1EXBJVGBsCA.nl TEXELSE 2 COURANT 't Amateurtje speelt sprookje Jules Deelder VRIJDAG 11 NOVEMBER 2011 Wintermarkt In de Kikkerstraat in De Cocks- dorp wordt donderdag 29 december van 11.00 tot 16.00 uur wintermarkt gehouden met (gratis) bisschopswijn, chocola demelk, muziek de kerk en muziek op straat. Ruilbeurs De afdeling verzamelaars van de Historische Vereniging houdt donderdag 17 november vanaf 20.00 uur ruilbeurs in Tusse de Banke. Daar wisselen prent briefkaarten en andere Texelania van eigenaar. Nederland Leest In de bibliotheek aan de Drij verstraat in Den Burg wordt woensdag 16 november de landelijke campagne Neder land Leest afgesloten met een discussie-avond. Tijdens de avond, die wordt geleid door Jaap Dros, wordt gesproken over Het leven is vur- rukkulluk van Remco Campert. De avond is gratis toegankelijk, vooraf aanmelden is niet nodig. De discussie begint om 20.00 uur. Leden van de bibliotheek krijgen het boek nog tot 18 november cadeau. 'De vrouw' bij Willem Wilmink In De Schakel aan de Binnen- burg in Den Burg wordt woensdag 16 november aan avond gehouden over Willem Wilmink. De avond wordt verzorgd door Hans Marseille, die ook vorig jaar een lezing over Wilmink verzorgde. Ging het toen vooral over de religieuze houding van de dichter, dit jaar wordt aan dacht besteed aan 'de vrouw' in zijn werk. 'Juist is het anders zijn van de vrouw ontdekt Wilmink zichzelf, de wereld en God', meldt Marseille. De lezing begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Voor koffie en thee wordt een kleine bijdrage gevraagd. Wie in het bezit is van (verzameld) werk van Wilmink, doet er goed aan dit mee te nemen. Time out games In jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg worden vrijdag 18 novem ber de Time Out Games gehou den. Er worden drie spellen gespeeld, poolbiljart, tafelvoet bal en een Wii-game, waarbij gekozen kan worden uit tennis, bowling en honkbal. Alles twee tegen twee. Deelname is gratis en staat open voor jongeren van 12 tot 18 jaar. Watervoorstelling in De Kroonprins In café De Kroonprins aan de Kerkstraat in Oosterend is zondag 20 november de voor stelling Water l'eau te zien, 'een sfeervolle en exclusieve' show met 'romantische, komische en melancholische nummers en anekdotes'. De avond - in een tot nachtclub omgebouwd café - wordt ver zorgd door zangeres La Sirène en haar pianist Roberto Alfredo. Samen brengen zij een internati onaal repertoire, gezongen in maar liefst zeven talen. De num mers hebben één grote over eenkomst: ze gaan allemaal over water. De voorstelling vindt plaats na het diner, dat om 19.00 uur begint. De toegang bedraagt €37,50, inclusief driegangendi ner. De toegang tot alleen de show bedraagt €10,-. Reserve ren is gewenst. dwergen, gefotografeerd tijdens de repetities. Toneelvereniging 't Amateurtje speelt zaterdag 12 en 19 novem ber het sprookje Sneeuwwitje en de zeven dwergen, in een bewer king van dichter Jules Deelder, ook wel bekend als de nachtbur gemeester van Rotterdam. Deelder schreef zijn stuk in 2000 in opdracht van jeugdtheater Hof plein in Rotterdam. Hij is dicht bij het originele verhaal gebleven, maar zoals van hem mocht worden verwacht in heel andere bewoor ding en met een bijzonder gevoel voor humor. Een belangrijke rol is er voor de spiegel, een exemplaar met nogal een eigen mening. Hij vindt het leuk dat de koningin niet meer de mooiste is, waardoor de spanningen hoog oplopen. Geen 'spiegeltje aan de wand', maar een 'spiegeltje bijdehand' dus. Onder regie van Ria Kleinveld geven de spelers van de 't Ama teurtje hun interpretatie van dit familiestuk. Met Wendy Witte als sneeuwwitje, Karin Gaasbeek als koningin annex heks, Henk Slikker in een dubbelrol als koning en prins, Chris de Lussanet, ook in een dubbelrol als jager en lakei, Jan Eelman als spiegel, Janka Daalder, Simone Schipper, Richard Eelman, Petra Brans, Carola Inskriêve DVD Echt op sien Tessels Van de dialectavond Echt op sien Tessels, die 22 oktober werd gehouden in Question Plaza, is een DVD gemaakt, die van 11 november tot 1 decem ber is te bestellen. Gerard Kuip van de Historische Vereniging schreef hierover het volgende: 't Is nou zó veert, de cd fon de uutfoering fon Echt op sien Tes sels fon 22 oktober is in de maak. We wille deerom graag wete hoe- veul mèènse deuze cd sowwe wille kóópe. 