TEXELSE^COURANT Cjroen ^warLrJexels in het harL, College onderzoekt behoefte Groeneplaats Ruim 4000 vignetten verkocht in één maand texelseJcourant TC viert jubileum met cadeau aan verenigingen OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12638 DINSDAG 3 JANUARI 2012 Bezoekers van het nieuwe strandpaviljoen op paal 17 kun nen straks vol op genieten van het uitzicht. Met lidmaat schappen van veertig en vijftig jaar spreken ze bij Damclub Oosterend-Texel over duurzame leden. ZDH eert Jaap Lap, die na 19 I jaar afscheid nam als voorzit ter, met zijn I naam boven de toegangspoort. Amazones Michelle van Bennekom en Ava Krause zijn winnaars geworden bij de strijd om de Kerstbokaal. Op drie plaatsen langs het Noordzeestrand gingen op Nieuw jaarsdag in totaal enkele honderden mensen het water in om zich door het zeewater te laten verfrissen voor het komend jaar. De Nieuwjaarsduik bleek niet alleen populair onder deelnemers, ook het publiek was in groten getale opgekomen om de duikers aan te moedigen. Hoewel de wind in de loop van de dag was aange wakkerd, was het weer zacht genoeg om velen naar het strand te lokken. Er vonden Nieuwjaarsduiken plaats bij De Cocksdorp, De Koog en Den Hoom. Bij De Koog, waar de zwemmers allen voor zien waren van een oranje ijsmuts, moesten de deelnemers door het hoge water een aanloop nemen vanaf het hoge duin. Meer over het evenement elders in dit nummer. (Fotoreek wssteriaken). De gemeente heeft tot nu toe iets meer dan vierduizend parkeervig- netten verkocht. Ruim driekwart daarvan ging naar Texelaars. De gemeente verkocht tot en met afgelopen vrijdag aan de balie op het gemeentehuis 1962 oranje vignetten aan Texelaars en 394 groene exem plaren aan mensen van de overkant. Via de webwinkel op de gemeente lijke website werden parkeervignet- ten verkocht aan 1433 Texelaars en 255 overkanters. De verkoop van het vignet, dat sinds zondag van kracht is, ging een maand geleden van start. Gisteren was er bijna een stormloop op de vignetten, liet bur gemeester Francine Giskes weten tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente. Die brengt het bestaan van het Texel- vignet onder meer via de gemeente lijke website bij toeristen onder de aandacht. Er staat ook een bericht op de website van de WV. Volgens een woordvoerder van de gemeente wordt eraan gewerkt het vignet via andere kanalen (waaronder via wederverkopers) verder onder de aandacht van gasten te brengen. De kaart kost €15,-. Er kan tot en met 31 december mee geparkeerd worden op de betaalde parkeerterreinen op het eiland. Op de haven van Oudeschild, waar sinds zondag betaald parkeren van kracht is, kan met het vignet onbe perkt worden geparkeerd. Op de parkeerterreinen in Den Burg buiten de ring moet sinds zondag eveneens worden betaald om de auto neer te zetten. Dan gaat het om de parkeer terreinen bij de oude LTS, het gemeentehuis, naast garage Grisnigt en nabij Kaczor. Met het parkeervig- net kan de auto er onbeperkt staan. Op de al bestaande betaalde par keerterreinen binnen de ring van Den Burg (Elemert, Keesomlaan, Groene plaats, Parkstraat, de Bocksberg, parkeerterrein Albert Heijn, Burger houtstraat en Vogelenzang) mag een auto met het Texelvignet maximaal twee uur staan. Dit moet worden aangegeven met een blauwe par- keerschijf achter de voorruit. De omgeving Thijsselaan blijft bestemd voor vergunninghouders. Texelaars met een oranje parkeervignet mogen er maximaal twee uur staan. Toeris ten met een groen vignet mogen niet parkeren in de omgeving van de Thijsselaan. In De Koog mag met het parkeervig net maximaal twee uur worden geparkeerd op de betaalde parkeer terreinen aan de Brink, de Parnassi- astraat, bij de Lidl en achter het kantoor van TM Vastgoed. Op het parkeerterrein aan de Nikadel mag met het vignet onbeperkt worden geparkeerd. Betaald parkeren geldt sinds zondag op het hele terrein. Dit jaar bestaat ook nog de mogelijkheid via parkeerautomaten te betalen. Dat kost sinds dit jaar €2,50 per uur en er moet minstens €1,- in de automaten worden geworpen. Het is voor de gemeente vooralsnog koffiedik kijken wat het parkeervignet gaat opleveren. Voorgaande jaren werden de inkomsten van de par keerautomaten geraamd op circa De Texelse Courant is het cement van de samenleving, wordt gezegd over de eilandkrant die dit jaar 125 jaar bestaat. Zoals ook het vereni gingsleven een bindende factor is. Als cadeau aan de samenleving geven we clubs de mogelijkheid zich het komend jaar gratis te pre senteren in de krant. Stel je voor: je vereniging, club of organisatie breed uitgemeten in de Texelse Courant. We stellen hiervoor per club maximaal één pagina beschikbaar. Met (elftal)foto's, artike len, rang- en scorelijsten of een interview. Het kan zelfs geld opleve ren als de clubs bij de artikelen logo's of kleine advertenties plaat een half miljoen euro, maar dat was nog zonder de uitbreiding van het betaald parkeren. Daarnaast hield de gemeente jaarlijkse rekening met een ton aan parkeerboetes en een opbrengst van circa €125.000,- uit parkeervergunningen. Het vignet moet in ieder geval een meeropbrengst van €273.000,- ople veren om de gemeentelijke