Sjimmie 'Best of IDFA' in Cinema Texel Kleine logiesverstrekkers organiseren KLV Vakbeurs TEXELSE 5 COURANT 'U kon toch wel nagaan dat het niet klopte?' CATHülN'C Vervolgverhaal Door Jaap Klinkers Aflevering 2 Ik doe de deur op slot en kruip weer snel in mijn luie stoel. 'En wat was er nou aan de hand?' Mijn vrouw is natuurlijk heel benieuwd wat dat vrolijk kwispelende diertje mankeerde. Ik kijk haar kwaad aan. 'Nou, wat denk je? Loops, gewoon loops!' En een idioot als baas en geen geld.' Zij ziet de humor ervan wel in. 'Ik vond het een leuk hond je. Zullen we een jonkie nemen als ze straks een nestje heeft?' En weg is ze. Net op tijd om het kussen te ontwijken dat ik naar haar hoofd smijt. Een paar dagen later vlak voor het avondspreekuur. De assistente steekt haar hoofd om de hoek. 'Er is een mevrouw, euh, een meisje hier en die vraagt naar jou. Jij had laatst toch die loopse hond op zondag'? Ze grijnst. Nieuwsgierig loop ik met haar mee naar de balie. Daar staat een knap, hippie-achtig meisje in een strakke rafelige spij kerbroek met een Yasser Arafat sjaal en een grote slobbertrui. 'Dag, ik ben Annabel. Is Maximiliaan bij geweest met Sjimmie?' 'Die is zeker bij me geweest. Op zondag middag. Mèt Sjimmie en zónder geld.' Annabel kijkt heel ernstig. 'Max heeft Sjimmie ontvoerd', klinkt het. Het meisje kijkt me strak aan. 'Ja, en?, ben ik medeplichtig of zo?' 'U had Max niet weg mogen laten gaan met Sjimmie. U kon toch wel nagaan dat het niet klop te?' Ze zegt het heel boos. 'Nee het klopte zeker niet. Die Max van jou heeft geen verstand van hon den en hij weet ook niet dat hij moet betalen als hij op een zon dagmiddag mijn rust komt versto ren door als een idioot op de bel te drukken met het verhaal dat er onmiddellijk naar zijn hond moet worden gekeken omdat die loops is!' Nu ben ik boos. Ze kijkt me onzeker aan. Maar mijn nieuwsgie righeid is gewekt en ik neem haar mee naar een spreekkamer. Daar doet ze haar verhaal. Maximiliaan, Max dus, was haar Max. Maar nu niet meer. Ze had het uitgemaakt. Hij voerde nooit iets uit, zat de hele dag te blowen en naar muziek te luisteren. Hij teerde op haar, zak en vorige week had ze hem betrapt met een andere meid in haar bed. De klootzak. Ze had hem er met een uitgegooid. Uit haar bed, uit haar huis maar nog niet uit haar leven. Want wat had Max geflikt? Hij had een sleutel en wist dat ze naar college moest en toen was hij teruggekomen en had Sjimmie meegenomen. Naar Texel. En daar had hij gebeld met een 'losgeld- eis.' Hij zat helemaal aan de grond en had geld nodig. En hij wilde dat ze hem terug nam. En dat is ze dus niet van plan. Ze wil Sjimmie wel terug maar Maximiliaan niet. En ze vertelt verder over Max. Ik luister. Max studeert al jaren maar voert nooit iets uit. Zit in de krakerscène in Amsterdam. Annabel kent die wereld. Foute types. De ouders van Max zijn rijk maar betalen niet meer. Eerst maar eens een studie resultaat en dan kijken we wel weer. Ga maar werken als je geld nodig hebt. Maar daar heeft Max geen zin in. En die meid in haar bed, dat is een Engelse. Opgevist in een kraakpand. Max heeft wel eens iets over haar verteld. Deirdre heet ze. En ze is een actief lid van PETA* en het ALF* net als veel andere krakers die uit heel Europa komen. Max is een meeloper. Hij laat zich inpalmen door die rare dierenactivisten. Ik spits mijn oren. PETA is al dubieus, maar ALF- leden zijn harde criminelen. Dein zen nergens voor terug. Stichten brand bij bedrijven die proefdieren inzetten, bedreigen mensen, zetten hokken open en plegen overvallen om hun organisatie te financieren. 