texbagbga.nl TEXELSE 2 COURANT Kalender met schaars geklede mannen Mannenkoor verzorgt sfeervol kerstconcert Tangosalon In de Waagzaal van De Linde boom wordt vrijdag 9 december een tangosalon gehouden door TexelTango, met een workshop door Hugo Buiten en Marieke Timmer. De workshop is geschikt voor alle niveaus en sluit daar naast aan op de cursus die Klaas de Jong van TexelTango geeft bij Artex. De salon duurt van 19.30 tot ongeveer 22.00 uur. De muziek wordt verzorgd door DJ El Ruido, de toegang bedraagt €10,- Kerstsamenspel Bij Artex vinden van maandag 12 tot en met vrijdag 23 decem ber de kerstsamenspelweken plaats. Bijna alle jeugdige leer lingen worden door de docen ten in orkestjes, ensembles en popbands ingedeeld om samen kerstliederen en muziekstukken in te studeren én uit te voeren. Het laatste kwartier van de tweede repetitie is openbaar: publiek is dan van harte wel kom. Vrijwilligersdag begin 2012 De Nationale Vrijwilligersdag zal op Texel op nader te bepalen datum plaatsvinden. Dus niet gelijktijdig met de landelijke viering op 7 december. Initiatiefnemer Pharos laat weten dat begin 2012 activitei ten worden georganiseerd en maakt binnenkort waar, wanneer en wat er zal gaan gebeuren. Zout exposeert in De Hollebol Kunstenaarsvereniging Zout Texel houdt de komende weken een gro te tentoonstelling in de expositie ruimte van De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg. Er zal recent werk te zien zijn van 65 kun stenaars. De expositie wordt vrij dag 16 december om 17.00 uur geopend door Cor van Heerwaar den en is tot en met 5 januari dage lijks (behalve op zondag) te bezoe ken tussen 11.00 en 17.00 uur. Woensdag 28 en donderdag 29 december wordt een atelierroute gehouden. Zonnebloemloterij Vrijwilligers hebben op Texel 3000 lootjes verkocht voor de Nationale Zonnebloemloterij 2011Wie benieuwd is of hij of zij een prijs heeft gewonnen, kan dit controle ren op de website www.zonne- bloem.nl. Kalenders met schaars geklede vrouwen. Wie kent ze niet? Bin nenkort is er ook een editie met bijna naakte mannen. Stuk voor stuk echte Texelaars. Fotograaf Tamara Griffioen was er afgelopen zomer door familieom standigheden een tijdje uit. Om de draad weer een beetje op te pak ken, kwam ze met het idee van een kalender. Ze maakt de kalender, die nog voor kerst af moet zijn, samen met Klaas Koch en Elsa Siemeling wint Koomenbokaal Met een minimaal verschil heeft Bart Siemeling de Jaap Koomenbokaal van biljartver eniging De Buureton gewon nen. Jaap Koomen was vanaf 1978 lid van biljartvereniging De Buureton, tot hij in 2010 op 88-jarige leeftijd overleed. Het bestuur stelde ver volgens voor hem te laten voort leven door een bokaal naar hem te vernoemen. Zoon Ko Koomen maakte een houten bokaal en op twee mid dagen werd in drie poules gespeeld, waarna de poulewin naars in een eindronde zouden beslissen wie de winnaar zou worden. De finale werd gespeeld door Jaap Mosk, Bart Siemeling en Cor Veeger, die alle drie een partij wonnen. Op basis van het gemiddelde werd vervolgens Sie meling tot winnaar uitgeroepen. Dat zal vermeld worden op de bokaal, die in de biljartzaal blijft staan. Oskam. 'Ik heb veel respect voor de mannen die deelnemen. Je staat daar toch bijna bloot voor een camera', vertelt Griffioen. Niet iedereen durfde het plan om te poseren uiteindelijk echt door te zetten. Een aantal modellen belde op het laatste moment af of kwam niet opdagen. Toch worden deze week laatste foto's gemaakt. Grif fioen is erg tevreden over de foto's: 'Ik kan nog niet zeggen welke Texelaars er op de foto's staan, maar het zijn mannen van alle leef- In De Burght aan de Binnenburg vindt zaterdag 10 december een bijzonder kerstconcert plaats, verzorgd door het Texel Christe lijk Mannenkoor. Medewerking wordt verleend door de intenati- onaal