TEXELSE 75 COURANT Compost Een vrachtwagen van AB Texel verliest eind juli op de Pontweg 33 ton landbouwcompost als de bak kantelt. De weg is ruim tweeënhalf gestremd voordat de compost is overgeladen in containers. Verkeer van en naar de boot wordt omgeleid. De chauffeur komt er goed vanaf doordat de cabine overeind blijft, nadat de bak is gekanteld. Jazz In Den Hoorn wordt in juli voor de eerste keer Waves gehouden. Daarvoor wordt een grote, opblaasbare iglotent bu iten het dorp gezet waar een deel van de optredens plaatsheeft. Bom De TX1 Klasina-J van de familie Vonk kruipt in augushiB door het oog van de naald. Een ongemerkt in de netten achtergebleven fosforgranaat komt spontaan tot ontbranding, waardoor aan boord brand uitbreekt. Een opvarende op de kade slaat meteen alarm en de Klasina-J heeft het geluk dat er net een politieboot de haven binnenvaart die meteen met blussen begint. Na controle door de brandweer blijkt dat de bom een ontsteking bevat, waarna de brandweer de kade tegenover de CIV afzet. De EOD komt erbij om de granaat onschadelijk te maken. De Stichting Coeghe van Harry Wuis haalt in augustus een groep van ruim tachtig Texelse senioren naar het wandelpad langs de zeereep in De Koog. Er staan stoelen en versnaperingen klaar voor de bewoners van veelal De Gollards en het Verpleeghuis, zodat zij onbekommerd van de zee kunnen genieten. De reacties op het initiatief zijn lovend. Molenkoog Het hele jaar hangt de vraag in de lucht of zwembad Molenkoog In Den Burg in 2012 nog bestaat. Binnen de gemeente circuleren aan het begin van het jaar plannen om het bad te sluiten om geld te besparen. Dat levert weerstand op, waarna de gemeente laat onderzoeken welke opties er allemaal zijn voor de toekomst van Molenkoog. Het zwem men gaat Intussen gewoon door, zo ook de traditionele afsluiting in september waarbij ook honden het bad in mogen. De gemeente laat tegen die tijd weten dat van een sluiting geen sprake meer is. DONDERDAG 29 DECEMBER 2011 Waldhoorn Met de nodige festiviteiten wordt eind september De Walctioorn In Den Hoorn heropend. Het dorpshuis heeft een grondige renovatie achter de rug en is een stuk groter geworden. Het dorp is er blij mee en werkt massaal mee aan de heropening. Charlotte Lorier schrijft een lied dat de kinderen van de Drijverschool zingen op het podium, waarna het dorpshuis officieel heropend is. 's Avonds verzorgen DEK en het Smartlappenkoor gezamenlijk een optreden en de dagen daarna zijn er allerlei festiviteiten in het dorp. Napeleon Zondag 16 oktober 2011 is het tweehonderd Jaar geleden dat keizer Napoleon Bonaparte een bliksembezoek aan Texel bracht. Dat wordt gevierd met een 'wederkering' van de Franse keizer, wiens rol wordt vertolkt door Jook Nauta. Burgemeester Francine Giskes heet hem officieel welkom op De Schans waar In 1811 de echte Napoleon ook rondliep. Zijn eigentijdse dubbelganger van 2011 opent tijdens de vier ing een wandelroute met QR-codes door de Gouden Driehoek. Rioolwaterzuivering Het hele jaar wordt langs de Pontweg aan de Everstekoog gewerkt aan een nieuwe rioolwaterzuivering waar naar verwachting vanaf 2012 al het rioolwater van Texel wordt gereinigd. De nieuwe zuivering kan per dag 8024 kubieke meter water zuiveren. Dat is bijna het dubbele van de huidige capaciteit. Blikvangers van de nieuwe rioolwaterzuiver ing zijn een beluchtingsbassin van 42 meter breed en daarachter een bezinkbassin van 45 meter breed. Het Is de opvolger De Waanzin heeft Waanzin Begin november vindt de eerste Waanzin plaats. van de in 2010 voor het laatst gehouden Wampex. De hetzelfde karakter, maar andere organisatoren in de persoon van Ru- dolf Weijers, Walter Oskam, Cock Eschweiler, Willem Houwing, Wouter Kuipers en Morten Eschweiler. Het is een succes. De eerste editie wordt Postkantoor Het postkantoor aan de Parkstraat in Den Burg wordt half november gesloten. In de plaats daarvan komt een postagentschap bij de Jumbo. Diverse Texelaars gaan In de laatste dagen nog even naar het post kantoor om de mensen daar te bedanken voor alle diensten die ze in de loop der jaren hebben geleverd. Ouwe Sunderklaas Het parkeervignet dat in 2012 van kracht wordt, is een dankbaar onder werp tijdens Ouwe Sunderklaas. De animo voor het feest is in 2011 redelijk, al wordt hier en daar wat terugloop gezien. De Cocksdorp kent echter bij de volwassenen bijna een verdubbeling van het aantal speulers, na een actie van de 12 12 Club om Ouwe Sunderklaas een oppepper te geven. Zout De leden van kunstenaarsvereniging Zout Texel exposeren voor het eerst gezamenlijk in De Hollebol in Den Burg. Er hangen werken van 65 kunstenaars. Een aantal leden dat zich met de inrichting bezighoudt, brengt eenheid aan door de werken te selecteren op rode en blauwe kleuren. De warme kleuren komen aan de ene kant van het cultuur centrum en de rest aan de andere kant. In andere delen van het pand wordt eveneens geëxposeerd.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 15