WKO wordt netelige kwestie TEXELSE 3 COURANT '*"U TVO boos over 'afromen' toeristisch investeringsfonds VRIJDAG 4 NOVEMBER 2011 Burgemeester en wethouders komen met een nieuw voorstel om de gang van zaken rond de WKO (Warmte Koude Opslag) voor het gemeentehuis en de OSG tot een goed einde te bren gen. kelbach (CDA) zei geschrokken te waarin GL en CDA zaten, maar dat m Vries afgelopen weekend publiceer de. Die liet weten dat de leidingen in de nieuwbouw nu alleen gebruikt kunnen worden om te verwarmen en dat er tussen de €50.000,- en €100.000,- nodig is om de leidingen Die toezegging deed wethouder geschikt te maken voor de WKO. Edo Kooiman dinsdagavond tijdens Volgens Merkelbach was het echter de commissievergadering. De poli- de bedoeling dat de leidingen voor tieke partijen vonden dat er nog de €380.000,- meteen geschikt zijn van een brief die rector Henk de leidde meteen tot felle kritiek van Kieft en Merkelbach. De laatste stelde dat er nou niet opeens een beerput van het vorige college is geopend. De meeste partijen lieten weten dat het geen kwaad zou kunnen als teveel vragen zijn om in te kunnen stemmen met het verzoek van het college om drie ton extra voor de WKO uit te trekken. Tijdens de bespreking werd duide- extern of door de rekenkamercom missie wordt onderzocht wat er mis is gegaan bij de WKO. De kwestie werd aangezwengeld door GL en zouden zijn om de WKO op aan te WD die over gegevens beschikte sluiten. Ze baalde er ook van dat dat in 2009 al bekend was dat de door isolerende afwerking op pla- WKO duurder zou uitpakken dan fonds en vloeren van de school de betonkernactivering (koeling en ver- geraamd en dat een houtgestookte installatie in de jaarlijkse exploitatie lijk dat de WKO tot een netelig warming van het gebouw door het goedkoper zou zijn dan een WKO. vraagstuk kan uitgroeien. Vanaf beton op een constante tempera- ambtelijke zijde werd meegedeeld dat stoppen met de WKO, zoals voorgesteld door GroenLinks en tuur te houden) niet gaat werken zoals het zou moeten. Willem Vlas (Texels Belang) zette kanttekenin- Nico Waerts (Texel 2010) merkte uit eigen ervaring op dat de ideale situ atie op klimaatgebied niet bestaat, maar vond dat er wel snel een Koffieconcert Excelsior verdiende meer publiek stuk, First Lady van Douwe Mede- ma, van eerdere uitvoeringen. Dat Het koffieconcert dat muziekver eniging Excelsior zaterdagmid dag gaf in de Maartenskerk in Oosterend had meer publiek ver diend. Het programma, duurde ongeveer een uur en bevatte sées van Jan van Kraeydonk, die heeft. De gemeente heeft inmiddels voor de WKO (€90.000,-), gestegen €420.000,- uitgegeven voor de staalprijzen (€48.000,-) en drie gas- Bijzonder hoogtepunt van het pro- WKO bij het gemeentehuis (de pij- ouder en nieuw repertoire, waar onder Concerto for Pleasure van Ted Huggens, waarbij de bugel solo werd vertolkt door Leny Eve- leens. Een Oosterender korps, dat in de eigen kerk onder leiding van een oud-dorpsgenoot een stuk speelt dat door een andere oud-dorpsge noot werd geschreven ter ere van gramma was het eerder genoemde pen om warmte en koude uit de gold ook voor Beyond the sea van Concerto for Pleasure van Ted Hug- grond te onttrekken zitten al in de Frank Bernaerts (naar La mer van gens, het stuk dat Bakker op haar grond) en bij de OSG is €380.000,- Charles Trenet) en Les Champs -Ely- examen speelde. De zeer lastige geïnvesteerd aan leidingen in de bugelsolo, waarbij meerdere tech- nieuwbouw om warmte en koude WD, financiële consequenties gen bij de kosten voor een gebouw oplossing voor de OSG moet wor den gevonden en dat de leerlingen niet de dupe mogen zijn. De school kampt met ruimten waar het te warm, te koud of te benauwd is. Kieft liet weten dat het een misver stand is om te denken dat die pro blemen met een WKO zijn opgelost. 