'Al met al een heftig slot van 2011' TEXELSE 9 COURANT Opnieuw eerste prijs voor Gamma Texel Geen detailhandel in 'Texelse markt' De onlangs in gebruik genomen nieuwbouw van de Texelse markt van de firma Van Liere op het haventerrein van Oudeschild mag niet worden gebruikt voor detail handel. Naast de horecafunctie mag het pand wel worden benut voor promotie en verkoop van Texelse producten met verschil lende thema's, zoals visserij, histo rie, groenten en fruit, en het aan bieden van op Texel gerichte arrangementen en excursies. B en w hebben dit uitgesproken naar aanleiding van een verzoek van Van Liere. Het afwijzen van gewone detailhandel heeft ook te maken met het feit dat in de lang durige periode die aan de stichting van de Texelse Markt vooraf ging, niet is aangetoond dat detailhandel wenselijk is. Ook met het oog op het nog in de maak zijnde ontwik kelingsplan voor de haven van Oudeschild wil de gemeente op dit moment geen nieuwe ontwikkelin gen mogelijk maken. Van alle klanten die in 2011 iets bij Gamma Texel kochten, deed 79 procent dat met een voor deelpas. Dat percentage was het hoogste van alle 168 vesti gingen in heel Nederland. Het was de tweede keer op rij dat de Texelse bouwmarkt deze eer te beurt viel. Het lijkt geen nieuwsfeit om van om te vallen, maar bij Gamma Texel zijn ze erg blij met hun prijs. 'Een compliment voor al onze medewerkers', vindt bouwmarkt manager Ron de Vries. Hij roemt vooral de mannen en vrouwen van de kassa en informatiebalie, die iedere dag weer hun best doen de klanten te overtuigen van de voordelen van de pas en er aan de kassa naar vragen. 'Ze moeten overtuigen, maar wel met eerlijke argumenten en zonder drang te gebruiken.' Maar ook de andere leden van het personeel, vijfentwintig in totaal, verdienen lof, vindt De Vries. 'Het hele team is belang rijk, wil je je als bedrijf blijvend onderscheiden. Met de klant meedenken, daar gaat het om. Als een mevrouw een plafonnière koopt, vragen of ze er al een lamp voor heeft, bijvoorbeeld. Zodat ze er niet pas achterkomt als ze weer thuis in De Cocksdorp is. Dat geeft ergernis en die moet je vóór zijn. Of iemand die een paar Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Lesley Koning uit Oudeschild een week lang een weblog bij. Op de laatste dag van 2011 verkocht hij zelfgebak ken oliebollen, ter financiering van een project dat hij samen met medestudenten heeft opge zet voor jongeren in Kenia. Over een sportdag voor kinderen, de plotselinge dood van een gewel dige man, de stichting Wilde Ganzen, tentamens en een ver velende dag. Het complete weblog is te lezen via www.texel- secourant.nl. (Donderdag) Als men op school vraagt; waar kom je vandaan? En je zegt dat je van Texel komt, dan geloven ze hun ogen niet! Iemand die van Texel komt, is dus best wel bijzon der, en zo voel ik dat ook! Als enige student uit het 3de jaar, de medestudenten zijn allen 2de- jaars, van de opleiding Sport, Management Ondernemen vergt het sportontwikkelingsproject voor Eldoret, Kenia, zowel veel tijd als energie. Enerzijds wordt er binnen het project veel van mij verwacht en draag ik zowel een groot deel van de verantwoordelijkheid als de bevoegdheid. Anderzijds moet ik mij concentreren op het belangrijk ste jaar van mijn studie. De kerstvakantie beschouw ik dan ook zeker niet als vakantie. Zo organiseer ik morgen een sportdag voor de kinderen van tennisvereni ging Deuce, overmorgen zamel ik geld in, door middel van het verko pen van oliebollen voor mijn pro planken aanschaft helpen met spijkers en schroeven. Ik vind dat we wat dat betreft hoge eisen aan onszelf mogen stellen. Gaan voor een tien, dan krijg je in ieder geval een acht.' Blij is De Vries dat de medewerkers zo eensge zind zijn. 'Ze willen allemaal die prijs winnen en daar doen ze hun uiterste best voor. Ik weet zeker dat ze het er niet mee eens zou den zijn als ik zou zeggen dat de derde plaats ook mooi is.' Dat Gamma Texel voor de tweede keer op rij de bouwmarkt met de meeste scans van de voordeel pas is, heeft de winkel toch het meest aan de klanten te danken. 