1EXBJVGBSCA.nl TEXELSE 2 COURANT Spookachtige taferelen bij Ecomare 'Mini-atelier' achter ramen Oproep: vlaggen bij jubileumviering KTF VRIJDAG 04 NOVEMBER 2011 Stijldansavond In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend wordt zaterdag 5 november vanaf 20.30 uur een stijldansavond gehouden. Deel name kost €1,- per persoon, ook publiek is welkom. Johnny Cash In eetcafé Sjans in De Koog treedt zaterdag 5 november de band A tribute to Johnny Cash op. Het concert begint rond 22.00 uur. Bezoeker en medewerker vanEcomare tijdens de Halloweenavond. WMO-adviesraad naar Den Hoorn Tijdens de inloopochtend van het dorpsservicepunt brengt de WMO- adviesraad dinsdag 8 november een bezoek aan Den Hoorn. De adviesraad vindt het van belang om te weten wat er speelt en wil graag contact leggen met betrok ken burgers. De inloopochtend vindt plaats in dorpshuis De Wald hoorn en duurt van 10.00 tot 12.00 uur. Airhockey Jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg houdt woensdag 9 november een airhoc- keytoernooi. Dat begint om 15.00 uur en is bestemd voor jongeren van 10 tot en met 18 jaar. Airhoc key wordt gespeeld op een tafel waarop uit miniscule gaatjes in het tafelblad lucht wordt geblazen. Twee spelers moeten over die lucht een puk bij elkaar in het doel zien te meppen. Deelname aan het toernooi is gratis. Collecte NSGK De Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind NSGK houdt van 14 tot en met 19 november de landelijke collec te. Met de opbrengst steunt NSGK projecten voor kinderen en jonge ren met een handicap in heel Nederland. Meer informatie daar over is te vinden via www.nsgk.nl. NSGK is in het bezit van het CBF- keurmerk, wat garandeert dat de stichting op verantwoorde manier met de giften omgaat. Informatieavond over autisme In de bibliotheek aan de Drijver straat in Den Burg wordt don derdag 24 november een infor matieavond over autisme gehouden. Rob de Bakker, verpleegkundig specialist van het centrum autisme zal een presentatie verzorgen over autisme bij volwassenen met een normale tot hoge begaafdheid. Ook worden er filmfragmenten ver toond. De bijeenkomst duurt van 19.30 uur tot 21.30 uur, de toegang bedraagt €3,-. Reserveren kan via tel. 312743 of e-mailadres reserver en@kopgroepbibliotheken.nl. Cinema Texel heeft de meeste films nog een week geprolongeerd. Daaronder ook De Heineken Ont voering. Deze veelbesproken film begint op een koude novemberdag in 1983, wanneer 's werelds suc cesvolste en rijkste bierbrouwer Alfred Heineken (een rol van Rut- ger Hauer) samen met zijn chauf feur Ab Doderer voor de deur van zijn kantoor wordt ontvoerd. Wat volgt is de meest geruchtmakende en beruchte ontvoeringszaak die Nederland ooit gekend heeft. Een entwintig uitputtende en zenuwslo pende dagen verblijft de fabrikant in een koude, benauwde cel, vast geketend en voor het eerst van zijn leven volkomen machteloos. Het hele land leeft mee en houdt de adem in. Als eindelijk het losgeld is overgedragen en Heineken en zijn chauffeur worden vrijgelaten, begint een klopjacht op de ont voerders. Daarbij beperkt de bier brouwer zich niet tot het passief Spannende taferelen bij Ecoma re. Alles stond maandagavond in het teken van Halloween. Het was tijdens deze eerste editie pikdonker bij het waddencen trum. Het enige licht was afkom stig van een enkele brandende fakkel. In spanning stonden de verklede kinderen te wachten tot de deuren opengingen. Als ze eindelijk naar binnen mogen kunnen ze deelnemen aan allerlei activiteiten zoals een skeletten- tocht, een workshop over vleer muizen en naar een spannend ver haal luisteren. Ook aan de ouders is gedacht. Terwijl de kinderen in de filmzaal aandachtig luisteren, kunnen ouders in het restaurant Het Koninklijk Texels Fanfare corps (KTF) viert zaterdag 5 november