TEXELSE 7 COURANT Texelse visagiste vierde bij wedstrijd in New York Sport 'Ik moest mezelf af en toe in een arm knijpen' 'Zwembad en sportzalen in particulier beheer' TIME OUT EEN BETER MILIEU... O» ...BEGINT BIJ JEZELF VRIJDAG 11 NOVEMBER 2011 Voor het oog van cameraploe gen en verslaggevers en foto grafen van zo'n 120 modemaga zines waren de beste kappers en visagisten uit 72 landen vorige week in New York bij elkaar om mee te doen aan de belangrijk ste internationale wedstrijd die op dit gebied wordt gehouden. Onder hen Michelle Grootelaar uit Den Burg, in het dagelijks leven als kapster en visagiste werkzaam in de kapsalon van haar tante Corinne in Oude- schild. 'Een geweldige ervaring. Ik moest mezelf af en toe in een arm knijpen, anders geloofde ik niet dat ik daar was.' De 19-jarige Grootelaar is er nog helemaal vol van. Ze volgde haar opleiding in Amsterdam en dacht dat ze de drukte van een grote stad wel kende, maar de hectiek en de omvang van de gebouwen en straten van New York deden haar duizelen. 'Ik was er graag wat langer gebleven. We hebben wel iets van de stad kunnen zien, maar heel veel tijd hadden er helaas niet voor.' Bijzonder vond Grootelaar het dat ze met de afgevaardigden van alle 72 deelnemende landen in hetzelfde hotel op Times Square verbleef. 'Niet dat je met iedereen contact hebt, hoor. De deelnemers uit China spraken ook nauwelijks Engels. Maar het was erg leuk om te zien hoe iedereen er zijn eigen stijl en rituelen op nahoudt.' Grootelaar was in New York als assistente van Ingmar Kleijn, met wie ze een tijdje samenwerkte bij Koffijberg, een gerenommeerd Amsterdams bedrijf waar ze stage liep. Samen hadden ze begin vori ge maand tijdens een nationale wedstrijd op de NDSM-werf in de hoofdstad de Wella Trend Vision Award gewonnen. Daarbij deed Kleijn het kapwerk en Grootelaar de visagie. Een andere oud-colle ga, Michelle Koers, was model. 'Ingmar trad bij de wedstrijden het Michelle Grootelaar prepareert model Michelle Koers voor de wedstrijd in New York. meest naar buiten, maar we heb ben alles samen gedaan. Het kap sel is natuurlijk belangrijk, maar ook verder moet alles kloppen. Als visagist zorg je voor het totaal plaatje, inclusief make-up en kle ding.' Kleijn en Grootelaar kozen voor een ontwerp in polaris, een trend menigeen als verleidelijk worden ervaren. Het model werd in New York op dezelfde manier opge maakt als in Amsterdam. 'Het vraagt heel veel oefenen en voor bereiden. Daarom kies je niet zomaar voor iets anders. Voor de wedstrijd kreeg je drie uur en kwar tier om je model klaar te maken.' Dat gebeurde backstage. De jury waarin het draait om contrasteren- beoordeelde niet alleen het eindre- de kleuren. 'In deze stijl gaat om sultaat, maar nam ook al tijdens de een krachtige, vrouwelijke uitstra- voorbereidende werkzaamheden ling.' Eén van de gebruikte hulp- een kijkje. 'Het was backstage middelen waren smokey eyes, hartstikke druk. Er liepen ook aller- donker opgemaakte ogen, die door lei cameraploegen rond. Ik was best zenuwachtig, maar onder spanning presteer je het beste.' De presentatie was in een enorm gebouw op Pier 94, vlak buiten het centrum, en vormde de apotheose van een evenement dat een dag lang duurde, met diverse (mode)shows en een optreden van de bekende Amerikaanse zanger en danser Jason Derülo. 'Ik zat in de zaal toen Ingmar het model opbracht. Tussen misschien wel 2400 toeschouwers. Dat was een heel spannend moment.' Uiteinde lijk veroverde de Nederlandse dele gatie de vierde plaats. 