derde set ging Tevoko wederom mat van start. Abcoude kreeg wat meer grip op de wedstrijd met moeilijke services en slim geplaatste aanvallen waar Tevoko moeite mee had. Abcoude zette alles op alles en won met 17- 25. Ook in de vierde set zette Abcoude dit spel door en het gat Goede scores voor amazones Frida Tuitman en haar paard Tresor reisden afgelopen zondag af naar een dressuurwedstrijd in Anna Paulowna. In de klasse L1 reed deze nog nieuwe combinatie de concurrentie eruit, want naast twee eerste prijzen leverden de twee proeven ook vier winstpunten op (195 en 197 punten). Milou Kooi man en haar pony Wild Passion verschenen aan de start in de klas se M1 in Benningbroek. Ook deze combinatie zegevierde: twee eer ste prijzen en twee winstpunten (194 en 184 punten). tussen Abcoude en Tevoko bleef bijna de hele set 4 tot 5 punten. Door een goede servicebeurt van Céline de Graaf wist Tevoko de stand weer gelijk te trekken. Ver volgens ging het iets beter lopen en wist Tevoko op het eind van de set nog mooie punten te scoren. Tevoko won de vierde set met 25- 23. Door deze overwinning steeg Tevo ko een plaatsje op de ranglijst en staat nu zesde met 11 punten uit 4 wedstrijden. In verband met de herfstvakantie is Tevoko de aankomende twee weken vrij. De eerstvolgende wed strijd wordt is op 5 november thuis gespeeld tegen US3 uit Amster dam. Honderden mountainbikers deden zaterdag mee aan de toerrit over het eiland die was georganiseerd door Wielersport Texel en DOK. DINSDAG 18 OKTOBER 2011 hadden we vijfentwintig man, zodat ik maar af en toe kon meedoen. Op een gegeven moment sprak ik Dick Panneman, die ik van het gasbedrijf kende (Blonk is installateur, red) en bij De Koog voetbalde. Wij hebben maar acht man, zei hij. Dan kom ik bij jullie voetballen, zei ik. Dat is nu een jaar of twintig jaar geleden.' Grootse prestaties hebben ze niet vaak geleverd. Met respect spreken Blonk en Flens over de kwaliteiten van tegenstander SV Texel. 'Vooral tegen Paul van Exel is niet te spe len. Hij scoort elke wedstrijd wel vijf of zes keer. En hij gaat maar door, want hij maakt er liever dertig dan drie', vertelt Blonk. Ook SV Ooste rend had in vroeger tijden een schier onoverwinnelijk team. Flens: 'In de jaren van Frits Bakker en de gebroeders De Vries kon je abso luut niet van ze winnen. Er waren wedstrijden waarin we ons straf schopgebied niet eens uitkwamen.' Grijnzend herinnert Blonk zich een treffen met Oosterend waarin De Koog al halverwege met een nulle tje of vijf achter stond. 'Aad Eel man was de scheidsrechter. In de rust zei hij tegen ons: als het jullie lukt in het strafschopgebied van Ooste rend te komen, dan geef ik jullie een penalty. En ja hoor, dat gebeur de. Ik weet nog dat Albert Hoven helemaal uit zijn plaat ging, zo kwaad was hij. Het werd uiteindelijk 10-1 voor Oosterend.' Hoewel ze zelfs bij de veteranen inmiddels tot de oudste garde behoren, zijn Blonk en Flens voor lopig niet van plan te stoppen. Wel geven ze zonder schaamte toe dat hun leeftijd hen wel eens parten speelt. Flens: 'Ik speelde vorige week in de tweede helft met ZDH mee. Dat was mijn eerste wedstrijd sinds het voorjaar. Pas toen de wedstrijd bijna af was, kwam ik er een beetje in.' Blonk vult aan: 'Ik ben nog behoorlijk fanatiek. Maar tegenwoordig stop ik er bij de mid denlijn mee. Want ik weet hoe ver het terug is.' Wie zin heeft een balletje mee te trappen bij SV De Koog, is welkom. 'Het liefst elke week, maar bij de recreanten mag je ook wel eens afzeggen', aldus Blonk. Hij is bereikbaar via tel. 315040. Joop Rommets Diner Cabaret 4-gangendiner ind. show €49,00. Woensdag 19 oktober - 19.00 uur Zaterdag 22 oktober -19.00 uur Dinsdag 25 oktober - aanvang 20.30 uur Jeroen Leenders met "Sorry, ik ben Jeroen Leenders" Winnaar Leids Cabaret Festival 2010 met con fronterende en absurde humor. Entree €18,00 (diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst Donderdag 27 oktober -17.00-20.001 Kindertheater Feestrestaurant Kinderbuffet, voorstelling, limonade. >r informatie of boekingen: 0222-315555 of info®texeltours.nl PROGRAMMA 20 T/M 26 OKTOBER: (3 !@U ITIadderTexel I MUSIC CLUB 2010 KINDERTHEATER DINÉR CABARET Rolstoelvervoer Tel. 0222-315555 inotl - 10% korting met Met TEXELTOURS naar concert of musical! 13-11-2011 de hitmusical Miss Saigon 11-12-2011 Holiday on Ice 18-12-2011 Ave Maria kerstconcert 08-01-2012 musical Wicked Compleet verzorgd arrangement met entreeticket, comfortabel busvervoer en overtocht!

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 13