TEXELSE 7 COURANT Scholiere vraagt aandacht borstkanker 0fOS dertien weken op de eerste plaats 250 deelnemers Texel Darts Trophy VRIJDAG 13 JANUARI 2012 Voor haar profielwerkstuk is Karin ter Steege (18 jaar, 5 HAVO) bezig aandacht te geven aan borstkanker. Om aandacht te vragen voor het feit dat één op de acht vrouwen aan deze ziekte leidt, organiseert ze een voorlichtingsmiddag. Op deze voorlichtingsbijeenkomst op vrijdag 20 januari in het Haven restaurant op 't Horntje, komen verschillende sprekers aan het woord. Zo wordt er een presentatie gegeven door verpleegkundige Heieen Zandbergen, door erva ringsdeskundige Nel Rommets en komt een ambassadeur van Pink Ribbon uitleggen wat die organisa tie doet voor de strijd tegen borst kanker. Ter Steege kwam op het idee van een voorlichtingsmiddag doordat in haar familie twee geval len van borstkanker waren. Hier door kwam het dichtbij en besloot ze dit als onderwerp voor haar pro fielwerkstuk te kiezen. Ze nam contact op met Pink Ribbon en kreeg het voor elkaar een ambas sadeur naar het eiland te krijgen. Toen Ter Steege een informatiebij eenkomst bezocht en daar Nel Rommets over haar ervaringen hoorde vertellen, was ze daarvan erg onder de indruk. Ze vroeg direct of zij ook op haar bijeen komst wilde vertellen. Volgens Ter Steege is het belangrijk dat iemand aan het woord komt die het zelf heeft meegemaakt en beter dan wie ook kan vertellen over de gevolgen van de ziekte. De scho liere hoopt met de bijeenkomst de Jeugd Mareis wint matige wedstrijd De jeugd U18 van basketbalver eniging De Mareis is de tweede helft van het seizoen met winst begonnen. Tegenstander MBCA uit Amstelveen werd met 38-19 naar huis gestuurd. De junioren van De Mareis waren nog niet helemaal uit hun winter slaap ontwaakt. MBCA uit Amstel veen was geen sterke tegenstan der en zou gemakkelijk verslagen moeten worden en coach Eric Heijenk beschikte over bijna de hele selectie. Alleen center Joost Venneker ontbrak. Onder aanvoe ring van Jorik Heijenk werd het spel opgezet, maar hoewel alle spelers hard werkten, werd ver zuimd te scoren. Het eerste kwart werd dan ook met maar 13-10 gewonnen, het tweede zelfs met 6-10 verloren. Na de rust, toen de mannen waren toegesproken door coach Heijenk, ging het beter. Aron Blaauboer en Max Hendriks hielden de verdedi ging voorin goed dicht en ook onder het bord werd veel beter gespeeld. Daar heersten Maikel Bouthoorn en Jorik Heijenk. Aan vallend deden Sjoerd Jan de Lugt en Casper Dros goede zaken en het derde kwart werd met 8-2 gewonnen. In het laatste kwart kwam de tegenstander helemaal niet tot scoren, zodat de eindstand 38-19 werd. Scores: Jorik Heijenk (13), Max Hendriks (8), Maikel Bouthoorn (6), Aron Blaauboer (4), Sjoerd Jan de Lugt (4), Casper Dros (2). Weijdt en Koomen winnen kaartronde Bart Weijdt en Willem Koomen hebben de hoogste score behaald in de elfde ronde van de competitie van Klaverjasclub Den Burg. Fenny en Rob Cas- pers blijven aan de leiding in het klassement. Caspers en Caspers waren de gro te winnaars van deze ronde. Zij moesten de winst weliswaar aan Koomen en Weijdt laten, maar heb ben zelf met een tweede plaats en een score van 7124 punten een gaatje geslagen met de directe concurrenten. Weijdt en Koomen behaalden 7247 punten en waren daarmee net even sterker. Zij speel den wel tamelijk onregelmatig, twee spellen van ruim boven de 2000 en twee spellen beneden de 1500. Zij stijgen twee plaatsen in het klassement en staan nu op de achtste plaats. Ook Corry van der Slikke en Bea Wiersma waren op dreef en werden derde met 6915 punten. De score kwam zonder grote uitschieters tot stand en zij blijven vijftiende in het klassement. Jan Zaal en Hans Westdorp ein digde op de vierde plaats. Zij scoorden 6780 punten en hadden dat vooral te danken aan één uit schieter van ruim 2100 punten. Desondanks