m TEXELSE 8 COURANT Ruime zege Texel'94 op Sint Adelbert Oudeschild wint zaalvoetbaltoernooi Keistad te sterk voor Tevoko DINSDAG 17 JANUARI 2012 iALETS Heren Tevoko zetten zegereeks voort Veel deelnemers zesde crossloop Texel'94 heeft zondag op eigen terrein met 5-2 van Sint Adelbert gewonnen. Een ruime zege, die echter niet eenvoudig tot stand kwam. Met drie doelpunten in het laatste kwartier namen de Texe laars pas in de slotfase afstand van de tegenstander uit Egmond- Binnen. Texel'94 liet vrij onevenwichtig spel zien. De thuisploeg liet mooie aan vallende acties zien, met snelle dribbels van de buitenspelers Jordy Uriot en Sander de Haan en gedre ven spel van spits Niels Dubbelt. Aan de andere kant werd soms zwak ingegrepen door de verdedi ging. Mogelijk dat sommige spelers last hadden van vermoeidheid, de avond ervoor opgelopen bij het Dorp-tegen-dorptoernooi voor zaal voetballers, waaraan de meeste spelers van Texel'94 meededen. De Texelaars gingen aarzelend van start. Een tegenvaller was het uit vallen van keeper Alexander Smit, die al na vijf minuten met een lies blessure naar de kant moest. Hij werd vervangen door Julien den IJzerman, de keeper van het twee de elftal. Sint Adelbert gunde de invaller geen tijd rustig te wennen, want het regende in de beginfase corners. Toch was het Texel'94 dat na dik een kwartier dankzij een hard schot van Uriot op voorsprong kwam. Een minuut later stond alweer 1-1, toen de afweer van Texel'94 bij een corner stond te slapen, waardoor de aanvoerder van Sint Adelbert ongehinderd kon inkoppen. Tot aan de rust had Texel'94 daarna het beste van het spel, maar tot doelpunten leidde het initiatief niet. Ook in de tweede helft kwam de thuisploeg al snel op voorsprong, ditmaal dankzij een fraaie kopbal van De Haan. Maar wederom kwam Sint Adelbert vrijwel direct door aarzelend optreden van de Texelse verdediging weer op gelijke hoogte. In het laatste half uur was de span ning groot. Texel'94 bouwde een overwicht op, maar de counters van de gasten waren bepaald niet onge vaarlijk. Groot was daarom de opluchting toen Dubbelt na voorbe reidend werk van Uriot en De Haan de derde Texelse treffer scoorde. In de slotfase slaagde Texel'94 er wél in de concentratie vast te houden. De verdediging bleef gesloten, ter wijl met twee snelle aanvallen de voorsprong zelfs nog werd uitge bouwd. Doelpuntenmakers waren Dubbelt en Uriot. Texel'94 steeg door deze zege naar een gedeelde vierde plaats op de ranglijst. Belangrijker is nog dat de ploeg van trainer Martin Koorn in de strijd om de tweede periodetitel aan de leiding gaat. De Texelaars heb ben daarin dertien punten uit vijf wedstrijden. Net zoveel als VIOS-W en DTS, maar het Texelse doelsaldo is iets beter. Zondag speelt Texel'94 in Tuitjen- horn de lastige uitwedstrijd tegen Hollandia T. Oudeschild heeft de zevende edi tie van Jan Willem Boons Dorp- tegen-dorptoernooi voor zaal voetballers gewonnen. Het team van coach Dirk Barends won zaterdagavond in sporthal Ons Genoegen vier van de zes wed strijden en speelde twee keer gelijk, voldoende om titelhouder Den Burg West te onttronen. Het toernooi was wederom een groot succes. Het spel was over het algemeen van een hoog niveau, ter wijl de krachtsverschillen relatief klein waren, waardoor de uitslagen moeilijk te voorspellen waren. Een aantrekkelijk aspect was opnieuw dat spelers