Bluesfans zeggen 'sorry' en gaan verder met feesten TEXELSE 8 COURANT n de band Wolfpin, die in de persoon v, 'Ik heb het vaker gezegd, maar als in het uitgaansleven twee mensen tegen elkaar op lopen, heb je kans dat er een knokpar tij ontstaat. Bij het bluesfestival zeggen ze sorry en gaan ze ver der met feesten.' Het is een treffend beeld dat organisatielid Jeroen Dros schetst over Texel Blues, dat afgelopen weekend de 24ste editie beleef de. Het festival verliep volgens de bekende maar zeer welkome patronen, met over het algemeen prima muziek, volle cafés en een gezellige sfeer. Sommige bezoe kers keken wat benauwd bij de entree van een handjevol leden van The Heli's Angels, maar de heren bleken echte bluesliefheb bers, zonder kwaad in de zin. Volgens traditie was het zaterdag drukker dan vrijdag, maar ook op de eerste avond zat Question Plaza helemaal vol. Carvin Jones, die in het verleden het podium deelde met grootheden als BB King, Gary Moore en Walter Trout, vermaakte er het publiek met een bijzonder energiek optreden. De Duitse gitaarheld Henrik Freischla- der en zijn band maakten een dag later eveneens veel indruk met nummers van onder anderen Jimi Hendrix. Jammer was wel dat hij nogal in zichzelf gekeerd was en nauwelijks contact zocht met de - evengoed zeer enthousiaste - fans. Wél buitengewoon charismatisch was de 66-jarige zanger en gita rist Amerikaan John Primer, die zondagavond met een glimlach en een grapje schijnbaar moeite loos de bezoekers om zijn vinger wond. Hoewel zonder sterallures was al op het moment dat hij het podium van de J'elleboog op wandelde duidelijk dat hij en nie mand anders de grote man van het festival was. Niet voor niets is hij een leerling van de legendari sche Muddy Waters, in wiens band hij speelde tussen 1980 en 1983. Óp Texel Blues werd hij begeleid door de Nederlandse Little Boogie Boy Bluesband, die al vaker Amerikaanse artiesten van naam en faam bijstond. Jam mer genoeg was het voor zowel de artiesten als het publiek nogal behelpen in de kleine, lage en vrij donkere J'elleboog. Alleen de mensen op de eerste drie rijen konden iets van het optreden zien. Een dergelijk concert ver dient een mooiere locatie. Vol gens traditie worden de slotavon- den steeds in een ander café gehouden, maar gezien de groei ende belangstelling - ook dit keer waren weer meer overkantse lief hebbers een dag extra gebleven - moet toch worden overwogen voortaan standaard voor Questi on Plaza te kiezen en dan eventu eel de opbrengst maar over de deelnemende bedrijven te verde len. Geert Bosscha liet vanaf het podium in de J'elleboog weten dat de organisatie grote plannen heeft voor de 25ste editie, die volgend jaar in het weekend van 12, 13 en 14 oktober plaatsvindt, en riep de liefhebbers op de web site www.texelblues.nl in de gaten te houden. In de voorbereiding op het jubileum worden Bosscha en Dros bijgestaan door Sander Moens van De Twaalf Balcken, die tot de organisatie toetreedt. Joop Rommets

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 8