TEXH.AQ BSCA.NL TEXELSE 2 COURANT Goede doelen Sint steunt G-sport Gespreksavond over financiën VRIJDAG 18 NOVEMBER 2011 Aankomst Sinterklaas In de haven van Oudeschild meert zaterdag rond 14.00 uur de Pakjesboot 12 af, met aan boord Sinterklaas en zijn Zwarte Pieten. Onder muzikale begeleiding van KTF wordt de Sint ingehaald, waarna hij alle tijd zal nemen zoveel mogelijk aanwezige kin deren persoonlijk te begroeten. De Pieten zullen de kinderen vermaken en Sinterklaas spreekt vanaf een podium de aanwezi gen toe. Het hele programma, dat tot ongeveer 16.00 uur duurt, wordt ondersteund door een echt-Texelse Sinterklaas band. Om iedereen in de gelegenheid te stellen de intocht mee te maken, rijden tussen 13.00 en 14.00 uur gratis bussen vanaf de bushalte bij het gemeente huis aan de Emmalaan naar de haven. Om 16.00 uur vertrekken de bussen weer naar Den Burg. Cécile de Boer in bibliotheek In de bibliotheek aan de Drijver straat in Den Burg is tot en met 27 december werk te zien van Cécile de Boer uit Den Burg. De Boer toont werken in een nieu we stijl, die ze de laatste jaren heeft ontwikkeld. Ze werkt met acrylverf in heldere kleuren. De stijl is niet realistisch, maar de Texelse locaties blijven wel her kenbaar. Na de expositie zijn de schilderijen weer te zien bij de kunstenaar thuis, tijdens de open atelierroute van kunste naarsvereniging Zout. K «Wr* Sinterklaas, die zaterdag op Texel aankomt, gaat ook dit jaar op pad voor het goede doel. Hij haalt geld op voor de G-sport op het eiland. Doordat zelfs de Sint niet zomaar alles kan betalen, verhuurt hij zich zelf om extra geld op te halen voor het goede doel. Met het geld dat de goedheiligman ophaalt spon sort hij de G-gym en de G-paar- densport op het eiland. Deze groe pen hebben de Sint gevraagd om een donatie omdat ze te maken met teruglopende subsidie-inkom sten. Het verhogen van de contri butie zou het voor sommigen van deze doelgroep lastiger maken sport te blijven beoefenen. De Sint hoopt deze groepen op deze manier te kunnen helpen. Een bezoek van een half uur door Sinterklaas en zijn pieten kost €30,-. Ze zijn te reserveren via tel. 315058 of www.goededoelensint.nl. Filmavond In jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg wordt vrijdag 25 november een filmavond gehouden. Op een groot scherm en via de geluidsinstallatie worden films vertoond. Er is gratis popcorn. De filmavond is bedoeld voor jongeren van 12 tot 18 jaar. Danswedstrijd bij Time Out Jongerencentrum Time Out in Den Burg houdt vrijdag 16 december een Freestyle Dance Competition. Jongeren van 10 tot en met 20 jaar kunnen individueel of met zijn tweeën aan de wedstrijd meedoen. Een vakjury beoordeelt de optre dens. Voor de winnaar(s) zijn er twee kaarten voor de theatershow van So You Think You Can Dance van RTL 5. De show vindt plaats op 14 januari in de RAI in Amsterdam. Belangstellenden kunnen zich aan melden bij Justin Segerink via jsegerink@pharostexel.nl of 06- 12665690. Documentaires in De Kroonprins Naar aanleiding van het interna tionale documentairefestival IDFA houdt het Filmhuis in De Kroonprins in Oosterend de komende week een eigen (film)festival. Dinsdag 22 november draait de documentaire Nomadok TX, woensdag is China Blue te zien, donderdag draait Iron Crows en vrijdag Nomadok TX. Zondag 27 november sluit het filmfestival af met de documentaire O Amor Naturel. De films beginnen steeds om 20.00 uur, om 18.30 uur serveert De Kroonprins voor €10,- een festival- hap. Reserveren vooraf is