zakken zij een plaats je in het klassement. Kees Vinke en Carlo Bos houden met 6716 pun ten en een vijfde plaats aansluiting bij een grote subtop. Daar is het aantal punten tussen de derde en de zevende plaats minder dan 200. De onderlinge verschillen waren op de afgelopen speelavond niet groot. De laagste score was 5605, zeldzaam hoog voor de 'poedel'. Het gemiddelde was met 6278 punten wel weer aan de lage kant. Er werden 25 marsen gespeeld, het laagste aantal tot nu toe. Fenny en Rob Caspers leiden het klassement met een voorsprong van een kleine 2000 punten op Vlaming en Geus. Marja en Martien Bakelaar handhaven zich goed in de top en staan nu derde. Ook in de periode leiden Caspers en Cas pers. Daar bezetten Jan Zaal en Hans Westdorp de tweede plaats, gevolgd door Bart Weijdt en Willem Koomen. Nieuwe klokkenluidersregeling De huidige klokkenluidersrege ling bij de gemeente wordt ver vangen door de Regeling mel ding vermoeden misstand gemeente. Met de nieuwe rege ling veranderen een aantal zaken. De regeling is bedoeld voor ambte naren die (vermoedelijke) misstan den bij de gemeentelijke organisa tie willen melden. Het gaat om strafbare feiten zoals een schen ding van regelgeving of beleidsre gels, het misleiden van justitie, een gevaar voor de volksgezondheid, de veiligheid of milieu en om het bewust achterhouden van informa tie over de feiten. Met de nieuwe regeling wordt melding ook moge lijk voor uitzendkrachten en gede- tacheerden. Ook wordt de vertrou welijkheid verder gewaarborgd, wordt van het aantal interne mel dingen een jaarverslag opgesteld en is de bescherming voor de mel der en de vertrouwenspersoon uit gewerkt. Als extern meldpunt heeft het college de Commissie Klok kenluiders Gemeentelijke Overheid (CKGO) aangewezen. Het betreft een voorlopig besluit, omdat de ondernemingsraad nog moet instemmen met het besluit en de aansluiting bij de CKGO. Er is nog geen budget vastgesteld. Jaap Dros gaat al dertien weken aan kop in de interne B&B Van der Vis en Den Boer competitie van schaakclub en Passant. In de veertiende speelronde ver sloeg hij jeugdspeler Aldo Wit te, die verleden jaar de over stap maakte naar de senioren. Thomas Richter, voorlopig nog de tweede man, versloeg het andere jeugdige talent Dim Dros. Op 19 september vorig jaar, in de tweede ronde, nam Dros de lei ding in de competitie, om die ver volgens niet meer af te staan. Thomas Richter is de enige speler van En Passant die in ieder geval in de onderlinge ontmoetingen gelijk op gaat. Hij kwam met Dros dit seizoen tweemaal tot remise. Richter heeft minder wedstrijden gespeeld en een achterstand opgelopen, maar Dros is nog niet van hem af. Op de derde plaats staat Mohamed Al-Rawy, die dit seizoen het onderspit moest del ven tegen zowel Dros als Richter. Op twee remises na won hij al zijn andere partijen. In de veertiende ronde won hij van Nanning Kik kert, die dit seizoen te veel partijen onnodig heeft weggegeven. Een belangrijke verandering in de competitie is het aanstaande ver trek van Dirk Rijneker, die de club gaat verlaten wegens verhuizing naar de overkant. Rijneker is een voorbeeldig clublid, goedgehu meurd, en speelt bij tijd en wijle de sterren van de hemel. Daarnaast vindt hij tijd zich voor de club in te zetten. En Passant zal hem mis sen als hij over enige weken afscheid neemt. De B&B Van der Vis en Den Boer jeugdcompetitie is goed op gang. Twaalf jonge schakers, waaronder vijf meisjes, zijn begonnen aan een twaalfkamp en in mei zal blij ken wie zich jeugdkampioen mag noemen. Verrassend genoeg ver loor titelhouder Sophie Eelman de eerste partij van Ivo Zoetelief. Alle uitslagen zijn te lezen via www. en passant-texeln I Zware opgave voor herenteam Tevoko Het herenteam van Tevoko speelt zaterdag 14 januari in sporthal Ons Genoegen de thuiswedstrijd tegen Westvolver uit Westwoud. Deze