ft Lil/ L 1EXBJVGBCA.NL 'Zout is binnen in De Hollebol' TEXELSE 2 COURANT uA f V^. .3 ■ff Ij WRW ffll pa Sfeervolle kerstmarkt goed bezocht DINSDAG 20 DECEMBER 2011 Alzheimer Café In de voorbereiding van het Alzheimer Café gaat deze maand van alles mis. Niet alleen werd in de krant een verkeerde dag vermeld, ook de aangekondigde spreker is door een auto-ongeluk niet in staat om te komen. Haar taak wordt waargenomen door Els van der Stad en Liesbeth Rijk. De correcte aankondiging is dat het Alzheimer Café deze maand wordt gehouden op dinsdag 20 december, ditmaal niet in De Buureton, maar in de Carrousel in De Gollards aan De Zes in Den Burg. Het onderwerp is het veranderend eet- en drinkge drag bij dementie. Els van der Stadt en Liesbeth Rijk van het DOC-team zullen dit onderwerp nader toelichten. Margreet Berndsen leest een verhaal voor en er is muziek en zang van het koortje van Artex, begeleid door Karen Haasdijk. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot 21.30 Boekenmarkt Bij landhuis De Bult aan het Meyertebos nabij Den Burg wordt dinsdag 20 december (vandaag) van 15.00 tot 22.00 uur een markt gehouden met Texelse boeken. De opbrengst komt ten goede aan het Papoeafonds van Harry de Graaf. Maartenskerk De Maartenskerk in Oosterend is van dinsdag 27 tot en met donderdag 29 december dage lijks van 13.30 tot 16.00 uur open voor bezichtiging. Er zijn gidsen aanwezig om tekst en uitleg te geven. >t donderdag 5 januari in De Hollebol aan de Hoe breng je eenheid aan in het werk van 65 exposerende kun stenaars. Voor die vraag stonden Marian Smit, Richard Goet, Rebecca Geskus, Anna Sikkers, Maurice Christo van Meijel en Remmelt Loos toen ze de geza menlijke expositie van kunste naarsvereniging Zout Texel in De Hollebol aan het inrichten waren. Het antwoord werd gevonden in een selectie op kleur. Aan de ene kant van de bovenste etage van het cultuurcentrum hangen werken met rode tinten en aan de andere kant werken met blauwe tinten. Vrijdagmiddag bij de opening bleek dat het werkte. Ondanks de grote variëteit hangen de werken pas send bij elkaar. Een techniek om gebrek aan ruimte aan één muur op te lossen, pakte eveneens goed uit. De werken werden niet met enige tussenruimte naast elkaar gehangen, maar hangen langs een denkbeeldige lijn om en om strak tegen elkaar. Cor van Heerwaarden, eigenaar van Klif 12 en oud-voorzitter van de Kunst- en Cultuurcommissie van de gemeente, had de eer de expositie te openen. Hij vroeg zich onder meer af of De Hollebol vol doende laagdrempelig zou zijn voor een kunstexpositie. Hij liet het antwoord een beetje in het mid den, maar verklaarde wel vol over gave dat 'Zout binnen is'. Het is de eerste keer dat de Texelse kunste naars gezamenlijk in De Hollebol staan. Een jaar geleden leek daar nog geen sprake van, maar een half jaar geleden kwamen Zout en het cultuurcentrum alsnog tot over eenstemming over exposeren. Remmelt Loos, voorzitter van Zout, toonde zich tevreden over de nieu we ruimte. 'In Tusse de Banke haalden we gemiddeld zo'n dui zend bezoekers en ik verwacht dat hier in de Hollebol ook te halen.' Jook Nauta van De Hollebol liep intussen zeer tevreden rond. 