TEXELSE 8 COURANT Michelle van Bennekom en Ava Krause winnen Kerstbokaal die doet het 37 LED TV "3D EP: Voordeelland Enthousiasme en concentratie bij drie bixiemenners. né Pop) De 8-jarige Ava Krause won de Bixie-kerstbokaal. Manege Akenburg stond afgelo pen week twee dagen lang in het teken van de strijd om de Kerstbokaal. Deze werd gewon nen door Michelle van Benne kom en Ava Krause. Vele ruiters deden dinsdag mee aan de bixie-rubrieken, speciaal opgezet voor ruiters tot 12 jaar. In de dressuur klasse AA ging de prijs naar de jongste deelneem ster, de 6-jarige Iris Grisnigt en haar pony Rick. In de klasse A werd Wiske Overmaat eerste met de pony Shayen, nét voor Imme Schraag op Tara. In de B1 wordt ook gegaloppeerd. In deze rubriek werd Sanne Graaf met de pony Candy eerste en Marousha van Egmond op Koen tweede. Na de dressuur en het vaardig- heidsspel stond er springen op het programma. Het parcours, uit gezet door Marian van der Geest, werd door vele ruiters foutloos afgelegd. De punten voor stijl moesten dan ook de beslissing brengen bij het toekennen van de prijzen. Bij de ruiters van 6 tot 9 jaar won Ava Krause met Shayen de eerste prijs. Bij de ruiters van 10 tot 12 jaar was de hoogste eer voor Sanne Zandstra met Banjer. Het totaal van alle rubrieken samen leverde de overallwinnaar. Na telling ging de Bixie-kerstbo- kaal naar de 8-jarige Ava Krause op de D-pony Shayen. Saillant detail is dat haar zus Bo vorig jaar met dezelfde pony de kerstbokaal won. Met een minimaal verschil in punten werd de eveneens 8-jarige Marousha van Egmond tweede. Beiden zijn van plan volgend jaar in de 'gewone' federatiewedstrij den uit te komen. Bij de oudere pony- en paarden- ruiters won de 13-jarige Michelle van Bennekom met de C-pony Morena de Kerstbokaal. Michelle was uitstekend op dreef, want ze behaalde niet alleen de eerste prijs in de dressuur en bij het springen, maar behaalde ook de hoogste score voor het schoonste geheel. Een prachtige dag dus voor deze jonge amazone, die de pony van Shirin Schahidi mag rij den en uitkomt in de 'niet-federa- tie'-rubriek. Een tweede plaats in het eindklas sement was er voor Jane Zijlstra met Blitz del Ricardo, die een foutloos parcours aflegde, veel punten behaalde in het spel en 187 punten in de L-dressuur. Zijl stra deelde de tweede plaats Manon List en de C-pony Puck, die zowel in de dressuur als bij het springen de eerste prijs won. Mir jam Hin en Danger Boy eindigden op de derde plaats. Dit tweetal won de bokaal al eens en was ook nu dus weer dicht bij de winst. De overige eerste prijzen in de dressuur waren voor Anouk See- gers met Noor, Beau Biesboer met Waldy, Sabine van de Wal met Maxima, Kirsten Schaap met Tam- Tam, Mariska Witte met Cyrana, Marleen Bergamin met Beauty, Cindy de Ridder met Wynona du Bois, Bo Krause met Shayen en Mandy Bosma met Ultra Large Texel. Bij het springen waren de overige eerste prijzen voor Thirza Goslinga met Jody, Sabine van der Wal met Maxima en Masja van der Vis met Bronco. De opbrengst van het evenement wordt door de Stichting Overdekte Manege Texel besteed aan het onderhoud van de bodem van de binnenbak van de manege. Er zijn nog prijzen blijven liggen. Deze zijn gevallen op gele loten met de nummers 28, 316, 458, 459 en blauwe loten met 918, 932, 979. De prijzen zijn af te halen bij Tineke Kooiman, tel. 318332. Woontij vergroot woningaanbod middeninkomens Stichting Woontij gaat het aanbod van huizen voor huishoudens met een middeninkomen vergroten. Door de huidige Europese regels is het aanbod voor deze groep beperkt. Vanaf 1 januari 2011 is de woning bouwvereniging verplicht negentig procent van de vrijkomende huur woningen met een prijs tot €664,- aan te bieden aan huishoudens met een inkomen tot €34.085,-. 25 Pro cent van de woningzoekenden op Texel verdient teveel om in aanmer king te komen voor zo'n sociale huurwoning, zo blijkt uit onderzoek onder woningzoekenden boven de 29 jaar. Omdat voor deze groep koophuizen vaak niet haalbaar zijn en het aanbod van andere huurhui zen zeer beperkt is, gaat de wonings tichting dit vergroten. Het gaat hierbij vooral om duurdere woningen en koopgarantwoningen (nieuwbouw woning voor een bedrag dat twintig tot 33% lager ligt dan de normale verkoopprijs) Uit het onderzoek blijkt dat vooral kleine huishoudens op zoek zijn naar een woning, namelijk 88 procent. Bij de woningzoekenden onder de zestig is er vooral vraag naar eengezinswoningen met drie slaapkamers. De groep met een leeftijd van boven de zestig is vooral op zoek naar een appartement of een gelijkvloerse woning. Uit het onderzoek komt verder naar voren dat de meeste mensen graag in Den Burg willen wonen (62 procent), men een tuin niet echt belangrijk vindt (47 procent) en dat men het liefst gemengd woont en dus niet in apar te seniorencomplexen (81 procent). zuiniger ZANUSSI Speciaal in het drogen Deze zeer energiezuinige warmtepompdroger is 40% zuiniger ('dan een standaard A-Klasse condensdroger) en heeft vele speciale functies. Deze droger heeft een roestvrij stalen trommel en verstelbare voeten. Ook is er een speciaal programma voor uw jeans, wol en een mixprogramma. (Afgebeeld model ZTH48S) Prikkel uw zintuigen Met Ambilight Spectra 2 komen films pas echt tot leven. Deze 3D Full HD LED TV is voorzien van Perfect Natural Motion. Gecombineerd met 600 Hz Perfect Motion Rate zorgt deze TV voor superscherpe actiebeelden. Tevens heeft u met Smart TV en Net TV toegang tot een enorme hoeveelheid online toepassingen. (Afgebeeld model 37PFL7676H) I Beeld Geluid - Telecom - Multimedia - Wassen Drogen - Koelen Vriezen Huishoudelijke apparatuur - Inbouwapparatuur Heemskerckstraat 17 - 1792 AA Oudeschild - Telefoon: (0222)-322398 0f bestel op de webshop www.ep.nl

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 8