nodig, tel. 318 975. In De Lindeboom in Den Burg geeft woensdag 30 november wethouder Frans Visman een toelichting op de financiële positie van de gemeente Texel. Daarnaast komen ook het Texel- vignet en de ambulancezorg aan de orde. De avond is de eerste in een serie van drie gespreksavonden, die gehouden worden op initiatief van de WD Texel. Naast Frans Visman wordt gesproken door Niels Vrij hoeven, Creative Director bij Crossmedia van de Telegraaf Media Groep, die ingaat op het imago en andere zaken die komen kijken bij de invoering van het Texelvignet, en drs. Alie Gelissen- Kobus, directeur van Ambulance zorg Fryslan, die vertelt over de ambulancezorg op Terschelling. Zij zal tevens ingaan op de ervaringen die zijn opgedaan met de rapid responder, de solo-eenheid die op Texel zal worden ingezet ter ver vanging van één van de twee ambulances. De volgende gespreksavond wordt Theatershow In De Kroonprins in Oosterend strijkt zondag 20 november de the atershow Chansonniere La Sirene neer met het afwisselende en kleur rijke programma Club Waterl'eau. De show is inclusief een driegan gendiner, aanvang 19.00 uur. gehouden op woensdag 25 januari. Deze staat in het teken van onder nemers. Nel de Jager, straatmana ger in Amsterdam, zal met de Texelse winkeliers in gesprek gaan over de toekomst voor de detail handel op het eiland. Daarnaast gaat Jan-Willem Janssen, adviseur innovatie bij het Hoofdproduct schap Detailhandel, in op het ver anderende winkelgedrag en komen enkele jonge ondernemers aan het woord. Woensdag 29 februari wordt gesproken over landbouw en landschap. Dan wordt gespro ken over verstandig omgaan met zoet water, de ILG Gebiedscom- missie en het ganzenprobleem. De avonden worden ingeleid door fractievoorzitter Marjan de Groot. Geïnteresseerden kunnen vragen aandragen viawww.vvdtexel.nl. De bijeenkomsten beginnen om 19.30 uur, de toegang is gratis. Dros zingt Bloem op RTV-NH In het programma Noord-Hollands Diep van TV Noord-Holland wordt vrijdag 18 november aandacht besteed aan Jaap Dros, die gedich ten van J.C. Bloem op muziek zet te. Dros speelt in het programma een van de nummers van de CD, die onlangs een tweede druk beleefde. Noord-Hollands Diep wordt vanaf 17.15 uur rechtstreeks uitgezonden vanuit de studio in Amsterdam. Sinterklaas toch naar Den Burg Hoewel er geen rondgang aan vooraf gaat, brengt Sinterklaas een week na zijn aankomst in Oudeschild toch een officieel bezoek aan Den Burg. Helemaal geen Sinterklaas in Den Burg ging de mensen van het Pof- ferglop wel wat te ver op hun ver zoek is de goedheiligman er in geslaagd een gaatje in zijn over bezette agenda te vinden. Zaterdag 26 november maakt Sin terklaas van 15.00 tot 17.00 uur zijn opwachting in het Pofferglop op de Groeneplaats. Kinderen kunnen hem de hand schudden en tekeningen en cadeaus zijn welkom. Op woensdag 23 en vrij dag 25 november kunnen kinde ren in het Pofferglop hun schoen zetten, waar dan op zaterdag een verrassing in zit. Kerstrommelmarkt Eierlandsche Huis In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp wordt zondag 18 december van 14.00 tot 20.00 uur een Kerstrommelmarkt gehouden. Standhouders kunnen plaatsen en tafels reserveren bij Sabrina Veld man, tel. 06-12674545. Hoewel de Oudheidkamer vanaf 1 november gesloten is voor publiek, zitten de vrijwillige medewerkers niet stil. Niet alleen moeten nieuwe schen kingen worden bijgeschreven, ook worden op afspraak rond leidingen voor groepen ver zorgd. van de afdeling Financiën van de