die op het veld samen spelen nu tegen elkaar moesten aantreden. Dat leidde tot een gezon de animositeit, waarin de kempha nen al hun trucs tevoorschijn haal den om elkaar af te troeven. Al snel werd duidelijk dat Oude schild, winnaar van de eerste editie in 2007, en Den Burg West, winnaar in 2008, 2010 en 2011, om de toer nooizege zouden duelleren. Ze gaven elkaar maar weinig toe. Den Burg West had in de persoon van Pieter-Jan Eelman misschien wel Texels beste zaalvoetballer in de gelederen, maar het relatief jonge Oudeschild vormde het beste team. Het onderlinge duel eindigde in 1-1, zodat de andere wedstrijden de doorslag moesten geven. Oude schild verslikte zich in het combina tieteam van Oosterend en De Waal en moest na een kwartier aanvallen berusten in een gelijkspel (0-0). Alle andere wedstrijden werden echter gewonnen, terwijl Den Burg West nog twee keer niet verder kwam dan een remise: 2-2 tegen Den Burg Oost en 1-1 tegen Oosterend/De Waal. Gevolg was dat Oudeschild veertien punten behaalde en Den Burg West op twaalf punten strand de. Den Burg Oost kwam met een nederlaag en twee remises moei zaam op gang, maar won de drie laatste wedstrijden en dat was genoeg voor de derde plaats. Het combinatieteam van Oosterend en De Waal sleepte de vierde plaats in de wacht. Beide dorpen slaagden er niet in een eigen team op de been te brengen, mede doordat veel Ooste- renders meededen aan verenigings activiteiten van SVO. De Koog werd vijfde, De Cocksdorp zesde en Den Hoorn zevende en laatste. Toernooi- organisator Hans Polderman, zoals altijd geassisteerd door de broers Jos en Paul Bakker, toonde zich tevreden over het verloop van het toernooi. Hij vertelde zaterdag 25 februari met het dorp-tegen-dorp- toernooi op herhaling te gaan, dan met zaalvoetballers van veertig jaar en ouder. Uitslagen: De Koog-Oosterend/De Waal 1 -2; Den Burg Oost-Oudeschild 0-3; Den Burg West-Den Hoorn 3-0; De Cocksdorp-De Koog 1-2; Oosterend/De Waal-Den Burg Oost 2-2; Oudeschild-Den Burg West 1 -1Den Hoorn- De Cocksdorp 0-0; De Koog-Oudeschild 0- 4; Den Burg Oost-Den Burg V\fest 2-2; Oos terend/De Waal-De Cocksdorp 1-1; De Koog-Den Burg Oost 0-1; Oosterend/De Waal-Den Hoorn 2-0; Den Burg V\fest-De Cocksdorp 3-1Den Burg Oost-Den Hoorn 5-1Oosterend/De Waal-Oudeschild 0-0; De Koog-Den Burg West 1-4; Oudeschild-De Cocksdorp 2-1; De Koog-Den Hoorn 3-1; Oosterend/De Waal-Den Burg West 1-1; Den Burg Oost-De Cocksdorp 3-2; Oude- schild-Den Hoorn 4-1 Eindstand: 1.Oudeschild, 14 punten; 2.Den Burg V\fest, 12; 3.Den Burg Oost, 11Ooste rend/De Waal, 10; 5.De Koog, 6; 6.De Cock sdorp, 2; 7.Den Hoorn, 1 Het herenteam van volleybalver eniging Tevoko heeft zaterdag voor de vijfde achtereenvolgen de keer gewonnen. Tegen het team met tot nu toe de minste verliespunten, Westvolver uit Westwoud, kwam Tevoko in Ons Genoegen tot 3-2. Dat door de goede resultaten het zelfvertrouwen momenteel groot is bleek in de eerste twee sets. Tevo ko ging prima van start en zette met sterke aanvallen druk op de verdediging van Westvolver. Dit resulteerde in een vroege voor sprong die niet meer uit handen werd gegeven. Tevoko won de set met 25-20. De tweede set was meer in evenwicht. Bij beide teams draaide de passing op bijna hon derd procent, waardoor aanvallend veel gevarieerd kon worden. De score ging gelijk op, maar bij 20-20 sloeg Tevoko een klein gat, waar