'Het maakt niet uit welke bron de kachels (€22.000,-) voor de gebou wen die in het collegevoorstel wor den genoemd. Wethouder Edo Kooiman (nieuw bouw gemeentehuis) liet weten dat het college snel een besluit wil over beide werden gespeeld tijdens de nieken aan bod kwamen, werd uit- binnen het gebouw te kunnen ver- de WKO, omdat bij verder uitstel koude of de warmte levert. Je zou voorjaarsuitvoering van het korps. Het koffieconcert was volgens diri- stekend vertolkt door Leny Eveleens, die even later weer 'gewoon' deel gent Betty Bakker, die zorgde voor van het orkest uitmaakte. Met dit spreiden. Aan de andere kant rekende Rikus Kieft (GroenLinks) voor dat de nog meer kosten worden gemaakt. De opstelling van de partijen liet hem echter weinig ruimte, waarna de aan- en afkondigingen, min of concert gaf Excelsior het concert, gemeente bij installatie van een hij het verzoek voor de extra drie meer bedoeld om de grote pauze op dat over het algemeen een luchtig WKO en een terugverdientijd van 27 ton terugtrok en toezegde met een karakter droeg, een klassiek tintje, jaar €2,5 miljoen meer kwijt is dan nieuw voorstel te komen. Kooiman Het was feitelijk het enige nummer wanneer voor verwarming en koe- merkte op dat het huidige college ling door een houtgestookte instal- wat de WKO betreft bezig is met de latie zou zijn gekozen. Marian Mer- uitvoering van het vorige college te vullen tussen het voorjaarsconcert in maart en het kerstconcert in december. 'V\fe willen graag laten horen waar we mee bezig zijn', ver klaarde ze. Eén van de dingen waar zijn moeder, ooit het eerste vrouwe- nog aan gewerkt wordt, waren de lijk lid van het muziekkorps. Hoe lokaal wil je het hebben? En hoewel 'tante' Grietje Medema 'haar' stuk niet hoorde uitvoeren, omdat ze in Three Russian Folksongs van And rew Pearce, waarvan er maar één werd gespeeld. 'De andere twee staan nog in de grondverf.' Tijdens dat niet door het publiek kon worden meegezongen, al lukte het de altijd enthousiaste dirigent niet de aanwe zigen zover te krijgen, zelfs niet bij hoogtepunten uit The Sound of Music. Hoewel het korps eigenlijk te groot lijkt voor een optreden in de Maar- daarvoor bij wijze van spreken een dieselgenerator op het dak kunnen zetten.' Cees Hoogerheide (D66) verraste Kooiman op het eind van de dis cussie vanuit het niets met een 'gele kaart' omdat de wethouder geen goed onderbouwd voorstel aan de raad had voorgelegd. het ziekenhuis ligt, steeg Excelsior de uitvoering van het op Kalinka tenskerk, werkte de akoestiek mee om het concert tot een genoegen te maken. Hier en daar klonk het klein koper misschien iets te scherp, maar bij de uitvoering tot grote hoogte, gespeelde ene deel, bleek duidelijk Opvallend aanwezig - en niet alleen waarom. Het stuk zat vol tempowis- bij dit stuk - was daarbij het groot koper, dat zich duidelijk thuis voelt in mooie, volle accoorden. De meeste aanwezigen, ook voornamelijk men sen uit het eigen dorp, kenden het selingen en dynamiek, zodat de muzikanten goed op elkaar en op de dirigent moesten letten. Mooi was de kreet van de altsax die halverwe ge als vanuit het niets klonk. Marjan Merkelbach (CDA) noemde het WD-voorstel over het uitsmeren wethouder Eric Hercules, die de raad eraan herinnerde dat het min- 'Landelijk in alle media aangehaald als voorbeeld hoe men moet omgaan met toeristische gelden, wil men de bijdrage vanuit de toeristen belasting naar STIFT nu gaan afro men. Een kwalijke en onmogelijke zaak', aldus de TVO-voorzitter. Hij zei te begrijpen hoe moeilijk de dat was nergens storend. En natuur- van de bijdrage voor STIFT eerder der dan een jaar geleden is dat de financiële positie van de gemeente lijk was daar telkens het groot koper, als een stevig fundament. Pip Barnard 'een interessant voorstel' en geen afspraken over de toeristenbelas- van de raadsleden keurde het voor- ting zijn gemaakt. Hij zei eerst met stel meteen af. Tot ergernis van de toeristische sector om de tafel te moeten en dit niet voor de komende Liefste moeder, dapper mens Je hebt je strijd gestreden. Niemand van ons, alleen God weet watje hebt geleden. Niet geheel onverwacht, maar voor ons veel te vroeg, is omringd door allen die haar lief waren rustig overleden onze moeder, schoonmoeder en oma JZafj'e van der Vis - van der Vis Weduwe van Jan van der Vis Bzn. Texel, 31 mei 1936 t Texel, 2 november 2011 Biem in herinnering er Pieter Jan en Astrid Caroline en Bonne Marieke en Michel Saslaa Jan'Jelle Arco en Marga Mark en Melanie Rianne en Tristan Adriaan Sijbrand en Alinda Kees Jeanine Ilse Petra en Victor Wouter Dianne Achtertune 7a, 1794 BL Oosterend Moeder is thuis, waar wij als gezin graag de laatste dagen met haar samen willen zijn. Er is gelegenheid tot condoleren op zaterdag 5 november van 19.30 tot 20.30 uur in de Maartenskerk, Kerkstraat 2 te Oosterend. De uitvaartdienst zal worden gehouden op maandag 7 november om 13.30 uur in bovengenoemde kerk. Na afloop van de dienst zullen wij moeder begeleiden naar haar laatste rustplaats, bij vader op de Algemene begraafplaats van Oosterend, aan de Achtertune. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in "De Bijenkorf", Mulderstraat 37 in Oosterend, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Familieberichten De Heer heeft thuisgehaald onze lieve schoon zus en tante Aafje van der Vis - van der Vis We zullen haar missen. D. van der Vis-Vonk R van der Vis-Eelman R. van der Vis-Bremer nichten en neven De Fleer is mijn herder. Onze lieve schoonzuster en tante Aafje van der Vis is rustig ingeslapen. Biem en Jannie Sijb en Ineke Annie en Gerbrand Gré en Kees neven en nichten Verdrietig zijn we met het overlijden van ons trouwe lid Aafje van der Vis De avondvrouwengroep Oosterend We wensen de familie veel sterkte met het overlijden van Aafje van der Vis Bemanning TX 3 Graag willen wij de huisarts, dr. Hoekstra en de medewerkers van de "Thuiszorg" bedanken voor de uitstekende verzorging van onze moeder, schoonmoeder en oma Familie Van der Vis Jij was in ons leven Je blijft in onze gedachten Lieve Aafje Bedankt voor meer dan 60 jaar vriendschap. Wij zullen je missen. is ('door zaken uit het verleden, zoals de kanjerprojecten en IJs land'). Maar: 'Onlangs verscheen in de media het bericht dat het de begrotingsvergadering (die deze Tweede Kamer in het verkeerde keelgat is geschoten dat gemeen ten de toeristenbelasting aanwen den om de begroting op orde te krijgen.' Swanink noemde STIFT 'een schot in de roos', zowel voor Het STIFT-bestuur reageerde ont stemd. Voorzitter Hans Schipper zei maandag in het Noordhollands Dag- Texelaars als voor hun gasten, blad verbaasd te zijn dat er door 'de politiek' aan de constructie wordt omdat de toeristenbelasting direct wordt aangewend voor verbetering gemorreld en er vanuit te gaan dat van toeristische voorzieningen. Ook de overeenkomst met de gemeente riep hij in herinnering dat iedere wordt nageleefd. Hij kan op de door STIFT verstrekte euro wordt steun van TVO rekenen, zo bleek in verdubbeld, omdat goede initiatie- de ledenvergadering van de onder- ven ook worden gesteund door nemers. Swanink koos zijn woorden zorgvuldig, maar was duidelijk boos. andere fondsen, Waddenfonds. waaronder het STIFT wacht op klapper Het toeristisch investeringsfonds STIFT wacht op een 'grote klap per'. Het fonds heeft momenteel negentien aanvragen in behande ling, allemaal min of meer klein schalige projecten. Dat vertelde Hans van Heerwaarden van STIFT donderdagavond tijdens de jaarvergadering van TVL in De Kiekendief op De Krim. 'Er zijn wel een paar heel leuke projecten bij', zei hij, 'maar de grote klapper moet nog komen.' Van Heerwaarden, die het jammer zei te vinden dat STIFT de laatste tijd zo in de belangstelling stond, vertelde dat er dit jaar nog bijna €200.000,- beschikbaar is voor projecten. Wel merkte hij op dat aan vragen aan nogal wat eisen moeten voldoen. 'We hebben het hier over publieke gelden, waar we zorgvuldig mee moeten omgaan.' De voorwaar den voor aanvragen zijn te vinden op de website van het fonds, www. stiftexel.nl. Het bestuur vergadert op 16 december voor de laatste maal dit jaar. STIFT was onlangs in het nieuws omdat in de gemeenteraad het voor stel werd geopperd de bijdrage die het fonds uit de toeristenbelasting ontvangt, niet in drie jaar, maar in zes jaar uit te keren. TVL stemt in met fusie Met een ruime meerderheid heeft de Texelse Vereniging van Logies- verstrekkers (TVL) ingestemd met de fusie met TVO. Dat gebeurde donderdagavond tij dens een redelijk bezochte leden vergadering in De Kiekendief. De leden waren vooraf goed over het Onze oud-collega Marius Eelman fusievoorstel geïnformeerd, zodat staande de vergadering weinig vra gen overbleven en vlot tot stem ming kon worden overgegaan. De aanwezige leden brachten in totaal 471 stemmen uit, waarvan 365 vóór het voorstel. Aangezien een twee derde meerderheid vereist was (353), was dit voldoende om het fusievoorstel aan te nemen. Het woord is nu aan de leden van TVO, die op 22 november voor de tweede maal hun stem uitbrengen, omdat op de eerste vergade ring, afgelopen dinsdag, niet het vereiste mini mumaantal leden aan wezig was. is overleden. Hij heeft onder andere veel bijgedragen aan het behoud en herstel van het Texelse tuinwallen- landschap. Wij wensen de familie sterkte bij het dragen van dit verlies. Medewerkers Staatsbosbeheer Texel

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3