de 120e verjaardag. Hieronder volgt het programma voor deze dag. Om 10.00 uur blaast het KTF hoog van de toren van NH-kerk De Burgt, waarna om 13.00 uur een feeste lijke rondgang door Den Burg volgt, waarbij KTF wordt vergezeld door leden van Door Eigen Kracht (Den Hoorn) en Excelsior (Oosterend). De burgerij wordt verzocht te vlag gen. De route is: start Fanfaregebouw - Elemert - Ada v Hollandstraat - Keesomlaan - Elemert - Parkstraat - rechtsaf Weverstraat - Juliana- straat - Wilhelminalaan - Witte Kruislaan - Kogerstraat - Stenen plaats - Binnenburg - Groene- plaats - Elemert - Fanfaregebouw. (Het is mogelijk dat enigszins van Praatgroep zelfdoding In samenwerking met Context en GGZ inGeest, verzorgt GGZ Noord- Holland-Noord ondersteunings groepen voor mensen die een familielid zijn verloren door zelfdo ding. Per groep - van acht tot twaalf personen - worden onge veer twaalf bijeenkomsten gehou- Film volgen van de ontwikkelingen. Ook nog een week te zien is De avonturen van Kuifje: het geheim van de eenhoorn, gebaseerd op de verhalen rond de beroemde strip held. Het gaat om een in het Neder lands nagesynchroniseerde anima tiefilm in 3D, geregisseerd door Steven Spielberg. De andere films die in Cinema Texel draaien zijn All Stars 2: Old Stars, Bennie Stout, The Lion King (in 3D) en Johnny English Reborn (met Rowan Atkinson alias Mr. Bean). Maandag is een mystery movie te zien, een film die officieel nog niet uit is en waarvan de titel tot voor aanvang een verrassing blijft. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. naar een lezing over de herkomst van Halloween. Wie weet bijvoor beeld dat Halloween niet een typisch Amerikaans feest is, maar een Iers feest dat door immigran ten in de negentiende eeuw is meeqenomen naar de Vereniqde Staten? In Nederland krijgt Halloween de laatste jaren ook steeds meer aan dacht. Ecomare sluit zich hier nu bij aan. 'We kwamen vorige week pas op het idee om een Hallo- ween-avond te organiseren', ver telt persvoorlichter Henriëtte de Waal. 'We wilden al een tijdje iets doen voor onze Duitse en Belgi sche gasten. Aanvankelijk wilden we iets doen met de Nacht van de nacht, maar uiteindelijk hebben we de route moet worden afgeweken i.v.m. werkzaamheden aan de Wit te Kruislaan; in dat geval wordt vanuit de Burgerhoutstraat een doorsteek gemaakt naar de Witte Kruislaan.) Vanaf 14.00 uur is er een informele receptie in het Fanfaregebouw (bij de voormalige LTS aan de Emma- laan) met mogelijkheid tot bezichti ging van een expositie over 120 jaar Fanfare in Den Burg. De cate ring is deze middag deels in han den van leerlingen van OSG De Hogeberg. In het Fanfaregebouw draait om circa 15.30 uur het Rad van Avon tuur, waarbij de prijzen uitsluitend bestaan uit taarten, die het resul taat zijn van de door het KTF uitge schreven taartenbakwedstrijd. Het avondprogramma begint om 19.30 uur en bestaat uit een jubile umconcert in de Bgm. De Koning den. Daaraan voorafgaande gaat een persoonlijk kennismakingsge sprek met de begeleiders. Aanmel den kan via tel. 072-5312312. Ook mensen die twijfelen of een derge lijke groep wel voor hen bedoeld is, kunnen contact opnemen. Het waren drie blinde ramen met enkel een witte plaat achter het glas. Maar sinds woensdag vor men drie ramen aan de achterzijde van Blokker aan de Warmoesstraat in Den Burg een soort 'mini-atelier' van vijf kinderen. Louise de Jong, Josephine Hercules, Eva Witte, Merel Aubertijn en Roos van der Hoek maakten drie schilderijen die achter de ramen zijn gehangen om hiervoor gekozen en kwamen er naast Duitsers ook veel Texelaars Dat het een last-minute actie is valt niet af te zien aan het geheel. Alles is tot de puntjes georganiseerd en ook aan de aankleding is duidelijk zorg besteed. De kinderen zijn zichtbaar enthousiast. Al