vermaarde sopraan Wieb- ke Göetjes, pianist Jaap Kramer en L'Orchestra Particulare. Dirigent en leden van het mannen koor hebben er alles aan gedaan het concert tot een bij zondere belevenis te maken. Niet alleen muzi kaal, ook theatraal. De hele kerk wordt met behulp van een profes sioneel licht- en geluid- bedrijf in kerstsfeer gebracht. Van het con cert worden een DVD en een CD gemaakt, die nog voor het eind van het jaar in de verkoop wordt gebracht. Het koor is verheugd met de medewerking van de internatio naal gevierde sopraan Wiebke Göe tjes, die na een succesvol concert enkele weken geleden met man nenkoor Edoza uit Sneek opnieuw naar het eiland komt. De pianobe geleiding is in handen van Jaap Kramer, die niet alleen bekend is als pianist, maar ook als dirigent, orga nist en zanger. Met de medewer king van het Orchestre Particulare is de begeleiding sterker dan gebrui- Van Zuilekom wint maandbeker Kevin van Zuilekom heeft tijdens een stormachtige wedstrijd zon dag de laatste maandbeker van de golfclub gewonnen. Van Zuilekom behaalde in de eerste categorie 30 stablefordpunten. Tweede en derde werden Antoine Kersten en Gerdi Reijers, die beiden 29 punten behaalden. Reijers sloeg op de derde hole (par 3) een hole in one. Jan van Andel behaalde de eerste prijs in de tweede categorie, voor Maricus van der Wetering en Leo Saai. De derde categorie was een prooi voor Theres de Bruijn, die Paul van Spiegel en Joost Verhagen voor bleef. De longest drives wer den geslagen door Theres de Bruijn en Arnold Boomstra; Gerda Bloem en Jan van Andel sloegen de neary's. Bij de prijsuitreiking kwam Sinter klaas nog langs met een surprise. In de wintermaanden wordt op negen holes par 72 en op negen holes par 3 gespeeld. tijden.' Dit laatste komt vooral doordat het plan redelijk laat bedacht werd en ze dus maar kort de tijd had om modellen te regelen, foto's te maken en de kalender in elkaar te zetten. Het wordt een spannende, maar smaakvolle kalender. 'Je zou hem zelfs in de kinderkamer kunnen hangen.' Toen ze begon met de kalender vroeg ze een beetje om zich heen. Het nieuws ging echter als een lopend vuurtje rond en ze kreeg al snel meer geïnteresseerden. kelijk bij concerten van het man nenkoor. Dit veelgevraagde orkest treedt op in wisselende samenstel ling, ditmaal zorgen viool, hobo, dwarsfluit en trompet voor onder steuning van zowel koor als solis ten. De baritonsolo's worden ver zorgd door Rob Manse. Het programma biedt uiteraard een keur aan kerstliederen, maar ook ander werk, terwijl de zang wordt afgewis seld met instrumentale intermez zo's. Voor de pauze zijn de liederen afgestemd op het kerstverhaal, na de pauze wordt wat lichter werk uitgevoerd en ligt de nadruk meer op de kerstsfeer. Het programma voor de pauze vermeldt onder meer delen uit de Mes- se Solemnelle van Char les Gounod, liederen uit de kerstcantate van J. Bredewout en het Ave Maria van Caccini. Na de pauze klinken onder meer het Panis AngeUcus van Cesar Franck, White Christmas en - natuurlijk - Stille Nacht. Het concert begin om 20.00 uur, de zaal is een half uur eerder open. De toegang bedraagt €15,- kaartjes zijn verkrijgbaar bij Nauta Boek, Het Open Boek, Albert Heijn, Spar Oudeschild, Maas Sla gerij in Oosterend en supermarkt Goënga in Den Hoorn. Tam avondje bij Doorstoot Het was een tam avondje bij biljartclub De Doorstoot. Dat meldt althans correspondent Jan Heemskerk. Een trainingskamp in Turkije leek Piet Zijm goed gedaan te hebben, maar slechts in één partij deed een fraaie driebandstoot enigszins den ken aan het magistrale spel van 'de Turkse Prins' Semih Sayginer. Ook Corjan Luyt meldde zich weer na een hoogtestage in Zuid Afrika. Het nuttig effect van deze onder neming duurde welgeteld één pot je. Daarmee leek het bewijs gele verd dat het laken van de buurman alleen maar groener lijkt. Zijm en Luyt dienen zich in Cocksdorp waar te maken. Uitslagen: Luyt-Zijm 4-0, J.Boon-M.Boon 3-3, Van der Kooy-Huizing 0-2, Smit-Heemskerk 0-2, Weel-Homan 0-4, Zijm-Huizing 4-0, Van der Kooy-Heemskerk 2-0, Smit-Luiyt-4-0, J.Boon-Homan 0-4,Weel-M.Boon 2-0. Mist 'Je weet niet wat je mist', zei mijn man. Nu weet ik wel dat hij cryptisch is, maar ik vatte hem niet. 