1EXBJVGBSCA.nl 'Nachtelijke' kerstmuziek door Excelsior TEXELSE 2 COURANT Liefde, hoop en vergiffenis Leden van Excelsior speelden op de vroege ochtend van Eer ste Kerstdag kerstliederen in de straten van Oosterend. Niettegenstaande het vroege uur en de nachtelijke duisternis kon den zij rekenen op een kleine scha re bewonderaars, terwijl ook hier en daar ramen en deuren opengin gen om de muziek beter te kunnen horen. In welk jaar de traditie pre cies is gestart, is niet met zeker heid te zeggen, maar de Texelse Courant van 31 december 1931 maakt er voor het eerst melding van. Dat zou betekenen dat het dit jaar het tachtigste jaar was dat Oosterend op kerstochtend wordt gewekt door 'de stemmige kerst- muziek'. Het was in ieder geval in 1981 dat Excelsior voor het eerst op Tweede Kerstdag een concert verzorgde in de Maartenskerk, waaraan dit jaar medewerking werd verleend door het dubbelkwartet van het Texels Christelijk Mannenkoor. Bij het als altijd goed bezochte concert werd stilgestaan bij het overlijden van Dieuwke van Tatenhove-Dros, trouw lid van de vereniging. Exoelsior-meuws. De kerstdagen werden hier ingewijd door Muziekcorps „Excelsior", dat 'smor- gens van half negen tot half tien op ver schillende plaatsen in het dorp de stem mige kerstmuziek ten gehoore bracht. Een goed idee, dat veel waarëeering vond. Nieuwjaarsdansen In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend wordt zondag 1 janu ari vanaf 20.30 uur een stijl dans-nieuwjaarsreceptie gehou den. Deelname is gratis, ook publiek is welkom. Gyminstuif In de Beatrixzaal aan de Beatrix- laan in Den Burg wordt op oud jaarsdag van 10.00 tot 13.00 uur een instuif gehouden. Ook kin deren die geen lid van de vereni ging zijn, kunnen zich uitleven op de diverse toestellen. Schilderijen op thema-avond Tijdens de thema-avond die zaterdag 7 januari gehouden wordt in de Bovenbar van de Jelleboog aan de Kantoorstraat in Den Burg, is werk te zien van Jerom Timmer. Te zien zijn schil derijen in acryl op canvas. Het zijn volgens de maker 'variaties in vorm'. Timmer studeerde aan de kunstacademie in Den Haag en is ook actief als fotograaf. De thema-avonden in de Bovenbar worden gehouden op 7 januari, 4 februari, 3 maart en 7 april, telkens vanaf 21.00 uur. Nieuw boek oud-redacteur Ecomare bij Sesamstraat Ecomare is op dinsdag 3 januari twee keer op televisie te zien. Zeehonden spelen dan een hoofdrol in zowel Sesamstraat als bij Het Klokhuis. De aflevering van Het Klokhuis gaat in zijn geheel over de zeehon denopvang. De opnames werden in april gemaakt, toen nog volop werd gewerkt op het buitenterrein van Ecomare. De uitzending loopt van het moment van aanspoelen van een jonge zeehond tot het uit zetten. Presentator Lisa Wade gaat in gesprek met hoofd dierverzor ging Mariëtte Smit en dierenarts Loek van Vliet. Ook het korte filmpje in Sesam straat gaat over het uitzetten van zeehonden. Sesamstraat is te zien via Nederland 3 (om 7.20 en 13.55 uur) en via Nederland 1 (16.25 uur). Het Klokhuis wordt uitgezonden via Nederland 3 (18.25 uur). Kunstkwartier ontvangt groepen Rebecca Geskus, Daan van Loenhout, Ericka Voortman en Peter Holman, vier professio nele kunstenaars zijn samenge gaan in het Texels Kunstkwar tier dat artistieke programma's Energie in balans Annecha Haans geeft in de kerst vakantie workshops Energie in balans in De Aleph in Den Burg. Vrijdag 6 januari zijn er workshops voor kinderen, zaterdag 7 januari voor volwassenen. Het betreft een vrijblijvende introductie op de cur sus Intuïtieve ontwikkeling, die 4 februari van start gaat. In de work shops leren deelnemers beter met stress om te gaan en beter te aar den. wil aanbieden voor groepen. Het idee ontstond tijdens een strandwandeling, toen de vier zich realiseerden dat op het eiland geen afwisselend artistiek programma voor groepen wordt aangeboden. Met de oprichting van het collec tief willen ze in die behoefte voor