met al een leuke mix tussen spanning en educatie. De medewerkers kijken tevreden terug op de eerste Halloweenvie- ring in Ecomare en vinden het voor herhaling vatbaar. De zeehonden, die voor het eerst avondbezoek hadden, hebben de avond goed doorstaan. In totaal hebben zo'n tweehonderd mensen de avond bezocht. hal, verzorgd door het KTF, met solistische medewerking van Paula Hoogland (zang), Albert Hoogland (zang) en Jan Bakker (accordeon). Het orkest staat o.l.v. Wendy Prins, de drumband o.l.v. Harold Ver- steege, majorettes o.l.v. Erna Bousma-Roeper en Nicole Grit. De catering van de avond wordt verzorgd door Ruud Boom. Kaar ten a €5,00 voor deze avond zijn verkrijgbaar bij de voorverkoop adressen (Het Open Boek, Marten Classics, Nauta Boek). Hoofdredacteur bij Vrouwen van Nu Geard Timmerman, hoofdredac teur van de Texelse Courant, geeft dinsdag 8 november een lezing voor de afdeling Texel van de NBvP/Vrouwen van Nu. Hij biedt daarin een kijkje achter de scher men en vertelt wat er allemaal aan vooraf gaat voordat de krant bij de abonnees op de mat valt. De bij eenkomst vindt plaats in De Gaste- rij in verzorgingshuis De Gollards in Den Burg en begint om 19.30 uur. de achterzijde een fleurigere uit straling te geven. De schilderijen krijgen ook een plek in een krant die Zout Texel volgende maand ter gelegenheid van de atelierroute publiceert. De kinderen werkten de afgelopen twee maanden onder leiding van Pieternel Geurtz aan de werken. Het thema was 'alle ogen gericht op'. Een uitgebreider overzicht van evenementen, workshops en excursies is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die over het hele eiland te verkrijgen is, en via www. texelagenda.nl. Vrijdag 4 november: 14.00 uur. In de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg wordt van 14.00 tot 16.00 uur spreekuur gehou den door Visio, voor blinde en slecht ziende mensen. 16.30 uur. In De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg wordt om 16.30 uur een foto-expositie geopend met werk van Ruth de Ruwe en René Pop. 18.00 uur. In De Kiekendief op vakan tiepark De Krim wordt tot en met zondag de achtste editie van het Argentijns tangoweekend gehouden. Met diverse workshops, salons en muziek. 18.00 uur. In de kantine van Texel'94 in Den Burg begint om 18.00 uur Waanzin Texel, de opvolger van de Wampex, waarin deelnemers van avond, vannacht en morgen allerlei opdrachten moeten vervullen. 19.00 uur. In het kader van de Bijbel- tiendaagse wordt in De Poort aan de Elemert in Den Burg van 19.00 tot 20.00 uur een voorleesuur gehou den. 20.30 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een voor stelling van Robbert Jan Proos. Diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst. Voorstellingen Cinema Texel: 16.00 De Heineken Ontvoering; 16.15 De avonturen van Kuifje 3D; 18.45 Joh nny English Reborn; 19.00 De Heine ken Ontvoering; 21.30 All Stars 2: Old Stars; 22.00 De Heineken Ont voering. Zaterdag 5 november: 09.00 uur. In de Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg wordt van 9.00 tot 13.00 uur een rommelmarkt gehouden. 10.00 uur. Het Koninklijk Texels Fan farecorps viert z'n 120ste verjaardag met muziek vanaf de toren van kerk gebouw De Burght (aanvang 10.00 uur), een optocht door Den Burg (13.00 uur) en een jubileumconcert in de Burgemeester de Koninghal (19.30 uur). 10.00 uur. Zo'n honderd scouts gaan van 10.00 tot 16.00 uur op pad om huis-aan-huis speculaas te verkopen om de clubkas te spekken. Ook staat er een verkoopkraam op de Stenen plaats in Den Burg. 13.00 uur. In De Kiekendief op vakan tiepark De Krim wordt tot en met zondag de achtste editie van het Argentijns tangoweekend gehouden. 13.30 uur. In Stayokay aan de Haf- felderweg in Den Burg wordt van 13.30 tot 17.00 uur een informatie middag gehouden over ecodorpen. 