't Is foor iederiên die d'r bee weest is en 't nag 'n keer hore wil. Maar netuurlijk ok foor de mèènse die d'r deur de drokte niet meer inkonne, of 'r op iên of are menier niet bee weze konne. Kenne wee toch weer wot mèènse Dorpentocht WMO-adviesraad De WMO-adviesraad maakt een ronde langs de servicepunten in de verschillende dorpen. Maandag 14 november wordt De Cocksdorp bezocht, woensdag 16 november De Koog en Oudeschild. De advies raad is benieuwd naar wat er op het gebied van de WMO leeft in de samenleving. Symposium Waddenacademie Deze week is de inschrijving geopend voor het symposium van de Waddenacademie dat op 8 en 9 december wordt gehou den. Inschrijven kan tot 2 december. Het symposium bestaat uit twee verschillende onderdelen, waarop los van elkaar kan worden inge schreven. Op 8 december spreken Margreeth de Boer, de voorzitter van de Raad voor de Wadden, prof. Arthur Mol (hoogleraar milieu beleid) en John Jorritsma van het Regiecollege Waddengebied in Natuurmuseum Fryslan in Leeu warden over Waddengovernance. Op 9 december wordt in restaurant De Piraat op Ameland gesproken over bodemdaling. Daarnaast wordt de mogelijkheid geboden om op 10 december deel te nemen aan een excursie naar de gaswinningslocatie op Ameland- Oost onder leiding van Johan Krol van het Natuurcentrum Ameland. Inschrijven kan via het formulier op www.waddenacademie.knaw.nl. bliêd make, denk. Dot wil gien mèèns toch misse? Hollef Tessel praat 'r nou nag over, kei je nagaan. Nou kei je je deer foor inskriêve. Hierfoor sow 't makkelijk weze dot iederiên die zo'n cd kóópe wil, effe lööns 't Open Boek gaat. Deer lèègge lieste weer se je naam, weer je weunt, en zoksewot opskriêve. Dot ken fon of 11 november tot 1 december. Belle ken ok netuurlijk, telefoon 313657. Don wete wee hoeveul fon die cd's we don bestelle kenne. 't Is de bedoeling, dot se met 'n slag om de orrem, hollef decem ber uutkomme. Se koste 10 euro De film Play for keeps ('Voor 't echie') van oud-Texelaar Arnold van Bruggen is te zien op het ID FA in Amsterdam, het interna tionale festival van documentai refilms. Van Bruggen, die eerder een repor tage maakte over de Russenoorlog en met zijn bedrijf Prospektor werkt aan een documentaire over de komst van de Olympische Winter spelen naar Sochi in Rusland, ver telt in Voor 't echie over de komst van de knikkertijd. De film werd afgelopen voorjaar geschoten op het schoolplein van de Thijsse- school, waar een beeld wordt geschetst van knikkeraars Bence (Tijssen) en Sieme (Boomstra) uit groep 5. Met oog voor hun karak ters brengt Van Bruggen de twee knikkeraars in beeld tijdens een opwindend duel bij een knikker- putje. Sieme heeft meer bravoure dan Bence en is bovendien sneller. Bence is de meer serieuze knikke- raar, want hij heeft niet zo veel knikkers. Maar niet alleen zij zijn er vol van, de hele klas is in de ban van het knikkeren. Daarom moet de juf soms streng zijn; verdwaalde knikkers zijn voor jufs eigen knik- kerpot. Aan het begin van het sei zoen, wanneer het voorjaar warmer wordt, moeten de regels van het spel opnieuw worden uitgevonden. Bence: 'Aan het begin van de knik kertijd is iedereen de spelregels een beetje vergeten.' De kinderen vertellen over de verleiding van het spel en over hun emoties. Niet iedereen wil namelijk 'voor 't echie' meedoen. De meesten spelen lie ver 'voor 