Calluna leeg voor onderhoud aan bad TEXELSE 4 COURANT Duurzaam LANGEVELD DE R00Y 'We hadden het idee in een wasstraat te vertoeven' Texel krijgt een Roze Ei TIME OUT VRIJDAG 13 JANUARI 2012 TEXELSE ONDERNEMERSPRIJS 2012 Op 14 maart wordt voor de vijfde keer de Texelse Ondernemersprijs uitgereikt. Texelse bedrijven met oog voor People, Planet, Profit kunnen tot 15 januari worden voorgedragen om in aanmerking te komen voor deze prijs. U mag natuurlijk ook uw eigen onderneming voordragen. Meer info en aanmeldformulier: www.duurzaamtexel.nl Uitreiking: wo 14 maart, 19.30u, OSG De Hoge Berg Rabobank Mooie Karpetten vanaf 29,00. Bij Bosma slapen en meer Waalderstraat 6 Coaching en Trainingen: Relatie-, Persoonlijke-, Kind/Ouder-, Budget Coa ching. Info: www.vander- park.nl Voor de mooiste en meest unieke verjaardagstaart! www.taartenoptexel.nl info@taartenoptexel.nl Test uw kennis! Bezoek de Texelse Nieuws- en Kennisquiz, zondag om 14.00 uur in De Bijenkorf in Oosterend. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Lekker warme Flanel Dek bedovertrekken en hoes lakens. Bosma slapen en meer Waalderstraat 6. w ww. texel sea u to pa gina. nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Opruiming: Dekbedover trekken bij Bosma slapen en meer, Waalderstraat 6. Houtbouw „It Para- dyske" B.V., Noordber- gum Frl. Voor sierlijke autogarages, tuinhuisjes, schuren, paardenboxen, loodsen enz. Gemaakt van 28 mm geïmpregneerd ra bat. Alle maten mogelijk, rechtstreeks vanaf de fa briek. Info en folders tel. 0511-474655, www.it-pa- radyske.nl. Zondag 29 januari orga niseert Restaurant De Horizon(vliegveld Texel) wederom een Ruil en/of Verkoop boekenbeurs, van 10.00 tot 16.00 uur. Gratis entree en gratis plaats!! Graag aanmelden indien je een plaats wilt re serveren. Tel: 311313 Te huur in Alkmaar: mooie zolderkamer (ca. 16 m2) m.g.v. badkmr., keuken, wasr., berging en tuin. In wijk 'Huiswaard I' dichtbij centrum en NS-stations. Huurpr. 400,— p.m. incl. Meer info: Elina Stam, 06- 21536389. Voor de mooiste taar ten van marsepein- moet u bij de dames van Taarten op Texel zijn! www.taartenoptexel.nl info ©taartenoptexel. n I Nó dit weekend sluiten wij even de zaak, maar op vrijdag 17 februari is het weer raak: om 10.00 uur gooien wij de deuren weer open en kunt u voor "van alles" binnenlopen! Koffie-café Inn de Knip, Den Hoorn, Tel: 319946. Uw houten vloer als nieuw! zie demofilmpje homepage: www.par- ketschurenonderhoud. nl referenties Texel aan wezig, vloer kan in 2 de len gedaan worden, i.v.m. meubelen. Bel dhr. W. Blom 06 - 22 45 06 27 OUTFITTERS' NATION if Daan van Loenhout 18 januari 10-16 uur mas terclass olieverf/wa terbasis. www.daanvan- loenhout.nl/workshops of 06-52447817. Koude Winter? Wij zijn er klaar voor! Texbriq (.nl) Texelse briketten voor houtkachel en open haard 712736/06-13507316. Voor een liefdevolle en troostrijke invulling van begrafenis- of crema tieplechtigheid: Liesbeth Roeper, 06-22864560 www.zilt-tij.nl Husqvarna. Kettingzagen v.a. €179,-. Heggenscha- ren v.a. €179,-. Bos- en taludmaaiers v.a. €389,-. Tatenhove BV, IJsdijk 11, Oudeschild. Tel. 313809. Kadoshop Texelview 16/ t/m 30 januari gelso- ten. Fotografie Texel view bereikbaar via info@texelview.nl of www. texelview.nl. Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Tegelshowroom De Te- gelmeester, geopend op afspraak, 06-22288683. Krukas 3, Oudeschild. Jef frey Kooger en Erik Wuis. Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assurantiekantoor Bre mer, Oosterend, tel. 0222- 318221. Te koop: Scharrelvlees pakketten geproduceerd aan de voet van de Hoge Berg. 7.75 p.kg. 10,20 of 40 kg. Tel 322135 Gebruikte fietsen in alle soorten en maten. Fiet- sinn De Koog (Nikadel 75). Tel. 317841 www. fietsenoptexel.nl Nu in de aanbieding bij Meubelmakerij Tromp, rustieke eikenhouten vloer delen van 24 cm breed. Tel 315477 Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis, e.d. Tatenhove, Oudeschild, tel. (0222) 313809. Tipi kinderpartijtje? Taart versieren en mee naar huis nemen. InfoTessels Kwar tier, 322214. Weblog Op verzoek van de redactie hield Marinka van Dijk een week lang een weblog bij. Over reizen, over de storm, over de Rabobank en over theater. Hieronder een bloemlezing, het complete weblog is te lezen via www.texel- secourant.nl Vrijdag - Momenteel ben ik werk zaam als consultant voor Rabobank Nederland en voor de Lokale Rabo- banken, maar ben in dienst bij een detacheringsbureau: Match and More. Dit bedrijf zit in Vught. Vanuit dit bedrijf ben ik sinds 2010 'uitge leend' aan Rabobank Nederland. In ieder geval is mijn baan zeer afwisselend en gevarieerd. Elke dag is anders. Meestal race ik elke dag naar een ander deel van Nederland om bij een Lokale Rabobank een training te geven, mensen te coa chen of om gesprekken te voeren met directie en management. Komend jaar ben ik twintig jaar getrouwd met Jan Rienstra, die ook een groot deel van mijn leven op Texel heeft gewoond, en wij hebben een zoon, Jelle, van 15. Gisteren was mijn eerste vrije dag in het nieuwe jaar en gelijk maar dat van dat kopje koffie in praktijk gebracht. Jan en Jelle hadden nog vakantie dus met z'n drieën naar Texel gere den om bij beide moeders/oma's op de koffie te gaan. Jelle overigens met gezonde tegenzin, maar wij hebben hem ervan weten te over tuigen dat hij de oma's er een zeer groot plezier mee zou doen. Het waaide behoorlijk en het leek er even op dat de boot niet zou varen 's middags maar achteraf bleek het allemaal mee te vallen. Wel zijn we op weg naar boot nog even langs Oudeschild gereden en voor de eerste keer heb ik met eigen ogen kunnen zien dat de hele haven onder water stond. Wat een specta culair gezicht was dat. Ik werk op de elfde etage van de nieuwe torens van Rabobank Nederland in het centrum van Utrecht. We hebben daar een prachtig uitzicht. Afgelopen dins dag waaide en regende het gigan tisch, de wind floot om de hele toren heen en we hadden de hele dag het idee in een soort van was straat te vertoeven. Op deze gewo ne werkdag gebeurt er evengoed weer van alles, zodat we continu het idee hebben dat we worden geleefd, geen controle hebben over onze eigen werkzaamheden en nooit precies weten wanneer er een einde aan de werkdag is gekomen. Zaterdag - Vandaag zet ik me aan de administratieklus als pen ningmeester van onze stichting in Ecuador, Caya Cama. Caya Cama betekent 'tot morgen' in het quet- chua, een oude Incataai van de Ecuador-indianen. Ik zet me samen met twee vriendinnen al jaren in voor deze stichting die zij opgezet hebben. Oorspronkelijk was het een klein vriendenclubje, die maande lijks doneerden om een Ecuadori- aanse vrouw met vijf kinderen te onderhouden omdat hun man/vader overleden was. Inmiddels is dat alweer meer dan acht jaar geleden. De stichting is nu volwassen geworden doordat we binnen de stichting ook een scholingsfonds hebben opgericht. Door donaties van particulieren, bedrijven en ser viceclubs zorgen we ervoor dat alle kinderen uit het dorp waar onze familie woont, naar school kunnen. Vorig jaar heb ik een praatje gehouden bij de Lions Club op Texel en zij hebben 500 euro gedo neerd. Hier zijn we natuurlijk ontzet tend blij mee. Dit najaar hebben we met twee teams meegedaan aan de Dam tot Damloop. Behalve dat het ontzettend gezellig was heeft het ook nog eens heel veel geld opge bracht. We komen één keer per twee maanden bij elkaar om te ver gaderen en we geven een paar keer per jaar een nieuwsbrief uit. Mijn vriendinnen gaan elk jaar naar Ecuador om een kijkje te nemen bij de familie en bij de rest van het dorp en dit jaar zijn wij (Jan, Jelle en ik) ook die kant op gegaan. Een kort verslag en foto's zijn