begroting sluitend te houden. Daarnaast hoopt de gemeente op meeropbrengsten om de mobiliteit op Texel te verbete ren. De raad stelde in november bij de goedkeuring van het vignet een malig €60.000,- en structureel €30.000,- beschikbaar voor de invoe ring. sen van bedrijven. De opbrengst vloeit geheel in de verenigingskas. Mooi meegenomen in een tijd waarin de subsidiekraan wordt aan- of soms dichtgedraaid. De verschillen de verenigingen komen verspreid over het jaar aan bod. Dat mogen sportclubs zijn, toneel- of andere verenigingen zonder winstoogmerk. Bedoeling is dat clubs zelf stukjes en/of foto's aanleveren, zelf op pad gaan om bedrijven voor een logo te interesseren en financiële afspraken maken met de ondernemers. Motto is: wie het eerst komt, die het eerst maalt. Verenigingen die geïnteres seerd zijn kunnen contact opnemen met de redactie, tel. 362620 of e- mail redactie@texelsecourant.nl. De gemeente polst deze weken hoeveel belangstelling er is voor woningen, winkels en horeca op de Groeneplaats in Den Burg. Het college heeft daarvoor in diverse lokale en regionale bla den advertenties geplaatst waar in belangstellenden worden uit genodigd te reageren. Volgens wethouder Eric Hercules wil het college op die manier inven tariseren hoeveel behoefte er is. 'Het zijn geen directe biedingen van kavels, niemand zit eraan vast en het geeft ook geen rechten. Het is een open vraag wie interesse heeft. Aan de hand daarvan willen we bepalen wat voor soort kavels er op de Groeneplaats moeten komen en daarna de criteria voor de toewijzing van kavels gaan vast stellen.' Dat doet het college in samenspraak met de gemeente raad. Mensen die zich al eerder voor een bouwkavel bij de gemeen te meldden of individueel plannen voor de Groeneplaats aanmeld den, zijn volgens Hercules als eer sten over de inventarisatie bena derd. Volgens het raadsbesluit over de Groeneplaats van 13 juli is het de bedoeling dat er 960 vierkante meter aan winkel- en horecaruimte komt met daarboven 12 apparte menten. In het park aan de Burg wal komen vijf woningen. Volgens Hercules is het echter 'geen wet van Meden en Perzen' dat er per se 960 vierkante meter aan winkel en horecaruimte moet worden gebouwd. 'Daar moeten we flexi bel mee kunnen omgaan als er bijvoorbeeld meer interesse zou zijn voor kantoren en wonen. We moeten bouwen naar behoefte.' De 960 vierkante meter komt voor uit een convenant tussen TVO en gemeente van een paar jaar gele den, maar dat stuk is volgens de wethouder nooit ondertekend. De gemeente noemt in de adver tentie indicatieve prijzen van €750,- per vierkante meter voor commer ciële ruimtes, €330,- voor de appartementen en €460,- voor de woningen aan de Burgwal. Hercu les: 'De Groeneplaats is een locatie die die prijzen verdient. Het is de AAA-locatie van Texel en een plek Vernielingen en inbraak Het onderzoek naar de explosie op het voetbalveld van SV Ooste rend vorige week heeft nog niets opgeleverd. Dat meldt de politie. Datzelfde geldt voor de inbraak in de kinderopvang aan de Peper straat. De daders kwamen binnen door aan de achterzijde van het gebouw een deur open te breken. Er werd onder meer computerap paratuur weggenomen. Bij het gebouw van de surfverenigingen bij het strandje van Dijkmanshuizen zijn, eveneens begon vorige week, de ruiten ingegooid. De politie heeft alles in onderzoek, bewoners hou den een oogje in het zeil. Ook vanuit Den Burg werd een vernieling gemeld. Aan het Schilderend werd bij een auto de achteruit ingesla gen. De eigenaresse ontdekte het op zaterdag, het was vermoedelijk al op vrijdag gebeurd. Ze zoekt getuigen, die kunnen bellen met nummer 06-53934654. die niet minder waard zal worden.' Hoeveel de reacties de advertentie inmiddels heeft opgeleverd, was gisteren niet bekend. Texel 2010 liet gisteren in een open brief weten 'onthutst' te zijn, omdat de advertentie de indruk zou wek ken dat het hele park te koop staat. De fractie, fel tegen de woningen in het park, benadrukt dat de vijf woningen conform besluitvorming van 14 december 2010 er pas aan het eind van het traject mogen komen en dat ze binnen de oude rooilijnen moeten blijven van de plek waar vroeger huizen stonden. Jaarwisseling betrekkelijk rustig verlopen De nieuwjaarsnacht is op Texel betrekkelijk rustig verlopen. Luidruchtig was wel het vuur werk, dat op oudjaar de hele dag werd afgeschoten. Er ging, ondanks de crisis, veel vuurwerk de lucht in. Er waren meerdere brandmeldin gen. De eerste kwam op oude jaarsavond om 21.25 uur, toen in St. Jan in Den Burg een automati sche brandmelder af ging. Volgens de brandweer is vuurwerk in de kelder de vermoedelijke oorzaak. Om 22.45 werd een buitenbrand gemeld bij paal 33. Volgens de politie was er vanuit De Cocksdorp een steekvlam gezien, vermoede lijk door een ontploffend vaatje benzine. Om 00.15 uur kwam er een brandmelding vanaf de Thijs selaan in Den Burg. Er was gezien hoe een vuurbal door de goot van een woning rolde. De zoon des huizes zou het hebben geblust. Garage Dros^a www.texelseautopagina.nl Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): expert schoorl Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1