r c te a-,? ré TEXELSE I 7 COURANT Sport Duo Rob en Fenny Caspers leidt in klaverjascompetitie Karateka's Budokai doen breektest Sport 2000 E1 kampioen VRIJDAG 23 DECEMBER 2011 Twee deelnemers aan de kara- te-examens die Budokai maan dag en dinsdag hield, gingen met een eerste kyu naar huis, een zwarte slip aan hun bruine band. Zij doen volgend jaar exa men voor de zwarte band. De examendagen werden geopend door de kickboksers die, gewa pend met handschoenen en scheenbescher mers, aan publiek en leraar lieten zien wat ze aan trap- en stoottech- nieken in huis hadden. De exa mens karate werden in twee groe pen afgenomen. Eerst kwam de jeugd van 7 tot 13 jaar aan de beurt, gevolgd door de ouderen. Elk examen duurde anderhalf uur. De kandidaten moeten kata's (oefeningen) laten zien en er werd kumite gedaan (wedstrijdvechten). Ter afsluiting deden de gevorder den de breektest. Misschien span nend voor de toeschouwers, maar de karateka's maalden er niet om en sloegen met een ferme klap het plankje doormidden. Op de tweede dag van de examens waren de jongste leden (puppy's) en de jeugdjudo aan de beurt. Bij de jongsten werd vooral gelet op val len, rollen en tuimelen, maar ook op het kunnen uitvoeren van een voudige worpen en kanteltechnie- ken en het (enigszins) volgen van de judo-etiquette. Bij de grotere kinderen werd serieuzer gekeken naar worpen, houdgrepen en val- technieken. Ook hier ruime belang stelling van familieleden die de verrichtingen van kun kinderen of kleinkinderen met veel plezier volg den. Eindejaarsloop bij ZDH ZDH houdt vrijdag 30 december een eindejaarsloop. Deze hard loopwedstrijd loopt over hetzelfde parcours als de zomerse crosslo pen van de Hoornder sportvereni ging. Deelnemers kunnen kiezen of ze 4 of 8 kilometer willen lopen. Voor de jeugd tot 12 jaar is er een miniloop over 1 kilometer. De orga nisatie looft prijzen uit in verschil lende leeftijdscategorieën. Na de finish wordt een verloting gehou den. De deelnemers doen daar automatisch aan mee met hun startbewijs. De wedstrijd gaat om 14.00 uur van start; inschrijven kan vanaf 13.00 in de kantine aan de Witteweg. Door de negende speelronde te winnen, hebben Rob en Fenny Caspers de koppositie heroverd in de competitie van Klaverjas- club Den Burg. John Vlaming en Eric Jan Geus wonnen de eer- ste-periodetitel. Rob en Fenny Caspers waren ouderwets op dreef. In het tweede en derde spel overschreden zij moeiteloos de grens van 2000 punten en ze behaalden een eind- score van 7773. Marja en Martien Bakelaar pakten de tweede plaats. Zij begonnen sterk met twee spel len boven de 2000 punten, maar moesten in de tweede helft wat gas terugnemen. Ze behaalden 7416 punten en stijgen naar de derde plaats in het klassement. Ook Hans Westdorp en Jan Zaal deden het goed. Zij wonnen met constante scores alle vier de spel len en mochten 6936 punten bij schrijven. Daarmee staan zij nu zevende. Theo Stoelinga en Frans Wesenbrugge wisten zich goed te herstellen en werden vierde met 6813 punten. Femmy Schuring en Frans Bos kwamen tot 6700 pun ten en hebben vanaf de elfde plaats weer uitzicht op de toptien. Het gemiddelde was met 6267 punten aan de lage kant. Ook het aantal marsen was met 26 niet hoog. Fenny en Rob Caspers leiden in het klassement, met