'Net geen prijs, maar we waren er toch erg blij mee. Ik vond het in ieder geval heel inspirerend. Volgend jaar wil ik graag weer meedoen. Als kapster of visagiste, dat zie ik nog wel.' Joop Rommets tie waar nu nog de voormalige LTS staat. Verder moest het college beloven dat met de gebruikers wordt gesproken om hun wensen te inventariseren en dat ook de Sportraad als overkoepelende organisatie wordt geraadpleegd. Dat was wethouder Edo Kooiman allang van plan, zei hij zelf, maar hij wilde dat niet nu al doen, om te voorkomen dat een onsamenhan gend geheel van verlanglijstjes ontstaat. Wanneer de gemeente nu wel met de gebruikers om tafel gaat, bleef onduidelijk. De discussie duurde nog vrij lang omdat Texels Belang met een amendement probeerde af te dwin gen dat goed wordt bestudeerd of het gunstig is om de voormalige LTS niet te slopen, maar te verhu ren. Dat voorstel werd uiteindelijk echter niet in stemming gebracht. Het college kreeg opdracht te onderzoeken wat het meest gun stig is: renovatie of (gedeeltelijke) nieuwbouw van zwembad Molenk oog en de binnensportaccommo daties. De gemeenteraad is woensdag avond unaniem akkoord gegaan met een veelomvattend voorstel, waarin beheer en exploitatie van de sportzalen en zwembad Molenkoog in handen wordt gegeven van particulieren, onder voorwaarde dat de gemeente de regie en invloed over beheer en exploitatie behoudt. Vorige maand vond de raad het nog te vroeg om een uitspraak te doen en werd het plan zelfs 'vaag' genoemd, maar woensdag stem den de leden van de gemeente raad alsnog in met het vrijwel ongewijzigde voorstel van het col lege voor beheer en exploitatie van de sportvoorzieningen in Den Burg. Veel nieuws stond er niet in het voorstel. Grootste verandering betrof de toevoeging van de coali tiepartijen dat een nieuwe binnen sportaccommodatie ook in de omgeving van zwembad Molen koog zou kunnen worden gebouwd en niet per se op (of nabij) de loca- Tevoko heren met lege handen Tevoko tegen Het herenteam van volleybal vereniging Tevoko heeft zater dag geen kans gezien de benauwde positie op de rang lijst te verbeteren. In eigen huis gunde het hooggeplaatste WW Tevoko geen enkele set gegund. Toch was het niet alleen maar kommer en kwel bij Tevoko. Na een stevig gesprek op de trai ningsavond, als reactie op de zeer matige vertoning vorige week tegen VCJ 94, toonden de spelers nu wel de bereidheid voor elkaar te strijden. Het verschil met WW was daarom ook niet zo groot als uit de cijfers opgemaakt zou kun nen worden, alleen toonde de tegenstander zich op de beslis sende momenten net even vaster. Al in de eerste set liet Tevoko strijdlust zien, waarbij goede momenten werden afgewisseld met mindere periodes. Nadat de set aanvankelijk gelijk opging, sloeg WW toch het beslissende gat en won de set met 20-25. In de tweede set was Tevoko op zijn best. Met een goede pass, een gevarieerde aanval en attente verde diging werd WW continu onder druk gezet en kon Tevoko uitlopen naar een voorsprong van 22-19. Helaas ging het hierna toch weer fout; door een paar passfouten kwam WW weer terug en toonde zich mentaal het sterkst. De set eindigde in 25-27. Daarna ging het minder met Tevoko. In de derde set werd nog wel enig weerwerk gegeven, maar de overtui ging van de eerste twee sets was verdwenen. Met 19-25 en 12-25 stonden de Texelaars met lege han den. De vierde set had, volgens cor respondent Ben Kenter beter schrif telijk afgedaan kunnen worden. Uitslagen overige Tevoko-teams: Tevoko D2-MBSOV D2 4-0; Tevoko H2- MBSOV H5 4-0; Tevoko D3-Relay D1 3-1; Tevoko D4-VCJ 94 D1 0-4; Tevoko MB1- VCJ94MB1 1-3. Prima Donna 2 Het damesteam van Tevoko speelt zaterdag een uitwedstrijd tegen Prima Donna 2 uit Hui zen. Het vrij jonge Prima Donna 2 heeft een wedstrijd meer gespeeld en staat negende. Ondanks dat Tevo ko zevende staat, voorspelt de website van Nevobo een uitslag van 3-2 voor Prima Donna 2. Tevo ko reist af met zeven spelers zal na de nederlaag van afgelopen zater dag optimaal gemotiveerd zijn om meerdere punten