n 'Helaas bleek na negen maanden dat ik blind geboren was' L 2th Raad stelt besluit over Warmte Koude Opslag uit TEXELSE 6 COURANTvbudac» novembermi I Weblog a Op verzoek van de Texelse Cou rant hield oud-Texelse Cindy Bakker een week lang een weblog bij. Over blind geboren worden, op vakantie naar de zon, Britt Dekker, 'mijn eiland', een oude vakantieliefde, een crisis opname en fysiek ingrijpen. Het complete weblog is te lezen via www.texelsecourant.nl. (Vrijdag) Duidelijk vol ongeduld om geboren te mogen worden, zag ik het levenslicht in Den Burg, terwijl de dokter in allerijl was toegesneld. Mijn moeder, Coby Zoetelief, kon mijn geboorte niet langer meer tegenhouden en net toen zij beslo ten hadden mij dan maar zonder dokter ter wereld te laten komen, was hij nog net op tijd om mij te kunnen opvangen. Mijn vader, Albert Bakker, gaf mij bij de burger lijke stand aan als Cindy Franciska Geertrui Bakker en zo was mijn leven een voldongen feit! Vrolijk en blij, een heel zoet kind met een flinke bos met haar. Helaas bleek na negen maanden dat ik blind geboren was. Er brak een spannende tijd aan voor mijn ouders en zij hebben heel wat keer heen en weer gereisd tussen Texel en Amsterdam om mij in het zie kenhuis op te zoeken of voor con trole aan mijn oogjes. Als baby'tje kreeg ik lensjes en hoewel ik toen wel wat achterliep in mijn ontwik keling, is het allemaal meer dan goed gekomen later. Toen na vier jaar mijn zusje was geboren met dezelfde oogziekte (aangeboren staar) en mijn moeder ernstig ziek bleek, zorgde dit voor de nodige onrust bij ons thuis en zijn mijn ouders gescheiden. Dit betekende voor mij, inmiddels zes jaar oud, het einde van mijn verblijf op Texel. Wij verhuisden naar Schagen, waar ik mijn gehele jeugd verder verbleef. (Zaterdag) Vandaag had ik een dagje 'rust', wat betekent dat ik geen afspraken had en alle tijd had om eens lekker uit te slapen, wat zaak jes aan te pakken, te shoppen (zowel nuttig als gewoon voor de fun) en een avondje te relaxen. Ik realiseerde me vandaag dat het nu precies drie weken terug is dat ik op Lanzarote (een Canarisch Eiland) was. Hoewel ik deze zomer heerlijk heb mogen vakantiën in Frankrijk en Spanje, waaronder Barcelona, vond ik het meer dan lekker om de zon nogmaals op te zoeken. Achteraf moest ik wel lachen, want het blijkt dat Britt Dekker daar tegelijk met mij uit de kleren is gegaan. Zij heeft daar alleen een flinke smak met geld voor gekre gen. Zij liever dan ik, ha ha! In de Playboy, nee, voor geen goud! Maar uit de kleren (lees in bikini) voor het zonnetje, geen probleem! Vorig weekend was ik nog op 'mijn eiland', zoals ik Texel ook wel noem. Het blijft toch, ondanks dat ik er maar zes jaar gewoond heb, zo voelen. Vrijwel al mijn familie: oma, ooms en tantes van beide kanten van de familie, enkele neven en nichten en mijn zusje wonen er. Ja, dan vlak je de binding niet zomaar uit. Hoewel mijn moeder overleden is en mijn vader met de noorderzon is vertrokken, voelt het toch alsof ik nog een thuis heb. Het gevoel dat het bij me oproept wan neer ik de boot in de haven zie liggen, de loopplank oploop, alsof ik een wereld even achter me laat en naar huis ga. Het geeft een soort kriebel die me tegelijk zowel blij als weemoedig kan maken. Het verlangen iedereen weer te zien, maar tegelijk ook soms de pijn en het gemis om te voelen dat er geen ouders zijn die daar op mij wach ten. (Maandag) Gisteren kwam een oude vakantieliefde langs. Nadat wij kortstondig iets gehad hebben tij dens en na een vakantie in Kroatië drie jaar geleden, zijn wij vrienden gebleven. Inmiddels heeft hij een nieuwe vriendin, maar dat staat ons contact allerminst in de weg. Zij