een kleine 500 punten voorsprong op Eric Jan Geus en John Vlaming. Marja en Martien Bakelaar bezetten met ruim 1600 punten achterstand de derde plaats. De eerste periode werd gewonnen door Eric Jan Geus en John Vla ming, voor Caspers en Caspers. Kees Vinke en Carlo Bos werden derde. Eindstand eerste periode: 1 John Vlaming en Eric Jan Geus 57.448; 2.Fenny en Rob Caspers 56.976; 3.Kees Vinke en Carlo Bos 56.223; 4.Marja en Martien Bakelaar 56.154; 5.Frans Stark en Bas Tromp 55.753. Loopgroep mensen met een beperking In samenwerking De Waerden begint Sportservice Texel in het nieuwe jaar een loopgroep voor mensen met een beperking. Een voor hen op maat gesneden pro gramma van zeventien weken gaat woensdag 4 januari van start. In het begin zal de nadruk liggen op wandelen. Als dat verantwoord is, wordt later toegewerkt naar het hardlopen. Het trainingsprogram ma wordt individueel op ieders mogelijkheden afgestemd. Zo zal de één eerder gaan hardlopen dan een ander. Voorafgaand aan de eerste les worden intakegesprek ken gehouden. De trainingen worden op maandag en woensdag gegeven op de atle tiekbaan in Den Burg en beginnen steeds om 16.30 uur. Bij heel slecht weer wordt uitgeweken naar de Spiegelzaal in sporthal Ons Genoe gen. Trainers zijn Wolbert Broere en Willemijne Blaauwboer. Deelname kost €35,-. Voor infor matie en opgave: Sportservice Texel, tel. 322815 of e-mail sportservicetexel@texel.com. Laatste hand aan Weverstraat Unihockey Aan de Stenenplaats leggen stra- daag zijn de werkzaamheden vol- tenmakers de laatste hand aan het tooid. plaveisel van de Weverstraat. Van- Foto Timmerman) Vogelexcursie door de Slufter Vogelwerkgroep Texel verzorgt dinsdag 27 december een vogelex cursie door de Slufter. De deelne mers vertrekken om 10.00 uur vanaf de parkeerplaats bij paal 28 en gaan met verrekijkers en telesco pen gewapend op zoek naar over winterende vogels als blauwe kie kendief, slechtvalk, strandleeuwerik, frater en sneeuwgors. De kale vlak te van de Slufter is voor deze soor ten de ideale biotoop om de koude maanden door te brengen. De genoemde zangvogels komen uit Scandinavië of Rusland naar West- Europa om de strenge vorst te ont lopen. Zij zoeken de zaden van de verschillende grassoorten. De roof vogels proberen hen op een onbe waakt ogenblik te verrassen. Blau we kiekendieven broeden en overwinteren op Texel. Slechtvalken komen in de meeste gevallen ook uit het noorden, hoewel deze soort de laatste jaren ook broedt op hoge gebouwen (zogeheten artificial rocks) in onder meer Amsterdam en de haven van Den Helder. Excursieleider Vincent Stork geeft tijdens de excursie uitleg over de herkenning van de verschillende soorten en over hun gedrag. De excursie duurt ruim twee uur. Ste vige wandelschoenen en voldoende kleding worden aanbevolen. Deel name is gratis, maar na afloop eten de deelnemers voor eigen rekening gezamenlijk soep bij strandpavil joen Paal 28. Opgave bij Klaas de Jong, e-mail nhdejong@gmail.com (of eventueel via tel. 06-21809865). In sporthal Ons Genoegen wordt donderdag 29 december een uni- hockeytoernooi gehouden. Deel name is gratis en staat open voor kinderen uit de hoogste groepen van de basisschool en de OSG. Er wordt in twee leeftijdscategorieën gespeeld. Het toernooi begint om 10.00 