gemeente Texel, die een teambuil dingdag hadden, zij werden rond geleid door Nieteke Roeper en Ans van Etten. Voor velen was het de eerste keer dat ze de Oudheidka mer bezochten. De Oudheidkamer heeft dit jaar ruim 8200 bezoekers ontvangen. Dit is niet alleen veel in vergelijking met andere jaren, maar ook vergeleken met andere kleine musea in Noord-Holland. In de winter kunnen groepen op afspraak het museum bezoeken. Ook kun nen het hele jaar door huwelijken worden gesloten in het pittoreske woonhuis uit 1599. Een afspraak maken kan via het Maritiem Jut ters Museum, tel. 314956 of e- mailadres ohk@texelsmaritiem.nl. Een uitgebreider overzicht van evenementen, workshops en excursies is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die over het hele Zondag 20 november: 10.00 uur. Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4A, Den Burg) begint om 10.00 uur een texelagenda.nl. Vrijdag 18 november: 15.00 uur. Zendingswerker Jacob Kiefte geeft in De Poort aan de Ele 17.15 uur. Jaap Dros is gast bij het tv-programma Noord-Hollands Diep van RTV Noord-Holland. Met aan dacht voor zijn CD met gedichten mert in Den Burg een presentatie over het opbouwwerk dat hij in Libe ria doet. Aanvang 15.00 uur. van J.C. Bloem. Aanvang 17.15 uur. 18.00 uur. In Rotisserie 't Kerckeplein in Oosterend begint om 18.00 uur 15.00 uur. In theater De Kiekendief op De Krim begint om 15.00 uur een optreden van de AMC Bigband. Entree gratis. een wijnproeverij met vijfgangenme nu, verzorgd door wijnhuis Joop Bart uit Purmerend. 19.00 uur. In eetcafé De Kroonprins in Oosterend begint om 19.00 uur 19.30 uur. Herman Bakker geeft bij Artex aan de Wilhelminalaan in Den Burg een lezing over kunstenaar Blok van der Velden. Aanvang 19.30 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 'Club Waterl'eau, een show met diner. Reserveren gewenst. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 De Avonturen van Kuifje 3D; 13.45 Bennie Stout; 16.00 Johnny English Reborn; 16.15 De Avonturen van light Saga: Breaking Dawn-part 1; 21.30 De Heineken Ontvoering; 21.45 The Twilight Saga: Breaking Dawn-part 1 Zaterdag 19 november: 11.00 uur. In De Pelikaan nabij De voering; 20.30 The Twilight Saga. Breaking Dawn-part 1 Maandag 21 november: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel- de manifestatie Vrouwen van een Eiland gehouden. Om 18.30 uur begint een bijzondere veiling, om 19.30 uur een buffet (opgave tel. 317202). 14.00 uur. De stoomboot van Sinter onderhoud van het Hoornder kerkje. 20.00 uur. Voetbalvereniging Texel'94 houdt jaarvergadering in de eigen kantine aan de Haffelderweg in Den Burg. Aanvang 20.00 uur. klaas en zijn gevolg wordt rond 14.00 uur in de haven van Oudeschild ver- 14.00 uur. In Keukencentrum Texel aan de Bernhardlaan in Den Burg worden van 14.00 tot 16.00 uur Voorstellingen Cinema Texel: 20.30 The Twilight Saga: Breaking Dawn- part 1; 20.45 'mystery movie'. Dinsdag 22 november: 15.00 uur. De afdeling Dialect van de Historische Vereniging komt om kookdemonstraties gegeven. Entree gratis. 19.00 uur. In theater De Kiekendief op De Krim begint om 19.00 uur een optreden van de AMC Bigband, in combinatie met een Texels dinerbuf- 15.00 uur bijeen in Tusse de Banke op de Groeneplaats in Den Burg. 20.00 uur. De FNV Vrouwen komen vanaf 20.00 uur bijeen in De Poort aan de Elemert in Den Burg. Op de agenda staat een lezing van Threes 20.00 uur. Toneelvereniging 't Ama teurtje speelt in De Wielewaal in De Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 All Stars 2: Old Stars; 20.30 The Twi Waal voor de tweede en laatste keer het sprookje Sneeuwwitje, in een bewerking van Jules Deelder. Aan vang 20.