kwam gisteren ook mee en de dag was meer dan gezellig. We hebben een grote wandeling gemaakt in de omgeving van het slot Zeist waar ik woon. Het blad van de bomen is hier inmiddels bruin gekleurd. Wat vorige week nog geel, rood en een beetje groen kleurde, is nu bruin en het meren deel is nu wel van de bomen gewaaid. Ik leek gisteren de winter al wat te ruiken in de lucht, de kou, de wind, er ging een soort belofte van uit. De winter, met zijn sneeuw, ijs, kale bomen, vroege duister, maar ook de komende feestdagen, de lichtjes overal, ik heb er zin in... Vandaag moest ik dus werken en had late dienst, deze begint om half drie en eindigt om half elf. Om elf uur was ik thuis. Ik werk op Zonnehuizen, een antroposofische instelling voor kind en jeugd met een verstandelijke beperking en psychiatrische stoornissen. Van daag een pittige dienst gedraaid. Onze groep bestaat uit negen jon geren in de leeftijd van twaalf tot en met achttien jaar. Sinds vrijdag hebben wij een crisisopname. Wij hebben een crisisbed en het kan betekenen dat er elk moment op de dag een jongere onverwacht op de groep geplaatst kan worden. Logés, zoals wij ze ook wel noe men, blijven dan drie tot zes weken en meestal is er dermate sprake van zo'n acute situatie dat opname het uiterste redmiddel is. (Dinsdag) Nee, dit zal zeker niet de boeken ingaan als een goede dag. Zoals ik gisteren al even schreef is dit de sterfdag van mijn moeder. Hoewel ik voldoende afleiding had, waren er toch momenten op de dag dat ik er even aan moest denken. Allereerst had ik vandaag een lens passing. Vanwege mijn aangebo ren staar, draag ik in mijn ene oog een contactlens en in de andere een geïmplanteerde lens. De con tactlens bleek volgens de opticien niet helemaal goed, waardoor ik deze maar slecht kon verdragen. Na een relatief rustige middag, sloeg de onrust in de avond flink toe. De logé (crisisopname) was zeer onrustig en agressief en er moest een aantal keer fysiek wor den ingegrepen door de groepslei ding. Een andere jongere raak te zo overstuur van wat er gebeurde, dat hij zichzelf in de hand sneed (met opzet). Dus na spoedberaad, direct door naar de eerste hulp om de sneeën te laten hechten. (Woensdag) Rond half twee vannacht in slaap gedonderd, om vanmorgen om half zeven weer naast mijn bed te staan om te gaan werken. Vandaag was het duidelijk een stuk rustiger op de groep. Wellicht heeft de strikte, strenge aanpak van gisteravond ook zijn werk gedaan en zaten de jongeren een stuk beter in hun vel. Slaap doet soms ook wel eens wonderen, wie weet. Om elf uur ben ik verslagen gaan typen en mijn training gaan voorbereiden voor diezelfde dag voor seksuele vorming. Deze dag behandelde ik het thema: hoe hoort het wel en niet in de omgang met verschillen de personen, bijvoorbeeld vreem den, familie en klasgenoten. De jongeren kregen een aantal picto's voor zich en daarbij moesten ze aangeven of die activiteiten, zoals praten, aanraken, pesten, samen spelen en vrijen, wel of niet met de genoemde personen gedaan behoorden te worden. Als dit niet de bedoeling was moesten ze met rood en bij wel met groene stift aangeven wat zij zouden kiezen. Je merkt bij deze oefening dat zij toch maar moeilijk kunnen bedenken welke activiteiten je wel en niet met bepaalde personen behoort te doen. Dit moet mensen met een verstandelijke handicap echt aan geleerd worden. Rond vier uur was ik thuis en vanaf dat moment even zitten relaxen voor de PC. Beetje Facebooken en chatten, waaronder met mijn zusje op Texel, en nu heb ik zoveel trek, dat ik echt nodig moet gaan koken. Vandaag lekker Hollandse pot: aardappelen, spruitjes en vlees. Daarna ga ik met mijn elektrische fiets