zien. Texels Kunstkwartier - de naam verwijst naar het Tessels kwartier tje - wil een kunstzinnig tweedaags programma aanbieden, met bij voorbeeld een bewegingshappe ning met theeceremonie, gevolgd door boetseren, wolvilten, tekenen en schilderen. De ontwikkeling van de effecten handel, de opkomst van banken en verzekeringmaatschappijen, het belastingstelsel, pensioenen, hypotheken en de kredietcrisis. Ze komen allemaal aan bod in Kapi taal Nederland, 100 markante momenten uit de financiële geschiedenis van Nederland van Frits Beutick, oud-redacteur van de Texelse Courant. Het verbaast Beutick, die eerder boe ken schreef over de geschiedenis van de optiebeurs en de AEX-index dat niet eerder iemand een boek schreef over de financiële geschiede nis van Nederland. Bij zijn onderzoek stuitte hij op een schat aan interes sante feiten en boeiende verhalen. 'De Gouden Eeuw en de VOC, daar heeft iedereen wel van gehoord', stelt hij, 'maar andere verhalen zijn nau welijks bekend.' Zijn boek, waarvan het eerste exemplaar onlangs werd gepresenteerd aan Eberhard van der Laan, burgemeester van Amsterdam, bevat honderd belangrijke episoden uit de financiële geschiedenis. Nieuwjaar Dames en heren, het tij valt niet te keren. Het is vijf voor twaalf. We staan op de drempel van een nieuw jaar. Tweeduizendtwaalf, niet te rijmen. Het belooft niet veel goeds. Nederland in de pou le des doods. Hebben we het dan over de Eurocrisis? Nee, over het voetballen. Bijna hetzelfde. Wat de uitslag Duitsland - Nederland wordt? Denk maar aan Merkel - Rutte. Dan staan we al met een nulletje of drie achter... Annie probeert alles positief te benade ren. En probeert niet de wereld te verbeteren. Die begint immers bij jezelf. Dus laten we het daar zoe ken. Als ik 's avonds door de straten dwaal, valt er iets op. Overal staat de TV aan, terwijl niemand kijkt. Papa zit in de éne hoek met zijn snufferd achter zó'n computerscherm. Mama in de andere hoek achter een nog véél groter scherm. En daar zitten ze dan te surfen. Op het internet. Te twitteren, te feestboeken. Te daten. Zichzelf te verkopen. Ik weet waar ik over praat. En het profiel? Die kerels kijken allemaal naar DWDD. Ze zweren bij co- ouderschap. En ze kunnen alle maal koken. Ja, lariekoek. Als ze al roken of drinken, dan alleen af en toe voor de gezelligheid, bij romantisch kaarslicht. En hun COLUMN karakter? Spontaan. En ze dra gen meestal zo'n vreselijke trendy zwarte bril. Zo'n bril hoort op de pot hoor, niet op je kop! Wat mij nou zo leuk lijkt is als de partners opgefokt en wel zich onafhanke lijk en vol verwachting melden bij de receptie van De Lindeboom. En dat ze dan op de kamer erach ter komen, dat ze een afspraak hebben met hun eigen levensge zel. Of met hun schoonmoeder. Onlangs gebeurde het dat, toen papa de deur van de hotelkamer opendeed, hij vervolgens in het gelaatje van zijn tienerdochter keek! Laten we dus volgend jaar maar werken aan communicatie. Op klein niveau. Spreken, met je mond, je handen, je gevoel. Jij met mij. Ik met jou. Zonder inter net. En geniet. Loop samen over het wad en verander in de omge ving. Ruik de zilte lucht, proef de zoute huid van je geliefde. Laat het zand kriebelen. En laat je gedachten wegvoeren door de wind. Zodat je zweeft tussen hemel en aarde. Wat rest, is stilte en tevredenheid. Op Texel is iedereen directeur. Annie@texelsecourant.nl Cinema Texel prolongeert het vol ledige programma. Daaronder ook New Year's Eve, een film met een enorme sterrencast en gemaakt door de regisseur van Pretty Woman en Valentine's Day. New Year's Eve speelt zich af in New York en gaat over liefde, hoop, ver giffenis, tweede kansen en een nieuw begin. Terwijl iedereen zich opmaakt voor de meest feestelijke avond van het jaar in deze brui sende stad, komen de verhalen samen van geliefden en singles die met elkaar zijn verbonden. In New Year's Eve schitteren onder ande ren tweevoudig Oscar-win naars