'PETA People for the Ethical Tre atment of Animals 'ALF Animal Liberation Front Volgende keer de laatste afleve ring Wat ik zeggen wou Archeologie tevoorschijn, resten van een oud huis. Kortom, grondboringen zeggen weinig over wat er aanwezig is. Wat ik zeggen wou Redder BV waarde, dat is zeker. Overal zijn resten van vroegere bewoning te vinden, de vraag is alleen hoe. Soms ligt er zand overheen, eeu wenoud stuifzand of bij de ruilver kaveling verplaatste grond. Bij het archeologisch onderzoek van de Oude Bleekerij is gebleken dat het erg moeilijk is om met een grond boor een beeld te krijgen van wat er zich onder het gras bevindt. Laatst is in Castricum een stuk land na grondboringen vrijgege ven voor bebouwing. Bij de voor bereidende werkzaamheden kwa men vlekken en kringen De week van... Lesley Koning Lesley Koning uitOudeschild houdt de komende week het weblog bij in de serie De week van..., te lezen op de website www.texelsecourant.nl. Samen met medestudenten werkt hij aan een project voor jongeren in Kenia. Om geld in te zamelen, ver koopt hij zaterdag zelfgebakken oliebollen in cafeteria Veronica op de haven van Oudeschild. Nico Drenth, Den Burg. In de Waddenkerk in De Cocksdorp is zaterdagavond het kerstfeest gevierd. In de kerk, die momenteel gerenoveerd wordt, vormden de kinderen een levende kerststal. Ook zongen zij liedjes en droegen zij gedichten voor. Na afloop was er voor de bezoekers Glühwein en Chocolademelk. (Foto Job Schepers) Vrijwilligers hebben in Baie Mare en omgeving in Roemenië de hulp goederen uitgedeeld die waren ingezameld door de Texelse organisa tie Hulp Oost-Europa. De goederen werden met vreugde begroet. 'De leiding van een weeshuis noemde het een zegen, omdat ze niet genoeg te eten voor de kinderen hadden', vertelt Ria van der Vis. Zeer welkom was ook de steun voor de 4-jarige Andrea, die verlamd is en vanaf Texel wordt geholpen met geld voor injecties en revalida- tieoefeningen. 'Er zijn grote vorderingen.' Van der Vis zelf is eveneens tevreden. Wél wijst ze erop dat hulp nodig blijft. 'De winter is nog lang.' Stortingen zijn welkom via bankrekening 36.25.21.905, t.n.v. Hulp Oost-Europa. De leerlingen van Durperhonk in De Cocksdorp werden op de laatste dag voor de kerstvakantie in Het Bikkelement onthaald op een kerst- ontbijt. (FotoRooéPop) De kerstmarkt in het Maritiem- en Juttersmuseum in Oudeschild was een succes. Ondanks het slechte weer was de opkomst groot. Er stonden verschillende kraampjes en er was muziek van het Oude schilder Visserskoor. Op de avond werd live verslag gedaan door Radio Texel vanuit de nieuwe mobiele studio. (Foto m, schop**) Het steegje tussen de Weverstraat en het Achterom, tussen de Soete Suykerbol en Action, kreeg dit weekend de naam Geukosglop, genoemd naar Geuko Haikens. <FotoLonoe*ezegoi) Net als vorig jaar vertoont Cine ma Texel zondag 15 januari een selectie van de beste films van het IDFA, het grootste internatio nale documentairefestival, dat jaarlijks in Amsterdam wordt gehouden. Dat gebeurt in samen werking met oud-Texelse Sara Höhner, samensteller van de 'Best of IDFA-tour'. De Best of IDFA-tour doet zo'n 35 bioscopen in heel Nederland aan en is opgezet omdat het eigenlijke festival zo populair is dat het heel moeilijk is een kaartje te bemachti gen, terwijl het maken van een keuze uit de circa 300 films die er worden vertoond ook geen sine cure is. 