'Dit is waar het voor bedoeld was.' De expositie duurt tot en met don derdag 5 januari. De werken zijn dagelijks te bezichtigen (met uit zondering van zondag) van 11.00 tot 17.00 uur. Er wordt zowel in het café, als in de opkamer en de bovenste verdieping geëxposeerd. Sportinstuif kerstvakantie Zowel in Oosterend als in De Koog wordt in de kerstvakantie een sportinstuif gehouden. De instuif is bedoeld voor kinderen van 6 tot 12 jaar en vindt in Ooste rend plaats op dinsdag 27 decem ber van 10.00 tot 12.00 uur. In De Koog is de jeugd welkom op woensdag 4 januari van 10.30 tot 12.00 uur. De kinderen kunnen deelnemen aan verschillende spor ten zoals badminton, volleybal, uni-hockey, hindernisbaan en bas ketbal. Onder voorbehoud is ook de tumblingbaan aanwezig. Deel name is gratis, het dragen van bin nensportschoenen, zonder zwarte zolen, is verplicht. Aangenaam koud, mooie muziek en feestelijk aangeklede kramen. De elfde kerstmarkt in Ooste rend beschikte zaterdag over de juiste ingrediënten om er een geslaagde editie van te maken. pjes waar tal van veelal zelfge maakte producten werden verkocht. Het was druk, al waren er volgens Arno Koot, één van de organisatoren, iets minder bezoe kers dan een jaar geleden omdat de markt deze keer niet in de kerst vakantie viel. Voor veel Texelaars was de kerstmarkt een geschikte plek om andere Texelaars weer eens te spreken. Het weer zat mee. Het was aange naam koud en droog. Koot: 'De voorspellingen zagen er aan het begin van de week nog problema tisch uit, maar het is allemaal goed gegaan.' Toen er 's avonds een hevige bui over het eiland trok, waren de standhouders net klaar met het opruimen van de kramen. In de Maartenskerk waren tegelij kertijd goedbezochte optredens van Marijke Lionarons en Jan Beijert, Excelsior, de Maartenscan- torij, het Popkoor en het Texels Christelijk Mannenkoor. Op straat werd ook gezongen door de close- harmonygroep Close Friends, die net als het Popkoor onder leiding staat van Mathieu Vulto. Een aantal Oosterenders verkocht spullen om geld in te zamelen voor nieuwe lichtslangen voor het dorp. Koot: 'We hebben nu nog ouder wetse prikkabels met gloeilampen erin, maar de gloeilamp gaat eruit, dus we moeten overstappen op ledverlichting en daarvoor moeten we geld sparen.' De beoogde nieu we verlichting is bedoeld voor onder meer de ijsclub, de kerst markt en Oosterend Present. Trots Trots Op Texel. Oftewel: TOT. Plak vervolgens 2012 erachter en voila: een nieuwe partij is gebo ren. TOT 2012. Annie gaat de politiek in! En het programma? Het is natuurlijk leuk om in deze column allerlei zaken op de hak te nemen. Maar in de politiek moeten we alleen maar uitstralen dat we trots zijn. Trots Op Texel. Onder het motto: elk nadeel hep z'n voordeel, wordt ons eiland gepromoot. Texel: het enige eiland met een eigen parkeervig- net. Trots Op Texel met zijn twee ambulances. Dat moet ook wel als je ziet wat de doelgroepen worden van het luxe Spa Resort. Zelfs alcoholisten zijn welkom. Die gaan naar het Spa Blauw Resort. Texel met twee dubbel- deksboten en één dubbeldeks strandpaviljoen. Trots Op Texel dat de economische crisis afwen telt op de toerist met slechts drie centen. Texel, het eiland waar je niet kunt verdwalen dankzij de bewegwijzering. Trots, omdat ons gemeentehuis op een poffertent lijkt. Of andersom. Het eiland waar iedereen welkom is! Zonder woonvergunning. Trots, omdat onze kinderen niet weten wat een file is. Laat staan een stoplicht. Zebrapad? Nooit van gehoord! Texel, waar elk kind kan zwem men, met of zonder strippen kaart. In de open lucht nog wel. Trots, omdat we meer schapen COLUMN dan inwoners hebben. Waar de lammen de blinden helpen. En waar je - al klimbossend - heel De Koog van bovenaf kunt zien. Texel, waar je niet gehinderd wordt door het eentonige geluid van de misthoorn. Trots op Broad way. En op het Spookhotel aan Zee. Met 900 bedden. Texel, hét vrouweneiland bij uitstek, krijgt er nog veel meer vrouwen bij! Van de ARBO mag je hoogstens negen bedden per