TEXELS E^COURANT Versoepeling regels bouw biovergisters TEXEL Cf roen ^wartrjexels in het karL, Legesverhoging blijft voor veel evenementen beperkt De bouw van installaties voor Ook zette ze vraagtekens bij de biovergisting komt dichterbij nu hoogte van de vergisters. Haar de raad woensdag heeft inge- partij stemde als enige tegen de stemd met versoepeling van de fractie. Volgens wethouder Edo voorschriften. Maar voor zover Kooiman lag er één aanvraag voor bekend liggen er momenteel een vergister, maar is die ingetrok- geen aanvragen. ken. De oude nota van uitgangspunten in het nieuwe plan buitengebied bevatte teveel beperkingen om biovergisters van de grond te krij gen. Na overleg met LTO-KAVB afdeling Texel, Agrarische Jonge ren Texel en Texel Energie presen teerde Texels Belang woensdag een initiatiefvoorstel aan de raad, dat de mogelijkheden verruimt. Belangrijke voorwaarden die nu worden gesteld zijn dat het rest- product (digestaat) op het eiland moet worden afgezet en dat de teelt van energiegewassen op Texel niet wordt toegestaan. TB is niet bang dat er door vergis ting meer mest zal worden aange voerd, omdat de mestwetgeving de grenzen stelt. Het restproduct digestaat is goed bruikbaar als stuifbestrijder en de opgewekte energie draagt bij aan de doelstel ling om Texel in 2020 in de eigen energiebehoefte te laten voorzien. Voorwaarde is wel dat de installa tie binnen het A-blok moet worden gerealiseerd. Tegenstander Annie Hin (Texel2010) gaf aan dat de groot schalige teelt van maïs of andere energieproducten lokaal niet kan worden geregeld en zei ook dat de techniek voor mestvergisting nog verder moet worden ontwikkeld. Tarieven TESO in 2012 ongewijzigd TESO laat de vervoerstarieven in 2012 ongewijzigd. Dat heeft directeur Cees de Waal laten weten. Volgens De Waal is het geen van zelfsprekendheid dat het gelukt is de tarieven op hetzelfde niveau te laten. De vervoersgroei van TESO bleef in 2010 en 2011 deels achter bij de verwachtingen en de veerdienst had te maken met een structureel lage rentestand. Daarnaast kampt TESO met een aanhoudend hoge brandstofprijs. 'Al hebben we het nadelig effect daarvan deels kun nen opvangen dankzij inkoopcon tracten die we in 2010 hebben afgesloten.' De Waal sluit niet uit dat de tarie ven in 2013 wel omhoog gaan als TESO ook in 2012 te maken heeft met lagere groei, lage rentestan den en hoge brandstofprijzen. speedheat.nl Hekken op parkeerterrein Het is een vraag die menig Texe laar zich de afgelopen dagen stel de: wat doen die hekken op het parkeerterrein tegenover Albert Heijn in Den Burg. Het antwoord is volgens een woordvoerder van de gemeente helder. Doordat er werk zaamheden in de Wilhelminastraat zijn, moeten de vrachtwagens die Albert Hein bevoorraden tijdelijk via de Waalderstraat en het par keerterrein naar de supermarkt rij den. Om te voorkomen dat er fiet sen in de weg staan, zijn de hekken geplaatst om de route voor de vrachtwagens vrij te houden. Sanitair-showroom zaterdags open van 10.00 - 12.30u texelseScourant Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Slagerii Moormann de Boer iiManaAUTO www.texelseautopagina.nl expert schoorl vakantiekrant Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. .txl Bekendmakingen op pagina 10 OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887-NR. 12633 I VRIJDAG 16 DECEMBER 2011 Geel was de overheersende kleur woensdag in De Koog. Veel ballonnen ter gelegenheid van de feestelijke opening van de tweede Jumbo supermarkt op Texel. Ruim vijftig mensen waren afgekomen op de opening van de zaak van Arjen en Monique van Diepen. Arjen: 'Het was heel hard werken de afgelopen weken om alles te veranderen, maar nu hebben we alles af en hebben we een enorm assortiment (zo'n 28.000 artikelen), mis schien wel het grootste van Noord-Holland. Veel klanten waren blij dat er weer een extra supermarkt is in De Koog. 'De Jumbo heeft toch andere spullen dan de Lidl', merkte een vrouw op. Het was een contrast met de laatste twee weken dat de Super de Boer open was. Toen waren veel schappen leeg. 