'Wij zijn blij dat ze zo goed mee denken en begrip hebben voor wat we doen. Het is een wissel werking en een mooie stimulans ons best te blijven doen. Het winnen van deze prijs leeft zwaar in Gammaland. De andere winkels in het land kijken allemaal naar ons. Het is leuk om te horen als de hoogste baas van Inter Gamma zegt dat als je wilt weten hoe je optimaal kunt presteren met de voordeelpas dat je dan naar Texel moet kijken.' Met een oppervlakte van niet meer dan 1800 vierkante meter behoort de Texelse winkel tot de vier kleinste Gamma's van Neder land. 'We zijn eigenlijk al een paar en na de vakantie staan er drie zware tentamens op het program ma. Ondanks de drukte maak ik ruimte voor het sportontwikkelingsproject in Kenia. Dit is een kans die ik niet aan mij voorbij kan laten gaan. Sport is namelijk mijn passie en die wil ik graag delen met de kinderen in Kenia. Ik ben er van overtuigd dat sport als middel kan worden gebruikt om de kinderen daar eens écht te laten leven! (Zaterdag) Gisteren werden mijn familie en ik geschokt door de plotselinge dood van een geweldige man die het niet meer zag zitten. Het enige dat ik hierover nog kwijt wil is... Herinner je gisteren Droom van morgen Maar leef vandaag! Daarnaast moesten er vandaag toch echt oliebollen gebakken en jaar uit ons jasje gegroeid en we zijn dan ook hard toe aan een nieuwe winkel. Het vergt veel improvisatievermo gen ons hele assortiment te eta leren. Ik ben dan ook erg trots op mijn team', aldus De Vries. Ko Vinke in welstands commissie Ko Vinke (68) uit Oosterend wordt ingaand 1 februari lid van de lokale Texelse welstandscommissie. Als zogeheten burgerlid van deze com missie is hij de opvolger van Maar ten Roeper uit De Koog, die er na twee perioden van drie jaar mee moet stoppen. De commissie, die sinds juli 2007 actief is, bestaat naast de wel standsadviseur van de Stichting Welstandswerk (SWW) uit één bur gerlid. Dat is destijds op verzoek van de gemeenteraad bepaald. In het kader van de deregulering wordt in de meeste gevallen bij het beoor delen van bouwaanvragen geen advies van de welstandscommis sie meer gevraagd, met uitzonde ring van plannen voor kwetsbare gebieden, zoals de dorpsranden. verkocht worden voor het goede doel (Kenia). De verkoop van de oliebollen voor het goede doel heeft veel mensen in mijn omge ving weer doen glimlachen. De belangstelling voor mijn oliebollen was groot. Na twee uur waren alle oliebollen er al door heen. We heb ben tot twee keer toe nieuw meel moeten halen. Uiteindelijk zijn er 1400 oliebollen gebakken voor Kenia. Dit alles gaat gepaard met een geweldige omzet van €825,-! Hiervan was €245,- binnen geko men door middel van donaties. Al met al een heftig slot van het jaar 2011... Nu tijd voor een biertje dacht ik zo! (Zondag) Het project bevindt zich nog in de beginfase en alles duidt er nu al op dat het een groot succes gaat worden. Zo is er contact geweest, via Skype, met Timothy uit Kenia. Timothy is een Keniaan die voor de Nederlandse Sport Alliantie (NSA) werkt. Met deze organisatie wer ken wij samen om ons project te realiseren. Daarnaast gaat de inza melingsactie naar behoren. Zo heeft de stichting Wilde Ganzen te kennen gegeven dat zij ons eind bedrag met 55 procent gaat verho gen. (Dinsdag) Waar mijn focus momenteel op het leren van mijn tentamens ligt, krijgt het project eigenlijk uit het niets een boost aan belangstelling op het eiland. Dit komt mede door het feit dat er rondom de oliebollenver koop veel media aandacht is geweest. Overal waar ik kom, Plan Nesland ter inzage De gemeente legt binnenkort het ontwerp bestemmingsplan voor de bouw van 30 seniorenwoningen op de hoek Pontweg-Keesomlaan in Den Burg ter visie. Het publiek wordt in de gelegenheid gesteld er commentaar op te geven in de vorm van een zienswijze. Het pro ject, dat in samenwerking met bouwbedrijf Duin wordt uitgevoerd, heeft de naam Woonstede Nes- land' gekregen en is een voorbeeld van Collectief Particulier Opdracht geverschap (CPO). Boerenkool eten in De Koog Inwoners en oud-inwoners van De Koog eten zaterdag 4 februari samen