't neppie', want knikkers zijn mooi. De film is te zien in Tuschinski in Amsterdam. De première op zater dag 19 november, waarbij ook de hoofdrolspelers aanwezig zullen zijn, is uitverkocht, maar er volgen nog voorstellingen op woensdag 23 (14.15 uur) en zondag 27 november (14.00 uur). Later in november volgt een première op de Thijsseschool. Schouwstra, Ben Roest en Gooit- zen Kedde als de zeven dwergen en figuranten Jacomien Witte, Lot te van der Belt en (gastspeler) Merel Tjepkema. Thea Hin doet de fluistertechniek, Rody Bakker zorgt voor het licht en geluid. De voorstelling wordt geschikt geacht voor kinderen vanaf acht jaar en wordt op zaterdag 12 en 19 november gespeeld in dorpshuis De Wielewaal in De Waal (aanvang 20.00 uur). Die van 12 november is al uitverkocht. Kaartjes voor 19 november zijn te reserveren via tel. 365831 en 313684. De toegang bedraagt €7,50 (€6,- voor kinde ren), inclusief consumptie. per stuk. Dot is netuurlijk gien geld foor zo'n mooi ding met zoveul prachtige nummers, met zang, versies, ferhale en sketches, olie- gaar met 'n merakels goed geluud. D'r is geliek ok nag 'n fillempie fon deuze middag op 22 oktober on vost plakt. Je ken ok nag sien wie d'r op stane. Maar 't gaat in de eerste plaas om 't Tessels die- jelekt, dot moet je echt hore. Deer moetje op 'n ééved 's effies skrep foor sitte gaan om te luustere. Gerdiene dicht, 't skiêffie in de speuler, biêne op tafel, kachel hóger, worreme sukelaad en snaai- eree bee de hand en Tessels die- jelekt uut de luudsprekers. Wil je 't nag beter hèèwwe? Ken zówot niet. Film Thijsseschool in Tuschinksi Een uitgebreider overzicht van eve nementen, excursies en workshops is te vinden in de gratis Vakantie krant, die over het hele eiland te verkrijgen is, en via www.texelagen- da.nl. Vrijdag 11 november Op heel Texel wordt vanavond het feest van Sint Maarten gevierd. Kin deren trekken zingend langs de deu ren en worden beloond met snoep- Dit weekend wordt bij Artex in Den Burg het Iers Festival gehouden; een weekend vol muziek, dans, work shops en optredens. Klaverjascub De Doormars uit Oude schild houdt vanaf 20.00 uur de jaarlijkse klaverjasdrive voor het goe de doel in dorpshuis 'l Skiltje. Sportvereniging ZDH houdt jaarver gadering in de eigen kantine in Den Hoorn. Aanvang 20.30 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 15.00 Hollywood Classic: The Godfather; 16.15 De Heineken Ontvoering; 18.45 Johnny English Reborn; 19.00 De Heineken Ontvoering; 21.30 All Stars 2 Old Stars; 22.00 De Heineken Ontvoering. Zaterdag 12 november In sporthal Ons Genoegen in Den Burg wordt vanaf 10.30 uur het jaar lijks springspektakel gehouden voor kinderen vanaf groep 3. Van 11.00 tot 16.00 uur wordt in het gemeentehuis de eerste Tesselse Geschiedenisdag gehouden. Met o.a. optredens van het Verteltheater (12.00 en 13.45 uur). Corrie Timmer presenteert om 14.00 uur bij boekhandel Nauta Boek in Den Burg haar bundel columns 'oPIENie, de beste 80'. Daarna tot 15.30 uur een signeersessie. In de J'elleboog in Den Burg begint om 20.00 uur een singlesparty, ook voor mensen met een relatie. Entree gratis. Opgave speeddating: texeldate@hotmail.com. Toneelvereniging 't Amateurtje speelt in De Wielewaal in De Waal het sprookje Sneeuwwitje, in een bewer king van Jules Deelder. Aanvang 20.00 uur. Uitverkocht. In café De Kombuis op de haven van Oudeschild wordt vanaf 22.00 uur een hardrock-avond gehouden met de BBR-band. De toegang is gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 De Avonturen van Kuifje 3D; 13.45 Bennie Stout; 16.00 The Lion King 3D; 16.15 De Avonturen van Kuifje 3D; 18.45 Johnny English Reborn; 19.00 De Heineken Ontvoering; 21.30 All Stars 2 Old Stars; 22.00 De Heineken Ontvoering,. Zondag 13 november In restaurant De Horizon bij het vliegveld aan de Postweg wordt van 10.00 tot 16.00 uur een boeken beurs gehouden. Deelname is gra tis, aanmelden voor een plaats kan viatel. 