TEXELSE^COURANT Cf roen ^wartrjexels in het harL, é9 'Bij gemeente verdwijnt kwart van aantal FTE's' 'Pachter gemeentegrond moet ook kunnen kopen' OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12623 DINSDAG 8 NOVEMBER 2011 'Hoe Texels ben je?', vragen medewerkers van het Vertel theater elkaar tijdens de Tes- selse Geschie denisdag. Jaapkees Drij ver uit Ooste rend is onder scheiden voor zijn inzet in de Libanese bur geroorlog, ruim 30 jaar geleden. De feestdag waarmee het KoninklijkTexels Fanfarecorps het 120-jarig jubileum vierde, was er eentje om in te lijsten. Veel spektakel tijdens de motorcross om de Gerrit Zijm- bokaal, die zon dag in Eierland werd gehou den. Bij de gemeente Texel verdwijnt de komende jaren een kwart van het aantal banen (FTE's). Dat heb ben medewerkers van de gemeen te eind vorige week te horen gekregen. Het college van b en w wilde dit gisteren bevestigen noch ontkennen, maar liet bij monde van wethouder Frans Visman weten dat er mogelijk vandaag of morgen meer over bekend wordt De gemeente heeft momenteel 208 medewerkers, wat voor zover bekend neerkomt op circa 170 FTE (fulltime banen). Dat dit de komende jaren (de programmabegroting loopt tot en met 2015) wordt beperkt, houdt verband met de noodzaak tot bezuinigen en het voornemen om er een regiegemeente van te maken. Dat betekent dat de gemeente taken laat uitvoeren door derden, maar wel zelf de regie houdt. Het werd niet duidelijk of er gedwongen ontslagen gaan vallen, maar gesteld werd wel dat niet valt uit te sluiten dat mede werkers bij andere organisaties aan de slag moeten. Dat zouden bijvoor beeld sociale diensten in Den Helder of Schagen kunnen zijn, waarmee 'Grens van Texel loopt over Vliehors' De gemeentegrens van Texel loopt over de Vliehors. Dat zegt foto graaf Pieter de Vries, die Piet Stan daart heeft gevraagd metingen uit te voeren en hier foto's van heeft gemaakt. Ze hebben op de bewus te plek een bord 'Gemeente Texel' geplaatst. Door de groei van de Vliehors is de gemeente Texel niet groter geworden (want de gemeentegrens blijft op dezelfde plaats), maar het landop pervlak wel. Het is nu nog een klein stukje, maar de Vliehors groeit steeds verder in westelijke richting. 'De bur gemeester van Texel is nu ook bur gemeester van een stukje Vlieland', zegt De Vries. 'Het betekent ook dat Vlieland, dat onder Friesland valt, nu voor een deel in Noord-Holland ligt. En andersom dat Texel vast zit aan de Friese Waddeneilanden.' De Vries tekende zijn bevindingen - in woord en beeld - op in zijn boek TEXEL XL, dat hij vanmiddag presenteert in De Hollebol. Daar gaat hij met Standaart dieper in op de situatie op de Vlie hors. wordt samengewerkt, of de Regio nale Milieudienst waar Texel zich bij aansluit. Verder viel intern te horen dat in het gemeentehuis een com plete bestuurslaag gaat verdwijnen. De functie van afdelingshoofd ver valt, waardoor het aantal leidingge venden wordt beperkt. Navraag bij de persvoorlichting leverde gisteren geen nadere infor matie op. Mogelijkerwijs komt er vandaag of morgen meer nieuws over naar buiten. In dat geval zullen we dat op onze website publiceren. speedheat.nl VVD: 'Parkeren na sloop LTS' Het college gaat uitzoeken hoe veel het kost om het oude LTS- gebouw te slopen, hier een par keerplaats aan te leggen en wat dit aan inkomsten kan genere ren. Dit op initiatief van de WD, die de school zo snel mogelijk wil slopen. Het gebouw dat nu leeg staat kost de gemeente toch al geld, dus waarom niet meteen slopen, in ieder geval vóór 1 april 2012. In afwachting van een definitief besluit over de ontwikkeling van dit gebied kan er een parkeerplaats worden gemaakt en kan dit gebied als groen zone (parkeren met Texel- Vignet) worden aangewezen. Maar een meerderheid van de raad wil eerst duidelijkheid hebben in de kosten, alvorens tot sloop over te gaan. Met b en w is de afspraak gemaakt dat hierover in februari uitsluitsel wordt gegeven. TEXELSE0COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Maak kennis met het werk van de provincie Kijk voor nieuws uit Noord-Holland in deze krant Texel is een nieuw werkwoord rijker: waanzinnen, oftewel deelnemen aan Waanzin Texel, de opvolger van de Wam- pex waarvan vrijdag en zaterdag de eerste editie werd gehouden. Het speelveld lag dit keer geheel beneden de Ruigendijk, het weer was fantastisch en de opdrachten 'waanzinnig'. Op de foto zijn waanzinnigen in de nieuwe stal van de familie Eelman van De Gollards bij Oosterend bezig met het schetsen van koeien. Meer over Waanzin Texel op pagina 12. ifoio r»™™™ Texelaars die grond van de gemeente in erfpacht hebben, krijgen de mogelijkheid dit af te