mee naar huis te nemen. De wedstrijd wordt gespeeld in sporthal Huizermaan in Huizen en begint om 12.45 uur. Klaverjassen Klaverjasclub De Doormars uit Oudeschild houdt (vandaag) vrijdag 11 november de jaarlijk se klaverjasdrive voor het goede doel. Er wordt gespeeld in dorpshuis 't Skiltje, de drive begint om 20.00 uur. De opbrengst komt ten goede aan kerstpakketten voor de oude ren uit het dorp. De kerstpakketten worden samengesteld door de leden van de jeugdclub. Bij het klaverjassen zijn vele prijzen te winnen, waaronder verse en gerookte vis. De hoofdprijs van de verloting is een dekbed. Er wordt met vaste maat gespeeld, deelna me kost €3,50 per koppel. Kapvergunning komt niet terug Wat het college betreft, zal het kappen van gemeentelijke bomen niet opnieuw aan een vergunning worden gebonden. B en w menen dat in de praktijk is gebleken dat de kapvrijheid prak tisch geen klachten of bezwaren heeft opgeroepen en dat er ook niet méér wordt gekapt dan vroe ger. Gemeentewerken kapt alleen als het echt nodig is. In het raads- programma staat dat de kapver gunning weer ingevoerd zou moe ten worden, behalve voor particuliere bomen. Het college zal daaraan dus geen gevolg geven. Een kapvergunning is slechts nodig als het gaat om bomen die zijn vermeld op de lijst van bijzondere of monumentale bomen. Die lijst moet overigens worden herzien en aangevuld. De raad krijgt binnen kort een voorstel en beslist op 14 december zodat de aangepaste lijst nog voor het nieuwe jaar geldig jongeren centrum Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 15 Veld A 19.00 Tevoko (j)-SVC 19.45 Cocky's-Pepermolen 20.30 Jumbo-Warmmop Pepermolen 21.15 Paal 28/K-Randstad Autocentrale 22.00 NIOZ1 -Autocentrale Randstad 20.30 Wessels-AH 21.15 NIOZ 2-Rabo 22.00 Falcon-IBS Veld C 19.00 Kobeko 2-Timmer"s 19.45 BarS-Otto's 20.30 De Waal-Klif 23 21.15 De Rog-Pets 22.00 Krim-Expotise Bar S Kobeko 2 Otto's Klif 23 Pets Kees (tel. Uitslagen: De Pepermolen-Kobeko 1-2; Warmmop- NIOZ 1 1-2; Jumbo-Cocky's Kapsalon 0- 3; Vlinderwinkel-Paal 28-De Krim 3-0; Texelse Autocentrale-Randstad 0-3; PFB- Falcon 0-3; Albert Heijn-lnterieurbouw Texel 0-3; NIOZ 2-IBS/Oele/Schoo 0-3; Mantje-lmares 3-0; Rabobank-Ecotiem 3- 0; Eetcafé De Rog-De Kapper 2-1Pets Snacks Parkstraat-Kapsalon Salique 1-2; SVC-De Krim 0-3; Kees de Waal, huis en tuin-Slagerij Moorman en de Boer 2-1Bar Sportief-Klif 23 1-2. Boscross Bij de Fonteinsnol aan de Rozen- dijk in De Dennen wordt zondag 13 november de derde boscross van het seizoen gehouden. De organiserende Atletiek Vereni ging Texel heeft een ronde uitgezet Hans Westdorp is met invaller staan nu zesde. Routiniers Huug van 2,9 kilometer, die één, twee of Snoek en Peter van Heerwaarden drie keer gelopen kan worden. De bleven net beneden de 7000 pun- jeugd tot en met 12 jaar loopt 1000 ten steken op 6987 en stegen naar de achtste plaats. Corry van der Zaal en Westdorp herstellen zich Roel de Zwart eerste geworden in de vijfde speelronde van de competitie van Klaverjasclub Den Burg en lijkt de weg omhoog weer te hebben gevonden. John Vlaming en Eric Jan Geus behouden de leiding in het klas sement. Westdorp was met vaste maat Jan Zaal na een sterke start terugge vallen in het klassement. Zaal was meter, de D-jeugd (12 en 13 jaar) 1700 meter. Inschrijven kan vanaf Slikke en Bea Wiersma, die dit jaar 10.15 uur bij appartementenhotel voor het eerst samenspelen, doen dat niet onverdienstelijk. Deze Bos en Duin aan de Bakkenweg. De jeugd start om 11.00 uur, de week werd de vierde plaats bin- senioren om ongeveer 11.20 uur. nengehaald met 6750 punten. Zij blijven daarmee op de twaalfde plaats staan. Kees Vinke en Carlo Inschrijven kost €3,- voor volwas senen en €2,- voor jeugdlopers. Leden van AVT genieten korting. Bos behaalden 