naar de sportschool. Van avond een groepslesje Body Attack. Dat is een pittige les, daar na ben ik vaak helemaal 'dood', waarna ik mezelf dan beloon met een bezoek aan de sauna, echt heerlijk! Na een douche dan weer fris en fruitig op weg naar huis om daar dan meestal moe en voldaan mijn bed in te rollen. De week van... Sinterklaas Sinterklaas houdt de komende week het weblog bij in de serie De week van... Hij hoopt zaterdag 18 november aan te komen op Texel. De raad heeft woensdag nog geen besluit genomen over de WKO (Warmte Koude Opslag) voor het gemeentehuis en de OSG. Het voorstel van WD, GroenLinks, D66 en CDA om de zaak uit te besteden aan 'de markt' en de Rekenkamercom missie te vragen een onderzoek in te stellen, kon wel rekenen op sympathie, maar werd nog niet in stemming gebracht. 'Laat het college eerst z'n werk doen. Ik heb het gevoel dat we met de boot onderweg zijn van Den Helder naar Texel en vlak voor de haven tot zinken worden gebracht', betoogde wethouder Edo Kooiman. Hij had eerder deze maand in een commissievergadering om drie ton extra gevraagd om het project tot een goed einde te brengen, maar toen geen fiat gekregen. Astrid van de Wetering (D66) vond echter dat het college wel genoeg tijd had gehad. 'Volgens ons is het schip al gezonken en proberen we het vlot te rekken en alsnog de haven bin nen te laten lopen. Maar dan met zo min mogelijk financiële risico's.' Het werd een langdurige discussie, met als belangrijke constatering dat Geslaagd Oud-Texelaar Amoud Ens behaalde aan de Universiteit Utrecht zijn Mas ter of Arts diploma in Bestuurs- en Organisatiewetenschap, hoofdpro gramma Sportbeleid en Sportma- nagement. Ens is werkzaam bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart, waar hij zijn werk combineert met zijn opleiding en zijn grote hobby parachutespringen. de kwestie al veel geld heeft gekost. De gemeente heeft inmiddels €420.000,- uitgegeven voor de WKO bij het gemeentehuis (de pij pen om warmte en koude uit de grond te ontrekken, zitten al in de grond) en voor de OSG is €380.000,- geïnvesteerd aan leidingen om warmte en koude binnen het gebouw te kunnen verspreiden. Jur Schuiringa (WD) sprak van 'een financieel disaster' en zag net als GroenLinks, D66 en CDA het inschakelen van de markt als de beste oplossing om de kosten niet verder te laten oplopen én het pro ject alsnog te laten slagen. 'Laat geïnteresseerde partijen gebruik maken van de investeringen die al gedaan zijn en de leidingen die er al liggen', betoogde Marian Merkel- bach (CDA). Gerbrand Poster (Texel 2010) was één van de weinigen die het opnam voor het college en vond dat de raad 'even geduld' moest hebben. Hij joeg Rikus Kieft (Groen Links) tegen zich in het harnas door te suggereren dat deze ook andere belangen heeft (Kieft is commissa ris van TexelEnergie), waarop Kieft reageerde met de opmerking dat Poster het voorstel kennelijk niet had gelezen, omdat niet alleen Texel Energie, maar elke energiemaat schappij - 'tot uit Italië aan toe' - offerte kan doen. Uiteindelijk beslo ten de partijen in commissieverband op de kwestie terug te komen. Wet houder Kooiman erkende dat hij het voorstel nog niet goed had kunnen bestuderen, maar dat het misschien helemaal niet zo slecht is. 