14.00 uur. Dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn houdt van 14.00 tot 17.00 uur open dag. Speculaasactie Scouting Texel Zo'n honderd scouts gaan zater dag 5 november op pad om huis- aan-huis over het hele eiland spe culaas te verkopen. Aan deze jaarlijkse actie doen scouts van alle leeftijden mee. Ook staat er een verkoopkraam op de Stenenplaats. Nieuw is een bezorgservice. Wie voor vanavond (vrijdag) 20.00 uur minimaal zes speculazen bestelt (via www.scoutingtexel.nl of tel. 310135), krijgt deze zaterdag tus sen 10.00 en 12.00 uur thuis Kaarten voor ijsclub Den Burg In boekhandel Het Open Boek aan de Binnenburg in Den Burg kunnen gedurende de maand kaarten wor den afgehaald voor IJsclub Den Burg. Een kaart kost €10,-, kinde ren tot en met 15 jaar betalen €5,-. Jonge kinderen (tot 6 jaar) hebben gratis toegang. 19.30 uur. In de Burgemeester de Koninghal in Den Burg begint om 19.30 uur het jubileumconcert van het Koninklijk Texelse Fanfarecorps. 20.30 uur. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 20.30 uur een stijldansavond. Toegang €1,-. 22.00 uur. In eetcafé Sjans in De Koog treedt de band A tribute to Johnny Cash op. Het concert begint rond 22.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Bennie Stout; 13.45 De avonturen van Kuifje 3D; 16.00 The Lion King 3D NL; 16.15 De avonturen van Kuif je 3D; 18.45 Johnny English Reborn; 19.00 De Heineken Ontvoering; 21.30 All Stars 2: Old Stars; 22.00 De Heineken Ontvoering. Zondag 6 november: 10.00 uur. Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4A, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. 13.00 uur. In De Kiekendief op vakan tiepark De Krim wordt de laatste dag van het Argentijns tangoweekend gehouden. 13.00 uur. In strandpaviljoen Paal 9 kan van 13.00 tot 14.00 worden gestart voor de Najaarswandeltocht van Het Gouden Boltje. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Bennie Stout; 13.45 De avonturen van Kuifje 3D; 16.00 De avonturen van Kuifje 3D; 16.15 Johnny English Reborn; 20.00 De Heineken Ontvoe ring; 20.30 All Stars 2: Old Stars. Maandag 7 november: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 De Heineken Ontvoering; 20.30 'mystery movie'. Dinsdag 8 november: 17.00 uur. Om 17.00 uur wordt bij boekhandel Nauta Boek in Den Burg het boek TEXEL XL gepresenteerd, met luchtfoto's van Pieter de Vries. 19.30 uur. Gerard Timmerman, hoofdredacteur van de Texelse Cou rant, houdt in De Gollards een lezing voor de NBvP/Vrouwen van Nu, afdeling Den Burg. Aanvang 19.30 Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 De Heineken Ontvoering; 20.30 All Stars 2: Old Stars. -zip TESO TESO zet vandaag (vrijdag) van 9.30 tot 16.00 uur twee boten in en ver zorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie: tel. 369600 of www.teso.nl. bezorgd. De speculaas wordt gele verd door de hoofdsponsor van de actie, bakkerij Timmer in Ooste rend. De opbrengst van de actie is dit jaar bestemd voor onder meer nieuw spel- en kampmateriaal. De speculaasactie duurt van 10.00 tot 16.00 uur. De scouts pauzeren rond 12.30 uur met een gezamen lijke lunch (met soep en broodjes) in het Scoutinggebouw aan de Bernhardlaan. Tafeltje Dekje zoekt bezorger De Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) is op zoek naar een nieuwe bezorger voor de voorziening van warme maaltijden, in de volksmond Tafeltje Dekje genoemd. Het gaat om iemand die eenmaal per maand vijf dagen per week maaltijden wil rondbrengen in Oudeschild. De chauffeur krijgt een vergoeding van €0,32 per kilometer. Belangstellen den kunnen contact opnemen met de SWOT, gevestigd in de Buureton, Beatrixlaan 43 in Den Burg (tel. 312696 en e-mail swot@texel.com). Cinema prolongeert programma

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2