'Natuurlijk was dat vervelend voor de klanten en voor ons, maar het is onvermijdelijk wanneer je overgaat op een andere keten', aldus Van Diepen. Het filiaal in De Koog is de 261ste Jumbo in Nederland. De opzet van de winkel is totaal veranderd. De winkel oogt door de veranderingen veel groter. De gangpaden zijn ruimer, de hoge schappen staan niet tot voor in de winkel, zodat alles veel rui mer lijkt. De eerste klanten werden getrakteerd op een bloeme tje. De winkel werd geopend door Colet Kloosterman van Eerd, één van de mede-eigenaren van Jumbo. (Fotojob Huis beschadigd na keukenbrand Een keukenbrand heeft woens dagavond flinke schade veroor zaakt aan een huis in de Parnas- siastraat in De Koog. Volgens de politie ontstond de brand in een plan met vet. Het vuur greep aanvankelijk snel om zich heen, maar smoorde later bij gebrek aan zuurstof. De brandweer wist het vuur daardoor snel te blus sen. De woning liep veel rook- en roetschade op. Ook kwam er zoveel hitte vrij dat stucwerk beschadigd raakte. Op het moment van de brand waren een 57-jarige en een 31- jarige man in het gebouw aanwe zig. De laatste werd ter controle naar het Gemini Ziekenhuis in Den Helder gebracht, omdat hij rook had ingeademd. De brandweer schaalde de brand aanvankelijk op naar middelbrand nadat de politie uitslaande vlam men had gezien. Op dat moment bestond het risico dat het vuur in de twee-onder-eenkapper naar de buren zou overslaan. Drugs in kluisje van leerling OSG De politie heeft maandag een 18- jarige man uit De Cocksdorp betrapt op de aanwezigheid van drugs in zijn kluisje op de OSG in Den Burg. De politie was met tien agenten op school om de kluisjes van alle leer lingen te controleren. In het kluisje van de 18-jarige leerling werden verdovende middelen gevonden, waarna de leerling werd aangehou den. Volgens een woordvoerder van de politie ontkende de man dat de drugs van hem waren en deed De verhoging van de leges voor de meeste evenementen blijft beperkt tot €75,-. Alleen als de gemeente het als aandachts- of risico-evenement aanmerkt, zijn de leges €776,-. Wanneer een melding volstaat, is niets ver schuldigd. Het betekent dat bijvoorbeeld voor de activiteiten in de tent voor de Ronde om Texel, waarbij spra ke is van een verhoogd risico, en het voetbaltoernooi van Texel'94, wat extra toezicht vraagt, het volle pond betaald moet worden. Maar voor evenementen met 'gewone' hij afstand van het materiaal. De man kreeg een boete van €100,- en werd tijdelijk geschorst door school. In de andere kluisjes werd niks verkeerds gevonden. Rector Henk de Vries zei desgevraagd tevreden te zijn over dat laatste. 'Het is pret tig dat de leerlingen schoolspullen in hun kluisjes hebben liggen en zo verstandig zijn er geen rotzooi in te hebben als alcohol of vuurwerk.' De actie was een initiatief van de ouderraad en de schoolleiding. vergunningplicht zijn de kosten €75,- en als sprake is van een doorlopende vergunning, hoeft zelfs maar eenmaal €75,- te wor den betaald. De aanpassing volgde na een ini tiatiefvoorstel van D66 en Texels Belang, dat er woensdag toe leid de dat raadsleden met portefeuil lehouder burgemeester Giskes tij dens een schorsing aan de onderhandelingstafel gingen en tot dit compromis kwamen. Het maakt de weg vrij voor clubs met activiteiten hun kas te blijven spekken en zo de contributiever hoging beperkt te houden. Daar mee wordt wel afscheid genomen van het principe om de deze leges kostendekkend te maken. Het los laten van dit principe was voor het CDA reden om als enige fractie tegen te stemmen. De meerkosten worden verhaald op de algemene reserve. Op initiatief van D66 en TB, bij wie Willem Vlas zich in de materie had vastgebeten, keert ook de evene mentenkalender weer terug op de website van de gemeente, zodat organisaties hun activiteiten beter op elkaar kunnen afstemmen. Vandaag onze nieuwe rubriek Mens Werk, over Texelaars met een nieuwe baan. Gwen Gommans start bij Govers. 3,9 Voorklazen, Ouwe Sunder- RSH klaas en nakla- zen. En van- JL- daag alles nog eens nalezen in j. de Texelse Cou- rant. Sascha de Lint, winnares van 'Masterchef', presenteerde de nieuwe pro- ductenlijst van De Rötisserie. IN OEN BURG IS HET AL AFGELOPEN MAAR IN DE COCKSDORP IS HET NOG MAAR NET BEGONNEN

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1