te vinden op onze website cayacama.nl. Om me een beetje verstaanbaar te kun nen maken, heb ik vorig jaar een paar cursussen Spaans gevolgd. Zondag - Lekker eten doen we met de zogeheten toneellies. Dit zijn vrienden uit onze Rotterdamse tijd. In die tijd deed ik veel aan amateur toneel en we zijn met een clubje vrienden overgebleven. Aan toneel doe ik inmiddels niet meer en bij mijn weten de rest ook niet. Wel ben ik nog jarenlang naar hun voorstel lingen geweest, die zich dikwijls afspeelden in pittoreske kleine the atertjes in Rotterdam. Nu hebben de toneellies kleine kinderen en een drukke baan en blijft er voor toneel gewoon geen tijd meer over. Wel komen we nog twee keer per jaar bij elkaar. Eén keer in de winter (decem ber of januari) om onze verjaarda gen te vieren, die zich allemaal in december hebben voltrokken, en één keer per jaar een weekendje Texel want van dat eiland zijn ze inmiddels allemaal erg gaan hou den. Vanochtend het hardlopen maar weer eens opgepakt. Helaas, ik ben geen sporter. Het is voor mij een noodzakelijk kwaad, maar ja, het verval heeft ingezet en om nog een beetje leuk voor de dag te komen moet je toch wat. Hardlopen is dan in ieder geval wel heel gezel lig. De Texelse duinen zijn natuurlijk prachtig maar de Kennemerduinen doen daar zeker niet voor onder. Je waant je in een Afrikaanse savanne. In plaats van roofdieren hebben we hier last van een wat vreedzamer soort de Schotse Hooglanders. Dinsdag - Mijn reiskriebels zijn op Texel ontstaan, toen ik bij de Rabo bank op de afdeling Reizen werkte. Samen met Gudy Witte. Later werd dit volgens mij overgenomen door Annemieke de Kraker en Addy van Tatenhove, maar toen was ik al weg. De Texelse vakantieganger week wat af van zijn overkantse soortgenoot. Want de Texelse vakantieganger werkt in de horeca en gaat juist in de winterperiode op zonvakantie. Zelf heb ik ook een aantal jaren op de Vakantiebeurs gestaan voor de organisatie Ons Kenia, een klein bedrijfje dat geweldige reizen naar Kenia organiseert en waarmee wij een keer mee op safari zijn geweest. Het is ontzettend leuk om aanko mende reizigers te informeren over al dat leuks in den vreemde. Dit jaar ben ik gewoon bezoeker maar ik ga zeker een aantal bekenden tegen komen morgen. Vandaag ga ik een dagje naar Vught om een groep Rabobankme- dewerkers te trainen. Altijd heel leuk en inspirerend om te doen. Ik doe het middaggedeelte van één tot zes uur dus nu zit ik nog even lekker thuis, 's Avonds heb ik een bijeen komst van mijn werk om half zeven en aangezien dat ook in Vught is komt dat goed uit. Helaas duurt deze bijeenkomst tot 10 uur en het is nog een flink eindje rijden naar huis. Pas om half twaalf thuis dus. Woensdag - Sinds een jaar of drie ga ik met een stel vriendinnen minstens elke maand naar een the atervoorstelling. Meestal in Haarlem maar ook vaak in Amsterdam. Ooit een keer ontstaan uit het feit dat ik tijd te over had en me het een leuk idee leek om wat vaker naar theater te gaan. Een aantal leuke mensen uitgenodigd en vanaf de eerste keer een enorm succes. Meestal verdiep ik me vlak voor de zomer in de nieuwe voorstellingen en stel ik een programaatje op voor het komende winterseizoen. Omdat wij hier in de buurt een prachtig openluchtthea ter hebben - Caprera, midden in de Bloemendaalse duinen- is er ook een zomerprogramma bijgekomen. Nu hebben we met onze "culture club" al heel veel moois gezien. En als je denkt, ja, lekker makkelijk, jij woont daar om de hoek van alle mooie theaters dus je hebt het voor het uitzoeken zeg ik: en jullie dan? Klif 12 is een heerlijk klein en knus theatertje met een prachtig aanbod. Niet te versmaden hoor. En ik lees de laatste tijd in de krant ook over de prachtige filmavonden in De Kroonprins in Oosterend. Iedere keer weer vind ik het jammer dat ik doordeweeks niet in de buurt