Bijna duizend deelnemers aan drie Nieuwjaarsduiken TEXELSE 9 COURANT DINSDAG 3 JANUARI 2012 Een langzaam voortkruipende file, door verkeersregelaars in goede banen geleid, tientallen wandelaars en fietsers. Gezin nen met kinderen, rolstoelen. De hele Krimweg was in bewe ging. Als nijvere mieren togen honderden toeschouwers zon dagmorgen naar paal 28, om daar getuige te zijn van de tradi tionele Nieuwjaarsduik. Hoewel de wind rond het middag uur begon aan te wakkeren, zal het aangename weer zeker debet zijn geweest aan de enorme populari teit waarin de Nieuwjaarsduik zich dit jaar mocht verheugen. Niet alleen bij De Cocksdorp waren vele honderden mensen op de been, bij De Koog werden 520 zwemmers geteld en bij Den Hoorn ook zo'n 150. In totaal namen dus bijna dui zend mensen een duik in het zilte nat. Ze troffen het, de temperatuur van het zeewater lag rond de negen graden. De wind zorgde voor een stevige branding, maar de omstan digheden waren uiterst gunstig voor een eerste frisse duik om het nieuwe jaar schoongewassen te beginnen. Op alle drie de startplaatsen wer den de duikers met applaus ont vangen en aangemoedigd door het in groten getale opgekomen publiek dat, als om het contrast nog groter te maken, voor het merendeel in dikke jassen, bontkragen en mut sen was gehuld. Door de hoge waterstand was er met name in De Koog maar weinig strand beschik baar, zodat de duikers, die in de badplaats allemaal waren voorzien van een oranje ijsmuts, eerst een aanloop moesten nemen vanaf het steile duin. Het publiek had door het grote hoogteverschil daarente gen een uitstekend gezicht op hun prestaties. Na afloop van de duik werden de deelnemers in de diver se paviljoens ontvangen met een Juttertje, soep en warme dranken. Foto's Pip Barnard (De Cocks dorp), Olivier Schilling (Den Hoorn), Paul van Dijk (De Koog) v/lï ITfegg -r

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 9