6440 punten en Voor meer informatie: Rita Dogger, deze week verhinderd, maar werd handhaven zich in de top van het uitstekend vervangen door Roel de klassement op de vierde plaats. Zwart. Westdorp en Zwart spelen Het gemiddelde was met 6300 Johannes de Heer al jaren samen voor het Texels kampioenschap en weten elkaar week. E dus uitstekend te vinden. Na een gespeeld, ijzersterke opening van ruim 2200 wisten zij zich prima te handhaven wisten hun voorsprong in het klas- bijzondere kerkdienst, die in het en behaalden 7583 punten. Ze punten behoorlijk hoger dan vorige werden 32 marsen De Maartenskerk in Oosterend John Vlaming en Eric Jan Geus biedt zondag onderdak aan een Funbiken in de Dennen Wie graag op de mountainbike stapt voor een leuk rondje, maar (nog) niks voelt voor wedstrij den, kan op zaterdag 26 novem ber in de Dennen meedoen aan funbiken. Speciaal voor de niet-wedstrijdrij- ders heeft Wielersport Texel een funklasse geïntroduceerd bij de wedstrijden in de wintercompetitie. De deelnemers rijden over het uit gezette wedstrijdparcours, maar de uitslag telt niet mee voor een klassement. De individuele tijden worden wel opgenomen, maar uit sluitend ten behoeve van de rijders zelf. De funklasse is ook bedoeld voor beginnende WST-leden die zo kennis kunnen maken met de wed strijdsport. De start is aan de Nat- tevlakweg, vlakbij het Paradijs. Er wordt 35 minuten gereden plus een ronde. De funrijders starten om 13.50 uur. Texelfan loopt New York Marathon Patrick de Vries (48) uit Almere zondag november meegelopen in de marathon van New York. Met zijn deelname verzamelde hij geld in voor KiKa, de stich ting Kinderen Kankervrij. De Vries behoort tot een groep van 135 Nederlandse hardlopers, die deelnamen onder de naam 'Run for KiKa'. Hun doel was om een miljoen euro bijeen te brengen voor een nieuw Nationaal Kinderoncolo- gisch Centrum, waar artsen en wetenschappers hun krachten bundelen. De Vries benaderde familie, vrienden, kennissen en bedrijven voor sponsoring en als fervent Texeltoerist klopte hij ook aan bij VW Texel, ook omdat de slogan 'Vier het leven' zo toepas selijk was. Naast een shirt kreeg hij van de VW een financiële toezeg ging- Bij terugkomst uit New York stond De Vries' teller op €8.335,-. Hoewel zijn voorbereiding niet optimaal was door een knieblessure, liep hij de marathon in 4.02.34 uur, door buikgriep ongeveer drie kwartier langer dan verwacht. De hardloopgroep Run for KiKa presteerde het om in totaal €1.005.500,- bijeen te brengen. Bijdragen zijn nog welkom via www.runforkika.nl/newyork. maakten daarmee een mooie staan nu bijna 500 punten voor op sprong in het klassement en stij- het dit jaar verrassend sterk opere- sement weer iets uit te bouwen. Zij teken van de liederen van Johan- Puppycursus nes de Heer staat. Het thema is gen naar de negende plaats. De vijfde speelavond was toch al de rende duo Marja en Martien Bake- laar. Frans Stark en Bas Tromp dag van de invallers. Theo Stoelin- staan derde met ruim 1000 punten vang 19.00 uur. ga moet het zonder vaste maat achterstand. Frans van Westenbrugge doen, maar vond in Marjo van Heerwaar den een prima vervanger. Zij leken na drie sterke potten op weg naar de rondewinst, maar zagen hun kansen teniet gedaan in het laatste spel. Zij behaalden 7478 punten en bidden. Voorganger is Rinus Kui per, Jan Bakker zorgt op accorde on voor muzikale begeleiding. Aan- Hondensportvereniging DOS begint binnenkort met een nieuwe puppycursus. In deze cursus, die gedurende tien zondagen wordt gegeven van 10.45 tot 11.45 uur, komen basiscommando's aan de orde, lichaamstaal, zindelijkheid en aan de lijn lopen. De lessen wor den gegeven op het terrein van ZDH aan de Witteweg bij Den Hoorn.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7