ben, want ik zou er dolgraag eens naar toe gaan. Dorp tegen Dorp zaalvoetbal In sporthal Ons Genoegen wordt zaterdag 14 januari voor de zevende maal het Dorp tegen dorp zaalvoetbaltoernooi gehou den. De minimumleeftijd voor deelname is 16 jaar. In het toernooi strijden teams uit alle dorpen, waarbij De Waal en Ooste rend gezamenlijk met een team aan treden en Den Burg twee teams levert. Het spektakel is georgani seerd door Jan Willem Boon en wordt gespeeld volgens de officiële KNVB-regels. De organisatie heeft twee Texelse arbiters aangesteld om het geheel in goede banen te leiden. De winnaar wordt beloond met een wisselbeker, beschikbaar gesteld door Jaap Lap. Bovendien mag het winnende dorp zich een jaar lang het beste zaalvoetbaldorp van Texel noemen. Het toernooi begint om 17.15 uur met een wedstrijd tussen De Koog en het combinatie-elftal van Oosterend en De Waal. Gedu rende de wedstrijden is alcholge- bruik onder de spelers niet toege staan. Programma: Oudeschild-De Cocksdorp 21.15 De Koog-Den Hoorn 21.30 O'end/De Waal-Den Burg Vtest 21.45 Den Burg Oost-De Cocksdorp 22.00 Oudeschild-Den Hoorn 22.15 Texel is op de Vakantiebeurs in Utrecht onderscheiden met een Roze Ei. Dat is een aanmoedi gingsprijs die het toeristenbu reau van Bonaire jaarlijks uit reikt. Texel kreeg het ei van Bonaire om een toekomstige samenwerking tussen beide eilanden kracht bij te zetten. Roger Davids, directeur van Bonaire Toeristenbureau, reikte de prijs uit aan Marike Timmermans van WV Texel. Beide eilanden knoopten vorig jaar relaties aan tij dens een bezoek van Bonaire aan Texel. Daarbij spraken bewoners Slechts een paar plasjes water liggen nog op de bodem. Voor de rest is het zwembad van subtropisch zwemparadijs Cal- luna bij De Koog volledig leeg. Het zwembad ondergaat deze dagen groot onderhoud. Er wordt gewerkt aan de golfslagmachine, de constructie bovenin de nok wordt aangepast (een aantal bal ken was verroest) en er wordt schilder- en voegwerk uitge voerd. Met behulp van Tatenhove uit Oudeschild werd het hele bad (1.040.000 liter) in één dag leeg gepompt. Volgens Henk Zillig van Calluna was dat vooral nodig voor het werk aan de golfslagmachine. 'Er wordt gewerkt aan de spat- flappen op het gedeelte waar het natte overgaat in het droge. We konden niet het risico lopen dat we water in de technische ruimte zouden krijgen.' Het bad werd in 2003 voor het laatst leeggepompt. Toen waren werkzaamheden nodig, nadat in de keuken van Calluna brand had gewoed. Het water uit het bad werd van Bonaire, sinds vorig jaar een bijzondere gemeente van Neder land, met Texelaars over duurzaam toerisme, duurzaam energiege bruik, gastheerschap en de manier waarop Texelse ondernemers in de toeristische sector met elkaar samenwerken. Bonaire had even eens interesse in het online boe- kings- en reserveringssysteem van de WV. Volgens de WV, vorig jaar betrokken bij het bezoek, willen beide eilanden in de toekomst veel van elkaar leren, vooral over duur zaam toerisme. Bonaire reikt jaar lijks een Roze Ei als prijs uit. geloosd op het riool. Volgens Zil lig was het mogelijk geweest het water tijdelijk elders op te slaan, maar was dat alleen interessant als het voor een korte periode was geweest. 'We hadden het op het parkeerterrein kunnen opslaan, maar als het daar twee weken ligt, is het zo koud gewor den dat er geen winst meer uit te behalen valt.' Calluna verwacht dinsdag te star ten met het vullen van het bad. Bedoeling is dat zaterdag 21 januari het water op temperatuur is (29 a 30 graden) en er weer gezwommen kan worden. De werkzaamheden worden uitge voerd door Tatenhove, de gebroe ders Huysman (voegwerk), de VEM (elektrotechniek), Guido Banda (schilderwerk), Bouwbe drijf Texel en Rob Bakker (con structie). jongeren centrum Marinka van Dijk.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 4