'Daarom heb ik een selec tie gemaakt van de winnaars van het festival, met een mix van aller lei soorten onderwerpen', zei Höh ner vorig jaar in de Texelse Cou rant. De documentairemiddag in Cinema Texel begint zondag 15 januari om 13.00 uur. Er worden vier films ver toond, die allemaal genomineerd zijn voor een prijs of deze daad werkelijk hebben gewonnen. Pla net of Snail, van de Zuid-Koreaan Seung-Jun Yi, gaat over een dove en blinde vrouw, die met haar eveneens gehandicapte man com municeert door op eikaars vingers te tikken. 5 Broken Cameras van Emad Burnat en Guy Davidi vertelt het verhaal van het verzet van een Palestijns dorp tegen geweld en onderdrukking door Israël. In The Betrayal van Karen Winther blikt de Noorse Karen terug op haar tijd in de krakerswereld en over de oplaai ende strijd tussen extremistische jeugdgroeperingen. Als ik jou niet had, van de Nederlandse Anne- Marieke Graafmans, volgt het Amsterdamse stel Riek en Harrie, die beiden een groot verlies met zich meedragen, maar troost, begrip en levensvreugde bij elkaar vinden. De documentaires lopen in duur uiteen van 23 tot 90 minuten en duren samen zo'n drie uur. Kaarten kosten €25,-. Nieuwjaarsconcert in Klif 12 In Klif 12 in Den Hoorn wordt zondag 1 januari een nieuwjaars concert gehouden. Speciale gast tijdens is pianist Michiel Borst lap, die drie jaar geleden de eerst gast was van de Klif 12 Music Club. De organisatie van het Jazz on the Waves Texel Festival geeft het con cert in samenwerking met Theater Klif 12 en Luny Music om naar eigen zeggen lekker funky het jaar De vereniging van kleine logies- verstrekkers houdt zaterdag 14 januari in Ecomare de eerste KLV Vakbeurs. Op die dag wordt ook de nieuwe verenigingswebsite www.mooitexel.nl gepresenteerd. De beurs is van 14.00 tot 20.00 uur. Op de beurs wordt aandacht besteed aan de mogelijkheden die er zijn voor promotie, zoals websi- 2012 in te swingen'. Borstlap zal samen met de band Mama DC het nieuwe jaar inluiden. Zij worden hierbij geholpen door oud Texe laars Jeroen van Hoof en Wobbe Visser en gitarist Ger Schafer. De middag geldt als voorproefje op het komende Jazz on the Waves festival dat zal plaatsvinden vanaf 29 juni tot en met 1 juli. Het con cert begint om 16.00 uur, de entree bedraagt €15,-. tes. Ook is kennis aanwezig over hoe de bezetting op een slimme manier kan worden geregistreerd. Aanbieders van onderhoud en inrichting van vakantieverblijven zijn present en er zijn allerlei andere bedrijven en organisaties. Ook zijn er workshops over interieur, sociale media en de KLV-Masterclass. De beurs voor kleine logiesverstrekkers is ook bedoeld om ervaringen uit te wisselen en contacten op te doen. Vereniging pleit voor staand want De Waddenvereniging pleit in haar nieuwsbrief voor het toela ten van staandwantvisserij door bewoners van de Waddeneilan den. Daarmee reageert de vereniging op het plan van staatssecretaris Bleker om recreatief gebruik van staand- wantnetten langs de Noordzeekust te verbieden. Onder druk van Kamer leden Jacobi en Houwers wordt een uitzondering gemaakt voor de Wad deneilanden. Een van de belangrijk ste redenen voor het verbod is het risico dat bruinvissen in de netten verstrikt raken. Het onderwerp ligt bijzonder gevoelig bij de bewoners van de Waddeneilanden, die al vele generaties met staand want vissen. De Waddenvereniging pleit voor een uitzonderingspositie om daarmee de natuurbeleving van de eilandbewo ners te vergroten. 