Robert De Niro en Hilary Swank, Oscar-genomineerden Abigail Breslin en Michelle Pfeiffer, Jessica Biel, Jon Bon Jovi, Chris 'Ludacris' Bridges, Josh Duhamel, Zac Efron, Hector Elizondo, Katherine Heigl, Ashton Kutcher, Lea Michele, Sarah Jessica Parker, Ryan Seacrest en Sofia Vergara. A Game of Shadows is de naam van het tweede deel van een film serie over de Engelse meester- detective Sherlock Holmes en zijn trouwe metgezel Dr. Watson. Het verhaal begint met de dood van de kroonprins van Oostenrijk. De poli tie constateert zelfmoord, maar Holmes vermoedt al snel dat spra ke is van een complot, gesmeed door professor Moriarty. Een speur tocht brengt Holmes in contact met een zigeunerin die de toe komst kan voorspellen. In het derde deel van Alvin the Chipmunks maken de drie zingen de eekhoorns een cruise. Ze ver anderen het luxe schip in een speeltuin, waar ze veel lol maken. Totdat ze schipbreuk lijden en terecht komen op een op een eiland. Alvin de Chipmunks is te zien in digitaal 3D en is Nederlands gesproken. Nova Zembla vertelt het legendari sche, waargebeurde verhaal van de avontuurlijke ontdekkingsmissie van Willem Barentsz, die in 1596 een noordelijke doorgang naar Indië probeerde te vinden, met zijn bemanning vastraakte in het ijs en moest zien te overwinteren op Nova Zembla. Liefhebbers van de absurde humor van New Kids komen aan hun trek ken met New Kids Nitro. Terwijl Friesland wordt getroffen door een zombieplaag, hebben Richard, Rik- kert, Gerrie, Robbie en Barrie in het Brabantse Maaskantje andere din gen aan hun hoofd. Ze zijn in oor log met het nabij gelegen dorpje Schijndel. De Gelaarsde Kat vertelt het hilarische en dappere verhaal van een van de meest geliefde karakters uit de Shrek-reeksPuss in Boots, in het Nederlands bekend als De Gelaarsde Kat. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. Een uitgebreider overzicht van excursie, exposities, workshops en evenementen is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die over het hele eiland te verkrijgen is, en via www.texelagenda.nl. Donderdag 29 december: 11.00 uur. Kunstenaarsvereniging Zout Texel verzorgt een atelierroute. De adressen staan op de website www.zouttexel. nl. 11.00 uur. In de Kikkerstraat in De Cocksdorp wordt van 11.00 tot 16.00 uur wintermarkt gehouden met (gra tis) bisschopswijn, chocolademelk en muziek. 20.00 uur. In buurthuis Bethel aan de Muyweg in Zuid-Eierland wordt een oudejaarsklaverjasdrive gehouden. Aanvang 20.00 uur. 21.00 uur. Bij Filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait de film 'Les Hommes et les Dieux'. (Eventueel in combinatie met een diner, dat om 19.00 uur begint; reserveren is gewenst). 21.00 uur. Bij café Mans aan de Bin- nenburg in Den Burg begint om 21.00 uur een pooltoernooi. Deelname is Voorstellingen Cinema Texel: 11.15 Alvin the Chipmunks 3 NL; 11.30 Dolfje Weerwolfje; 13.45 Alvin the Chipmunks 3 NL; 14.00 Dolfje Weer wolfje; 16.15 De Gelaarsde Kat 3D; 16.30 Happy Feet 2 3D NL; 19.00 Nova Zembla 3D; 19.30 New Year's Eve; 21.45 Sherlock Holmes 2; 22.00 New Kids Nitro. Vrijdag 30 december: 12.00 uur. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 12.00 uur een damtoernooi. Deelname staat open voor iedereen. 14.00 uur. Op het voetbalveld van ZDH in Den Hoorn gaat om 14.00 uur de Eindejaarsloop van start, een crossloop over 1, 4 en 8 kilometer. Inschrijven vanaf 13.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 11.15 Alvin The Chipmunks 3 NL; 13.30 Dolfje Weerwolfje; 13.45 De Gelaars de Kat 3D; 14.00 Dolfje Weerwolfje: 16.15 Alvin The Chipmunks 3 NL; 16.30 Happy Feet 2 3D; 19.00 Nova Zembla 3D; 19.30 New Year's Eve; 21.45 Sherlock Holmes 2; 22.00 New Kids Nitro. Zaterdag 31 december: 10.00 uur. Gymnastiekvereniging Texel verkoopt oliebollen voor de clubkas. Een kraam staat vanaf 8.00 uur bij de Beatrixzaal aan de Beatrix- laan in Den Burg. 10.00 uur. In de Beatrixzaal aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt van 10.00 tot 13.00 uur een gymnas- tiekinstuif gehouden. 