tegenstander draait al een paar jaar boven in de eerste klasse mee en is ook dit seizoen een seri euze kandidaat voor de titel. Toch is Tevoko niet op voorhand kansloos; de laatste vier wedstrijden werden allemaal gewonnen en de thuis ploeg blaakt hierdoor van het zelf vertrouwen. Het team moet het zonder Ron Broersma moeten doen, die een handblessure heeft opgelopen. De wedstrijd begint om 15.30 uur. Programma overige teams: .30 u. Tevoko D4-Dinto D4 .30 u. Tevoko D5-WVS 90 D1 i.30 u. Tevoko H2-Polisport H2 i.30 u. Tevoko D3-VODI D1 •.30 u. Tevoko D2-MBSOV D3 Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 17 januari Karin ter Steege organiseert een vooriichtingsmiddag over borstkanker. kennis over de ziekte bij het publiek ting wordt verzorgd door Suzanne te vergroten. van Heerwaarden, die enkele lied- De bijeenkomst wordt vrijdag 20 jes zingt. De toegang is gratis, na januari van 15.00 tot 1700 uur afloop wordt een inzameling gehouden in het Havenrestaurant gehouden ten bate van Pink Rib- op 't Horntje. De muzikale omlijs- bon. Piet van der Vis clubkampioen Piet van der Vis is clubkampioen geworden van de Jeu de Bou- lesclub Strend uit Oosterend. Dit werd op de jaarvergadering bekend gemaakt. Van der Vis werd kampioen na het spelen van 145 wedstrijden, waar bij hij 1674 punten behaalde, een gemiddelde van 11,54. Tijdens de jaarvergadering, waarbij slechts vier leden verstek lieten gaan, bleek dat Van der Vis zowel de woensdag- als de zaterdagcompe titie had gewonnen. Uitslagen: Woensdag: I.Piet van der Vlis, 2.Niels Haastrecht, 3.Lucia Baumgartner. Zater dag: 1 .Piet van der Vis, 2.Niels Haastrecht 3.Magda Boonman. Tevoko thuis tegen Keistad Het damesteam van Tevoko speelt zaterdag 14 januari, na een winter stop van drie weken, een thuis wedstrijd tegen Keistad uit Amers foort. Dit team is geen onbekende, in de jaren dat Tevoko in de Regio divisie speelde, was Keistad een gelijkwaardige tegenstander. Het team is dit seizoen versterkt en staat momenteel op een verdien stelijke derde plaats. Tevoko zal het moeilijk krijgen, de dames mis sen Céline de Graaf en zullen dus alles in de strijd moeten gooien om één of meerdere punten te pakken. De wedstrijd wordt gespeeld in sporthal Ons Genoegen en begint om 13.30 uur. Publiek heeft gratis toegang. Coopertest In samenwerking met Sportser vice Texel houdt Atletiekvereni ging Texel dinsdag 17 januari op de atletiekbaan in Den Burg een Coopertest. Niet alleen leden van sportvereni gingen, ook anderen zijn vanaf 19.00 uur welkom om te zien hoe het met hun conditie is gesteld. Bij een Coopertest wordt twaalf minu ten hard gelopen. De afgelegde afstand geeft een goede indicatie van hoe het met de conditie is gesteld. Bovendien kan op een eenvoudige manier worden gezien of er progressie wordt geboekt. Tenslotte geeft het de trainers de mogelijkheid adequaat in te spelen op vragen van de lopers en samen stelling van trainingen. Voorafgaand aan de test zelf wordt een gezamenlijke warming up gehouden. Deelname is gratis, voor meer informatie: Jan Zijm, tel. 314205. Wat ik zeggen wou Plan Naar aanleiding van de berichten aangaande De Hollebol en de per soonlijke benadering hiervan in de jongste kranten ben ik van mening - en als ik de geluiden om mij heen hoor zijn er meer mensen die de zaak volgen - dat deze zaak niet persoonlijk opgevat dient te wor den, daar het om het belang van burgers en ondernemers gaat. Alles dient netjes en transparant te gebeuren binnen het bestem mingsplan van dit gebied. De Hol lebol mag niet weer een vrijbrief worden voor iedereen om eerst iets te realiseren en dan de bestem ming gewijzigd te krijgen door middel van de publieke opinie op Texel. Dit is in het verleden al veel te vaak gebeurd. Zoals u leest zou dit de omgekeerde wereld zijn. En waar is dan het belang van de bur ger? Men dient eerst een