uur en het duurt, afhankelijk van het aantal deelnemers, tot ongeveer 12.00 uur. Er wordt 4 tegen 4 gespeeld op een veld ter grootte van een volleybalveld. Aan melden kan tot woensdag 28 december via www.sportser- vicetexel.nl. rr^BS jLf 4n Geen badminton RAB D1 uiterst trefzeker In tegenstelling tot de uitnodiging van Badmintonclub Texel is er op maandagmiddag 26 december (tweede kerstdag) geen badminton in de sporthal. De najaarscompetitie bij de zaal voetballende E-pupillen was dit jaar misschien wel spannender dan ooit. Met vijf overwinningen en een gelijkspel gingen Sport 2000 E1 en RAB E1 tot de laatste ronde gelijk op. Het onderlinge duel moest op de slotdag de beslissing brengen. Het werd een ware kraker, die Sport 2000 E1 met 3-1 wist te win nen, daarmee de titel voor zich opeisend. Op de foto de kampioenen, van links naar rechts: Hannes van der Meer, Daan Witte, Milan Ris, Flori- an Daalder, Jeffry Konijn, Guido Witte, Sil Wit, Tom van de Velde, Sil Wit, Kayne Muller en Dave Wijs man. Bridgespelers onderscheiden Tijdens de kerstdrive in De Hol- lebol werd een aantal leden van bridgeclub Groot Slem door de Nederlandse Bridge Bond (NBB) bekroond. Omdat Groot Slem bij de bond is aangesloten, tellen resultaten die behaald worden bij clubwedstrij den mee voor de toekenning van Meesterpunten. Voor het behalen van 10.000 meesterpunten werd Jan Hoogerheide benoemd tot Kandidaat Bondsmeester. Bekroond tot Districtsmeester, wegens het behalen van 2000 meesterpunten werden Stijn Geus, Jannie Hopman, Piet Hopman, Herman Hagenouw en Jan Vee- nendaal. Clubmeester werden, met 500 meesterpunten, Han van Beek, Jan Blaauw, Lieneke Bukkens en Cees Molenaar. Alle leden ontvin gen de bijbehorende onderschei ding met diploma. Door met maar liefst 12-0 van NCB/Steenenplaats D3 te winnen, hebben de pupillen van RAB D1 vrijdag de najaarscompetitie van de Texelse zaalvoetbalcompetitie winnend afgesloten. Ze boekten in totaal negen overwinningen en hoefden maar één gelijkspel toe te staan. Ze scoorden maar liefst 87 keer en kregen slechts 17 treffers tegen. Het kampioensteam bestaat uit, staand van links naar rechts: Stijn Arends, Stijn Kiltz, Owen Dros, Jakob Kooij, Lars Frederici en coach John Daalder. Hurkend: Michiel Daalder, Joost Balk en Timo Geus. Programma zaalvoetbal Woensdag 28 december 18.30 RAB 6-ZDH 1 H'dijk 19.20 Krim 5-Mantje 4 H'dijk 20.15 RAB 5-NBC/S 6 Arnout 21.05 SVO 2-Mantje 5 Bakker 21.55 SVO 3-Texel 3 Bakker Zaaldienst: Texel Donderdag 29 december 18.30 NBC/S 7-Krim 2 vPutten 19.20 RAB 4-Sport 3 vPutten 20.15 RAB 2-Mantje 2 Douma 21.05 Sport 2-RAB 1 Douma Zaaldienst: RAB Bouwmaterialen Vrijdag 30 december 19.20 NBC/S 1-Krim 1 Vonk 20.15 NBC/S 3-Mantje 1 H'dijk 21.05 RAB 3-Koog 2 Douma 21.55 NBC/S 4-Sport 1 Arnout Zaaldienst: Sport 2000 Uitslagen: E-jeugd: Sport 2000 E1-RAB Bouw E1 3- 1, Sport 2000 E2-NBC/Steen E1 8-5 (van 9/12). D-jeugd: Koog D1-NBC/Steen D1 2-5, NBC/Steen D3-RAB Bouw D1 0-12. C-jeugd: Sport 2000 C2-Oosterend C1 5- 3, Mantje C2-ZDH C1 1-14. Tweede klas se: ZDH 1-Oosterend 2 2-5, RAB Bouw 6-Krim 2 3-5, Oosterend 1-Sport 2000 4 11 -5, NBC/Steen 6-Texel 4 6-3, Oosterend 3-Mantje 4 1-4, NBC/Steen 5-Krim 5 3-5. Eerste klasse: RAB Bouw 4-Mantje 3 3-3, Sport 2000 2-Koog 2 3-8, NBC/Steen 