dag opmaken. Reken maar uit, er komen min stens honderd kamermeisjes werken! En waar moeten die sla pen? Weer een hotel erbij, de hunkerbunker, en wie maakt daar de bedjes op? Trots op Dorian van Rijsselberghe. Die ons eiland promoot bij de Olympische Spe len! Op jacht naar een medaille en het ereburgerschap. Als hij tenminste goed kan rekenen. Trots op het kleinste fietspad van Nederland. Bij de Redoute. Aan gelegd door de Gedupeerde van de Provincie. Ons eiland is één Gouden Driehoek. Met ons eigen witte goud: de asperge. En een eigen bierbrouwerij. Kortom, laten we trots zijn op wat we hebben. TOT 2012. Voorlopig dan. Annie@texelsecourant.nl De kerstmarkt in Oosterend werd zaterdag goed bezocht. Ruilbeurs van superhelden De bibliotheek in Den Burg houdt in de kerstvakantie een zogeheten Superheldenruilbeurs. Kinderen konden tijdens de Kinderboeken week en de weken daarna plaatjes sparen van superhelden uit de jeugdliteratuur. Er was een gratis Radio Texel op kerstmarkt MJM Radio Texel zendt vrijdag 24 december uit vanaf locatie. De mobiele studio van de lokale zen der strijkt van 17.00 tot 21.00 uur neer op de kerstmarkt van het Maritiem en Juttersmuseum, waar Wijkie van de Berg, Roelie Bakker, Gerrit Verhoeve en Willem van Leersum een uitzending verzor gen. Een uitgebreider overzicht van excur sies, exposities en evenementen is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die over het hele eiland is te verkrij gen en via www.texelagenda.nl. Dinsdag 20 december Bij landhuis De Bult aan het Meyerte bos nabij Den Burg wordt van 15.00 tot 22.00 uur een markt gehouden met Texelse boeken. De afdeling Texel van de NBvP/Vrou- wen van Nu viert kerst in de gasterij van verzorgingstehuis De Gollards in Den Burg. Aanvang 16.30 uur. Bij de SWOT in De Buureton in Den Burg begint om 17.30 uur het maan delijks SWOT-diner. Dit keer extra luxe in verband met kerst. Deelname kost €15,-, tel. 312696. In de Carousel van de Gollards aan De Zes in Den Burg begint om 19.30 uur het maandelijks Alzheimer Café; het thema is het eet- en drinkgedrag van dementerenden. Om 20.00 uur begint in dorpshuis De Walhoorn in Den Hoorn een geza menlijk optreden van DEK en het Smartlappenkoor. hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 20 dec. 02.37 en 14.101 Woe. 21 dec. 04.07 en 16.341 Don. 22 dec. 05.24 en 18.061 Vrij. 23 dec. 06.35 en 19.101 Zat. 24 dec. 07.44 en 20.041 Zon. 25 dec. 08.55 en 20.541 Ma. 26 dec. 09.46 en 21.451 Aan het strand is het ongeveer een u eerder hoog water. Zaterdag 24 decer ber nieuwe maan, maandag 26 decer ber springtij. Zondag 25 december z< op 8.53 uur, onder 16.28 uur. TEXELSE0COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Buiten werktijd: Pip Barnard Telefoon 06-23 57 65 73 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar 91,55 8! (auto Bij verzending m portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voo afloop van de abonnementsperiode. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 New Kids Nitro; 19.00 Nova Zembla 3D; 21.15 New Year's Eve; 21.45 Sherlock Holmes. Woensdag 21 december Bewoners van het Maartenhuis en Novalishoeve houden van 17.00 tot 20.00 uur een sfeervolle kerstmarkt in het Maartenhuis aan de Ruijslaan. In eetcafé De Kroonprins in Ooste rend begint om 19.00 uur een wad den-diner-avond in samenwerking met fotograaf Pieter de Vries. In De Burght aan de Binnenburg wordt vanaf 19.30 uur een avondge bed gehouden. In de RK-kerk in De Cocksdorp begint om 19.30 uur een kerstcon cert van het koor Achter de Ruge- diekzangers. Bij Jan en Paula Brouwer in het Olijf blad aan de Weverstraat 60 in Den Burg begint om 20.00 uur een bijbel studie. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Happy Feet 2 3D NL; 13.45 Dolfje Weerwolfje; 16.00 De Gelaarsde Kat 3D; 16.15 Alvin The Chipmunks 3 NL; 18.45 New Kids Nitro; 19.00 Nova Zembla 3D; 21.15 New Year's Eve; 21.45 Sherlock Holmes. Donderdag 22 december Bij Volkssterrenwacht De Jager op het terrein van Ecomare wordt vanaf 19.00 uur door een telescoop naar de sterren gekeken. Alleen bij helder weer. Voor informatie en aanmelden, tel. 06-53340063. In sporthal Ons Genoegen in Den Burg begint om 19.30 uur het open Texels kampioenschap voetbalquiz. Informatie en opgave (in koppels) via tel. 06-50528703. In Filmhuis De Kroonprins in Ooste rend begint om 21.00 uur de film Mine Vaganti. Het diner vooraf begint om 19.00 uur. Reserveren noodzake lijk. Voorstellingen Cinema Texel: 19.00 Nova Zembla 3D; 20.00 New Year's Eve; 21.45 Sherlock Holmes 2: A Game of Shadows. Vrijdag 23 december Op het terrein van het Maritiem Jutters Museum in Oudeschild wordt van 17.00 tot 21.00 uur een kerst markt gehouden. Voorstellingen Cinema Texel: 19.00 New Year's Eve; 19.15 Nova Zembla 3D; 21.45 Sherlock Holmes 2: A Game of Shadows; 22.00 New Kids Nitro. ^77 TESD In verband met de te verwachten drukte onderhoudt veerdienst TESO vrijdag 23 december van 9.30 tot 16.00 uur een halfuursdienst. Maan dag 26 december, tweede kerstdag, wordt een zondagsdienst onderhou den en vertrekt de eerste boot om 8.00 uur van het eiland. Scouting Texel haalt donderdag oud papier op in de wijk Bernhardlaan, Beatrixlaan. spaaralbum verkrijgbaar waarin dertig superhelden verzameld kon den worden. Bij ieder bibliotheek bezoek kregen ze een zakje met vijf plaatjes van boekenhelden als Madelief, Mees Kees, Wiplala en Lena Lijstje. Veel kinderen hebben het plakboek nog niet helemaal vol, maar bezitten wel dubbele plaatjes, waarmee ze anderen kun nen helpen. Vandaar de ruilbeurs, die woensdag 4 januari wordt gehouden en duurt van 15.00 tot 16.00 uur. Zingen onder de kerstboom In de Waddenkerk in de Kikkert- straat in De Cocksdorp staat zater dag 24 december 'zingen met kin deren onder de kerstboom' op het programma. De viering is van 19.00 tot 20.00 uur, na afloop is glühwein en warme chocolademelk, leder een is welkom. Expositie bij atelier Offerhaus Atelier Offerhaus aan de Graven straat in Den Burg exposeert tot donderdag 5 januari werken van meer dan dertig cursisten. Die hebben de afgelopen tijd vol gens Carla Offerhaus 'gehakt in hout, geschaafd en geschuurd in speksteen en albast, zink voor etsen bewerkt en geboetseerd en gedraaid met klei' om hun werken te vervaardigen. Het begrip 'ele menten' vormt het centrale thema. De tentoonstelling is tijdens de atelierroute op woensdag 28 en donderdag 29 december te bezich tigen van 11.00 tot 17.00 uur. Op andere dagen is het mogelijk vol gens afspraak (tel 320200) of er moet even aangebeld worden bij het atelier. Dat houdt volgend jaar vanaf 17 januari tot april nieuwe bijeenkomsten voor cursisten. Mindfulness Mirjam Spijker begint in januari met nieuwe cursussen mindfulness. Nieuw is de zesweekse basiscur sus voor kinderen. Deze wordt gegeven door Milena Hilstra en begint op dinsdag 10 en woensdag 11 januari. De achtweekse cursus voor volwassenen begint op dins dag 17 januari. De cursussen wor den gegeven in de praktijk aan de Ruijslaan. Mindfulness is een methode om beter met stress en lichamelijke klachten om te gaan. In overleg kunnen de kosten ver goed worden uit de basisverzeke ring.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2