plan te overleggen en dan de vergunning af te wachten. Pas daarna kan begonnen worden met het realise ren van een nieuw bedrijf. Als die volgorde wijzigt, of tijdens het rea liseren van het plan wordt aange past, klopt er iets niet. Het is dan gerechtvaardigd als burgers of instanties dit aan de kaak stellen. Hier is niets persoonlijks aan, het gaat om feiten en eventuele mis standen. Het heeft ook niets te maken met het feit of er iets moois is gerealiseerd. Het gaat er name lijk ook om of er in de toekomst niet iets anders mee kan gebeuren. Bijvoorbeeld als, in dit geval, het culturele aspect van het plan niet het juiste rendement oplevert. Dan kan het zomaar gebeuren dat hier iets ontstaat dat niet terug te draai en is. Dus, buurtbewoners en ondernemers, het is helemaal niet erg dat iemand kritisch is om jullie buurt of dorp leefbaar te houden - zowel overdag als 's avonds. Wij allen mogen kritisch worden bena derd. Dat moet toch mogelijk zijn in een echte democratie en is geen persoonlijke hetze of een kruis tocht. Je moet je houden aan je plan van het begin tot het eind dan is er niets aan de hand. M. Segers, Den Burg Crossloop bij de Fonteinsnol Ateletiek Vereniging Texel houdt zondag de zesde crossloop. Het bestaat uit een parcours van 2,9 kilometer dat één, twee of drie keer gelopen kan worden. De crossloop start aan de Rozen- dijk onder aan de Fonteinsnol. Voor kinderen tot en met 12 jaar is er een ronde gemaakt van 1000 meter. De jeugd start aanstaande zondag om 11.00 uur, de senioren om 11.15 uur. Geïnteresseerden kunnen zich op de dag zelf vanaf 10.00 opgeven bij Bos en Duin. Meer informatie is te vinden op www.avtexel.nl 0 Timmer's-Otto's NIOZ 1 5 NIOZ 1-Warmmop Jumbo 0 Cocky's-Jumbo Warmmop tocentrale-Paal 28/K Pepermolen )0 Kobeko-Pepermolen Autocentrale 0 PFB-lr 5 Falcon-AH 0 Ecotiem-Wessels 5 Kobeko 2-Klif 23 0 SVC-Tevoko (j) 5 Kapper-De Rog 0 Expotise-Krim 15 Salique-Pets 22.00 Moorman-De Wa; Kapper Tevoko (j) De Rog De Waal Pets Uitslagen: Interieurbouw Texel-Mantje 2-1; IBS/Oele/ Schoo-PFB 2-1; Kobeko-Texelse Autocen trale 1-2; NIOZ 1-Randstad 2-1; Paal 28- de Krim-Vlinderwinkel 1 -2; Expotise-De Kapper 3-0; Eet Café De Rog-Kapsalon Salique 3-0; Falcon-Rabobank 1 -2; Albert Heijn-Alektra- on Bliksemwerken 1-2; Imares-NIOZ 2 0-3; Kees de Waal, huis en tuin-Otto's Tweewie- Iershop 3-0; Bar Sportief-Timmer's Bakkerij 1-2; Pets Snacks Parkstraat-Tevoko (jeugd) 0-3; De Krim-SVC 3-0; Klif 23-Slage- rij Moorman en de Boer 2-1 Parkeerplaats gehandicapten Er komt een algemene gehandi captenparkeerplaats nabij Duyker- dam 31 in Den Burg. Er zijn er in deze omgeving weinig van, terwijl er wel veel behoefte aan is. Om dit te kunnen realiseren dient er een reguliere parkeerplaats te verdwij nen. De parkeerdruk in dit gebied is echter al hoog, daarom worden er vier parkeerplaatsen gereali seerd tussen Duykerdam 33 en 35. Vorig jaar eindigde het koppeltoemooi van de Texel Darts Trophy in een spannende finale tussen Nanke Meester en Jelle Klaasen tegen Charona de Laat en Tony West. Aan de Texel Darts Trophy, die van 20 tot en met 22 januari wordt gehouden in De Krim, doen zo'n 250 darters mee, zowel grote namen als amateurspelers. Inschrijven kan nog tot maandag 16 januari. Het dartweekend start op vrijdag met een mixtoernooi in het thema pirates. Zaterdag wordt het single- toernooi gespeeld, in de catego rieën dames, heren, meisjes en jongens. Grote namen zijn Jelle Klaassen, Francisca Hoenselaar en Michael van Gerwen. Zondag staat er een koppeltoemooi op het pro gramma. De opbrengst hiervan komt ten goede aan Make-A-Wish Nederland (voorheen: Doe Een Wens Stichting Nederland). Inschrijven kan online nog tot maandag 16 januari en tot een half uur voor aanvang aan de zaal. Publiek heeft gratis toegang. MOLENBOS

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7