'We komen er wel uit', beloofde hij. Wat ik zeggen wou Sinterklaas Lieve Sinterklaas, Waarom komt u niet meer in Den Burg? Ik vind dat niet leuk en mijn broertjes ook niet. Groetjes, Corné Snoeij, Den Burg. Het laatste nieuws het eerst! www.texelsecourant.nl Ook te volgen via Twitter @texelsecourant en facebook Texelse Courant Manon List oppermachtig met Puck Manon List was oppermachtig bij de zondag in manege Aken- burg gehouden springwedstrijd, Met haar pony Puck reed ze twee foutloze parcoursen in de klasse L en behaalde daarmee vier winstpunten. Lianne Wetenkamp reed in dezelf de klasse een foutloos parcours met Pax Potter, maar was vijf seconden langzamer dan List. Bo Krause behaalde met Shayen een winstpunt. Wetenkamp startte haar tweede parcours een klasse hoger. Omdat zij al genoeg winstpunten heeft om over te gaan naar de hogere M-klasse, mag zij flexibel starten in de klasse L en M. Weten kamp behaalde één winstpunt en een eerste prijs in de klasse M, ondanks vier strafpunten door een gevallen balk. Bij de B-pony's ging de eerste prijs in het eerste par cours naar Daphne de Ridder met Pajona. Het tweede parcours was De Ridder minder sterk en moest ze de eerste prijs laten schieten. Deze ging naar een concurrent van de vaste wal. Bij de B-paarden was Kim van der Werve met Zandro oppermachtig in het eerste parcours. Zij behaalde twee winstpunten. Het tweede par cours greep Leonie van Schaik de winst met Tristan. Ze behaalde drie winstpunten. Tristan liet in het eer ste parcours een been hangen, waardoor er een balk naar bene den viel en zij vier strafpunten opliep. Annemieke Bos startte tweemaal een L-parcours met haar paard Wannahave. In het eerste parcours viel er nog een balk naar beneden, maar in het tweede par cours bleef de combinatie foutloos, met twee eerste prijzen en drie winstpunten als resultaat, 's Morgens verschenen de niet- federatie- en BB-ruiters aan de start. Deze ruiters springen om verschillende redenen lager dan de hoogte die zij officieel moeten en springen dus niet mee voor pun ten. De eerste prijs in de categorie B/C was voor Sanne Graaf met Candy. In de categorie D/E was de eerste prijs voor Lianne Weten kamp met Jeroentje. Scholieren geven alcoholvoorlichting In het kader van hun maat schappelijke stage verzorgen twintig leerlingen uit 4VWO van OSG De Hogeberg in het eerste kwartaal van 2012 alcohol voor lichting op de basisscholen. Het project Dat drinkt niet! wordt ondersteund door gemeente en onderwijs en mede mogelijk gemaakt door de Rabobank. De leerlingen van de OSG bezoeken de hoogste groepen van de basis scholen om informatie te geven over 'niet gaan drinken voor je zes tiende'. Zij worden daarbij begeleid door medewerkers van GGD Hol lands Noorden, die komende week naar het eiland komen voor het geven van instructie en een pre sentatietraining. Oplaadpalen bij kantoor Rabobank Als hoofdsponsor van de Dag van de Duurzaamheid heeft de Rabobank Noord-Holland Noord donderdag twee oplaadpalen in gebruik genomen bij het hoofd kantoor in Den Helder. De oplaadpalen, die ter beschik king staan aan klanten die het kantoor bezoeken, werden in gebruik gesteld door Ronald Bruins, de directeur bedrijfsma nagement, en Bert-Jan van der Worp, manager facilitaire services. Voor de gelegenheid werd gebruik gemaakt van de elektrische sport wagen van Robin Konijn van NBC Eelman Partners. Konijn was zelf verhinderd, maar verklaarde voor een elektrische auto gekozen te hebben 'niet alleen omdat ik autoliefhebber ben, maar omdat wij er als organisatie van overtuigd zijn dat er een omslag aankomt in de wijze waarop wij met onze ener giebehoefte omgaan.' De Rabobank heeft duurzaamheid hoog in het vaandel. Het gebouw op Kooypunt is energiebewust gebouwd en voor de organisatie wordt geen steenkool of uranium meer gebruikt. Ook heeft de bank twee elektrische auto's in bestel ling voor eigen gebruik. De bank wil hiermee een voorbeeldfunctie vervullen in een nieuwe kijk op mobiliteit en de verduurzaming hiervan. Hiermee wordt nauw samengewerkt met Athlon.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 6