TEXELSE^COURANT Cjrotn ^trnrtr jéxels in het harL, 13 Provincie afhoudend bij verplaatsing Aldi Grand Hotel Opduin over in andere handen Gemeente gaat beheer van haven uitbesteden OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12635 DINSDAG 20 DECEMBER 2011 Aangenaam koud, mooie muziek en fees telijk aangeklede kramen. Het tekent de sfeer op de kerstmarkt in Oosterend. Gedeputeerde Jan van Run was op Texel en bezocht onder meer SnelStart, waar hij sprak met de familie Ploeg. Jaap Klinkers, van 1976 tot 1993 dierenarts op Texel, schreef een vervolgver haal. Vandaag de eerste afle vering. 'Duurzaamheid zit in onze genen', nodigt Jan Jacob Rab bedrijven uit mee te doen aan de Texelse Onder nemersprijs. Dorian van Rijsselberghe is zondag in het Australische Perth wereldkampioen windsurfen in de Olympische RS:X- klasse geworden. Hij kwam in de afsluitende medalrace als vierde over de finish, vier plaatsen voor zijn belangrijkste concurrent Piotr Myszka uit Polen, en dat was ruim vol doende voor de titel. De Texelse wereldtitel was groot nieuws en werd de afgelopen dagen uitgebreid belicht in kranten en op radio en televisie. Meer over Van Rijssel- berghes succes op pagina 7. Grand Hotel Opduin in De Koog gaat op 1 januari over in andere handen. De nieuwe eigenaar Hoscom neemt het viersterren- hotel over van Kees en Henriëtte den Ouden. Hoscom bezit elders in Nederland zes hotels, Opduin behoudt het eigen karakter. Opduin bestaat sinds 1938 en is uitgegroeid tot een hotel met drie restaurants, zes vergaderzalen, een zwembad en diverse wellness voorzieningen en is daarmee het grootste hotel op Texel. Een hotel van deze omvang in familiebezit is zeldzaam in Nederland. Opduin zal worden geleid door Floris-Jan Zwaag en zijn vrouw Kirsten Dashorst. Zwaag werkt sinds 12 jaar bij Hoscom en is directeur geweest van het Delta Hotel, Badhotel Rockanje en het Cruise Hotel, aan boord van SS Rotterdam. Zwaag en zijn team waren de eerste winnaars van de Dutch Hotel Award. De overname betekent het afscheid van Kees en Henriëtte den Ouden, die het hotel na bijna 25 jaar werken en de onderne ming 'met trots en een beetje weemoed' overdragen. 'Het is voor ons persoonlijk wellicht een beetje vroeg, maar voor de mede werkers en het bedrijf de beste keuze' zo motiveert Den Ouden zijn besluit. Er is bewust niet geko zen voor een centraal geleide hotelketen met één uniform logo. 'We kregen de mogelijkheid om het hotel over te dragen aan Hos com waardoor het individuele karakter behouden blijft'. Trots zijn ze vooral op hun medewerkers en loyale gasten. 'Zij hebben het mogelijk gemaakt om het hotel van Villa Opduin uit te bouwen tot Grand Hotel Opduin'. Kees en Henriëtte den Ouden zullen als adviseur van diverse bedrijven hun beider carrières voortzetten. Zo zal Den Ouden aanblijven als com- De gemeente zal de exploitatie van de haven in de toekomst niet zelf ter hand nemen. Daartoe heeft de raad woensdag beslo ten. De stuur- en projectgroep van de haven van Oudeschild kunnen dus op voorhand een aantal mogelijke opties schrap pen. De bouw van een groot schalig hotel wordt nog niet uit gesloten. De WD diende een amendement in dat de gemeente de expertise voor het havenbeheer niet zelf in huis heeft en dat met uitbesteding een flinke kostenbesparing is te bereiken. Uitbesteding past vol gens de liberalen in de ontwikke ling naar regiegemeente, waarin de raad de kaders stelt, maar zoveel mogelijk werkzaamheden uitbe steedt. Het argument van Joop Groeskamp van TB om de stuur- en projectgroep bij de ontwikkeling van een visie voor de haven carte blanche te geven, vond geen gehoor bij de liberalen, die steun missaris bij Rabobank Noord-Hol land Noord en betrokken blijven bij de fusie van TVO en TVL naar Texels Ondernemers Platform. De familie Den Ouden blijft op Texel wonen en actief in diverse bestu ren en blijft zich inzetten voor het eiland. Hoscom exploiteert in Nederland hotels op bijzondere locaties met ieder een eigen naam en individu ele uitstraling. 