311313. Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4A, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissa menkomst. Bos en Duin Wintercross-seizoen van AV Texel. In totaal 8 lopen. Afstanden: 8,7, 5,8 2,9, 1,7 of 1 km. Beschut parcours met een pittig heuveltje. Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt vanaf 13.00 uur de jaarlijkse Boerenkoolrit. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 De Avonturen van Kuifje 3D; 13.45 Bennie Stout; 16.00 Hollywood Classic: The Godfather; 16.15 De Avonturen van Kuifje 3D; 20.00 De Heineken Ontvoering; 20.30 All Stars 2 Old Stars. Maandag 14 november De Wmo-adviesraad bezoekt van 10.00 tot 12.00 uur het dorpsser vicepunt van De Cocksdorp. De ANBO houdt in samenwerking met de Nederlandse brandwonden stichting een informatiebijeenkomst over brandwondenpreventie. Aan vang 13.30 uur in de Buureton. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. De afdeling Texel van LTO Noord KAVB houdt vanaf 20.00 uur leden vergadering in Stayokay aan de Haf- felderweg in Den Burg. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 De Heineken Ontvoering; 20.30 Mystery Movie Dinsdag 15 november Voorstellingen Cinema Texel: 19.30 Hollywood Classic: The Godfather; 20.00 De Heineken Ontvoering In Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een voorstelling van Richard Groenendijk. Toegang €18,- diner vooraf mogelijk, gewenst. TESO Veerdienst TESO verwacht geen wachttijden. Voor meer informatie, tel. 369600 of www.teso.nl. Hollywood Classic: The Godfather In de serie Hollywood Classic draait vandaag, zaterdag en zondag The Godfather in Cinema Texel. Deze in 1972 uitgebrachte film wordt alge meen beschouwd als één van de beste aller tijden. The Godfather kreeg elf nominaties voor een Oscar en won er drie. De film is de eerste uit een reeks van drie en vertelt het verhaal van Michael Corleone, hoofd van een maffiafa milie uit New York. Hoofdrollen worden gespeeld door Marlon Brando, Al Pacino, Robert Duvall, James Caan en Diane Keaton. De film betekende voor Marlon Brando een comeback na jaren van flops en blies het gangsterfilmgenre nieuw leven in. Ook is de film regel matig geparodieerd en geciteerd. Vooral het beroemde citaat 'I'm gonna make him an offer he can't refuse' is vaak geïmiteerd. Vanaf woensdag 16 november draait in Cinema Texel de romanti sche thriller The Twilight Saga Breaking Dawn Part I. Het verhaal gaat over een jong echtpaar, dat op huwelijksreis gaat naar een eiland bij de Braziliaanse kust, waarvan wordt gezegd dat het toe behoort aan vampiers. Al snel blijkt de bruid zwanger van een mon ster. Enkele andere films draaien nog een weekje in Cinema Texel. Daar onder De Heineken Ontvoering, De avonturen van Kuifje en All Stars: Old Stars. Maandag is een mystery movie te zien, een film die officieel nog niet uit is en waarvan de titel tot voor aanvang een verrassing blijft. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. Thuisbibliotheek KopGroep Bibliotheek Texel zoekt vrijwilligers voor Biblio theek aan huis voor mensen die niet meer zelfstandig naar de bibliotheek kunnen gaan. Senioren, gehandicapten of lang durig zieke bibliotheekleden kun nen een beroep op deze (gratis) service doen. De bibliotheek zal dan vrijwilligers koppelen aan de leners, zodat onderling afspraken kunnen worden gemaakt over het soort en het aantal boeken. De vrijwilligers krijgen ondersteuning en tips van medewerkers van de bibliotheek, zodat ze hun klanten van de juiste boeken kunnen voor zien. Geïnteresseerden, zowel minder- valide bibliotheekleden als vrijwilli gers, kunnen contact opnemen via tel. 312743 of e-mailadres texel@k opgroepbibliotheken.nl.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2