boerenkool en zuurkool in dorpshuis De Hof. Voor kinderen worden pannenkoeken gebakken. Opgeven kan tot 1 februari bij W. van Benthum, tel. 317936. Deel name kost €6,-; kinderen betalen €1,-. De maaltijd begint om 18.00 uur. vraagt men hoe het met het project gaat en wat het resultaat is van de oliebollenverkoop. Dit is leuk om te horen en het geeft mij positieve energie om het project voort te zet ten. Het is even de knop omzetten van het project naar de tentamens. Het project houdt mij echter iedere dag wel bezig. Zo werd ik vandaag geïnterviewd door de Texelse Media voor Texel dit Weekend. Tevens werd mij door velen de vraag gesteld of donaties mogelijk zijn. Donaties zijn van harte wel kom. Ondanks het succes van de oliebollenverkoop is er nog niet het gewenste bedrag opgehaald. Al met al fantastisch om te zien wat het project met mensen doet! (Donderdag) Over de dag van vandaag wil ik niet al te veel kwijt. Het wordt een vervelende dag. Vandaag zal ik samen met familie en vrienden Dirk Koning wegbrengen naar het cre matorium te Schagen. Naast een vervelende dag wordt het ook zeker een lange dag. Naar alle waarschijnlijkheid zal de boot van af 2 uur komen te vervallen. Hier door moet ik extra vroeg op pad. De week van... Marinka van Dijk Oud-Texelse Marinka van Dijk houdt de komende week het weblog bij in de serie De week van... Hima bouwt zes recreatievilla's Adrie Mantje en Peter Hin van de onderneming Hima willen zes vakantievilla's bouwen op de hoek Gerritslandserdijkje-Grens- weg in de Dennen. B en w wer ken eraan mee door de gemeen teraad voor te stellen het benodigde projectbesluit te nemen. De villa's krijgen elk een opper vlakte van ongeveer honderd vier kante meter. De dertig recreatieve slaapplaatsen die met het project zijn gemoeid, zijn afkomstig van het groepsverblijf Immetjeshoeve aan de Westerweg, dat een woon bestemming krijgt. Het plan om bij deze stolp twee nieuwe deelbare groepsverblijven te realiseren, is De Witteberg mag niet uitbreiden De vereniging van eigenaren van villapark De Witteberg aan de Grensweg in de Dennen krijgt geen vergunning voor de bouw van vier extra recreatiewoningen. B en w hebben een verzoek daar toe afgewezen met het oog op het Texelse slaapplaatsenmaxi mum van 45.000. Toepassing van de 25-procentuit- breidingsregeling is niet mogelijk, omdat deze alleen geldt voor par ken met maximaal 20 eenheden, terwijl er op De Witteberg al 36 staan. Het nieuwe bestemmings plan brengt wat dat betreft geen verandering, zodat het ook niet mogelijk is vooruit te lopen op nieuw beleid. Vuurtorenweg blijft 'historisch' De bestrating van de Vuurtoren- weg ter hoogte van camping De Robbenjager is aan onderhoud toe. De opknapbeurt zal voor €58.100, - (exclusief BTW) worden uitgevoerd door Westerlaken BV, die de laagste was van de vier aannemers die aan de onderhand se aanbesteding deelnamen. Tweede was Tatenhove met €69.880,-, derde Ooms Construc tion uit Schoorldam met €71.000,- en vierde De Vries en Van de Wiel met €72.000,-. Het betreffende stuk weg dateert uit de begintijd van de polder Eier- land en is uitgevoerd in karakteris tieke klinkers. Uit respect voor de historie zal dat zo blijven. Wat ik zeggen wou De Hollebol Het is stil in De Hollebol, de ware reden waarom: Bijzonder verdrietig ben ik na het openslaan van de krant van 20 december. Alweer De Hollebol in een kwaad daglicht. Na anderhalf jaar alles over ons heen te laten komen, in de hoop dat iedereen vanzelf zou inzien dat Kees Dros op manipulatieve en intimiderende wijze een persoonlijke vete via de krant hoopte uit te vechten, is het nu onze beurt als exploitanten van grandcafé De Hollebol, om eens ons zegje te doen. Recht uit het hart zal ik vertellen hoe het voelt om te ondernemen met een buur man als Kees Dros. Inhoudelijk ingaan op alle onwaar heden en insinuaties die in de krant staan en in de zeven kantjes tel lende opruiende brief die in de buurt is verspreid, zal ik niet doen. Maar als er staat dat het enthousi asme lijkt te zijn verdwenen... Dan zult u na het lezen van dit bericht begrijpen waarom