'In Grand Hotel Opduin ervaar je dat intense Wad- dengevoel en daarom past het precies bij ons', aldus eigenaar Lucas Petit. Het sleutelwoord bij Petit is ondernemerschap. Floris-Jan Zwaag en Kirsten Das horst over hun toekomstige rol: 'We voelen ons vereerd dat we op kregen van CDA, GL en Texel2010. Het WD-voorstel om de haven in eigendom te houden, kreeg geen steun. Ook het 'spookhotel' kwam ter sprake. TX2010 diende een amen dement in om dit nu al uit te slui ten. 'Als een monster van Loch Ness duikt het steeds weer op', zei Poster, die alleen de WD aan zijn zijde vond. Wat betreft Alfred Schaatsenberg (PvdA) en Cees Hoogerheide (D66) was het een overbodige motie. 'Dat hotel met 850 bedden komt er echt niet, zeker niet in Oudeschild', etaleerde Schaatsenberg voorspellende gaven. Joop Groeskamp: 'Als je een jaar geleden had gezegd dat er betaalde parkeerplaatsen op de haven zouden komen, hadden ze je in de haven gedonderd.' Volgens Groeskamp sluit het raadspro- gramma een grootschalig hotel uit. 'Er staat: daarnaast gaan we voor behoud van een karakteristieke en kleinschalige haven, grootschalig komt niet aan de orde.' het prachtige Texel het stokje mogen overnemen. We gaan graag met het team van Opduin de uit daging aan om het succes van de familie Den Ouden verder uit te bouwen.' Petit: 'De medewerkers maken in een hotel het verschil. Zij worden in de gelegenheid gesteld vrij te ondernemen. Een hoofd kantoor of een overkoepelende marketingstrategie is tegenwoor dig niet meer noodzakelijk, dit werkt zelfs verstarrend. Een indivi duele uitstraling en onderschei dend concept zijn de ingrediënten waarmee onze medewerkers het verschil kunnen maken.' Meer over Opduin op pagina 13. Bouw zwembad Krim uitgesteld De bouw van een nieuw zwem bad op Vakantiepark De Krim bij De Cocksdorp is vertraagd. Het park had er dit jaar mee willen beginnen, maar dat zit er niet meer in. Volgens directeur Iwan Groothuis van De Krim is het project om financiële redenen naar de middel lange termijn verschoven. Hij wil prioriteit geven aan de op handen zijnde uitbreiding van de golfbaan om daarna de ontwikkeling van het zwembad te realiseren. De bouw van een nieuw bad vergt een inves tering tussen de €5 en €6 miljoen en daarnaast komen volgens Groothuis ook nog stijgende jaar lijkse exploitatiekosten. Een ver eenvoudiging van het plan zit er volgens hem niet in. 'We doen het goed of we doen het niet.' De Krim heeft een paar jaar geleden al plan nen laten opstellen om op de plek van het buitenbad een nieuw over dekt bad van 1.40 meter diep te bouwen. Er is even sprake van geweest dat De Krim het nieuwe bad gezamenlijk met de gemeente zou ontwikkelen maar daar bleek uiteindelijk onvoldoende draagvlak voor te zijn. Verplaatsing van de Aldi naar de Spinbaan in Den Burg wordt nog een pittig verhaal. Dat kwam naar voren tijdens een werkbezoek dat gedeputeerde Jan van Run van de provincie Noord-Holland vrijdag aan Texel bracht. Hij hield de boot af, maar de deur ging niet in het slot De gedeputeerde bezocht het par keerterrein bij de Aldi aan het Ach terom in Den Burg en de beoogde locatie aan de Spinbaan om een beeld te krijgen. Bob Bakker en Ruud Kalusche hielden aan het Achterom een pleidooi voor verplaatsing. Van Run hield daarbij aanvankelijk de boot af. De provincie staat het ver plaatsen van detailhandel naar bedrij venterrein niet toe. Het college dien de een paar maanden geleden een principe-aanvraag in bij de provincie, maar die werd afgewezen. De gedeputeerde hield de deur wel op een kier en toonde zich gevoelig voor de eilandpositie van Texel. Hij adviseerde de gemeente 'objectief en met harde cijfers nut en nood zaak' van de verplaatsing aan te tonen. Daarbij ging het om een afna me van het aantal verkeersbewegin gen. Aan een opmerking dat hij maar eens op een drukke maandagoch tend moest komen kijken, had Van Run niks. 