door ook de tweede set - met 25- 22 - werd binnengehaald. Helaas leek daarna de koek op. De con centratie nam af, waardoor de aan voer naar spelverdeler Jitze Bein- tema stokte. Westvolver nam meer risico met de service en Tevoko keek halverwege de set tegen een grote achterstand aan. Ondanks dat het team leek terug te komen, moest de set met 21-25 aan de tegenstander worden afgestaan. In de vierde set lukte er weinig meer en lag het initiatief volledig bij Westvolver. Ook gelegenheids- coach René Remmers kreeg zijn ploeg niet meer terug op de rails en Tevoko verloor met 13-25. Dat het mentaal wel goed zit, bleek echter in de vijfde set, toen Tevoko met een wonderbaarlijk snel terugge keerd enthousiasme het goede spel van de eerste drie sets terug vond, waardoor de veldwissel met een psychologisch belangrijke voorsprong van 8-6 plaatsvond. Tevoko gaf daarna niets meer weg en de uitblinkende Gerben van de Dijk leidde zijn team uiteindelijk naar een setwinst van 15-11. Op de ranglijst schiet Tevoko niet veel op met dit resultaat. Doordat er voor de derde achtereenvolgen de keer 'slechts' met 3-2 werd gewonnen, is de gevaarlijke tiende plek nog steeds net zo dichtbij als de vierde. Wel biedt het zaterdag getoonde spel duidelijk reden voor optimisme. Uitslagen overige teams: Tevoko D4-Dinto D4 1-3; Tevoko D5-WVS 90 4-0; Tevoko H2-Poliosport H2 3-1; Tevoko D3-VODI D1 2-3; Move MB1- Tevoko MB1 1-3; Dinto MA1-Tevoko MA1 4-0; Tevoko D2-MBSOV D2 3-1. Het damesteam van volleybal vereniging Tevoko heeft zater dag met 0-4 verloren van het op de derde plaats staande Keistad uit Amersfoort. Tevoko zakt door dit verlies naar de tiende plaats. Het was al voor aanvang van de wedstrijd duidelijk dat Tevoko een zware dobber zou hebben aan Kei stad. Tot 5-5 in de eerste set kon Tevoko aansluiting vinden, maar daar moest wel alles voor uit de kast worden gehaald. Tevoko had met name moeite met het spel van Keistad, dat snel en gevarieerd bleef aanvallen en hiermee een voorsprong uitbouwde tot een set winst van 17-25. In de tweede set kwam Tevoko iets meer aan vol leyballen toe, maar de verdediging van Keistad weerde alles af en er volgden lange rally's, die meestal in het voordeel van Keistad werden beslist. Tevoko streed voor wat het waard was, maar bleef met nog een kleine inhaalrace aan het eind van de set steken bij 21-25. Ook in de derde set, waarin jeugdspeler Nienke Bolt in het veld werd gebracht, nam Keistad al direct weer een voorsprong. Tevoko kon af en toe wat mooie punten scoren, maar weer was dit niet voldoende en Keistad won deze met 19-25. Tevoko, niet van plan zich snel gewonnen te geven, kon aan het begin van de vierde set nog iets bijblijven, maar door een goede service, waarop Tevoko geen vat kreeg, scoorde Keistad negen pun ten achter elkaar. Hier kon Tevoko niet tegen op en Keistad won ook deze laatste set (17-25). Ondanks dit verlies hoopt Tevoko de komende weken wat punten te pakken tegen laaggeplaatste teams. Mareis verliest in laatste minuten De jeugd U18 van basketbalver eniging De Mareis heeft de uit wedstrijd in Enkhuizen in de laatste minuten verloren. Coach Eric Heijenk kon slechts over een smalle selectie beschik ken en miste center Joost Venne- ker en pointguard Max Hendriks. De tegenstander had het thuis voordeel en de beschikking over enkele lange mannen. Guard en spelverdeler Jorik