kopen. Uitzondering geldt (nog tenminste twee jaar) voor pacht grond op de haven van Oude- schild, en mogelijk voor strate gisch gelegen terreinen. Hoeveel grond de gemeente in erf pacht uitgeeft, werd donderdag avond tijdens de bespreking van dit onderdeel van het grondbeleid niet duidelijk. Maar sinds de overname van de haven van het Rijk is het wel uitgebreid. Raadslid Rikus Kieft (GL) vond het niet meer dan logisch dat nu de gemeenteraad er zelf op aan dringt dat Staatsbosbeheer alle erf pachtgrond te koop aanbiedt, dat de gemeente ook dit beleid volgt. Hij kreeg onder meer steun van Marian Merkelbach (CDA). Wethou der Eric Hercules leek wat verrast en kwam eerst met het omgekeerde aanbod: als ondernemers grond willen pachten, bijvoorbeeld in plaats van kopen, dan is dit bespreekbaar. Verkoop van pachtgrond op de haven is voor de gemeente financi eel niet aantrekkelijk, omdat even tuele winst nog twee jaar lang naar het Rijk vloeit. Hercules adviseerde bij besluitvorming hierover niet vooruit te lopen op het ontwikke lingsplan voor de haven dat in de maak is. Ook raadde hij af om pachtgrond die strategisch ligt voor de gemeente te verkopen. Dat met verkoop van (alle) pachtgrond finan cieel voordeel voor de gemeente is te halen, ontkrachtte financieel wet houder Frans Visman. De waarde staat namelijk al op de gemeente lijke balans vermeld. Maar bij een eventueel hogere opbrengst, pakt dat volgens Merkelbach wel voor delig uit voor de gemeente. Pach ters zijn volgens Hercules welkom bij de gemeente. Vrouwen slaags in De Koog De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag op de Nika- del in De Koog een 18-jarige vrouw uit Rijswijk aangehouden in verband met mishandeling van een eveneens 18-jarige vrouw uit Oudeschild. De vrouw uit Oudeschild zou in een café door de verdachte zijn gesla- Kamerlid PvdA bezoekt Texel voor dijkplannen Attje Kuiken, sinds 2006 lid van de Tweede Kamer voor de PvdA, is komend weekeinde voor een werkbezoek op Texel. Ze praat met de lokale afdeling van haar partij over uiteenlopende zaken, waaronder het plan van het hoog heemraadschap om een groot deel van de waddendijk binnen dijks te verbreden. De PvdA zegt zich 'grote zorgen' te maken over dit plan, dat ingrijpende 'Maatschappij wil ton betalen aan extra ambulance' Maatschappelijke organisaties zijn bereid een ton bij te dragen in de kosten om de tweede ambulance op Texel te houden. Dat meldde Rikus Kieft (GL) don derdagavond tijdens de bespre king van de begroting voor 2012. Eerder had de WD voorgesteld de jaarlijkse bijdrage van circa €0,4 miljoen voor het Toeristische Inves- gen. Er was onenigheid ontstaan op de dansvloer tussen beide vrou wen. De verdachte had hierop het slachtoffer hard in het gezicht gestompt. De vrouw uit Rijkswijk was inmiddels uit het café vertrok ken, maar werd bij de taxistand plaats aangehouden en voor ver hoor overgebracht naar het politiebureau in Den Burg. gevolgen heeft voor wegen, wonin gen en bedrijven in de buurt van de dijk. 'En dit terwijl er voor de dijk tussen 't Horntje en Ceres wordt geijverd voor een buitendijkse, zan dige oplossing.' Omdat zienswijzen tot uiterlijk 16 november kunnen worden inge diend, wil de PvdA zaterdag al een openbare bijeenkomst over dit onderwerp beleggen. De partij zegt tijd en locatie in de loop van de week bekend te maken. Andere onderwerpen die Kuiken en de Texelse PvdA met elkaar willen bespreken, zijn het verdwijnen van de tweede ambulance, de politie- inzet in het hoogseizoen, de eerste- lijnszorg en het Gemini Ziekenhuis. teringsfonds (StifT) voor de komen de drie jaar uit te smeren over zes jaar, de jaarbijdrage te halveren en het vrijkomende geld te 'labelen' voor de tweede ambulance. Hier voor zou jaarlijks 195.000 euro nodig zijn. De WD lanceerde dit voorstel om de veiligheid voor Texelaars en de gasten te waarbor gen. Inmiddels heeft TVO afwijzend gereageerd. Voor zo'n aanpassing moet het contract worden openge broken en dat kan volgens wethou der Hercules alleen als StifT hier mee instemt. StifT was hierover donderdag niet benaderd door de gemeente, maar Hercules zegde op aandringen van raadsleden toe er 'een telefoontje' aan te wagen. Op welke maatschappelijke orga nisaties Kieft doelde, werd donder dag niet duidelijk. Nils Lely (PvdA) noemde financiering van de ambu lance met de korting van StifT een sympathieke oplossing, maar geen structurele. 'Een pleister.' Willem Vlas (TB) wilde weten of een raad- smeerderheid het voorstel van de WD steunt, maar dit werd niet dui delijk. PIRATEN-VAL VAN NIELS EN ARNOLD www.texelseautopagina.nl

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1