11.00 uur. In de Dennen begint om 11.00 uur de 38ste editie van de Sport 2000 Texel Winterbosloop. Diverse afstanden, variërend van 1,2 tot 8,8 kilometer. Inschrijven vanaf 10.15 uur in hotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. 14.00 uur. Keukencentrum Texel aan de Bernhardlaan in Den Burg ver zorgt van 14.00 tot 16.00 uur (gratis) kookdemonstraties. 16.00 uur. Op vakantiepark De Krim nabij De Cocksdorp begint om 16.00 uur een voorstelling van de Texelse goochelaar Wouter Weerman. Entree Nieuwe serie Kunstatelier Susana Mulas uit Den Burg houdt vanaf woensdagmiddag 18 janu ari tot en met 11 april nieuwe bijeenkomsten van het Kunsta telier in een lokaal van de Jozef school in Den Burg. Tijdens de bijeenkomsten ontdek- Voorstellingen Cinema Texel. 11.15 De Gelaarsde Kat 3D; 11.30 Dolfje Weerwolfje; 13.45 Alvin The Chip munks 3 NL; 14.00 Dolfje Weerwolf je. Zondag 1 januari: 13.00 uur. Op drie plaatsen op Texel wordt een nieuwjaarsduik gehouden. Die bij paal 9 (Den Hoorn) en paal 28 (De Cocksdorp) beginnen om 13.00 uur, die bij paal 20 (De Koog) om 14.00 uur. 13.30 uur. Sportvereniging ZDH neemt op het eigen terrein aan de Witteweg in Den Hoorn afscheid van voorzitter Jaap Lap met twee voet balwedstrijden tussen oude en nieu we Zwaluwen (aanvang 13.30 uur) en een receptie (16.00 uur). 16.00 uur. Michiel Borstlap en enkele Texelse jazzvrienden geven een nieuwjaarsconcert in theater Klif 12 in Hoorn. Aanvang 16.00 uur. 20.30 uur. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 20.30 uur een stijldansavond annex nieuw jaarsreceptie. Deelname is gratis, ook publiek is welkom. Voorstellingen Cinema Texel. 16.00 De Gelaarsde Kat 3D; 16.15 Alvin The Chipmunks 3 NL; 19.00 Nova Zembla 3D; 19.30 New Year's Eve; 21.45 Sherlock Holmes 2; 22.00 New Kids Nitro. Maandag 2 januari: 21.00 uur. Bij café Mans aan de Bin- nenburg in Den Burg begint om 21.00 uur een pokertoernooi. Deelname kost €5,-. Voorstellingen Cinema Texel: 11.15 Alvin The Chipmunks 3 NL; 11.30 Dolfje Weerwolfje; 13.45 Alvin The Chipmunks 3 NL; 14.00 Dolfje Weer wolfje; 16.15 De Gelaarsde Kat 3D; 16.30 Happy 2 3D NL; 19.00 Nova Zembla 3D; 19.30 New Year's Eve; 21.45 Sherlock Holmes 2; 22.00 New Kids Nitro. Dinsdag 3 januari: 20.00 uur. In de Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een klaverjasdrive voor het goede doel. Er wordt gespeeld met vaste maat, deelname kost €3,50 per koppel. 21.00 uur. Bij café Mans aan de Bin- nenburg in Den Burg begint om 21.00 uur een Wll-avond. Deelname is gra tis. Voorstellingen Cinema Texel. 11.15 Alvin The Chipmunks 3 NL; 11.30 Dolfje Weerwolfje; 13.45 De Gelaars de Kat 3D; 14.00 Dolfje Weerwolfje; 16.15 Alvin The Chipmunks 3 NL; 16.30 Happy Feet 2 3D NL; 19.00 Nova Zembla 3D; 19.30 New Year's Eve; 21.45 Sherlock Holmes 2. x-siz7 TESD In verband met de te verwachten drukte onderhoudt veerdienst TESO vrijdag 30 december en maandag 2 januari van 9.30 tot 16.00 uur een halfuursdienst. Vrijdag zijn de afvaar ten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Zaterdag 31 december (oudejaarsdag) vervallen de laatste afvaarten. De laatste boot vanaf Texel vertrekt dan om 20.00 uur, die vanuit Den Helder om 20.30 uur. Er worden de komende week geen wachttijden verwacht. Voor meer informatie: tel. 369600 en www. teso.nl. ken kinderen van 6 tot 12 jaar wat ze allemaal met hun fantasie en creativiteit kunnen maken. De kin deren leren op verschillende manie ren schilderen, tekenen en boetse ren met rivierklei. Mulas werkt in groepjes van acht kinderen, zodat ze iedereen vol doende persoonlijke aandacht kan geven. Volgens haar beleven de kinderen veel plezier aan het kunst zinnig bezig zijn. 'In het Kunstate lier zijn de kinderen kunstenaars.' /->. EEN BETER MILIEU... ...BEGINT BIJ JEZELF

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2