Heijenk liep in het eerste kwart al tegen drie per soonlijke fouten aan en moest al in het begin van het tweede kwart naar de bank met het maximum aantal van vijf persoonlijke fouten. Volgens coach Heijenk was ook de wedstrijdleiding hieraan debet, die volgens hem niet helemaal zuiver floot. Hij voelde zich benadeeld, zeker ook omdat Heijenk een zwaar stempel op de wedstrijd drukte. Opmerkingen hierover resulteerden bijna in een zogenaamde techni sche fout. Met vijf spelers en geen wissels meer werd de ruststand 38-37. De aanwijzingen van de coach werden na de rust goed uitge voerd. Mede daardoor groeide Maikel Bouthoorn in de wedstrijd en was hij zowel bij de rebound als in de aanval de man van de wed strijd. Hij werd daarin goed onder steund door Aron Blaauboer en Sjoerd Jan de Lugt. Beide heren verdedigden sterk, onderschepten veel ballen en hadden een aantal vrije lay-ups. Het sterk verdedi gende werk achterin door Casper Dros en Dennis Weijers was een ware kwelling voor Enkhuizen en twee minuten voor tijd stond het 73-70. Enkhuizen pakte een time out, maar bij De Mareis was de energie op. De tegenstanders deden er een schepje boven op en de eindstand werd 89-72. Volgende week speelt De Mareis U18 thuis tegen DWV, een onbe kend team uit Amsterdam. Scores: Maikel Bouthoorn (26), Jorik Heijenk (16), Aron Blaauboer (10), Sjoerd Jan de Lugt (9), Casper Dros (9), Dennis Weijers (2). Het winnende team van Oudeschild. Staand: Ralph Slik, Jordi Uriot, Niels van Zuilen, Lesley Koning en Dirk Barends (coach). Hurkend: Shadie Smits en Pim de Lugt. Liggend: Sander de Haan. foto Joop Rommetsi Mede dankzij het aantrekkelijk weer schreven zich zondagmo gen 84 hardlopers in voor de zesde Bos en Duincross van het seizoen. Er sneuvelden veel records. Mart Kikkert ging met de eer strijken op de 1000 meter, waaraan twintig lopers meededen. Hij kwam in 4.02 minuten over de streep, zes secon den eerder dan Tijn Zeeman. Jas mijn Baptist was in 4.13 op deze afstand het snelste meisje. Berber van der Duim, Linda Bakker, Manon Visser en Ruben van der Voort ver braken hun persoonlijk record. Sil van Heerwaarden wist op 1700 meter Michiel Lohse een seconde voor te blijven en eindigde in 6.49 minuten. Jarne Kompier werd derde in 7.48. Bij de jongens van 13 tot en met 16 jaar over 2900 meter werd fanatiek gelopen om een goede plek in het eindklassement. Cor Bijpost werd eerste in 10.03, Jelle van der Duim werd elf seconden later twee de, Hessel Arensman werd derde. Rob Zwetsloot was eerste veteraan in 11.57. Judith van Bleijswijk, her stellende van een knieblessure, liep voor het eerst weer mee en werd direct eerste dame op deze afstand in 14.11. Drie dames kwamen als eerste over de finish bij de loop over 5800 meter. Margot van der Ven, Jasmijn van der Burg en Karlijn van der Burg liepen een persoonlijk record op de 5800 meter. Ook was er een persoonlijk record voor Paul Bakker, die 3.42 minuten van zijn oude toptijd afsnoepte. Jaap Witte liep een mooie vlakke race op de 8700 meter en zijn Programma zaalvoetbal Woensdag 18 januari 17.00 ZDH C1-ZDH C2 vPutten 17.45 Sport C2-Mantje C1 vPutten 18.30 Mantje 4-RAB 5 H'dijk 19.20 NBC/S DA2-Zeemacht DA2 H'dijk 20.15 NBC/S 6-SVO 2 Amout 21.05 NBC/S 7-ZDH 1 Bakker 21.55 Texel 4-SVO 1 Bakker Zaaldienst: Krim Donderdag 19 januari 18.30 NBC/S 5-Mantje 5 vPutten 19.20 Sport 4-Krim 2 H'dijk 