'Mensen moeten zich betrokken voelen bij de natuur om hen heen, anders kunnen we bescherming ervan op termijn wel vergeten', stelt directeur Arjan Berk- huysen. Benefietgala voor Tesselhuus Een projectgroep van Lions Club Texel en Rotary Club Texel houdt zaterdag 7 januari een benefiet gala ten bate van het Tesselhuus. Deze feestelijke avond bestaat uit een acht gangendiner, live muziek en het nodige entertain ment. Het gala staat in het teken van het jubileum van de stichting die vol gend jaar 30 jaar bestaat. Het fes tijn wordt gehouden in Hotel Opduin in De Koog. De mensen die meewerken, verlenen hun diensten tegen kostprijs of pro deo. Deelne mers van het gala betalen €250,- waarvan ruim de helft over blijft voor het goede doel. Het Tessel huus organiseert ieder jaar een aantal vakantieweken voor rolstoe- lafhankelijke mensen en hun bege leiders. Zij worden voorzien van zorg en allerlei activiteiten gedu rende hun verblijf op het eiland. Om de vakantieweken te kunnen bekostigen is €90.000,- per jaar nodig. Een deel hiervan moet komen uit het gala. Marijke Eelman, van de project groep raadt mensen aan om te komen. 'Het wordt een spectacu laire feestelijke avond, in stijl, die je eigenlijk niet wilt missen. Zo is er naast het diner ook een casino en een veiling. Bovendien gaat het geld naar een goed doel.' Belang stellenden kunnen zich opgeven via het kantoor van de DBB in Den Burg, telefoonnummer 0222- 317035 of via de email: info@dbbtexel.nl. PvdA praat met Kamerlid over toekomst Gemini De Texelse afdeling van de PvdA heeft vrijdag bij het bestuur en de medische staf van het Gemini Ziekenhuis gevraagd om garan ties voor Texelaars op goed bereikbare eerste hulp, 'totaal zorg' en verloskunde. 'Fusies en bezuinigingen mogen nooit het recht op basiszorg en thuis bevallen afbreken', aldus de PvdA. Het gesprek vond plaats in het Gemini, in aanwezigheid van afge vaardigden van de afdeling Den Helder van de PvdA en Tweede Kamerlid Eeke van der Veen, spe cialist op het gebied van financiën van zorg en ziekenhuizen. In het Helderse ziekenhuis worden nu ongeveer 900 kinderen per jaar geboren. Om het economisch ren dabel te houden zouden dat er 3200 bevallingen moeten zijn. Omdat dit natuurlijk onmogelijk is, wordt overwogen de afdeling ver loskunde te verplaatsen naar Alk maar. Van der Veen zei vooral bezorgd te zijn over de toekomst van de Texe laars. Hij onderschreef de bedrijfs kundige kant van het verhaal, maar zei erbij dat 'de ziel niet uit het Gemini mag worden weggeorgani seerd'. Ook werd gesproken over het 'doemscenario' dat thuis beval len op Texel niet meer zal mogen wanneer verloskunde uit Den Hel der verdwijnt. 'De ambulance kan in noodgevallen niet op tijd bij een ziekenhuis zijn. De geboren Texe laar wordt dan een uitstervende soort.' ZDH voetbalt bij afscheid Jaap Lap Leden van ZDH, supporters en andere belangstellenden nemen zondag 1 januari afscheid van Jaap Lap, die zich onlangs na bijna negentien jaar voorzitter van de Hoornder sportvereniging te zijn geweest niet beschikbaar stelde voor een nieuwe termijn. Oude en nieuwe 'Zwaluwen' trek ken vanaf 13.30 uur de kicksen aan om een partijtje te voetballen. Om 16.00 uur begint een receptie, ledereen is welkom. Klaverjassen In De Witte Burcht aan de Molen straat in Den Burg wordt dinsdag 3 januari een klaverjasdrive gehou den voor het goede doel. De wed strijd begint om 20.00 uur, er wordt gespeeld met vaste maat. Deelna me kost €3,50 per koppel.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 5