'Dat is geen meetinstru ment, cijfers zijn in dit geval cruci aal.' De gemeente gaat volgens een woordvoerder nu in overleg met de Aldi om te bekijken hoe de aanvraag bij de provincie verder kan worden onderbouwd. In voorbereiding op het werkbezoek van Van Run schreef de gemeente al een brief aan de Ezeltitel voor Jaap de Wijk Jaap de Wijk uit Den Burg krijgt een onderscheiding van een ezel vereniging uit het Belgische Kuurne. De Orde van de Ezel aldaar stelt hem aan als 'confrater' van de Con frérie van het Ezelskruiske voor zijn 'koppig doorzetten om de contac ten tussen de Multifunctionele Ezel vereniging op Texel en de Orde van de Ezel in Kuurne te blijven onder houden. De Confrérie van het Ezels kruiske is een soort zustervereni ging van de Orde van de Ezel. De confraters zijn mensen die Kuurne (een plaats met 12.500 inwoners in het Vlaamse deel) een warm hart toedragen. De Wijk krijgt de onder scheiding begin 2012 tijdens een officiële bijeenkomst in het gemeen tehuis van Kuurne. De Confrérie van het Ezelskruiske heeft de onder scheiding sinds 2006 aan diverse prominenten in België (onder wie een oud-minister en een Kamer voorzitter) uitgereikt. 03£fiEm VEE) (33 CÈ0 SNELCODE: 80 'Si Garage Dros www.texelseautopagina.nl provincie met het verzoek de afwij zing van de ingediende principe- aanvraag te heroverwegen. Over de verder te varen koers geven gemeente en provincie desgevraagd elk een eigen lezing. Volgens een woordvoerder van de provincie zou de structuurvisie van de provincie Noord-Holland aangepast moeten worden om verplaatsing van de Aldi naar de Spinbaan mogelijk te maken. Dat is een lang traject met inspraak en behandeling door Gedeputeerde Staten en Provinciale Staten. De vraag is of de provincie dat wil doen. 'Het kan wel', aldus de woordvoer der, 'maar dan moet het gaan om zaken waarbij gewijzigde inzichten aan de orde zijn.' De provinciale structuurvisie werd in juni 2010 vast gesteld door Provinciale Staten. Volgens de gemeente kan volstaan worden met regionaal overleg, omdat er sprake is van een supermarkt die kleiner wordt dan 1500 vierkante meter (1000 vierkante meter). In dat geval zou de officiële aanvraag voor gelegd moeten worden aan ROVEZ, het bestuurlijk overleg van de wet houders ruimtelijke ordening, volks huisvesting en economie in de Kop van Noord-Holland. Man overboord op Noordzee Reddingboten van de KNRM heb ben zaterdag urenlang gezocht naar een man die 's morgens 27 km ten noordwesten van Vlieland overboord was geslagen. De man is niet gevonden. Er werd naar hem gezocht met reddingboten van Texel, Vlieland en Terschelling en er was een helikopter in de lucht. In de loop van de middag werd de zoekactie gestaakt. Het gaat om een 32-jarige man uit de Oekraïne. Hij werkte op een vrachtschip dat onder de vlag van Curagao vaart. KERSTAKTIE Inruil Oud Goud €21.- per gram bij aankoop kerstcadeau of tegoedbon. JUWELIER MARTIN TROMP TEXELS E@COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): SPINBAAN KALENDER Kj uitnodiging ATT OPEN DAG Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. PROVICIAT MANNEKE, UW

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1