20.15 Sport 2-Krim 1 H'dijk 21.05 RAB B1-Sport 3 Vonk 21.55 Mantje 2-RAB 4 Vonk Zaaldienst: Oosterend Vrijdag 20 januari 17.00 Krim E1-RAB E1 NBC/S 17.45 NBC/S D2-Sport D1 NBC/S 18.30 NBC/S D3-RAB D1 NBC/S 19.20 Texel 1-Winkel 1 Bakker 20.15 RAB B 3-NBC/S 3 Vonk 21.05 NBC/S 2-Mantje 3 Sangers 21.55 Koog 2-RAB 2 Arnout Zaaldienst: RAB Bouwmaterialen Uitslagen: E-jeugd: NBC/Steen E1-Sport 2000 E2 3- 4, NBC/Steen E2-Sport 2000 E1 1-10. D- jeugd: NBC/Steen D1-Koog D1 4-2. C- jeugd: Mantje C2-Sport 2000 C2 6-3, Oosterend Cl -Sport 2000 C1 0-8. Tweede klasse: RAB Bouw 5-NBC/Steen 5 6-1, Mantje 5-Oosterend 1 2-2, Oosterend 3- RAB Bouw 6 7-3, Krim 5-Texel 3 12-1, Texel 4-Mantje 4 3-12. Eerste klasse: RAB Bouw 4-Mantje 1 4-13, Mantje 2-RAB Bouw 1 1-5, RAB Bouw 2-Mantje 3 7-3, NBC/Steen 1-NBC/Steen 4 13-0, NBC/ Steen 3-Sport 20001 2-10. Overige: Koog 1 -HZV/Het Vennewater 3 8-3, Texel 2-Hink Sport LSW 2 10-3. Nieuwjaars rit De Nieuwjaarsrit van de MAB, uitgezet door Anne de Vries, was een pittige rit. Toch wist iedereen, ook de nieuwkomers, zaterdag het eindpunt in De Kombuis te bereiken. In de eerste helft van de rit werd in Den Burg van rotonde naar rotonde gereden, zodat de deelnemers elkaar volgden of juist in tegenge stelde richting voorbij zagen komen. Het tweede gedeelte voer de via de Hogeberg naar Oude schild. De deelnemers moesten goed opletten en konden niet ver trouwen op de kennis die ze van het eiland hadden. De einduitslag werd nog spannend, omdat veel teams strafpunten hadden opgelo pen. De volgende rit is de Krokus- ruit op zaterdag 10 maart. Uitslagen: Witte 10 strafpunten; 2.Patrick Simons, Marieke de Graaf en Tom Smit 313.Zelf- pluktuin 1 37. C-klasse: 1-Trijnie Daalder en Frauke Daalder 13 strafpunten; 2.Zelf- pluktuin Dames 1 15; 3.Team Wittüh 36. De volledige uitslag is te lezen via www. Durper biljarters lief voor elkaar Na enkele afgelastingen wegens de angst dat stormwind de biljart ballen het Eierlandsche Gat in zou bulderen, opende De Doorstoot in De Cocksdorp officieel het seizoen 2012. Van goede voornemens bezield, deden de Doorstoters hun uiterste best de tegenstanders lie ve balletjes te geven. Daar werd flink gebruik van gemaakt, zodat het doorgaans zwakke ballenklot- sen volgens correspondent Jan Heemskerk zowaar enigszins op biljarten ging lijken. Cees Weel won stijlvol zijn drie partijen, maar Cor- jan Luyt haalde zowel het beste partijgemiddelde (3) als de hoogste serie (13). Homan ging snikkend in het geweld van zijn zware oppo nenten ten onder. Uitslagen: M. Boon-Huizing 0-4; Smit-J. Boon 2-4; Weel-Luyt 4-0; Heemskerk-Homan 4-0; Smit-M.Boon 4-0; Huizing-J. Boon 0-4; Boon-M. Boon 0-4; Smit-Huizing 2-4; laatste ronde was zelfs iets sneller dan de eerste twee. Hij kwam uit op 30.01 minuten. Goede tweede werd Pieter Jan van Bugelhout uit Schie- plaken in 32.26. Jan Zijm was eerste bij de masters in 34.19 en droeg zijn overwinning op aan zijn loopmaat, de deze week overleden Theo Fran- chimon. Eerste dame was Laurien Bakker (44.16), René de Ruijter liep een persoonlijk record van 36.55. De volledige uitslag is te vinden op www.avtexel.nl. Op 29 januari en 12 februari worden de laatste crossen van deze serie gehouden. Om in aanmerking te komen voor het klas sement, moet aan vijf van de acht wedstrijden zijn deelgenomen.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 8