ons incasse ringsvermogen wel erg op de proef wordt gesteld. Bijvoorbeeld: als je een buurman hebt die in zijn badjas om vijf uur 's nachts foto's staat te maken van een plastic glas afkomstig van de proeverij op de Groeneplaats. Ik kan u vertellen dat dat als bedrei gend overkomt. Zelfs van een van mijn gewaardeerde collega's werd door het raam heen een foto gemaakt. Zo ook tijdens een onschuldige haringparty, waarbij 's middags van vijf tot zeven een haringkar op ons terras staat, krijgen we bezoek VRIJDAG 6 JANUARI 2012 dus voorlopig van de baan, mede als gevolg van protesten vanuit het publiek. Van de bouwvergunning die de gemeente al had afgegeven, wordt vooralsnog geen gebruik gemaakt. De nu geplande villa's komen op een terrein van anderhalf hectare, dat natuurlijk glooiend zal worden ingericht en ruimschoots valt bin nen het zogeheten concentratiege bied waarin nog mogelijkheden voor recreatieve nieuwbouw zijn. Eén van de villa's krijgt een verdie ping met een rieten kap. De andere zullen met plat dak worden uitge voerd volgens een architectuur die aansluit bij de omgeving. Het col lege is ingenomen met de uitstra ling van het complex en meent dat de luxe en de omvang bijdragen aan de variatie in het aanbod van de recreatieve verblijfsaccommo- datie. Riolering Beatrixlaan Aannemingsmaatschappij De Vries en Van de Wiel heeft opdracht gekregen voor de aanleg van riole ring en een hemelwaterafvoer in de Beatrixlaan in Den Burg. Het betreft het gedeelte tussen Emmalaan en Gasthuisstraat. Herbestrating van de rijbaan, trottoirs en de aanleg van twee verhoogde kruisingen is daarbij inbegrepen. Genoemd bedrijf schreef in voor €339.000,- (exclusief BTW) en was daarmee de laagste van de vier aannemers die aan de onderhandse aanbeste ding meededen. Het rioleringswerk wordt in het vroege voorjaar uitge voerd. Het wegdek wordt dan voorlopig hersteld en pas begin volgend jaar definitief afgewerkt. Café De Slufter wordt groter Henk van der Star mag de opper vlakte van zijn café-restaurant De Slufter en de bijbehorende woning uitbreiden van 650 naar 1000 vier kante meter. Daardoor kan een kwaliteitsverbetering en moderni sering worden doorgevoerd die nodig is voor een gezonde bedrijfs ontwikkeling. Het horecabedrijf vlakbij Texels bekendste natuurge bied heeft een belangrijke cen trumfunctie. Op deze plek is een groot parkeerterrein en het is het beginpunt van wandel- en fietsrou tes. Ook worden hier mogelijkhe den geboden voor natuurbeleving door mindervaliden. Door een en ander is de stroom bezoekers de afgelopen jaren flink toegenomen en Van der Star wil daar zijn bedrijf op afstemmen van de politie omdat de haringkar over de gootlijn zou staan en het erg rumoerig zou zijn op straat. De politie kon alleen maar conclude ren dat nergens iets werd overtre den. Kinderachtig gestalk als er ook maar een poot van een terras stoel in de goot staat. En zo kan ik nog wel even doorgaan. Het is gewoon een obsessie voor hem geworden, in mijn ogen een presi dent-commissaris van TESO onwaardig. Waar het begon om verleende vergunningen, al dan niet op de juiste manier aange vraagd of verwerkt, is het nu een hetze geworden waar geen eind aan lijkt te komen. Een persoonlijke aanval, doordrenkt van volledig uit de duim gezogen of van achter z'n raam 'bedachte' flauwekul. Blijkbaar haalt de heer Dros er vol doening uit om ons via de media op allerlei manieren zo in diskrediet te brengen en tegen te werken dat normale exploitatie onmogelijk wordt. We zijn aan vrijwel alle rede lijke wensen van de buurt tege moet gekomen. De gemeente heeft in alle vergunningen beperkende voorwaarden gesteld. Het is gewoon onzin dat De Hollebol voor extra overlast zorgt. De Hollebol is een prachtig initiatief, een verrij king voor Den Burg en door zeer velen bijzonder gewaardeerd. Laten we dat alsjeblieft zo hou den. Het was stil in De Hollebol. Middels deze hartekreet laat ik weten: tot hier en niet verder. Sita Mijwaard, Grand Cafe de Hollebol, (onderdeel van Cultuurcentrum de Hollebol).

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 9