'Denk maar aan 1939', zo ging hij door. 'Colijn die zei: Ga maar rustig slapen'. Het wilde nog niet klaren bij mij, lichtelijk beneveld als ik was. Eindelijk gaf hij uitleg. Tijdens de dagenlange dichte mist, hebben we het mist- sein op de haven moeten mis sen. De gemeente wist er van. Maandenlang al. Maar besloot niks te zeggen. Het sein valt niet te repareren. Dergelijke appara tuur kan ook niet meer gemaakt worden. Gelooft u het? Gewoon een toetertje die om de zoveel seconden doet wat tie moet doen: toeteren. Sinterklaas had op zijn pakjesboot wel zo'n toe ter. Op elk kinderfietsje zit er een. Maar nee, in Oudeschild kan dat niet. Vanaf 1928 heeft die toeter zijn waarde bewezen. Met dank aan de schippersver eniging Schuttevaer. Anno 2011 staat de techniek met lege han den. Terwijl het een prachtig instrument is voor onze toeris ten. Die kunnen in dichte mist geen foto naar huis aaipotten, maar ze kunnen wel laten horen hoe mistig het is. En het geeft zo'n vertrouwd gevoel. Waar is de tijd gebleven dat we maar COLUMN liefst drie signalen hoorden in de haven? Met die van het boorei land erbij? Kan die havenmees ter geen cassettebandje afdraai en? Nu is alleen de hoorn in Den Helder de enige roepende in de woestijn. Zielig. Vergelijk het maar met zo'n duif die de hele tijd zit te koekeroeën. In de hoop antwoord te krijgen. Maar nee hoor, niks. Die man in Den Helder blaast zich een ongeluk. Af en toe klinkt tie ook schor. En soms is hij de maat kwijt. Is er nou niemand op het eiland die interesse heeft in de cursus midwintermisthoornbla- zen? Het is voor onze veiligheid. Achterdochtig als ik ben, vraag ik me af wat de gemeente nog meer verzwijgt. Of Rijkswaterstaat. Een onbemand havenkantoor? Of nog erger, een onbemande vuurto ren? Oh, dat is al zo. Kapotte lampen op de vuurtoren? Gaten in de dijk? Gaslekken, vervuild drinkwater? En als het nu zo is dat die misthoorn inderdaad geen functie meer heeft? Wie belt dan, intolerant als we zijn, de gemeen te Den Helder dat we gek worden van dat lawaai? Zijn ze nou hele maal betoeterd! Annie@texelsecourant.nl Een uitgebreider overzicht van evenementen, workshops en excursies is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die over het hele eiland te verkrijgen is, en via www. texelagenda.nl. Dinsdag 6 december: 19.15 uur. Voorafgaand aan de com missievergadering in het gemeente huis bieden verontruste medewer kers uit de bouwwereld gemeenteraad en college een petitie aan. 19.30 uur. In het raadhuis in Den Burg begint om 19.30 uur een com missievergadering van de gemeente- 20.00 uur. Klaverjassers houden een open drive voor het goede doel in De Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg. Aanvang 20.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Hollywood Classic: The Wizard of Oz; 20.15 Nova Zembla 3D. Den Woensdag 7 december: 19.30 uur. In het raadhuis Burg begint om 19.30 uur een com missievergadering van de gemeente- 20.00 uur. De dorpscommissie van Oudeschild verzorgt in dorpshuis 't Skiltje een voorlichtingsavond over de bouwplannen op het voetbalveld. Aanvang 20.00 uur. 20.00 uur. Bij Jan en Paula Brouwer in het Olijfblad aan de Weverstraat 60 in Den Burg begint om 20.00 uur een Bijbelstudie. TEXELSE ^COURANT LANGEVELD t DF (hoofdredacteur) Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerr Joop Rommets Jeroen van Hattum Pip Bamard Job Schepers Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl €86,55 €84,15 portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voo afloop van de abonnementsperiode. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Happy Feet 2 3D NL; 13.45 Dolfje Weerwolfje; 16.00 De Avonturen van Kuifje 3D; 16.15 De Gelaarsde Kat 3D; 20.15 Nova Zembla 3D; 20.30 New Kids Nitro. Donderdag 8 december: 20.30 uur. In De Hollebol in Den Burg begint om 20.30 uur een optreden van de Ierse folkzanger Kieran Hal- pin. Toegang €10,.-. 21.00 uur. In Filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait 'Lucia Y El Sexo' Aanvang 21.00 uur. Een diner vooraf is mogelijk, reserveren gewenst. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 New Kids Nitro; 19.00 Nova Zembla 3D; 21.15 New Year's Eve; 21.45 New Kids Nitro. Vrijdag 9 december: 19.30 uur. In de Waagzaal van De Lindeboom in Den Burg wordt van 19.30 tot 22.00 uur een tangosalon met een workshop verzorgd door Hugo Buiten en Marieke Timmer. De toegang bedraagt €10,-. 20.00 uur. Sterrenkundige prof. dr. J. Heise geeft in De Slinger bij Ecomare een lezing over het begrip kosmische tijd. Aanvang 20.00 uur. Entree €5,- (incl. koffie/ thee. 20.00 uur. Bij Binnenlicht aan de Weverstraat in Den Burg wordt vanaf 20.00 uur een voorlichtingsavond gehouden door Tarass-genezer Anneke Menger. De toegang bedraagt €10,-. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 New Kids Nitro; 19.00 Nova Zembla 3D; 21.15 New Kids Nitro; 21.45 New Year's Eve. TESO TESO onderhoudt vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur een halfuursdienst en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Er worden geen wacht tijden verwacht. Voor meer informa tie: tel. 369600 of w Scouting Texel haalt donderdag oud papier op in de wijk Waalderstraat, Marelstraat, Burgerhoutstraat, Jan Reystraat, Wilhelminalaan. Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. 04.07 e 05.20 e 06.26 e 06.57 e 07.56 e 08.24 e 09.10 en 21 I is het ongeveer ater. Zaterdag 10 ber volle maan, Maandag 12 springtij. Zondag 11 i 8.43 uur, onder 16.24 9.34 u. 0.25 u. 0.54 u. Winterserie wandelsport Als afsluiting van het wandeljaar begint wandelsportvereniging Het Gouden Boltje op 11 decem ber met de winterserie. De serie bestaat uit vier wandeltoch ten door het bos, de duinen en het strand. Inschrijven kan voor de hele serie of voor elke tocht afzonderlijk. Het startlokaal bevindt zich zondag Collecte MS Slechts vijf vrijwilligers hebben op Texel meegewerkt aan de collecte voor het Nationaal MS Fonds. Zij haalden €278,- op. De opbrengst komt ten goede aan het stimuleren van mensen met MS (multiple scle rose) om op zowel mentaal als fysiek vlak zoveel mogelijk in beweging te blijven. Ruim 16.000 Nederlanders lijden aan deze ziekte. Wie geen col lectant aan de deur heeft gehad, kan een bijdrage overmaken op giro 5057 ten name van het Nationaal MS Fonds in Maassluis. 11 december in Bos en Duin aan de Bakkenweg, waar tussen 13.00 en 14.00 uur gestart kan worden voor de afstanden vijf of tien kilometer. Deelname kost €4,- per tocht of €9,- voor de serie van vier tochten. Leden van de vereniging en mensen die geen behoefte hebben aan een her inneringsvaantje, betalen minder. Misverstand parkeervignet De gemeente heeft donderdag op de eerste dag dat het parkeervig net voor 2012 werd verstrekt een boete moeten uitschrijven voor iemand die dacht dat het vignet meteen al van kracht was. De per soon was ermee gaan staan op een betaalde parkeerplaats en had verzuimd een kaartje te kopen. De gemeente besloot voor de gele genheid de boete nog in te trek ken, maar benadrukt dat het vignet pas vanaf 1 januari 2012 geldig is. Voor die tijd moeten nog gewoon kaartjes worden gehaald uit de parkeerautomaat op de betaalde parkeerplaatsen.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2