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 light Saga: Breaking Dawn-part 1. TESÜ Bennie Stout; 16.00 Johnny English Reborn; 16.15 De Avonturen van Kuifje 3D; 18.45 All Stars 2: Old Veerdienst TESO verzorgt vandaag (vrijdag) van 9.30 tot 16.00 uur een halfuursdienst. Op maandag 21 Breaking Dawn-part 1; 21.30 De Hei neken Ontvoering; 21.45 The Twilight Saga: Breaking Dawn-part 1. uur wachttijd ontstaan. Voor meer informatie, tel. 369600 of www.teso. Vrouwenbond De FNV Vrouwenbond ontvangt dinsdag 22 november Threes Anna, schrijver, theaterregisseur en film producent. Threes Anna studeerde aan de Rietveldacademie en woont in de Prins Hendrikpolder. Haar eerste film The bird can't fly is bekroond in Sofia, Zimbabwe en Rome. Momenteel werkt ze aan haar volgende film Silent City. Daarvoor reisde ze naar Luxem burg en Tokyo waaruit ze net terug is. De bijeenkomst wordt gehou den in De Poort aan de Elemert in Den Burg en begint om 20.00 uur. Ambtenaren bezoeken Oudheidkamer Alzheimer Café 24 uur per dag. 7 dage"k per Wee Het laatste nieuws het eerst! www.texelsecourant.nl Ook te volgen via Twitter texelsecourant en facebook Texelse Courant L_ In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt dinsdag 29 november het maandelijks Alzhei mer Café gehouden. Sprekers zijn Els van der Stadt en Mariëlle Clo- quet van het DOC-team. Zij vertel len over hun werkzaamheden op Texel. Het DOC-team, Dementie Onderzoek- en Casemanagement team, biedt hulp bij dementie thuis en in het verzorgingshuis. Het Alz heimer Café begint om 19.30 uur, de muziek wordt verzorgd door Gerrit Terwindt. De toegang is gra tis, aanmelden niet nodig. Tapdansende pinguïn op Antarctica Het adembenemende landschap van Antarctica vormt het decor van het tweede deel van de met een Oscar bekroonde animatiefilm Happy Feet, die vanaf komende woensdag in Cinema Texel draait. Hoofdpersoon is de pinguïn Mum ble, ook wel bekend als de mees ter van de tapdance. Hij heeft een probleem met zijn zoontje Erik, die helemaal niet van dansen houdt. Het wordt voor Mumble allemaal nog vervelender als Erik kennis maakt met Sven, een pinguïn die alles kan, zelfs vliegen. Al snel wordt hij Eriks grote idool. Maar als hun wereld op z'n kop komt te staan en Mumble het pinguïnvolk en alle andere zeewezens, van krill Boek Vlaming Het boek Ontmoetingen van Jaap Vlaming kost in tegenstelling zoals dinsdag gemeld geen €6,95, maar €16,90. Het is verkrijgbaar bij de Goeie Zaak (de wereldwinkel) en Nauta Boek in Den Burg en bij Vla ming zelf aan Schoudieck 44 in Den Burg. tot zeeolifant, van het dreigende gevaar redt, ontdekt Erik de dap pere kant van zijn vader. Happy Feet is te zien in 3D. Ook nieuw in Cinema Texel is de romantische thriller The Twilight Saga Breaking Dawn Part I. Het verhaal gaat over een jong echt paar, dat op huwelijksreis gaat naar een eiland bij de Braziliaanse kust, waarvan wordt gezegd dat het toebehoort aan vampiers. Al snel blijkt de bruid zwanger van een monster. Ook enkele andere films draaien nog enkele dagen in Cinema Texel. Daaronder De Heineken Ontvoe ring, De avonturen van Kuifje en All Stars 2: Old Stars. Maandag is een 'mystery movie' te zien, een film die officieel nog niet uit is en waarvan de titel tot voor aanvang een verrassing blijft. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2