4- Mantje 1 3-14, NBC/Steen 1-Mantje 2 3-6, Sport 2000 1-Krim 1 12-3, RAB Bouw 2- NBC/Steen 2 7-6. Overige: Koog 1-Zee- macht 3 7-8. Schuijl en Schuijl winnen kerstdrive Piet en Irene Schuijl hebben maandag de kerstdrive van bridgeclub Groot Slem gewon- De drive werd gehouden in De Hol- lebol aan de Parkstraat in Den Burg. De wedstrijdcommissie had voor de 28 deelnemende paren spellen uitgezocht die ook werden gespeeld tijdens het door Neder land gewonnen wereldkampioen schap. Schuijl en Schuijl eindigden met een score van 64,42 procent op de eerste plaats, gevolgd door Jac de By en Reijer Dijker, met 61.54 procent. Derde werden Anja en Gé Koot met 60,26 procent. Vlinderwinkel Eilandcompetitie De spelers van de Vlinderwinkel Eilandcompetitie hebben kerstva kantie. De competitie wordt hervat op dinsdag 10 januari. Tussentijd kunnen zich nog spelers of teams aanmelden. Teams die nog op zoek zijn naar spelers, kunnen dat door geven via de website van Tevoko. Uitslagen 20 december Kobeko-Paal 28/De Krim 3-0; De Peper- molen-Texelse Autocentrale 1-2; NIOZ 1- Cocky's Kapsalon 1-2; Warmmop-Vlinder- winkel 1-2; Jumbo-Randstad 0-3; Bouwcenter Rab-Albert Heijn 1 -2; Wessels Ontwerptl-IBS/Oele/Schoo 3-0; Alektraon Bliksemwerken-Ecotiem 2-1; Rabobank- Imares 2-1SVC-Expotise 3-0; De Kapper- Kapsalon Salique 1-2; Tevoko Jeugd-Eet- café De Rog 1-2; Kapsalon Salique-Expotise 3-0; Klif 23-Bar Sportief 1-2; Timmer's Bakkerij-Vakantieburo Kobeko 2 1 -2. Kerstbokaal in manege Akenburg In manege Akenburg worden dinsdag 27 en woensdag 28 december de wedstrijden gere den voor de Kerstbokaal. Deel nemers tonen hun kunnen op de onderdelen dressuur, spel en springen en ook de presentatie telt mee. Er hebben zich vijftig combinaties ingeschreven, waaronder bixierui- ters vanaf 6 jaar die in de Z-klasse uitkomen. Zij openen de wedstrijd dinsdag om 9.30 uur. Om 12.15 uur begint een demonstratie van de winnende kür van de Hippex 2011 Het team steeg met deze kür met kop en schouders boven de andere deelnemers uit, dus de organisatie belooft een spectaculair optreden. Na de kür volgen om 13.45 uur de wedstrijden spel en vaardigheid, waarna de dag vanaf 15.30 uur wordt afgesloten met het sprin- Wat vindt u? Nieuwe Skuul Vorige stelling: Wat vindt u van de naderende slui ting van de Nieuwe Skuul? gen. Vrijwel dezelfde onderdelen keren op woensdag in omgekeerde volg orde terug. De woensdag begint om 9.30 uur met het springen, waarna vanaf 11.30 uur de dres suur volgt voor de grotere pony's en paarden. Om 15.15 uur begin nen de wedstrijden spel en vaar digheid, waarna de dag vanaf 15.45 uur wordt afgesloten met een demonstratie van de bixie- menners. Bixiemennen is een nieuw initiatief van menvereniging Tussen Wad en Duin. Aansluitend volgt de prijsuitreiking. Titelverde diger Bo Krause verschijnt woens dag aan de start. Beide dagen zijn rond 17.00 uur afgelopen. De opbrengst van de wedstrijden komt ten goede aan de Stichting Overdekte Manege Texel, voor onderhoud aan de bodem van de binnenbak. geen mening a.dat vind ik prima (32%) D.dat moet voorkomen worden (34%) c.geen mening (34%) Nieuwe stelling: Het eiland biedt voldoende moge lijkheden om de Texel Academie een tweede kans te geven.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 17